Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Zvuk motoru po zimě

morganzd (Člen)
29.03.2016 13:11:31
Offline

Zvuk motoru po zimě

Zdravím všechny a přeju krásnou sezónu!
Po zimě jsem se odhodlal vyhnat pavouky z vejfuku. Moc se jim nechtělo, ale nakonec nechali motor běžet. Ale ten zvuk... bad
Něco tam mlátí (bojím se, že to je opět vačka) a do toho možná jen 3 válce (?).
Kdyby byl někdo tý dobroty a poslechl si to a řekl, co si o tom myslí, předem mu děkuju. Je mi jasný, že takhle se moc nepozná, ale za zkoušku nic nedám, že.
Svíce jsou loni nový, olej cca v půli sezóny, benzín novej (dal jsem želví pavr, eši to má snad nějaký šistící účinky).
Dík moc.
Zvuk sdílím na dropboxu, není potřeba nic instalovat...
https://www.dropbox.com/s/vq9swlsp9md63ky/Moto.mp3?dl=0


GSF 600 S '99
tomasNJ (Člen)
29.03.2016 13:33:17
Offline

Re: Zvuk motoru po zimě

no šicí stroj dobrý...bad
no víko ventilů dolu určitě... a podle toho zvuku by mělo být evidentní gde je problém...
podle mě měga vůle na ventilech/vačce


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
osiris (Člen)
29.03.2016 15:33:46
Offline

Re: Zvuk motoru po zimě

...a nebo dole šála, což bych ti nepřál


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
morganzd (Člen)
29.03.2016 15:44:10
Offline

Re: Zvuk motoru po zimě

Ano, šála je každopádně dole, počasí to dovoluje :)
... prosím,, pro bulharskou delegaci, to je co? Jsem sice strojař, ale motory jsem nikdy nedělal a živí mě programování...

Díky


GSF 600 S '99
morganzd (Člen)
29.03.2016 15:46:51
Offline

Re: Zvuk motoru po zimě

Pánve (vložky, šály) ojničního ložiska? Je to ono? To bychom ovšem nechtěli... smile2


GSF 600 S '99
tomasNJ (Člen)
29.03.2016 15:57:46
Offline

Re: Zvuk motoru po zimě

jo to je myšleno...

prvě sundej víko a zkontroluj vůlegood


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
morganzd (Člen)
29.03.2016 17:08:37
Offline

Re: Zvuk motoru po zimě

No, co tu mrchu :) mám, tak se neseřirovaly karbce. Speedbike mám za rohem, takže s tím tam nějak doklepu a nechám to celkově seštělovat. Loni jsem si sice vůle dělal sám, ale teď se mi do toho nechce.
Ještě dotaz: před pár lety mi renovovali vačku a vahadlo. Bojím se, že by to mohlo být zase v hajzlu, protože jsem ty veltily loni dělal asi 2x. Vždy se to cvakání znatelně ztišilo, ale po pár stech km zase... je možný, že by nešel na nějakou konkrétní vačku olej a díky tomu opět odešla?
Díky


GSF 600 S '99
K.a.s.y.m. (Člen)
29.03.2016 20:03:40
Offline

Re: Zvuk motoru po zimě

to jsi nahrál nějakou Singrovku,ne? to je fakt hroznej zvuk a podle všeho opravdu od ventilů


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
morganzd (Člen)
30.03.2016 09:30:29
Offline

Re: Zvuk motoru po zimě

Tak určitě, je to S-ko, takže podle toho Singer smile1


GSF 600 S '99
mr.BSE (Člen)
30.03.2016 10:27:31
Offline

Re: Zvuk motoru po zimě

jen taková blbost. je to určitě z motoru jako takovýho? Jednou s Vikecem na projizdce mne prasklo tesneni pod svodem a melo to dost podobnej zvuk. Bal jsem se na tom jet, ale pak sme zjistili, ze to fouka kolem hrdla svodu good


Second Class Citizen
1130 Café Racer
osiris (Člen)
30.03.2016 12:19:19
Offline

Re: Zvuk motoru po zimě

mr.BSE psal:

jen taková blbost. je to určitě z motoru jako takovýho? Jednou s Vikecem na projizdce mne prasklo tesneni pod svodem a melo to dost podobnej zvuk. Bal jsem se na tom jet, ale pak sme zjistili, ze to fouka kolem hrdla svodu good

...ano, zvuk to bývá podobnej ťukání good


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
morganzd (Člen)
30.03.2016 13:06:45
Offline

Re: Zvuk motoru po zimě

Dík za náměty :)
Jak řikám, loni vždy po seřízení ventilů se to krapet zklidnilo, na chvíli. Už se tak nějak smiřuju s variantou vačka.


GSF 600 S '99
morganzd (Člen)
08.04.2016 12:33:24
Offline

Re: Zvuk motoru po zimě

Takže vačka a vahadlo co se renovovalo opět odešlo. Prý se stává... co já vím :(
ND jsem díky tachecovi pořešil, takže další renovaci riskovat nebudu. Ale rád bych zopakoval dotaz co zapadl jak vlastenec: je možný, že by nešel na nějakou konkrétní vačku olej?
Ve speedbike mi řekli, že to je vše od oleje a tedy mazaný jak králíček...


GSF 600 S '99

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr