Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Podvozek B12 r.v.01

jovas (Člen)
23.07.2015 11:48:01
Offline

Podvozek B12 r.v.01

Zdarec, mám B12 rok 01 a je tam evidentnĕ snížený zadek....a přijde mi že to je i měkčí....můžete mi poradit jak a čím to dát do originálu?
Díky jovas

Filous (Člen)
23.07.2015 11:57:09
Offline

Re: Podvozek B12 r.v.01

...esi je to snížený, tak to spátky vrátíš jednoduše a to výměnou kostí přepáčka...dybys bys je potřeboval, tak myslím že je v regále mámcool ...snížením se změní i geometrije přepákování a zadek lechce změkne...ááánebo máš v hajzlu jednotku a tu můžeš repasovat nebo koupit novou, třeba slušnej kompromis cena/výkon je YSS vot Kojaka...nákup jetý z bazaru nedoporučuju, bo zhusta koupíš jednotku, kerá je po smrti...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
corimec (Člen)
23.07.2015 12:05:31
Offline

Re: Podvozek B12 r.v.01

Repase tlumičů dělaj zde
http://www.prochymoto.cz/Oprava_Moto/Vitejte.html
ale nevyplatí se to.Kdysi jsem tam volal a s novou pružinou to vycházelo na 6000kč, určitě je lepší koupit ten novej od Kojaka.

jovas (Člen)
23.07.2015 12:07:16
Offline

Re: Podvozek B12 r.v.01

...to bude asi ono pac mi bylo receno ze tam jsou jiny nejaky"trojuhelniky" prepakovani ale ja se v tom moc nevyznam takze vubec nevim co kde jak tim mysli...jediny co me napada tak jak je dole tlumic s pruzinou tak jsou tam takovy kovovy packy tak jestli to je ono?

Filous (Člen)
23.07.2015 12:16:53
Offline

Re: Podvozek B12 r.v.01

jovas psal:

...to bude asi ono pac mi bylo receno ze tam jsou jiny nejaky"trojuhelniky" prepakovani ale ja se v tom moc nevyznam takze vubec nevim co kde jak tim mysli...jediny co me napada tak jak je dole tlumic s pruzinou tak jsou tam takovy kovovy packy tak jestli to je ono?

...u Bandasky nejsou trojúhelníky, ale "kosti"...prostě taková pásovina...dybys nebyl tag daleko, tag ti to na počkání i přehodimcool


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
jovas (Člen)
23.07.2015 12:27:54
Offline

Re: Podvozek B12 r.v.01

Tak jsem si to myslel asi dobre...kdyz bych si to chtel vymenit sam tak to pujde?vysroubuju ty co tam mam a namontuju jiny?musim nejak treba zmacknout pruzinu?

corimec (Člen)
23.07.2015 12:28:44
Offline

Re: Podvozek B12 r.v.01

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/2115_96589.jpg
Americkej (Člen)
23.07.2015 12:37:09
Offline

Re: Podvozek B12 r.v.01

Jovas, odkud jseš?


... vesnickej kluk a stále celkem spokojenej parchant ...
Filous (Člen)
23.07.2015 12:37:23
Offline

Re: Podvozek B12 r.v.01

jovas psal:

Tak jsem si to myslel asi dobre...kdyz bych si to chtel vymenit sam tak to pujde?vysroubuju ty co tam mam a namontuju jiny?musim nejak treba zmacknout pruzinu?

...nemusíš mačkat nic, stačí to dělat na centrálu a esi dokážeš povolit šroup a sundat stupačku i s plotnou na levý straně, tag to dáš cool


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
jovas (Člen)
23.07.2015 12:44:40
Offline

Re: Podvozek B12 r.v.01

Tak to bych mel zvladnoutsmile1....ty jsi psal ze je mas doma?

jovas (Člen)
23.07.2015 12:47:28
Offline

Re: Podvozek B12 r.v.01

Americkej psal:

Jovas, odkud jseš?

Rankov...

Americkej (Člen)
23.07.2015 12:51:43
Offline

Re: Podvozek B12 r.v.01

Tak to nic, já myslel, že bych Ti to mohl po víkendu od Filipa přivýzt a případně pomoct přehodit ... jenomže 90 km je blbost. Ale to dáš, je to bez zádrheů a pár minut. smokin


... vesnickej kluk a stále celkem spokojenej parchant ...
jovas (Člen)
23.07.2015 13:02:02
Offline

Re: Podvozek B12 r.v.01

Americkej psal:

Tak to nic, já myslel, že bych Ti to mohl po víkendu od Filipa přivýzt a případně pomoct přehodit ... jenomže 90 km je blbost. Ale to dáš, je to bez zádrheů a pár minut. smokin

Ty jo diky za nabidku ale kdyz by mi je poslal(prodal) tak bych to zkusil....ale diky mocgood

jovas (Člen)
23.07.2015 13:12:37
Offline

Re: Podvozek B12 r.v.01

Filous psal:
jovas psal:

...to bude asi ono pac mi bylo receno ze tam jsou jiny nejaky"trojuhelniky" prepakovani ale ja se v tom moc nevyznam takze vubec nevim co kde jak tim mysli...jediny co me napada tak jak je dole tlumic s pruzinou tak jsou tam takovy kovovy packy tak jestli to je ono?

...u Bandasky nejsou trojúhelníky, ale "kosti"...prostě taková pásovina...dybys nebyl tag daleko, tag ti to na počkání i přehodimcool

Myslis ze bys mi to mohl prodat a poslat?

Filous (Člen)
23.07.2015 13:50:14
Offline

Re: Podvozek B12 r.v.01

jovas psal:
Filous psal:
jovas psal:

...to bude asi ono pac mi bylo receno ze tam jsou jiny nejaky"trojuhelniky" prepakovani ale ja se v tom moc nevyznam takze vubec nevim co kde jak tim mysli...jediny co me napada tak jak je dole tlumic s pruzinou tak jsou tam takovy kovovy packy tak jestli to je ono?

...u Bandasky nejsou trojúhelníky, ale "kosti"...prostě taková pásovina...dybys nebyl tag daleko, tag ti to na počkání i přehodimcool

Myslis ze bys mi to mohl prodat a poslat?

...myslim že asi jo, napiš mi do mejlu adresu a domluvíme secool


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
touchside (Člen)
24.07.2015 01:02:34
Offline

Re: Podvozek B12 r.v.01

filousi u b6 jsou ty kosti stejne dlouhy ? ja jen ze mam originaly a fsude beru stupacku a cejtim ze ty naklony by mohly byt vetsi. tak bych to chtel zvednout aby byla zas chvili sranda. ted nevim jestli aby se to zvedlo musi byt delsi ci kratsi. kazdopadne jestli nemas moznost je lacno sehnat ci vyrobit? a zadni jednotka maka kak nova smile1 to jen ty stupacky jsou proste nizko a gumy zvladnou vic bigsmile


Co by to bylo za svět, kde by se na držku nepadalo :) !
Filous (Člen)
24.07.2015 08:10:16
Offline

Re: Podvozek B12 r.v.01

touchside psal:

filousi u b6 jsou ty kosti stejne dlouhy ? ja jen ze mam originaly a fsude beru stupacku a cejtim ze ty naklony by mohly byt vetsi. tak bych to chtel zvednout aby byla zas chvili sranda. ted nevim jestli aby se to zvedlo musi byt delsi ci kratsi. kazdopadne jestli nemas moznost je lacno sehnat ci vyrobit? a zadni jednotka maka kak nova smile1 to jen ty stupacky jsou proste nizko a gumy zvladnou vic bigsmile

...ke zvednutí potřebuješ kratší a B6 má kratší neš B12, tzn. kosti z B6 se používaj ke zvednutí B12, ale dyš chceš zvednout B6, musíš je prostě nechat vyrobit...platí taková úměra, že když zkrátíš kosti o 1mm, zvedneš prdel vo 1cm...kosti k nakopnutí B6 momentálně žádný nemam a momentálně ani nemam nikoho, do by mi je vypálilsmile2


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
mr.BSE (Člen)
24.07.2015 09:21:43
Offline

Re: Podvozek B12 r.v.01

Hele a vono zvednuti zadku pomůže proti brouseni stupacek? Na to je spíš prepakovani,ne?help


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Mour (Člen)
24.07.2015 09:23:27
Offline

Re: Podvozek B12 r.v.01

mr.BSE psal:

Hele a vono zvednuti zadku pomůže proti brouseni stupacek? Na to je spíš prepakovani,ne?help

..se zdvihne celá motka

Filous (Člen)
24.07.2015 09:32:22
Offline

Re: Podvozek B12 r.v.01

mr.BSE psal:

Hele a vono zvednuti zadku pomůže proti brouseni stupacek? Na to je spíš prepakovani,ne?help

...jag píše Mour, i nakopnutí zadku lechce pomůže, přepáčko je ale samo znatelnější...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
24.07.2015 09:35:00
Offline

Re: Podvozek B12 r.v.01

no spíš pokud drbe všude stupačkama je problém jinde smile1 buď je na motorku moc těžkej.nebo má utahaný pera a nebo to chce prostě změnit styl jízdy.pokud ani jedno nepomůže tak změnit celý držáky stupaček.protože změnou kostí v přepákování si rozhodíš geometrii podvozku.resp. motorka bude ve velkejch rychlostech nervoznější.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
24.07.2015 09:55:24
Offline

Re: Podvozek B12 r.v.01

K.a.s.y.m. psal:

no spíš pokud drbe všude stupačkama je problém jinde smile1 buď je na motorku moc těžkej.nebo má utahaný pera a nebo to chce prostě změnit styl jízdy.pokud ani jedno nepomůže tak změnit celý držáky stupaček.protože změnou kostí v přepákování si rozhodíš geometrii podvozku.resp. motorka bude ve velkejch rychlostech nervoznější.

...ujistim tě, že nakopnutim zadku vo 3-4cm a bes popouštění vidlí stabilitu nestratíš ani ve 246km/hcoolbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
bubák (Člen)
24.07.2015 10:12:13
Offline

Re: Podvozek B12 r.v.01

Filous psal:

momentálně ani nemam nikoho, do by mi je vypálilsmile2

vypálení není problém, stačí dodat nákres, nějaký rozměry a z čeho to má bejt smokin


nedůvěřuju velbloudům, a všeobecně nikomu, kdo dokáže týden nepít !
Filous (Člen)
24.07.2015 12:33:36
Offline

Re: Podvozek B12 r.v.01

bubák psal:
Filous psal:

momentálně ani nemam nikoho, do by mi je vypálilsmile2

vypálení není problém, stačí dodat nákres, nějaký rozměry a z čeho to má bejt smokin

...výkresy něgde mam a nechával sem to pálit z šesky nerezu abych nemusel řešit povrchofku...jináč je to jednoduchý, f poctatě platí, že pro nakopnutí ať uš B6 nebo B12 stačí udělat tu kost, jen vo 4mm kratší na rosteči...tym docílíš nakopnutí vo cca 3,5cm, měřeno na zadní zraně potsedlofky...takový nakopnutí nemá vlif na chování ve vyšších rychlostech, navopag se zlepší chuť zatáčet...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
mr.BSE (Člen)
24.07.2015 12:45:31
Offline

Re: Podvozek B12 r.v.01

Tak proto nebrousim stupacky,dyť já ani nemůžu smile1

mám dobrej podvozek, dobrej jízdní styl a navic kratší kostismile1


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Filous (Člen)
24.07.2015 12:53:19
Offline

Re: Podvozek B12 r.v.01

mr.BSE psal:

Tak proto nebrousim stupacky,dyť já ani nemůžu smile1

mám dobrej podvozek, dobrej jízdní styl a navic kratší kostismile1

...samosebou že máš kratší kosti, proto máš taky krátký nohybigsmilebigsmilebigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Honzik8719 (Člen)
24.07.2015 13:02:02
Offline

Re: Podvozek B12 r.v.01

Filous psal:
K.a.s.y.m. psal:

no spíš pokud drbe všude stupačkama je problém jinde smile1 buď je na motorku moc těžkej.nebo má utahaný pera a nebo to chce prostě změnit styl jízdy.pokud ani jedno nepomůže tak změnit celý držáky stupaček.protože změnou kostí v přepákování si rozhodíš geometrii podvozku.resp. motorka bude ve velkejch rychlostech nervoznější.

...ujistim tě, že nakopnutim zadku vo 3-4cm a bes popouštění vidlí stabilitu nestratíš ani ve 246km/hcoolbigsmile

mám kosti, a wilbers a je to vo nějakejch 4,5 nahoře a nervozní to teda rozhodně neni cool

levně a rychle dělaji tady http://www.plehaso.cz/cz/ z materiálů maji taky trochu na výběr, kámoše vyšli kosti na nějakejch 70 kačen plus počta a to si nechal dělat jedny...


...relativní kochač...
bubák (Člen)
24.07.2015 13:05:32
Offline

Re: Podvozek B12 r.v.01

Filous psal:

...jináč je to jednoduchý, f poctatě platí, že pro nakopnutí ať uš B6 nebo B12 stačí udělat tu kost, jen vo 4mm kratší na rosteči...

Filipe já je nepotřebuju, to jen abysme si rozuměli..mám jebku a ta má kosti snad v cajku bigsmile Odpovídal sem ti spíš na to že nemáš kdo by ti to vypálil, já tu možnost mám takže nejni problém. Stačí poslat mailem nákres, případně rozměry a z čeho by to mělo bejt a o zbytek se postarám evil


nedůvěřuju velbloudům, a všeobecně nikomu, kdo dokáže týden nepít !
Filous (Člen)
24.07.2015 13:10:20
Offline

Re: Podvozek B12 r.v.01

bubák psal:
Filous psal:

...jináč je to jednoduchý, f poctatě platí, že pro nakopnutí ať uš B6 nebo B12 stačí udělat tu kost, jen vo 4mm kratší na rosteči...

Filipe já je nepotřebuju, to jen abysme si rozuměli..mám jebku a ta má kosti snad v cajku bigsmile Odpovídal sem ti spíš na to že nemáš kdo by ti to vypálil, já tu možnost mám takže nejni problém. Stačí poslat mailem nákres, případně rozměry a z čeho by to mělo bejt a o zbytek se postarám evil

...jo jo, já to pochopil a dík za nabídku, když bude potřeba ozvu se, jináč sem to psal vobecně (asi po stošestý), dyby náááhodou něgdo nevjedělbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Koldan (Člen)
27.07.2015 08:40:02
Offline

Re: Podvozek B12 r.v.01

vodzkoušený sů ty 4 mm a dle mého názoru je to pro béčko nej úprava, hned po zvěčení rozety, páč jak píše Filous, začne se mu chtít krásně do zatáček, překlápí se jedna radost a pokud je nějaká ztráta na stabilitě v přímém směru, tak to až vopravdu něgde kolem maximálky, do 200 to neregistruju
dajte si věčí rozetu, nakopněte to na kostích o 4 mm a budete čumět co máte za jinej stroj, je z toho tak nějak věčí radost pak


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
touchside (Člen)
27.07.2015 11:48:57
Offline

Re: Podvozek B12 r.v.01

Koldan psal:

vodzkoušený sů ty 4 mm a dle mého názoru je to pro béčko nej úprava, hned po zvěčení rozety, páč jak píše Filous, začne se mu chtít krásně do zatáček, překlápí se jedna radost a pokud je nějaká ztráta na stabilitě v přímém směru, tak to až vopravdu něgde kolem maximálky, do 200 to neregistruju
dajte si věčí rozetu, nakopněte to na kostích o 4 mm a budete čumět co máte za jinej stroj, je z toho tak nějak věčí radost pak

O rozetě jsem přemýšlel už mám teda objednáno klasiku 47 zubů a 15 tak to budu měnit až zas někdy jindy, co jezdíš ty ?


Co by to bylo za svět, kde by se na držku nepadalo :) !

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr