Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

Bronek (Člen)
25.02.2016 22:30:14
Offline

GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

Čau, potřeboval bych poradit, seřizoval jsem ventily na své bandasce a když jsem zkompletoval motor a nastartoval vyvalil se mi olej z víka ventilů cool Po opětovné rozborce jsem zjistil že nesedí rozměr odlitku víka ventilů respektive hlava válce. Je v místě rozvoďáku u karburátorů hlava menší oproti víku i těsnění. Nesedí v daném výklenku vůbec. Nevíte někdo jak si s tím mám poradit? Jediné co mně napadlo vyměřit a nechat nejspíš navařit do víka housenku a tu krásně zabrousit a mělo by to být OK. Pokut máte někdo nějaké postřehy budu rád, popřípadě někdo kdo se s takovou vadou setkal. Díky.

Foto ilustrační, jedná se o označené místo které je menší proti víku o šířku těsnění.

Banditatom (Člen)
25.02.2016 22:34:30
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

....a pred tim to neteklo ?


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Bronek (Člen)
25.02.2016 22:57:52
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

Předtím bylo to těsněni v tom místě nějakým černým asi originál silikonem nebo něčím tuhým olepené z venčí. Ono by to nikdy nemohlo sedět viko nejde nějak obrati ani posunout. Víko vypadá i s těsněním v pořádku jen ta hlava vypadá jak špatně odlitá v tom místě když víko přečnívá pouze tam o šířku hrany.

Filous (Člen)
26.02.2016 08:13:41
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

...to je ňáká píčovina, dej sem fotkuidontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
tomasNJ (Člen)
26.02.2016 08:39:07
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

...to je ňáká píčovina, dej sem fotkuidontknow



pak zjistí že ho dává naopak bigsmilebigsmile


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
Filous (Člen)
26.02.2016 10:24:07
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

tomasNJ psal:

...to je ňáká píčovina, dej sem fotkuidontknow



pak zjistí že ho dává naopak bigsmilebigsmile

...to snat né, kam by pag namontoval volejový hadice???idontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
26.02.2016 10:31:45
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

Bronek psal:

Předtím bylo to těsněni v tom místě nějakým černým asi originál silikonem nebo něčím tuhým olepené z venčí. Ono by to nikdy nemohlo sedět viko nejde nějak obrati ani posunout. Víko vypadá i s těsněním v pořádku jen ta hlava vypadá jak špatně odlitá v tom místě když víko přečnívá pouze tam o šířku hrany.

1/ nevytrousil si válečkový distance mezi víkem a makovicí??? ...esi ti ten váleček spadnul do motoru, tag potěš koště...

2/ silikon tam nemá co dělat, mimo půlměsíce z boků hlavy...esi ho tam něgdo namatlal, tag je těsnění f prdeli...

3/ silikon tam určitě nejni original, bo za prví se tam nedává a za druhý máš starýho kulta, kerej uš musel bejt rozházenej Xkrát...

4/ seš si jistej, že sis při montáži neshodil těsnění svíčkový šachty???

5/ seš si jistej, že si těsnění něgde neskříp mimo dosedací plochu

6/ seš si jistej, žes dotáhnul štyry průtokový šrouby a šrouby na volejovejch hadicích zezadu víka???

7/ prosatana hlavně nikam nic nedovařuj!!!


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
26.02.2016 10:49:18
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

Filous psal:
tomasNJ psal:

...to je ňáká píčovina, dej sem fotkuidontknow



pak zjistí že ho dává naopak bigsmilebigsmile

...to snat né, kam by pag namontoval volejový hadice???idontknow

proč by je tam montoval když by na ně zapomněl bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Banditatom (Člen)
26.02.2016 14:36:52
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

tomasNJ psal:

...to je ňáká píčovina, dej sem fotkuidontknow



pak zjistí že ho dává naopak bigsmilebigsmile

Taky me to napadlobigsmilegood


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Bronek (Člen)
26.02.2016 17:51:39
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

Tak dnes jsem si sehnal druhe viko od kamoše i když z 12ctky. Je identické i jsme si sehnal nové těsnění mezi hlavu a víko a  po opětovném nasazení jsem zjistil že opět přesahavá i jiné víko.... Rozhodně jsem nic nezapomněl a nic mi nevypadlo vše bylo dotažené jak má být. Víko ventilů má v místě rozvoďáku šířku 264mm a hlava 259 což je o celou šířku těsnění respektive dosedací plochy víka. Nemůžu si pomoct ale ta hlava má oblý ten konec k hraně, je to patrné i na foto a na žádném jiném banditu jsem to takto neviděl. Přidávám foto. Motorka má najeto 27tis. a taky na ten stav odpovídá motor. Leda že by jej někdo přemontoval help

Příjde mi to opravdu jako vadný kus hlavy, omlouvám se ale i Japonci se v něčem seknou.  beer

Proto jediné co mně napadlo nechat navařit na hlavu housenku nebo do víka ničemu by to nevadilo.

Banditatom (Člen)
26.02.2016 17:55:31
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

...nechceš nám sem už konečně poslat fotku toho problému?bigsmile jako, že by jeden bandit s milionu měl špatně odlitou hlavu? tomu snad ani sám nevěříš?bigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Filous (Člen)
26.02.2016 18:07:11
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

Bronek psal:

Tak dnes jsem si sehnal druhe viko od kamoše i když z 12ctky. Je identické i jsme si sehnal nové těsnění mezi hlavu a víko a  po opětovném nasazení jsem zjistil že opět přesahavá i jiné víko.... Rozhodně jsem nic nezapomněl a nic mi nevypadlo vše bylo dotažené jak má být. Víko ventilů má v místě rozvoďáku šířku 264mm a hlava 259 což je o celou šířku těsnění respektive dosedací plochy víka. Nemůžu si pomoct ale ta hlava má oblý ten konec k hraně, je to patrné i na foto a na žádném jiném banditu jsem to takto neviděl. Přidávám foto. Motorka má najeto 27tis. a taky na ten stav odpovídá motor. Leda že by jej někdo přemontoval help

Příjde mi to opravdu jako vadný kus hlavy, omlouvám se ale i Japonci se v něčem seknou.  beer

Proto jediné co mně napadlo nechat navařit na hlavu housenku nebo do víka ničemu by to nevadilo.

...ty vole, tag snat to do tý doby jezdilo, nešs to rozebrals, né?surprised ...o to že by měl kult z let 96-99 namotáno 27t km, tak tomu sám nevěříš, že neidontknow...fakt sem dej fotku...netvrdim, že je Bandit ňákej supr kosmickej stroj a že japonec nemůže udělat chybu, ale fakt nevěříš tomu, že na výstupní kontrole f Hamamatsu řekne borec:" ty vole kucí, tady s toho chčije volej, je tam zmetkovej vodlitek hlavy, tag tam mázněte hrst silikonu, vono se to stejně prodá"idontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Bronek (Člen)
26.02.2016 18:11:18
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

Kluci snažím se sem přidávát fotku ale nevím proč se nezobrazují smile2 Pokus teda číslo 2.

Ondráš (Člen)
26.02.2016 18:12:57
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

Bronek psal:

Kluci snažím se sem přidávát fotku ale nevím proč se nezobrazují smile2 Pokus teda číslo 2.

Na pocitace a motorky je tu odbornik Filous.good
Motorky dela jako konicek, ale pres PC je machr... smokin


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Bronek (Člen)
26.02.2016 18:13:50
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

Bronek psal:

Kluci snažím se sem přidávát fotku ale nevím proč se nezobrazují smile2 Pokus teda číslo 2.

Nezobrazuje se nevím proč opět sem nahrál a nic....Tak jsem to zkusil dát na uložto

http://ulozto.cz/xJ15A2qh/12767252-1020 … 7038-n-jpg
http://ulozto.cz/xZ7ogEjH/maxresdefault-jpg

Bronek (Člen)
26.02.2016 18:15:51
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

Ondráš psal:
Bronek psal:

Kluci snažím se sem přidávát fotku ale nevím proč se nezobrazují smile2 Pokus teda číslo 2.

Na pocitace a motorky je tu odbornik Filous.good
Motorky dela jako konicek, ale pres PC je machr... smokin

Díky ale na PC umím a i pár mašin jsem už dělal ale s tím jsem se nesetkal.

A fotky asi budou velké nebo nevím ale dam je nahrát zobrazí se nahrány ale proč nejsou tady nevím opravdu. idontknow

Ondráš (Člen)
26.02.2016 18:16:17
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/40_maxresdefault.jpg


http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/40_12767252_10207323209976200_577087038_n.jpg

Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Bronek (Člen)
26.02.2016 18:18:12
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

První obrázek je jen ilustrační místa, druhý je aktuální.

Ondráš (Člen)
26.02.2016 18:20:59
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

Pomoci tlacitka (1) vyberes soubor a odesles ho tlacitkem (2). Jakmile se ti fotka objevi pod oknem do ktereho pises kliknes na odkaz (3) a kdyz uvidis neco jako text (4), tak si vlozil obrazek.good

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/40_navod.png

Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Filous (Člen)
26.02.2016 18:23:34
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

...ta makovice je evidentně uražená, ale nejde mi do hlavy, jak a pročsurprised...eště bych pochopil, dyby to bylo vepředu, ale vzadu je to schovaný před každou ránou...dej sem schválně reálnou fotku tý zadní části se sundanym víkem a né ňákou ilustračníidontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Bronek (Člen)
26.02.2016 18:23:36
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

Ondráš psal:

Pomoci tlacitka (1) vyberes soubor a odesles ho tlacitkem (2). Jakmile se ti fotka objevi pod oknem do ktereho pises kliknes na odkaz (3) a kdyz uvidis neco jako text (4), tak si vlozil obrazek.good
http://www.suzukibandit.cz/openforum/up … _navod.png

Tak děkuji za doplnění jednoho kroku, nevšiml jsem si jej. To se omlouvám

Ondráš (Člen)
26.02.2016 18:25:48
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

Bronek psal:

Tak děkuji za doplnění jednoho kroku, nevšiml jsem si jej. To se omlouvám

V poho.smokin Dej sem Filousoj o co te zada jako cviceni. smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Bronek (Člen)
26.02.2016 18:28:04
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

Filous psal:

...ta makovice je evidentně uražená, ale nejde mi do hlavy, jak a pročsurprised...eště bych pochopil, dyby to bylo vepředu, ale vzadu je to schovaný před každou ránou...dej sem schválně reálnou fotku tý zadní části se sundanym víkem a né ňákou ilustračníidontknow

Oka přidám ale není uražená prostě vypadá jak origo z výroby, ani hrana dosedací plochy není uštipnutá.

Filous (Člen)
26.02.2016 18:31:45
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

Bronek psal:
Filous psal:

...ta makovice je evidentně uražená, ale nejde mi do hlavy, jak a pročsurprised...eště bych pochopil, dyby to bylo vepředu, ale vzadu je to schovaný před každou ránou...dej sem schválně reálnou fotku tý zadní části se sundanym víkem a né ňákou ilustračníidontknow

Oka přidám ale není uražená prostě vypadá jak origo z výroby, ani hrana dosedací plochy není uštipnutá.

...ale z boku to fakt vypadá jak uražený...ať je to jak je to, takle to z fabriky určitě nevyjelo a něgdo to prostě zkurvil...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Bronek (Člen)
26.02.2016 18:32:38
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/4963_12788163_10207323424701568_348967793_n.jpg


http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/4963_12498645_10207323421781495_931278308_n.jpg
Bronek (Člen)
26.02.2016 18:33:47
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

Je to hezky oble až k dosedacím plochám to co vypadá jak ulomené ale není, a silikon ja vím.

čočkin (Člen)
26.02.2016 18:59:41
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

no ty pičo , ten silikon je fšude surprised


Jen já bandita, Bandit a policejní vrtulník.... :-D
Filous (Člen)
26.02.2016 19:06:24
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

...čoveče Broňku, s toho mi de hlava kolem, takle to vypadá f pohodě, škoda že si aš z Ázije, todle bych chtěl vidět na vlastní vokosurprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Bronek (Člen)
26.02.2016 19:08:58
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

Filous psal:

...čoveče Broňku, s toho mi de hlava kolem, takle to vypadá f pohodě, škoda že si aš z Ázije, todle bych chtěl vidět na vlastní vokosurprised

Silikon vím ok, ale jistota je jistota, ale prostě tohle vypadá jedině na zmetka hlavu, tak co říkáte na to navaření na hlavu z venčí housenku a následně to zabrousit? surprised

Protože si myslím že taky jsou jen tahle možnost a nebo nová hlava.

Filous (Člen)
26.02.2016 19:11:44
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

...áááááááá, uš vim a prásknul ses sám...voalá...ty máš pane vobje ventilový víka z B12 a víko na B6 je jiný neš na B12 !!! ...něgdo to potlouk, koupil víko z B12, vono je totiž na první pohled skoro stejný, ale nejni a tag to tam nabastlilidontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
26.02.2016 19:13:43
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

...jen tag v rychlosti, tady si porovnej tvar makovice u B6 a B12

https://www.motovraky.cz/Vyrobky/Hlava- … I/all/all/


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Bronek (Člen)
26.02.2016 19:14:20
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

Filous psal:

...áááááááá, uš vim a prásknul ses sám...voalá...ty máš pane vobje ventilový víka z B12 a víko na B6 je jiný neš na B12 !!! ...něgdo to potlouk, koupil víko z B12, vono je totiž na první pohled skoro stejný, ale nejni a tag to tam nabastlilidontknow

Takže šroubama je stejní jen je v tomhle místě větší? A pokut ano nevíte někdo o nějakém víku kdo by měl na víc nebo z nějakého špatného motoru?

Filous (Člen)
26.02.2016 19:17:00
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

...sežeň víko z B6 a je to, cokolif jinýho bude jen bastlenísick ...při vaření se ti to víko akorát zkroutí, plochu budeš taky těško chytat, bude to prochcávat, no prostě hnus...a tvoje práce se silikonem je fakt strašnáidontknow ...teda jestli je to tvoje prácesurprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
26.02.2016 19:18:35
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

Bronek psal:
Filous psal:

...áááááááá, uš vim a prásknul ses sám...voalá...ty máš pane vobje ventilový víka z B12 a víko na B6 je jiný neš na B12 !!! ...něgdo to potlouk, koupil víko z B12, vono je totiž na první pohled skoro stejný, ale nejni a tag to tam nabastlilidontknow

Takže šroubama je stejní jen je v tomhle místě větší? A pokut ano nevíte někdo o nějakém víku kdo by měl na víc nebo z nějakého špatného motoru?

...jo, šrouby sou rozmístěný stejně...a víko nemam, válej se mi v regálu dvje, ale na velkou...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Bronek (Člen)
26.02.2016 19:18:37
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

Filous psal:

...sežeň víko z B6 a je to, cokolif jinýho bude jen bastlenísick ...při vaření se ti to víko akorát zkroutí, plochu budeš taky těško chytat, bude to prochcávat, no prostě hnus...a tvoje práce se silikonem je fakt strašnáidontknow ...teda jestli je to tvoje prácesurprised

Ok bude to asi nejsnazší řešení, a neválí se někomu náhodou?

Filous (Člen)
26.02.2016 19:20:51
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

...projeď weby s vrakovejma dílama a určitě najdeš...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Jarin (Člen)
26.02.2016 20:13:48
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

Filous psal:

...áááááááá, uš vim a prásknul ses sám...voalá...ty máš pane vobje ventilový víka z B12 a víko na B6 je jiný neš na B12 !!! ...něgdo to potlouk, koupil víko z B12, vono je totiž na první pohled skoro stejný, ale nejni a tag to tam nabastlilidontknow

good...teda pane vachmajster,vy jste hlavagood idontknowTaky mě to napadlo,ale v práci jsem to nějak nestíhal korespondovatredface


...jezdím tak,abych se vždy vrátil ve zdraví
corimec (Člen)
26.02.2016 20:24:28
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

Pane Filousgoodtaky se klanim a smekám kloboukgoodjestli jsi to teda trefilbigsmile

Bronek (Člen)
26.02.2016 20:37:29
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

Díky asi to bude tím, přitom B12 máme taky doma ale nějak mi to nesedělo nikdy jsem předtím B6 neměl.

čočkin (Člen)
28.02.2016 10:18:57
Offline

Re: GSF 600 - Nesedí víko ventilů s hlavou

jaký asiidontknow prostě to tak je a na tom vodkazu na ty motovraky co dával filous je to jasně vidět. A hlavně když mám dvje vjeci kerý na sebe nepasujou a je tam díra, tak první co mě napadne je že jedna je z něčeho jinýho a nevymejšlím teorie vo zmetku z hamamatsu bigsmileevilsmokin


Jen já bandita, Bandit a policejní vrtulník.... :-D

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr