Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Nejde zaradit neutral

jirin (Člen)
03.04.2007 16:44:57
Offline

Nejde zaradit neutral

Ahoj, mam na motorce zajimavej problem. Byl jsem s ni na servisce a od te doby mam obcas problem se zarazenim neutralu. Nekdy se stane ze zastavim a stojim s nahozenym motorem a mam tam kvalt, tak tam nechce skocit neutral, jde to velmi ztuha a skace to z 1 na 2 a naopak. Pokud vypnu klicek tak tam neutral uplne lehce skoci. Pokud dojizdim a radim neutral, kdyz motorka jede tak to nedela.

Nesetkali jste se nekdo s timhle problemem?

Muze mit na to vliv hladina oleje? Jak mi to dneska udelalo tak jsem koukal a mam olej nad horni ryskou, zkusim ho trochu odebrat a uvidim jestli to bude delat i nadale.

Diky za tipy, Jirin


Suzuki SV 650 + ČZ 250/471 + ČZ 250/455více info
Lihy (Člen)
03.04.2007 18:07:14
Offline

Re: Nejde zaradit neutral

Neutrál máš řadit ještě v pohybu, jde to líp. Zkus si poštelovat lanko (jestli ho máš....nevim co máš za stroj) spojky asi ho máš moc volný a tak ti i vymáčknutá spojka trošičku zabírá a zuby sou v sobě zakouslý. Koukni do manuálu jaká má bejt vůle na spojce a seřiď si to šroubem u páčky, popřípadě na druhym konci lanka. Jestli nemáš manuál,  tak koukni tady na stránkách na bandití a udělej to podle něj. Většinou sou ty vůle podobný.

jirin (Člen)
03.04.2007 18:12:40
Offline

Re: Nejde zaradit neutral

Lihy psal:

Neutrál máš řadit ještě v pohybu, jde to líp. Zkus si poštelovat lanko (jestli ho máš....nevim co máš za stroj) spojky asi ho máš moc volný a tak ti i vymáčknutá spojka trošičku zabírá a zuby sou v sobě zakouslý. Koukni do manuálu jaká má bejt vůle na spojce a seřiď si to šroubem u páčky, popřípadě na druhym konci lanka. Jestli nemáš manuál,  tak koukni tady na stránkách na bandití a udělej to podle něj. Většinou sou ty vůle podobný.

Tak to jsem si s tim pohral, celkem pomohlo odebrani toho oleje. Byly tam 0,2 l navic. Jinak spojka je klasicky lankova, lanko jsem posteloval a snad to bude dobre smile1.
Diky za radu


Suzuki SV 650 + ČZ 250/471 + ČZ 250/455více info
Lihy (Člen)
03.04.2007 18:23:14
Offline

Re: Nejde zaradit neutral

Jo a ještě mně napadlo, jestli nemáš moc vysoko volnoběžný otáčky. To tam pak jdou rychlosti taky hůř.

Kelly01 (Člen)
03.04.2007 18:33:30
Offline

Re: Nejde zaradit neutral

Ty vole Lihysurprised

Ty máš dnes červenošípácké okýnkosurprised

Chybí ti modré čtverečkysurprised

Ale že by to dělaly 2dc olejesurprised

To spíš autosugesce a seřízení lankasmile1


God Save The Queen!
Lihy (Člen)
03.04.2007 18:43:36
Offline

Re: Nejde zaradit neutral

Kelly: to víš žere mně svědomí, že sem se navážel do yella. Sem se celou noc vodkopával a tak doufám, že tento bezvýznamný dobrý skutek zachrání mou karmubigsmile

jirin (Člen)
03.04.2007 18:49:33
Offline

Re: Nejde zaradit neutral

Kelly01 psal:

Ale že by to dělaly 2dc olejesurprised

No uvidime co ukaze dlouhodobejsi testovani smile1.
Kazdopadne mam ted objem oleje v motoru v predepsanejch mezich...


Suzuki SV 650 + ČZ 250/471 + ČZ 250/455více info
Koldan (Člen)
04.04.2007 07:29:22
Offline

Re: Nejde zaradit neutral

vo tom oleji pochybuju taky, dle mě blbě seřízená spojka a nešikovnost a necitlivost na začátku sezóny.
Znáte ten pocit jak vyjedete po dlouhé době a každej zvuk se zdá bejt otřesným,že tam něco muší bejt pokažený,že to nějak moc vibruje,zatáčky sů najednou nějaký moc kroutivý a vy je jedete téměř rovně,každé vodskočení vod vozovky je jako hustý air vod Vorla a Tajnýho,takže k tomu,aby bylo blato na hřišti moc nechybí,no prostě děs.Ale vono se to časem hodí do klidugood


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Bedřich (Člen)
04.04.2007 09:19:46
Offline

Re: Nejde zaradit neutral

Koldan psal:

vo tom oleji pochybuju taky, dle mě blbě seřízená spojka a nešikovnost a necitlivost na začátku sezóny.
Znáte ten pocit jak vyjedete po dlouhé době a každej zvuk se zdá bejt otřesným,že tam něco muší bejt pokažený,že to nějak moc vibruje,...:

Já když natočil po zimě Modřinu, tak jsem se tak lek těch ran, bouchanců a všech možnejch zvuků, že jsem chcípnul a musel sem dát cígo. Celý to cígo jsem přemejšlel, jestli jsem něco nezkurvilbigsmilebigsmile


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
jirin (Člen)
04.04.2007 13:30:20
Offline

Re: Nejde zaradit neutral

Koldan psal:

vo tom oleji pochybuju taky, dle mě blbě seřízená spojka a nešikovnost a necitlivost na začátku sezóny.

No zacalo to delat opravdu po te servisce a pred serviskou uz jsem mel pres 500 km nalitano... Ted uz mam pres 1000 km takze to necitlivost nebyla...

Jinak pro upresneni, kdy to dela: Nedelalo to kdyz zastavim a stojim tak jde vyradit lehce, ale kdyz to vypnu. Hned pote natocim ujedu tak 20 m tak to delalo co jsem popisoval, rozhodne to necitlivosti nebylo, protoze jsem musel opradu zaprit a velkou silou tahat za tu paku a pres neutral to jenom skakalo...

Jirin


Suzuki SV 650 + ČZ 250/471 + ČZ 250/455více info
Ondráš (Člen)
04.04.2007 16:26:25
Offline

Re: Nejde zaradit neutral

Zkus třeba trochu hejbnout s motorkou dopředu a dozadu, nebo mě pomáhá, když trochu povolím spojku pustím ji maličko do záběru. Kola se pak pohnout a když jsou třeba zakleslý, tak pak vždycky povolí.good

Pokud si někdy jezdil na Jawě 350, tak tam když si nedal neutrál před tím, než si zastavil, tak už si ho tam nedal.smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
jirin (Člen)
04.04.2007 16:58:35
Offline

Re: Nejde zaradit neutral

Ondráš psal:

Zkus třeba trochu hejbnout s motorkou dopředu a dozadu, nebo mě pomáhá, když trochu povolím spojku pustím ji maličko do záběru. Kola se pak pohnout a když jsou třeba zakleslý, tak pak vždycky povolí.good

Pokud si někdy jezdil na Jawě 350, tak tam když si nedal neutrál před tím, než si zastavil, tak už si ho tam nedal.smile1

http://ukazto.com/img/P6167846.jpg



No mel jsem vpodstate motor z Jawky, akorat to byla 2valcova 250 a tam sel dat ten neutral uplne normalne, je to asi otazka kusu.

Jinak hejbani jsem s motorkou zkousel a nepomohlo ani 5 m dopredu a 5 m dozadu... Dneska jsem to testoval za stejnejch podminek a uz se nestalo takze snad good


Suzuki SV 650 + ČZ 250/471 + ČZ 250/455více info
Stenly73 (Nový člen)
03.06.2016 19:06:59
Offline

Re: Nejde zaradit neutral

Mám 4 roky B6 (r.v.97) a letos mě taky nešel neutrál- 2-1 1-2 ale neutrál ani omylem ! Spojka byla seřízená ,ale málo vypínala.
Kolo na centrálním stojanu se zmáčklou spojkou nešlo skoro zastavit.
Po demontáži spojky a dopoledním bádání sem zjistil že to dělá vydřená podložka pod spojkovým košem.Teď je vyměněná a vše je OK.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr