Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » olej vo valci - PROSÍM O RADU

radomatas (Nový člen)
14.08.2007 22:01:44
Offline

olej vo valci - PROSÍM O RADU

Asi pred troma mesiacmi pri normálnej pohodovej jazde moja motorka /Suzuki GSF 600S Bandit 2000/ z ničoho nič stratila výkon, dva krát strelila z výfuku a keď som zastavil, tak celý predok motora bol od oleja. Taktiež z výfuku vychádzal "olejový dym". Po vyčistení a naštartovaní sa zistilo, že olej tlačí von cez začiatok výfukového potrubia z druhého valca. Nasledovalo rozobratie motora. Môj "super" mechanik však zle určil chybu, vďaka čomu sa dali prevložkovať valce + nové piestne krúžky, tesnenia pod hlavu a valce - cca 15000sk a za robotu ďalších 15000sk.
Na druhý deň po odovzdaní "opravenej" motorky som zistil, že robí to isté. Opäť olej v druhom valci v takom množstve, že ho nestíha spaľovať. Opäť nasledovalo rozobratie motorky a výmena gufier na ventiloch. No nepomohlo ani to. Čiže nasledovalo po 3etí raz rozobratie. /Samozrejme bez nároku na honorár pre "super mechanika" a ešte budem od neho žiadať späť peniaze za zbytočnú generálku motora/. Môj problém to však nerieši.
Tentokrát šla na rozbor hlava valcov. No ani v nej sa nenašla prasklinaidontknow. Som už štvrtý mesiac bez moto, stála ma už vyše 30000sk a ja som z toho už zúfalý. Nechápem, odkiaľ by sa ešte mohlo do valca dostávať také množstvo oleja, že ho nestíha ani spaľovať. Moto má pritom najazdených len 30000km.
Ak ste niekto mal podobný problém, alebo viete v čom by to mohlo byť, tak Vás prosím o radu.


V aute sa vezie Tvoje telo, na motorke Tvoja duša.
fifa b 12 (Člen)
14.08.2007 22:04:38
Offline

Re: olej vo valci - PROSÍM O RADU

nevim ale to co pišeš je zničujci  snad to brzko odhalitěgood


když ho miluješ neni co řešit bandit
nebo bmw  gs
Filous (Člen)
15.08.2007 07:51:25
Offline

Re: olej vo valci - PROSÍM O RADU

...mno...volej se ti může dostávat do motoru spodem nebo vrchem...tvuj "supermechanik" nejspíš udělal něgde chybu, bo dyby byl motor převloškovanej, použitý správný kroušky atd. a byli zrepasovaný vodítka ventilů, tag to brát volej prostě nemůže...doporučuju vyměnit supermechanika za mechanika...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
jardagsf (Člen)
15.08.2007 08:01:53
Offline

Re: olej vo valci - PROSÍM O RADU

zmer tlaky ve valci...a pak pokracuj dal
jinak jak rikal Filous , supermechanika vymen za nekoho kdo tomu rozumi - bo ten co to delal musi byt echt debil , kdyz se neco nepovede na poprve tak je blbec (a tomu co dela za penize by se to stat nemelo)ale na podruhe...to uz chce talent
jo a jeste ti mohl dat stare tesneni pod makovici a nateka to tam kanalkama - melo by ti foukat z plniciho otvoru oleje a stejne by nebyly kompres tlaky
jardagsf po ranu technicky zalozen a po dlouhe dobe do trochu smysuplne diskuze prispivajici


MOTO KOZZI GRISO
Filous (Člen)
15.08.2007 08:33:15
Offline

Re: olej vo valci - PROSÍM O RADU

...Jarouši, namontovat použitý těsnění pot palici mě ani nenapadlo, bo to by udělal fakt jenom blb idontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Lihy (Člen)
15.08.2007 08:40:57
Offline

Re: olej vo valci - PROSÍM O RADU

Filous psal:

...Jarouši, namontovat použitý těsnění pot palici mě ani nenapadlo, bo to by udělal fakt jenom blb idontknow

Na páčky s nokama nemá a tady dělá haura s novym těsněnimidontknow
bigsmile

Filous (Člen)
15.08.2007 08:50:00
Offline

Re: olej vo valci - PROSÍM O RADU

Lihy psal:
Filous psal:

...Jarouši, namontovat použitý těsnění pot palici mě ani nenapadlo, bo to by udělal fakt jenom blb idontknow

Na páčky s nokama nemá a tady dělá haura s novym těsněnimidontknow
bigsmile

...myslim, že tě f sobotu utopim bigsmile ...né f chlastu, v Jizeře, aby bylo jasno bigsmile ...nejdřif sem chtěl napsat, že tě skrmim psům, ale to je naprostej nesmysl bigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
jardagsf (Člen)
15.08.2007 09:29:46
Offline

Re: olej vo valci - PROSÍM O RADU

Filous psal:

...Jarouši, namontovat použitý těsnění pot palici mě ani nenapadlo, bo to by udělal fakt jenom blb idontknow

doplnujici otazka : a myslis si ze ten supermehaniko je co????
a jestli tam dal nove tesneni poprve tak pri druhe a dalsi rozborce a zborce (kterou by mel delat zadara smile1)tam dal na tuty to prvni nove (jestli vubec nejake nove bylosick)
a jeste si nejak nevybavuju (at nezvitezim v soutezi o debila rokubigsmile)- ale ma bandit vlozky?


MOTO KOZZI GRISO
Loser (Administrator)
15.08.2007 09:51:26
Offline

Re: olej vo valci - PROSÍM O RADU

vlozky maj akurat banditackysurprisedsurprisedbigsmilebigsmile

sem zas dneska nejakej hustej ... jdu radsi makat


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
jardagsf (Člen)
15.08.2007 09:54:24
Offline

Re: olej vo valci - PROSÍM O RADU

to luzr: sam si vlozka woebigsmile


MOTO KOZZI GRISO
osiris (Člen)
15.08.2007 10:06:57
Offline

Re: olej vo valci - PROSÍM O RADU

...a nebo ti to tam teče přes karburaci surprised


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Lihy (Člen)
15.08.2007 10:09:57
Offline

Re: olej vo valci - PROSÍM O RADU

Filous psal:

...myslim, že tě f sobotu utopim bigsmile ...né f chlastu, v Jizeře, aby bylo jasno bigsmile ...nejdřif sem chtěl napsat, že tě skrmim psům, ale to je naprostej nesmysl bigsmile

Ti došly argumenty, tak se uchyluješ k násilí, co?smile2
bigsmile
Asi se rači budu držet máminý (nevlastní) sukně a ta mně nedá (jako že mně nenechá utopit, aby bylo ouchylům jasno)bigsmilebigsmile

jardagsf (Člen)
15.08.2007 10:25:53
Offline

Re: olej vo valci - PROSÍM O RADU

osiris psal:

...a nebo ti to tam teče přes karburaci surprised

tak to mne taky napadlo , ze tankoval nejaky humus nebo neco nafty smile1 ale to by bylo ve vsech valcich :-O

JO A VLOZKY TAM JSOU smile1
POKUD JDE OLEJ FURT VEN BYCH TO TIPOVAL NA UTOPENOU VLOZKU A TIM FOUKLE TESNENI POD PALICI
SAM SU ZVEDAVY CO TO BUDEidontknow


MOTO KOZZI GRISO
osiris (Člen)
15.08.2007 10:31:42
Offline

Re: olej vo valci - PROSÍM O RADU

jardagsf psal:
osiris psal:

...a nebo ti to tam teče přes karburaci surprised

tak to mne taky napadlo , ze tankoval nejaky humus nebo neco nafty smile1 ale to by bylo ve vsech valcich :-O

JO A VLOZKY TAM JSOU smile1
POKUD JDE OLEJ FURT VEN BYCH TO TIPOVAL NA UTOPENOU VLOZKU A TIM FOUKLE TESNENI POD PALICI
SAM SU ZVEDAVY CO TO BUDEidontknow

...no to jo, není cesta jak by to sál jenom do druhýho smile1
...plnej airbox oleje se stydím vyslovit smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
radomatas (Nový člen)
15.08.2007 21:00:15
Offline

Re: olej vo valci - PROSÍM O RADU

Prevložkovanie robili v inej firme, ktorá sa venuje opravám a výrobe valcov a piestov. Môj super mechanik len určil závadu, čo vlastne ani závada nebola, takže sa to robilo zbytočne. Piestne krúžky, guferá, tesnenia pod hlavu a valce boli na 100% nové, sám som to kontroloval. Skúsim ešte vymeniť vodítka a keď ani to nepomôže, tak neviem help


V aute sa vezie Tvoje telo, na motorke Tvoja duša.
radomatas (Nový člen)
09.09.2007 20:46:14
Offline

Re: olej vo valci - PROSÍM O RADU

Takže nepomohla ani výmena vodítok. Banditku mám doma, ale čo s ňou? Vyskúšam autorizovaný servis Suzuki v Prešove. Nemáte s ním niekto nejaké skúsenosti.


V aute sa vezie Tvoje telo, na motorke Tvoja duša.
ydom (Člen)
09.09.2007 20:59:10
Offline

Re: olej vo valci - PROSÍM O RADU

já měl zasranej válec,ale ne zas tolik jak povídáš ty,taky mi to střelilo a taky se začudilo...nad 5500otáček to ztratilo výkon a po 5km vydechlo úplně...stalo se mi to tak 20km před mnichovemsick...chyba byla v kabelu do rozdělovače,byl uvolněnej a jak se motor dostal do nejvišších vybrací to jest kolem těch 5500ot. kabílek se vyklepával,ale nevypad úplně,tím to střídavě skákalo na 2 na 3 válce a když jsem snížil otáčky tak se to zas chytlo-na chvíli...nož trvalo mě dvě hodiny než jsem záhadu rozkous a pak celou cestu do itálie psychický nahlodání a ztrátu víry v borůvku...ale bylo vše O.K.good


Když nejezdím,tak tvořím...
radomatas (Nový člen)
31.01.2008 22:06:39
Offline

Re: olej vo valci - PROSÍM O RADU

Takže banditku mám konečne doma, po 8 mesiacoch opráv. A kde bola chyba? Prasknutá hlava valcov v mieste, kde je uložené vodítko sacieho ventila. Banditku som dal nakoniec opraviť do servisu yamaha v Prešove, kde prišli na chybu. Cena za opravu ma fakt milo prekvapila. Komplet práca - rozborka a zborka motora, nové tesnenie pod hlavu, zabrúsenie a nastavenie ventilov, zváranie hlavy, vŕtanie novej diery pre vodítko ventila, rozobratie a vyčistenie hlavy po zváraní a vŕtaní... V značkovom servise yamaha 8 300,-Skgood
Ten môj "supermechanik" zobral len za robotu 15000,-. Vďaka mojej známej právničke som tie peniaze dostal od neho späť.

Dúfam, že táto sezóna bude bez problémov a konečne si zajazdímcool


V aute sa vezie Tvoje telo, na motorke Tvoja duša.
osiris (Člen)
31.01.2008 22:39:17
Offline

Re: olej vo valci - PROSÍM O RADU

surprised to jsi dal opravit někam do charity smile1 good


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
NAR (Nový člen)
31.01.2008 23:11:07
Offline

Re: olej vo valci - PROSÍM O RADU

Nechci moc rejpat, ale pokud jsem dobře počítal tak jsi měl 4x rozhozený motor a ta poslední cifra je fakt zajímavá za tu opravu. Ale co takhle šrouby(u bandasky asi štefty) čekal bych že budou natažený jak lijány.A jestli se do té cenovky taky vešly tak jen dobře.

Banditatom (Člen)
01.02.2008 07:37:28
Offline

Re: olej vo valci - PROSÍM O RADU

ta finální cena luxusgood


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
škardík (Člen)
01.02.2008 11:38:55
Offline

Re: olej vo valci - PROSÍM O RADU

Loser psal:

vlozky maj akurat banditackysurprisedsurprisedbigsmilebigsmile

sem zas dneska nejakej hustej ... jdu radsi makat

Je jasný že nemá vložky, páč dyby jo, tak zákonitě nemůže nic téct ven nébigsmile


viz avatar:)
aMaty (Člen)
18.09.2015 21:55:02
Offline

Re: olej vo valci - PROSÍM O RADU

S mou B12 se teprve seznamuji tak mě hned neukamenujte za blbé hlody ;-) .Jde mě olej z druhého válce výfukem ven a jak jsem to tak četl tak doufám, že hlava prasklá nebude.
Rozebírat to budu teprve až v neděli dřív mě pracovní povinnosti k B12 nepustí. Než jsem si toto přečetl šel jsem do toho se 3- mi možnostmi:

1. Vadné těsnění pod hlavou
2. vadné kroužky na válci
3. případně podezření na vadné těsnění označené na fotce <-může to mít na svědomí? Když jsem měl sundané víko tak právě tohle tesnění bylo nějaké divné a od předchozího majitele vytuněné tmelem. motor jsem opět složil a olej ve válci .... těsnění mam nové. Mam se v tom hrabat hlouběji (první 2 varianty) nebo je u tohodle těsnění možné, že by mohlo dělat tenhle problém?

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/4897__vyr_4628tes1.jpg



Jedná se o 1200S r.v. 03

osiris (Člen)
18.09.2015 22:16:51
Offline

Re: olej vo valci - PROSÍM O RADU

...tím by to bejt nemělo, tímhle by ti to nateklo do šachty svíčky
...spíš by to mohlo pouštět těsnění dříku ventilu (teda podle toho jak dalece bylo myšleno tím "výfukem ven", pak třeba i ty kroužky)
...sundej svod a podívej se jak to vypadá v kanálu a změř nebo nech změřit tlak ve válci


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
aMaty (Člen)
18.09.2015 22:25:01
Offline

Re: olej vo valci - PROSÍM O RADU

Z válce to právě lítá celkem dost a během cca 10-ti vteřin co to bylo natočený byl celej předek od oleje. Se stoupajícíma otáčkama vylétávání oleje setupňovalo.
No v neděli jdu na rozborku tak uvidíme .... fakt se mě nechtěj shánět kroužky. Co jsem teďka obhlížel internet tak nikde moc k dostání nejsou. Zítra ještě budu volat přímo do Suzuki co si za to řeknou tam ...

osiris (Člen)
18.09.2015 22:32:01
Offline

Re: olej vo valci - PROSÍM O RADU

...teď si nejsem jistej jestli tě správně chápu; myslel jsem, že ti jde olej do výfuku, teda do svodů, případně koncovky a jako kouř (v případě dlouhýho užívání jako mlhovina) ven
...nebo máš teď dole svody a měls to natočený bez nich?


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
aMaty (Člen)
18.09.2015 23:04:55
Offline

Re: olej vo valci - PROSÍM O RADU

Olej jde to výfuku .... z výfuku modrý dým ... svíčka na druhém válci od oleje ... pak jsem to zkoušel natočit bez svodů na chvilku a přitom jsem zeblil celej předek od oleje ;)

osiris (Člen)
18.09.2015 23:51:06
Offline

Re: olej vo valci - PROSÍM O RADU

...tak pak si myslím to co jsem psal na úplným začátku (jde-li to teda zevnitř výfukovýho kanálu) ...tam kde to není uvnitř ještě zeblitý komplet by se dalo soudit jestli to vzlíná zvrchu od dříku, nebo zespodu od sedla ventilu, tím pádem kroužky ve válci


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Filous (Člen)
19.09.2015 19:00:45
Offline

Re: olej vo valci - PROSÍM O RADU

...dyby to bylo krouzkama, budes mit volej f erboksu, todle vypada na gufero ventilu...nech zmerit kompres a budes mit jasno...jo a tym tesnenim to nejni, to je tam na uplne neco jinyho...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
aMaty (Člen)
05.10.2015 22:16:17
Offline

Re: olej vo valci - PROSÍM O RADU

Tak jen abych nějak "ukončil" můj problém co jsem popisoval výš

Olej v airboxu , 2. válci, plný výfuk, dýmovnice, nepravidelný chod, ...

Motor ven, rozebrat, šel jsem po kroužkách, ale ty byly OK.
Rozborka motoru ... vyčištění všeho co tam nepatřilo po předchozím zásahu (všude tmel na motory), dáno všude kde bylo potřeba nové těsnění a vyměněno všech 16 gufer ventilů. Původní by dělali slušnou konkurenci betonu. Už předchozí majitel musel mít problémy s únikem oleje co nečekaně zapřel a mě se to pak projevilo parádně. Vše složeno a dnes konečně oživeno a mám za sebou 70km bez problémů.

tímto bych ještě rád poděkoval za tel. pomoc od Filouse good přihodil pár cenných rad, které byly velice nápomocné při oživení stroje. jen mě teda nepotěšil s tim, že mě nejspíš čeká ještě volnoběžka, ale s tim se nedá nic dělat bigsmile .. resp. dá, ale až se nachýlí čas evil

Filous (Člen)
06.10.2015 09:28:00
Offline

Re: olej vo valci - PROSÍM O RADU

...tu volnoběžku zatím aspoň zkontroluj, může bejt jen povolená a zbytečně bys jí mohl zničit...nejni to žádná těžká voperace, sundej víko, pokud nebude povolená, povol šroub, co jí drží na klice, sundej jí a uvidíš, případně jí pořádně dotahni...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr