Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » jak na svíčky?

LiborB12 (Člen)
24.10.2012 14:12:54
Offline

jak na svíčky?

chlapy, mám problém......chci mrknout na svíčky a zjisil jsem, že je na to potřeba nějakej spešl inštrument. Nemáte tip, čím se to dá vytáhnout ven? Klasický nástavce na golu se tam nevejdou.

LiborB12 (Člen)
24.10.2012 14:13:28
Offline

Re: jak na svíčky?

doplňuju - B12 z 97 roku

Mour (Člen)
24.10.2012 14:27:13
Offline

Re: jak na svíčky?

...kup si klíč na svíčky s gumou

LiborB12 (Člen)
24.10.2012 14:56:12
Offline

Re: jak na svíčky?

asi jsem to napsal blbě. Ne, že by to nešlo vytáhnout, ale mě to nejde ani povolit.... Prostě jsem tam strčil vořech a místo aby se zasekl za šestihran, tak se prostě jen tak volně protáčel...zkoušel jsem různý velikosti...... samozřejmě jsem vzal vořech na svíčky, takže se mi nepověšil vnitřkem na svíčku.

Jakou velikost ořechu vlastně potřebuju? Zkoušel jsem postupně ty co mám doma, ale nejsem si teď jistej, jestli mám všechny rozměry......

tachec (Člen)
24.10.2012 14:57:07
Offline

Re: jak na svíčky?

I v těch nejlevnějších gola sadách ten klíč na svíčky (s gumou) je a s krátkým nástavcem se tam celkem dobře dostaneš...


▀▄▀▄▀▄...sem se to nemělo nikdy dostat...▄▀▄▀▄▀
Mour (Člen)
24.10.2012 15:01:20
Offline

Re: jak na svíčky?

JR9B
Zapalovací svíčka NGK Standard. (Made in Japan)
Dříč, který pracuje v srdci mnoha motorů po celém světě.

Základní výhody zapalovacích svíček NGK:

◦Standardní kvalita svíček z prvovýroby
◦Stálý výkon
◦Vyráběno systémem trojitého těsnění
◦Delší životnost
◦Číslo jedna pro miliony motocyklů a automobylů na celém světě
Technická specifikace:

◦Rozměr klíče 18 mm
◦Vnější závit 12 mm
◦Průměr vlákna 19 mm
◦Umistění jiskry 1,6 mm
.

corimec (Člen)
24.10.2012 18:41:42
Offline

Re: jak na svíčky?

nejspíš máš nějakej širokej klíč,že ti nedosedne uplně na svíčku.Jestli máš običejnej tenkej trubkovej,tak to povol s ním a svíčku pak vytáhneš fajfkou(namáčkni ji na svíčku)

hans (Člen)
24.10.2012 19:34:16
Offline

Re: jak na svíčky?

tachec psal:

I v těch nejlevnějších gola sadách ten klíč na svíčky (s gumou) je a s krátkým nástavcem se tam celkem dobře dostaneš...

svatá pravda....


Sapere Aude
www.gunlex.cz
XJelen (Člen)
24.10.2012 21:20:32
Offline

Re: jak na svíčky?

tak jinak...
jak psal kolega klíč je 18 a pokud najdeš v gole 18 na svíčky (což až taková samozřejmost, jak tady někdo uvádí taky není), ještě to neznamená, že máš vyhráno, např TONA se musela nechat stočit na soustruhu, bo se do tý šachty prostě nevejde. Stejně nejlíp pasuje ten z brašničky pod sedlem.


Strýcfajtr !!!
Banditatom (Člen)
24.10.2012 21:24:49
Offline

Re: jak na svíčky?

XJelen psal:

tak jinak...
jak psal kolega klíč je 18 a pokud najdeš v gole 18 na svíčky (což až taková samozřejmost, jak tady někdo uvádí taky není), ještě to neznamená, že máš vyhráno, např TONA se musela nechat stočit na soustruhu, bo se do tý šachty prostě nevejde. Stejně nejlíp pasuje ten z brašničky pod sedlem.

good TONA, FESTA, PROTOOL se mě nevlezly


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
shrek600 (Člen)
25.10.2012 06:06:52
Offline

Re: jak na svíčky?

Nebo si na to kup istrument, jak sam rikas, u Kojaka ;)
Stoji par frfnu a funguje ;)


OUjeéééé pyčo...ja B12 2003, pritule B6 1997 a v praci Zlin Z-142 C AF
tachec (Člen)
25.10.2012 07:39:31
Offline

Re: jak na svíčky?

Myslel jsem, že ta svíčka tam je na klíč 16mm, ten většinou ve všech gola sadách bývá (+ ještě na 21mm), až když psal Mour, že ta svíčka tam je na klíč 18mm, tak mně došlo, že to moc standardní není a v běžné gola sadě se to asi nenajde smile2

V některých sadách bývají prodloužené hlavice (a nejsou zase tak široké, že by se tam člověk s nima nedostal a možná by to vyšlo i na výšku), ale určitě tam nebude o rozměru 18mm.

Takže nejjednodušší asi bude si tu hlavici na klíč extra koupit než riskovat případné přetržení svíčky.


▀▄▀▄▀▄...sem se to nemělo nikdy dostat...▄▀▄▀▄▀
Mour (Člen)
25.10.2012 07:48:59
Offline

Re: jak na svíčky?

hans (Člen)
25.10.2012 08:13:50
Offline

Re: jak na svíčky?

v no name sade mam prodlouzenej vorech,co se tam v poho vejde...jinak se samozrejme necha koupit 18 svicak v kazdym zelezarstvi za cca 50 voci...


Sapere Aude
www.gunlex.cz
tomB12 (Člen)
25.10.2012 09:23:01
Offline

Re: jak na svíčky?

Mour psal:

JR9B
Zapalovací svíčka NGK Standard. (Made in Japan)
Dříč, který pracuje v srdci mnoha motorů po celém světě.

Základní výhody zapalovacích svíček NGK:

◦Standardní kvalita svíček z prvovýroby
◦Stálý výkon
◦Vyráběno systémem trojitého těsnění
◦Delší životnost
◦Číslo jedna pro miliony motocyklů a automobylů na celém světě
Technická specifikace:

◦Rozměr klíče 18 mm
◦Vnější závit 12 mm
◦Průměr vlákna 19 mm
◦Umistění jiskry 1,6 mm
.

Svíčky na banditu to je milě děti holt velice zapeklitá věc, která zaskočila i továrního mechanika autorizovaného servisu suzuki Auto Tony Morava v Šenově. "No já vám to snad nevyměním headshake co v tom máte za svíčky idontknow my tu na to nemáme klíč idontknow" Naštěstí se do japonska panu suzukimu doneslo, jaké hvězdy má ve svém oficiálním zastoupení v Šenově a proto přibalil pod zic kouzelný pytlík plný železa, díky kterému se podařilo dostat ty záludné svíčky pryč. A tak nebýt prozíravosti šikmookého soudruha, tak "ne"jezdí béčko s orazítkovanou serviskou na svíčky z výroby dalších 12 000km. idontknow fuck sick

XJelen (Člen)
25.10.2012 12:06:21
Offline

Re: jak na svíčky?

good


Strýcfajtr !!!
VikecB12 (Člen)
25.10.2012 12:54:55
Offline

Re: jak na svíčky?

Ten origo svíčák je nejlepší,krásně se na to dostaneš bez sundávání nádrže a podobnejch pičovingood


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Honzik8719 (Člen)
25.10.2012 15:08:53
Offline

Re: jak na svíčky?

VikecB12 psal:

Ten origo svíčák je nejlepší,krásně se na to dostaneš bez sundávání nádrže a podobnejch pičovingood

stejně jako s neorigo noname cajkem kterej sem dostal v plastovim kufříku k patnáctinám od babičky-takovej ten jak sou tam i kombinačky a kladívko bigsmile a ty očko plochý klíče se dobře lámou když ho potřebuješ zkrátit bigsmile


...relativní kochač...
banda1250 (Člen)
25.10.2012 18:57:54
Offline

Re: jak na svíčky?

tomB12 psal:
Mour psal:

JR9B
Zapalovací svíčka NGK Standard. (Made in Japan)
Dříč, který pracuje v srdci mnoha motorů po celém světě.

Základní výhody zapalovacích svíček NGK:

◦Standardní kvalita svíček z prvovýroby
◦Stálý výkon
◦Vyráběno systémem trojitého těsnění
◦Delší životnost
◦Číslo jedna pro miliony motocyklů a automobylů na celém světě
Technická specifikace:

◦Rozměr klíče 18 mm
◦Vnější závit 12 mm
◦Průměr vlákna 19 mm
◦Umistění jiskry 1,6 mm
.

Svíčky na banditu to je milě děti holt velice zapeklitá věc, která zaskočila i továrního mechanika autorizovaného servisu suzuki Auto Tony Morava v Šenově. "No já vám to snad nevyměním headshake co v tom máte za svíčky idontknow my tu na to nemáme klíč idontknow" Naštěstí se do japonska panu suzukimu doneslo, jaké hvězdy má ve svém oficiálním zastoupení v Šenově a proto přibalil pod zic kouzelný pytlík plný železa, díky kterému se podařilo dostat ty záludné svíčky pryč. A tak nebýt prozíravosti šikmookého soudruha, tak "ne"jezdí béčko s orazítkovanou serviskou na svíčky z výroby dalších 12 000km. idontknow fuck sick

a proto se do toho po dvanácti neseru,mám na nich vosumnáct a dělaj co maj,ale asi je ve čtyriadvaceti vyměnimbigsmile

yebat (Člen)
25.10.2012 19:07:16
Offline

Re: jak na svíčky?

a proto se do toho po dvanácti neseru,mám na nich vosumnáct a dělaj co maj,ale asi je ve čtyriadvaceti vyměnimbigsmile

měnil jsem je taky ve čtyřiadvaceti, a byli tam ještě origo...

banda1250 (Člen)
25.10.2012 20:05:15
Offline

Re: jak na svíčky?

jo jo taky tam mám ještě prvnígood

K.a.s.y.m. (Člen)
25.10.2012 20:13:22
Offline

Re: jak na svíčky?

yebat psal:

a proto se do toho po dvanácti neseru,mám na nich vosumnáct a dělaj co maj,ale asi je ve čtyriadvaceti vyměnimbigsmile

měnil jsem je taky ve čtyřiadvaceti, a byli tam ještě origo...

vydržej bez větších problému lehce přes 30 tis....několikrát vyzkoušeno.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
corimec (Člen)
25.10.2012 20:42:02
Offline

Re: jak na svíčky?

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu........ale to je každýho věc

banda1250 (Člen)
25.10.2012 21:08:08
Offline

Re: jak na svíčky?

...až ukápne elektroda a díra v pístu jako kráva,já vímsmile1

corimec (Člen)
25.10.2012 22:03:45
Offline

Re: jak na svíčky?

banda1250 psal:

...až ukápne elektroda a díra v pístu jako kráva,já vímsmile1

Já se s tím osobně taky nesetkalbigsmile,ale kuwa dneska JR9B stojí do 150,tak pro klid dušegoodkdybych měl kvuli svíčce měnit motor asi bych se posralbad

banda1250 (Člen)
26.10.2012 09:13:41
Offline

Re: jak na svíčky?

vo tom žádná,sadu svící mám ale doma připravenoubigsmile mám tam CR7E

yebat (Člen)
26.10.2012 09:30:56
Offline

Re: jak na svíčky?

ve 24 jsem béčko koupil, a svíce vymněnil... akorát konstatuju, že tam byly ještě origo... já takový prase nejsem, já bych měnil dřív...

XJelen (Člen)
26.10.2012 10:52:22
Offline

Re: jak na svíčky?

Honzik8719 psal:
VikecB12 psal:

Ten origo svíčák je nejlepší,krásně se na to dostaneš bez sundávání nádrže a podobnejch pičovingood

stejně jako s neorigo noname cajkem kterej sem dostal v plastovim kufříku k patnáctinám od babičky-takovej ten jak sou tam i kombinačky a kladívko bigsmile a ty očko plochý klíče se dobře lámou když ho potřebuješ zkrátit bigsmile

honzíku, v tý sadě měls ale 16 na tu tvojí šestku cos měls evil na dvandě je vosumnáctka a tu v těch sadách fakt nenajdeš evil


Strýcfajtr !!!
hlemejzd999 (Člen)
26.10.2012 10:58:28
Offline

Re: jak na svíčky?

XJelen psal:

honzíku, v tý sadě měls ale 16 na tu tvojí šestku cos měls evil na dvandě je vosumnáctka a tu v těch sadách fakt nenajdeš evil

čoveče to sou věci ...eště , žes to řek , já bych tam rval taky tu šestnáctku jako na šestku bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Honzik8719 (Člen)
26.10.2012 12:36:47
Offline

Re: jak na svíčky?

XJelen psal:
Honzik8719 psal:
VikecB12 psal:

Ten origo svíčák je nejlepší,krásně se na to dostaneš bez sundávání nádrže a podobnejch pičovingood

stejně jako s neorigo noname cajkem kterej sem dostal v plastovim kufříku k patnáctinám od babičky-takovej ten jak sou tam i kombinačky a kladívko bigsmile a ty očko plochý klíče se dobře lámou když ho potřebuješ zkrátit bigsmile

honzíku, v tý sadě měls ale 16 na tu tvojí šestku cos měls evil na dvandě je vosumnáctka a tu v těch sadách fakt nenajdeš evil

tak to je pak jináredface já myslel že to bude stejnýgood


...relativní kochač...
K.a.s.y.m. (Člen)
26.10.2012 12:49:03
Offline

Re: jak na svíčky?

hlemejzd999 psal:
XJelen psal:

honzíku, v tý sadě měls ale 16 na tu tvojí šestku cos měls evil na dvandě je vosumnáctka a tu v těch sadách fakt nenajdeš evil

čoveče to sou věci ...eště , žes to řek , já bych tam rval taky tu šestnáctku jako na šestku bigsmile

bud v klidu pro me je to taky novinka proto mi bylo divny ze tam nemuzu dostat svicak co jsem pouzival na sestce ale az te druhej co jsem mel v sade a jeste blbe...holt clovek se porad uci.tak tu 18 necham pretocit a bude vystaranosmile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
pepa (Člen)
26.10.2012 13:46:26
Offline

Re: jak na svíčky?

bigsmile  hlavně, že když se prodává tak se všude píše: pravidelně servisovaná - doložím            bigsmile bigsmile   
každej škudlí jak se dá good


GSX 1400 K7
hlemejzd999 (Člen)
26.10.2012 16:52:31
Offline

Re: jak na svíčky?

K.a.s.y.m. psal:
hlemejzd999 psal:
XJelen psal:

honzíku, v tý sadě měls ale 16 na tu tvojí šestku cos měls evil na dvandě je vosumnáctka a tu v těch sadách fakt nenajdeš evil

čoveče to sou věci ...eště , žes to řek , já bych tam rval taky tu šestnáctku jako na šestku bigsmile

bud v klidu pro me je to taky novinka proto mi bylo divny ze tam nemuzu dostat svicak co jsem pouzival na sestce ale az te druhej co jsem mel v sade a jeste blbe...holt clovek se porad uci.tak tu 18 necham pretocit a bude vystaranosmile1

koukam , že to ví jen pár zasvěcených bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Filous (Člen)
26.10.2012 18:48:42
Offline

Re: jak na svíčky?

hlemejzd999 psal:
K.a.s.y.m. psal:
hlemejzd999 psal:


čoveče to sou věci ...eště , žes to řek , já bych tam rval taky tu šestnáctku jako na šestku bigsmile

bud v klidu pro me je to taky novinka proto mi bylo divny ze tam nemuzu dostat svicak co jsem pouzival na sestce ale az te druhej co jsem mel v sade a jeste blbe...holt clovek se porad uci.tak tu 18 necham pretocit a bude vystaranosmile1

koukam , že to ví jen pár zasvěcených bigsmile

...a já zas myslel, že to vjedi fšicisurprised ...ale jag řiká muj tata, myslet znamená hovno vjedětbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
hlemejzd999 (Člen)
26.10.2012 19:40:44
Offline

Re: jak na svíčky?

Filous psal:
hlemejzd999 psal:
K.a.s.y.m. psal:


bud v klidu pro me je to taky novinka proto mi bylo divny ze tam nemuzu dostat svicak co jsem pouzival na sestce ale az te druhej co jsem mel v sade a jeste blbe...holt clovek se porad uci.tak tu 18 necham pretocit a bude vystaranosmile1

koukam , že to ví jen pár zasvěcených bigsmile

...a já zas myslel, že to vjedi fšicisurprised ...ale jag řiká muj tata, myslet znamená hovno vjedětbigsmile

nó nevědí,no bigsmile ale tak všichni se k tomu určitě jednou doberem bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Peter19 (Člen)
27.10.2012 15:04:34
Offline

Re: jak na svíčky?

Jeden origo vercajch na novšie Bandasky je k mani.

risa77 (Nový člen)
28.10.2012 10:26:39
Offline

Re: jak na svíčky?

LiborB12 psal:

chlapy, mám problém......chci mrknout na svíčky a zjisil jsem, že je na to potřeba nějakej spešl inštrument. Nemáte tip, čím se to dá vytáhnout ven? Klasický nástavce na golu se tam nevejdou.

Osobně mám Bandasku 600 r.v. 97 zatím jen chvíli a na svíčky jsem se doteď nedíval. Určitě na to přijde teď přes zimu, ale nedávno jsem si koupil svíčák na svoji feldu a jen tak ze srandy vyzkoušel, jestli by tím šla vytáhnout svíčka na Bandasce a kupodivu šla good ... Tuším, že je to velikost 18...


Zvítězí ten, kdo vytrvá...
Krleš70 (Nový člen)
15.12.2012 07:39:36
Offline

Re: jak na svíčky?

Protože mi to na začátku sezóny blbě startuje, svíčky vytahuju velmi často.
Používám normální trubkový nástrčák - dost dlouhý aby trčel kousek z hlavy a ještě jsem jej dostal pod nádrž, na ten pak nasadím normal klíč a povolím. Rukou vyšroubuju až svíčka je uvolněná. Tu pak vytáhnu teleskopickým magnetem za 40 kč. Rychlé, funkční a vozím to i s sebou - bez magnetu jsem v terénu marný, leda bych motku otočil hore kardanem a vysypal ji.
Zloušel jsem i nějaký kloubový "T" klíč a byl problém se dostat na ty středové svíčky.
Zdarte

PETR MEDVED B 12 (Člen)
17.12.2012 02:22:31
Offline

Re: jak na svíčky?

Ty bláho, kde jsi sehnal bandita s kardanem, že by model 2013 idontknow?


JAKÝ PÁN, TAKOVÝ KRÁM.
kazan (Člen)
12.02.2013 20:30:52
Offline

Re: jak na svíčky?

Tak dneska 18 nástrčkový klíč za 58,-Kč, 4x svíce za 570,-Kč a pustil jsem se do toho. Starý svíce přechlastaný. Po výměně kábly z plechovka a nepotřeboval ani sytič smile1
Trošku jsem se podivil nad příliš malém odporu při povolení svíčekidontknow


Nedovol,aby tě strach z prohry vyřadil ze hry!!
Volosov (Člen)
13.02.2013 13:25:26
Offline

Re: jak na svíčky?

kazan psal:

Tak dneska 18 nástrčkový klíč za 58,-Kč, 4x svíce za 570,-Kč a pustil jsem se do toho. Starý svíce přechlastaný. Po výměně kábly z plechovka a nepotřeboval ani sytič smile1
Trošku jsem se podivil nad příliš malém odporu při povolení svíčekidontknow

Taky jsem mněl stejný pocit malého odporu, můj bandit má najeto jen necelých 15 000 km, tak svíčky jsem ponechal, utahl jsem je víc, ale s citem...


...chlap musí mít motorku...
pepa (Člen)
02.10.2015 16:03:18
Offline

Re: jak na svíčky?

zdar, můžu použít svíčky NGK DR9EA ???
je to do B12, 2002
díky za odpovědi...


GSX 1400 K7
corimec (Člen)
02.10.2015 17:44:44
Offline

Re: jak na svíčky?

nemyslel jsi D9EA?ty by tam šli

pepa (Člen)
02.10.2015 18:38:03
Offline

Re: jak na svíčky?

to vím, nabídli mi tyhle, prej mají ten odrušovací odpor proto tam je to "R"


GSX 1400 K7
jenik88 (Člen)
10.08.2018 14:25:48
Offline

Re: jak na svíčky?

Zdar vespolek=)
ztratil jsem svíčák na mojí B6. Vím, že je to 16ka, ale nevim jak byl dlouhej, abych ho tam dostal a nemusel sundavat nádrž. help

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr