Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Pneu na plechovku celoročně - univerzální nebo zimáky ?

huskyb12 (Administrator)
23.09.2015 17:39:28
Offline

Pneu na plechovku celoročně - univerzální nebo zimáky ?

Auto nejezdí na hory a většinou ani k moři, roční nájezd cca 15 tis. po středozemi ...


ale di, Ty brepto ...
čury (Člen)
23.09.2015 17:51:58
Offline

Re: Pneu na plechovku celoročně - univerzální nebo zimáky ?

Test celoročních pneumatik

Celoroční pneumatiky testoval v roce 2012 časopis Autobild, do srovnání přidal i naměřené hodnoty letní a zimní pneumatiky. Testovaný rozměr byl 175/65 R14. Nové testy v rozměrech 185/60 R15 a 195/65 R15 z roku 2014 naleznete na TestPneumatik.eu.
Vítěz testu - GoodYear Vector 4 Seasons

    Celkem bodů: 43 Sucho: 7 Mokro: 7 Sníh: 7 Valivý odpor: 8 Komfort: 7 Hluk: 7

Pozitiva: Ukázková celoroční pneumatika. Bezpečná jízda i na zasněžených svazích. Krátké brzdění na mokru a vysoká odolnost proti aquaplaningu. Uspokojivě tichá, příkladný komfort jízdy a nízký valivý odpor.
Nakoupit

kojaksro (Člen)
23.09.2015 17:53:55
Offline

Re: Pneu na plechovku celoročně - univerzální nebo zimáky ?

....počkej na Mácu, co Ti na to řekně, ale za universal, protože zimáky mají delší brzdnou dráhu než celoroky a pokud neřeším sníh, jen v Práglu dal bych celoroksmokin


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
K.a.s.y.m. (Člen)
23.09.2015 18:48:46
Offline

Re: Pneu na plechovku celoročně - univerzální nebo zimáky ?

kojaksro psal:

....počkej na Mácu, co Ti na to řekně, ale za universal, protože zimáky mají delší brzdnou dráhu než celoroky a pokud neřeším sníh, jen v Práglu dal bych celoroksmokin

Někde jsem čet ,že univerzáli jsou měkčí letní guma se zimnim vzorkem bigsmile,ale na Prahu dobrý...popřípadě starý zimáky..tay budou taky tvrdy jak univerzálky bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Kelly01 (Člen)
23.09.2015 19:24:47
Offline

Re: Pneu na plechovku celoročně - univerzální nebo zimáky ?

Blbá je ta hranice 4mm, kdy blbě načasuješ musíš koupit další sadu..
To raději 2 sady na discích nebo letní z druhé ruky a zimy nový..


God Save The Queen!
VikecB12 (Člen)
23.09.2015 20:01:01
Offline

Re: Pneu na plechovku celoročně - univerzální nebo zimáky ?

Muj tata ma podobnej nájezd i požadavky,motá se jen po jihu a vysral se na dvě sady kol,kerý má doma a obul nejaký celoroční a naprosto dostačujou. Ty dva dny v roce,kdy je kalamita jako na sibiři to zvládne a zbytek roku je to uplně jedno,protože jezdí do 120km/h a to zvládá každej zimák i v 30stupnich.
Třeba mě se jezdi mnohem lip na zimákách,protože sou krásně měkounký jak slajky na mašině,v dešti je to balada,né jak s letní tvrdou gumou,kerá klouže jak stvrdlej qvalifír vot danlopu.bigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Petr J. (Člen)
23.09.2015 20:04:00
Offline

Re: Pneu na plechovku celoročně - univerzální nebo zimáky ?

...na kamionu jezdím také celoroční...Mud and Snow...bo to Mud je celý rok bigsmile (když není sucho jako letos)

corimec (Člen)
23.09.2015 21:01:17
Offline

Re: Pneu na plechovku celoročně - univerzální nebo zimáky ?

Otázka ale je,jak rychle se ty celoročky zjížděj třeba v létě jako bylo letosidontknowaby nebyli na dvě sezony a šmitecbad

Kožak (Člen)
23.09.2015 21:04:48
Offline

Re: Pneu na plechovku celoročně - univerzální nebo zimáky ?

corimec psal:

Otázka ale je,jak rychle se ty celoročky zjížděj třeba v létě jako bylo letosidontknowaby nebyli na dvě sezony a šmitecbad

já třeba jezdil pět let na zimákách ...kolem komína teda


MRDAT!!!
VikecB12 (Člen)
23.09.2015 21:24:37
Offline

Re: Pneu na plechovku celoročně - univerzální nebo zimáky ?

Dřív sem to řešil tak,že sem si koupil na zimu fungl sadu zimáků,najaře na ní byla polovina,tak sem ju dojel přez léto a na zimu si koupil opět fungl zimáky,což mě případalo jako uplně ideální řešení. Ale to sem s osobákem jezdil rozvozy po nocích na vysočině a najížděl cca 50 000km za rok.
A sjetej zimák je nejlepší letní guma,nikdo mě to nevymluvícool


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Filous (Člen)
24.09.2015 08:41:07
Offline

Re: Pneu na plechovku celoročně - univerzální nebo zimáky ?

VikecB12 psal:

Dřív sem to řešil tak,že sem si koupil na zimu fungl sadu zimáků,najaře na ní byla polovina,tak sem ju dojel přez léto a na zimu si koupil opět fungl zimáky,což mě případalo jako uplně ideální řešení. Ale to sem s osobákem jezdil rozvozy po nocích na vysočině a najížděl cca 50 000km za rok.
A sjetej zimák je nejlepší letní guma,nikdo mě to nevymluvícool

...akorát se ti pag helmuti na parkovišti ve Splitu smějoubigsmile ...prej: "...Hans, kom hír, kuken, winter rajfen im sommr" ...ďál sem, že mi to auto nepatříbigsmilebigsmilebigsmile ...Jurgen měl našlechtěnýho trojkovýho Bavora se salámama 245/30 vobutýho na leštěnejch límcákách...no a já tenkrát Vento s umírajícíma zimákama, nobigsmile
...jináč já mam dvje sady a točim je...přeci jen vopčas jedu do Krakonošova a k móři takycool


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
VikecB12 (Člen)
24.09.2015 10:01:03
Offline

Re: Pneu na plechovku celoročně - univerzální nebo zimáky ?

Ale hovno Krakonošovo a k Draganovi,už prostě jen nechceš,aby se ti smálibigsmile
Taky mám na obou autech dvě sady,ale na osobáku bych se obešel s jednou.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Petr J. (Člen)
24.09.2015 15:13:51
Offline

Re: Pneu na plechovku celoročně - univerzální nebo zimáky ?

Filous psal:

...jináč já mam dvje sady a točim je...přeci jen vopčas jedu do Krakonošova a k móři taky

...to bych musel mít celoroční a k tomu zimní....idontknowbigsmile

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr