Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Spojka (slepená?)

brezina (Nový člen)
08.08.2013 19:07:35
Offline

Spojka (slepená?)

N bandasce 650 mi po 12000km začala lepit spojka. Hydraulika vypínání vypadá dobře, když jí vypínám často tak se rozhýbe a vypíná. Když ji nechám chvili stát nebo neřadím tak se slepí a nevypíná. stalo se to po výměně oleje, dřív jsem dával Castrol, teď jsem dal plně syntetickej Motul. nevím jjestli to může být tím olejem.

Editoval osiris (14.03.2016 11:51:28)

tomsth (Člen)
08.08.2013 19:38:18
Offline

Re: Spojka (slepená?)

No, školy nemám idontknow, ale sám sis odpověděl..dyš tam naleješ volej co tam patří, problém zmizí.


..svět se řítí do ďáblovy řiti..
Billy (Člen)
09.08.2013 08:01:15
Offline

Re: Spojka (slepená?)

Neco sem tedkon zahlidl na motorkarich, par lidi cosi psalo o Motulu s MA2, Kojaksro tam psal nejaky veci k temu. Tezko rict jak to je doopravdy, ale divny je ze nejsi prvni a asi ani posledni kemu zacla s timto olejem klouzat. Treba Filous nejaky postrehy uz ma s timto olejem a ozve se idontknow


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Billy (Člen)
09.08.2013 08:02:02
Offline

Re: Spojka (slepená?)

Jo tak ty ses slepenej naopak bigsmile, tak pico ja uz nevim bigsmile


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Filous (Člen)
09.08.2013 22:16:49
Offline

Re: Spojka (slepená?)

...hele zrzku, skušenost s tymdle volejem nemam...leju do fšeho Castrol...a eště se mi nestalo, že by se něgdo vrátil a seřval mě, že mu klouže nebo lepí spojka po výměně...a dyš si zákazník donese "něco" svýho, naleju mu to tam taky, ale to je každýho boj...uš sem taky viděl žlutej "Castrol" a ten člověk se hádal, že to je originální balení a originální volej...jag řikam, každýho boj...s volejem je to dneska jag s chlastem, každej kerej nejni pančovanej je dobrej, ale né každýmu dělá dobře to samýbigsmile ...třeba mě nedělá dobře Fernet a mýmu motoru by neďála dobře nejvyšší specifikace voleje , tagže chlastam rum a do motoru leju Power1 (GPS) a né Power1 Racing...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
redik27 (Člen)
11.03.2016 10:30:44
Offline

Re: Spojka (slepená?)

Spojka má nalítáno cca. 25.000, byl už rozebraná a všechno v cajku i opotřebení. Ale občas se mi stane, že proklouzne. Pak ji stačí promáčknout, pustit a je to v pohodě.

Můžou být špatný pružinky?

Kdybych kupoval novou, origo nebo druho výrobu?help


Who is Zed?
Zed is dead, Baby.
Filous (Člen)
12.03.2016 16:52:08
Offline

Re: Spojka (slepená?)

...určitě má 25t km??? ...měnili se i pružiny před těma 25t km??? ...jag vypadaj plechy??? ...pokud to nebyl ňákej shit nebo nedostala pokouřit, tag je to na spojku brzo...jinag to že mírama vodpovídá servisním hodnotám neznamená, že je ok...provizorně můžeš podloškou skusit podložit pružiny, ale nejni to řešení na furt a počítej s vječim vodporem páčky...a esi se ptáš co koupit, tag krom origa preferuju Tourmax nebo EBC, cokolif vostatního bejvá vječinou problém, rovnou zapomeň na Lucas...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
redik27 (Člen)
12.03.2016 18:47:47
Offline

Re: Spojka (slepená?)

Díky za radu, nevím jak to bylo opravované - vím jen o origo lamelách.

Nicméně, jde spojka ven a na výměnu.


Who is Zed?
Zed is dead, Baby.
redik27 (Člen)
13.03.2016 22:55:34
Offline

Re: Spojka (slepená?)

Filous psal:

...určitě má 25t km??? ...měnili se i pružiny před těma 25t km??? ...jag vypadaj plechy??? ...pokud to nebyl ňákej shit nebo nedostala pokouřit, tag je to na spojku brzo...jinag to že mírama vodpovídá servisním hodnotám neznamená, že je ok...provizorně můžeš podloškou skusit podložit pružiny, ale nejni to řešení na furt a počítej s vječim vodporem páčky...a esi se ptáš co koupit, tag krom origa preferuju Tourmax nebo EBC, cokolif vostatního bejvá vječinou problém, rovnou zapomeň na Lucas...

tak jsem ji dnes rozebral, lameli volítaný. Plechy jsou v poho, mají krásnou barvu. Žádný duhovky.
Už nevím kam jsem to předtím dával, ale asi mě trošku ojebali.

Mám otázky?
1/ může mít olítaná spojka vliv, že při ohřátém motoru a když stojím tam nedám neutrál?
2/ jak se utahují šrouby s pružinama, prý jen tak drcánek.


Who is Zed?
Zed is dead, Baby.
Filous (Člen)
14.03.2016 07:37:08
Offline

Re: Spojka (slepená?)

redik27 psal:
Filous psal:

...určitě má 25t km??? ...měnili se i pružiny před těma 25t km??? ...jag vypadaj plechy??? ...pokud to nebyl ňákej shit nebo nedostala pokouřit, tag je to na spojku brzo...jinag to že mírama vodpovídá servisním hodnotám neznamená, že je ok...provizorně můžeš podloškou skusit podložit pružiny, ale nejni to řešení na furt a počítej s vječim vodporem páčky...a esi se ptáš co koupit, tag krom origa preferuju Tourmax nebo EBC, cokolif vostatního bejvá vječinou problém, rovnou zapomeň na Lucas...

tak jsem ji dnes rozebral, lameli volítaný. Plechy jsou v poho, mají krásnou barvu. Žádný duhovky.
Už nevím kam jsem to předtím dával, ale asi mě trošku ojebali.

Mám otázky?
1/ může mít olítaná spojka vliv, že při ohřátém motoru a když stojím tam nedám neutrál?
2/ jak se utahují šrouby s pružinama, prý jen tak drcánek.

1/ může...každopádně je potřeba jí seřídit, aby chodila tak jak má...
2/ jo, nejni potřeba je dorvávat, ja to šeska šroup do "hliníku"...nevim přesnou hodnotu, musel bych koukat do manuálu a na to sem teť línej, ale 10Nm stačí, já todle dotahuju tag ňák s citem, moment tady nejni aš tag důležitej, de vo to to neservat...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr