Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

Matt (Nový člen)
23.11.2015 12:28:08
Offline

výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

Ahoj, začal jsem pokukovat po helmách Bell http://www.helmybell.cz/integralni-moto … 57/produkt , zajímá mě bezpečnost prý má model M5x 5 hvezdiček. Je ale i dobře odhlučněná? Má jí někdo?

bubák (Člen)
23.11.2015 13:04:06
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

Matt psal:

Ahoj, začal jsem pokukovat po helmách Bell http://www.helmybell.cz/integralni-moto … 57/produkt , zajímá mě bezpečnost prý má model M5x 5 hvezdiček. Je ale i dobře odhlučněná? Má jí někdo?

mám model z předchozí řady  http://prilby.heureka.cz/bell-m4r-carbon-indy/
za mě maximální spokojenost, nikde do ní nefučí, polstr měkoučkej,hlava jako v pokojíčku, tichá, nemlží se...předpokládám že novější model bude ještě vychytanější ale tak nějak všeobecně Bellkou asi chybu neuděláš...jo ale bezpečnost sem s ní teda eště nezkoušel smile1


nedůvěřuju velbloudům, a všeobecně nikomu, kdo dokáže týden nepít !
XJelen (Člen)
23.11.2015 15:17:29
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

čoveče zaslech jsem v paddocku nějaký nářky na zavírání plexi, ale nevím u kterýho modelu.
ta cena se ti zdá ok? surprised shoei NXR mě přišla levnějš i s napasováním na můj květák surprised

ještě bych doplnil k těmhle závodním helmám, na naháčích je spousta věcí trochu jinak, takže nejlíp by bylo se v ní projet, ale to je starý otřepaný pravidlo.


Strýcfajtr !!!
andre.marek (Člen)
23.11.2015 15:30:56
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

Za tu cenu už máš Shuberth... smile1
S tou jsem maximálně spokojen good a manželka taky.

oma1995 (Člen)
23.11.2015 19:55:15
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

já jsem koupil v akci suomy a taky je výborná a kvalitní

corimec (Člen)
23.11.2015 20:20:52
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

oma1995 psal:

já jsem koupil v akci suomy a taky je výborná a kvalitní

taky jsem ji koupil za ty prachygoodale určitě bych ji nesrovnával s bellkou,shubrtkou,arai,shoe....bigsmileto je jinej level

Matt (Nový člen)
24.11.2015 10:09:59
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

Jo, tak díky za odpovědi, tolik jsem jich ani nečekal, no budu ještě dumat. Prachy... no tak zase je to BELL surprised

osiris (Člen)
24.11.2015 14:53:38
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

corimec psal:
oma1995 psal:

já jsem koupil v akci suomy a taky je výborná a kvalitní

taky jsem ji koupil za ty prachygoodale určitě bych ji nesrovnával s bellkou,shubrtkou,arai,shoe....bigsmileto je jinej level

...já myslím, že by to srovnání právě směle snesla smile1good porovnáme-li teda vždy v sobě rovnejch odpovídajících cenových kategoriích


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
corimec (Člen)
24.11.2015 18:32:31
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

asi jogoodmáme s kolegou oma1995 určite stejnou z bikerscrownugoodza ty prachy super.Vlastne je to moje nejlevnejší helma a nejlepší helmabigsmile

oma1995 (Člen)
24.11.2015 19:00:57
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

přesně tak z BC

Jaster (Člen)
25.11.2015 18:24:35
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

Jo Bellky jsou dobrý, jen mi přijdou ještě zbytečně za vysoký ceny.
Protože co jsem měl možnost vyzkoušet HJC RPHA 10+ tak taky hodně dobrá cena a teď jsou ve výprodejích, protože pro rok 2016 tu je novinka RPHA 11. Teprve je budu přidávat na e-shop, zatím nejsou dostupný ale brzy mají být.
Aktuálně jezdím nejvyšší řadu Suomy už 3 roky a spokojen, když nepotřebuju měnit plexi a beru když nemá bradovej deflektor. ale zas je to sportovní helma, takže nízká váha, aerodynamika, nízká hlučnost a vysoký plexi. Další helma bude určitě HJC u mě.


motto "Vem za heft a val"
Filous (Člen)
25.11.2015 20:47:45
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

...a já přemejšlim, že k Banditce přikoupim Shark Vancorecool


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Honzik8719 (Člen)
26.11.2015 07:12:25
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

Filous psal:

...a já přemejšlim, že k Banditce přikoupim Shark Vancorecool

goodgoodgoodgood
už vo ní taky nějakou chvíli přemejšlim, ale furt mě na to nezbejvaj chechtákyredface


...relativní kochač...
Pšán (Člen)
26.11.2015 07:21:20
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

..loni jsem pořídil HJC RPHA10 plus a hlavička jako v kulíšku..good


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
Mour (Člen)
26.11.2015 10:04:05
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

Filous psal:

...a já přemejšlim, že k Banditce přikoupim Shark Vancorecool

..si šílený bigsmilebigsmilebigsmile

XJelen (Člen)
26.11.2015 10:59:47
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

Jaster psal:

Jo Bellky jsou dobrý, jen mi přijdou ještě zbytečně za vysoký ceny.
Protože co jsem měl možnost vyzkoušet HJC RPHA 10+ tak taky hodně dobrá cena a teď jsou ve výprodejích, protože pro rok 2016 tu je novinka RPHA 11. Teprve je budu přidávat na e-shop, zatím nejsou dostupný ale brzy mají být.
Aktuálně jezdím nejvyšší řadu Suomy už 3 roky a spokojen, když nepotřebuju měnit plexi a beru když nemá bradovej deflektor. ale zas je to sportovní helma, takže nízká váha, aerodynamika, nízká hlučnost a vysoký plexi. Další helma bude určitě HJC u mě.

já bych jenom poupravil, všichni koukáte na nízkou hmotnost headshake zajímavé, že vyšší třídy sportovních závodních helem nejsou zrovna nejlehčí. Osobně preferuju těžší helmu, má lepší stabilitu při vyšších rychlostech.


Strýcfajtr !!!
Filous (Člen)
26.11.2015 12:48:44
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

Mour psal:
Filous psal:

...a já přemejšlim, že k Banditce přikoupim Shark Vancorecool

..si šílený bigsmilebigsmilebigsmile

...no právjeredfacebigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
XJelen (Člen)
26.11.2015 15:40:41
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

Pěkný video
https://www.youtube.com/watch?v=ww25Q-TCmZo
já jim na to skočil bigsmile ale pan primář ve fakultce v Brně říkal, že jsem dobře udělal bigsmile


Strýcfajtr !!!
huskyb12 (Administrator)
26.11.2015 16:25:08
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

Sem taky pro Shoei, ale Bellka za 15 bude taky supr ...


ale di, Ty brepto ...
Kim (Člen)
26.11.2015 19:57:58
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

ta BELLka vypadá pěkně,když se ti líbí kup ji a fertiggood...já bych za ty peníze šel do
SHOEI(mám druhou agood) nebo ARAIsmile1


...kdo lže ten krade,kdo krade může i zabít...
Jaster (Člen)
27.11.2015 12:31:52
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

XJelen psal:
Jaster psal:

Jo Bellky jsou dobrý, jen mi přijdou ještě zbytečně za vysoký ceny.
Protože co jsem měl možnost vyzkoušet HJC RPHA 10+ tak taky hodně dobrá cena a teď jsou ve výprodejích, protože pro rok 2016 tu je novinka RPHA 11. Teprve je budu přidávat na e-shop, zatím nejsou dostupný ale brzy mají být.
Aktuálně jezdím nejvyšší řadu Suomy už 3 roky a spokojen, když nepotřebuju měnit plexi a beru když nemá bradovej deflektor. ale zas je to sportovní helma, takže nízká váha, aerodynamika, nízká hlučnost a vysoký plexi. Další helma bude určitě HJC u mě.

já bych jenom poupravil, všichni koukáte na nízkou hmotnost headshake zajímavé, že vyšší třídy sportovních závodních helem nejsou zrovna nejlehčí. Osobně preferuju těžší helmu, má lepší stabilitu při vyšších rychlostech.

Ono ani těžší helma nemá vždy lepší stabilitu, jde tam spíše o aerodynamiku. Ta nižší váha je v případě pádu výhodou atd. Měl jsem možnost vyzkoušet už dost helem na víc motorkách a je fakt že ne vždy lehká helma měla stabilitu. Třeba LS2 cokoliv se mi dostalo do ruky, bych rovnou kopnul z domu. Ani ta nejvyšší třída není nic moc. Sice lehká cca 1300g, ale hlavu to táhne dozadu kvůli proudění vzduchu. Přitom se na pohled zdá že to bude dobrý.
Ale je možný že jsem zhejčkanej bigsmile


motto "Vem za heft a val"
XJelen (Člen)
27.11.2015 14:19:30
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

Jaster psal:

Ono ani těžší helma nemá vždy lepší stabilitu, jde tam spíše o aerodynamiku. Ta nižší váha je v případě pádu výhodou atd. Měl jsem možnost vyzkoušet už dost helem na víc motorkách a je fakt že ne vždy lehká helma měla stabilitu. Třeba LS2 cokoliv se mi dostalo do ruky, bych rovnou kopnul z domu. Ani ta nejvyšší třída není nic moc. Sice lehká cca 1300g, ale hlavu to táhne dozadu kvůli proudění vzduchu. Přitom se na pohled zdá že to bude dobrý.
Ale je možný že jsem zhejčkanej bigsmile

1. Aerodynamika je jasná a to asi jinak než vyzkoušet nejde, pozor na rozdílný proudění vzduchu na naháči a třeba na supersportu. Co ti okruhář pochválí nemusí být na banditu směrodatný.
2. Tak o pádech toho vím dost, ne-li nejvíc tady bigsmilebigsmilebigsmile a přesto tvrdím, že i tady lehká nebude úplně dobře. Při pádu mě zajímá jak silná vrstva mě kreje a pět vrstev materiálu bude taky těžších než dvě
3. Lovit kvalitu radši vždycky mezi značkama, který se objevujou na závodech, ty kluci ví co si dávaj na hlavu a u prémiových značek rozdíl mezi tou skořepinou závodníka a tou v krámu fakt není, nechávaj si akorát napasovat polstry a svůj design (nemluvím třeba o Rossim, na kterým AGV neustále testuje nějaký nový fičury)


Strýcfajtr !!!
bubák (Člen)
27.11.2015 14:37:50
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

XJelen psal:

3. Lovit kvalitu radši vždycky mezi značkama, který se objevujou na závodech, ty kluci ví co si dávaj na hlavu

V tomhle bodě bych řek že střílíš trochu vedle...těm "klukům" je podle mě úplně uprdele jakouže to z těch TOP značek vlastně na květák pověsej, tady sou důležitý už jen prachy který ten sponzor vysolí tomu kdo ten blembák vezme na hlavu a bude mu dělat reklamu.


nedůvěřuju velbloudům, a všeobecně nikomu, kdo dokáže týden nepít !
XJelen (Člen)
27.11.2015 15:46:30
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

bubák psal:
XJelen psal:

3. Lovit kvalitu radši vždycky mezi značkama, který se objevujou na závodech, ty kluci ví co si dávaj na hlavu

V tomhle bodě bych řek že střílíš trochu vedle...těm "klukům" je podle mě úplně uprdele jakouže to z těch TOP značek vlastně na květák pověsej, tady sou důležitý už jen prachy který ten sponzor vysolí tomu kdo ten blembák vezme na hlavu a bude mu dělat reklamu.

Závody nejsou jen MotoGP... a třeba IDM, BSB apod. si kluci vybíraj helmu sami, tomu věř. Finančně jim to zvýhodní všichni, ale co si dá na hlavu rozhoduje sám. A ani těm v mgp to tak úplně uprdele není, a pochybuju, že by Shoei tak mocně toužila zametat pole v podání Lavertyho, nebo třeba Eliase. Stejně jako náš Padája asi Arai taky zrovna moc reklamu nedělá redface


Strýcfajtr !!!
bubák (Člen)
27.11.2015 18:24:08
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

XJelen psal:

pochybuju, že by Shoei tak mocně toužila zametat pole v podání Lavertyho, nebo třeba Eliase. Stejně jako náš Padája asi Arai taky zrovna moc reklamu nedělá:

Nikdo přece neříká že zrovna těmhle pilotům výrobci sponzorujou blembáky. Třeba to tihle řešili věcí vkusu každýho jednotlivce jako my ne? Prostě Padája chtěl Arai tak si ji koupil stejně jako to udělá spusta z nás. Ale ti vepředu, Rossi,Lorenzo,Marquez atd....tam sem přesvědčenej že jde o balík, ne o značku protože se žádnou nešlápne vedle.


nedůvěřuju velbloudům, a všeobecně nikomu, kdo dokáže týden nepít !
XJelen (Člen)
28.11.2015 10:00:38
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

bubák psal:
XJelen psal:

pochybuju, že by Shoei tak mocně toužila zametat pole v podání Lavertyho, nebo třeba Eliase. Stejně jako náš Padája asi Arai taky zrovna moc reklamu nedělá:

Nikdo přece neříká že zrovna těmhle pilotům výrobci sponzorujou blembáky. Třeba to tihle řešili věcí vkusu každýho jednotlivce jako my ne? Prostě Padája chtěl Arai tak si ji koupil stejně jako to udělá spusta z nás. Ale ti vepředu, Rossi,Lorenzo,Marquez atd....tam sem přesvědčenej že jde o balík, ne o značku protože se žádnou nešlápne vedle.

Ale to přece říkáš ty bigsmile si to přečti ještě jednou poslední naší výměnu good
To co jsem napsal jako bod 3 jsi teď nakonec v podstatě napsal taky evil


Strýcfajtr !!!
hlemejzd999 (Člen)
15.04.2016 21:52:17
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

zdar, dlouho jsem tu nebyl,   moch by mi někdo poradit , potřebuju novou helmu a nevim kterou redface..dam za ni maximálně 6 klacků  a chci nejlíp s místem na brejle ( ale  ne vyklopnou ) a aby to bylo nekde v  Praze nebo blíž bigsmile, kam si muzu dojet vosobně, ale neznam tam moc prodejen, trefim akorát do Auto technolodži, kde sem byl dneskaredface bigsmile
dík předem good


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
hlemejzd999 (Člen)
15.04.2016 21:59:10
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

jo a jako první se mi líbí tahle,protože to je na Strakonický, kam taky trefim a je karbonová s dofukem https://www.insportline.cz/14690/moto-p … 2-cr1-trix
mate ji nekdo ? .


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
K.a.s.y.m. (Člen)
15.04.2016 23:58:24
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

je úplně jedno jak vypadá a kolik stojí.musí ti sedět a nesmí být během jizdy nekomfortní..ideálně zkusit na moto za jízdy


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
hlemejzd999 (Člen)
16.04.2016 00:30:59
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

K.a.s.y.m. psal:

je úplně jedno jak vypadá a kolik stojí.musí ti sedět a nesmí být během jizdy nekomfortní..ideálně zkusit na moto za jízdy

To ja vim ... potrebuju tipy na obchody... treba kde se da ozkouset scorpion , nebo shark, HJC maj treba v Bonmoto na Karlovarsky a vic nevim .


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
VikecB12 (Člen)
16.04.2016 05:33:09
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

Já postupem času dospěl k tomu,že za rozumnej peníz je helma vot Sharku supr kompromis.Nikdy sem tuhle značku neměl rát,ale za rozumný love (5-6tisíc) je vod nich helma suprovágood Taky mě čeká nákup,ale až dospěju morálně k neodvratnému kroku hodit araiku do popelnicesmile2 Potřebovala by nové plégo a pinlok,novou jednu bočnici která ho drží a zadní ventilaci,kerou sem vorval při parakotoulu při poslední klauniádě a cena je polovina nové helmysmile2


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
hlemejzd999 (Člen)
16.04.2016 07:21:19
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

VikecB12 psal:

Já postupem času dospěl k tomu,že za rozumnej peníz je helma vot Sharku supr kompromis.Nikdy sem tuhle značku neměl rát,ale za rozumný love (5-6tisíc) je vod nich helma suprovágood

bych  si i  vybral... jen nevim, jestli dobře bigsmile http://www.motostar.cz/cz/eshop/18608-s … black-blk/


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Kožak (Člen)
16.04.2016 07:54:31
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

hlemejzd999 psal:
VikecB12 psal:

Já postupem času dospěl k tomu,že za rozumnej peníz je helma vot Sharku supr kompromis.Nikdy sem tuhle značku neměl rát,ale za rozumný love (5-6tisíc) je vod nich helma suprovágood

bych  si i  vybral... jen nevim, jestli dobře bigsmile http://www.motostar.cz/cz/eshop/18608-s … black-blk/

jj tahle je libovágoodmám v plánu si jí jednou poříditsmile1 a škorpióna v praze sem kupoval tady: http://www.maxrpm.cz/moto-prilby-integralni/?page=0


MRDAT!!!
Filous (Člen)
16.04.2016 08:29:57
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

...minulý víko sem pani koupil Shark Skwal...jediný co ji komfortně sedělo...a já dyš nekoupim znova Bandita, pudu do Shark Vancorecool


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Jaster (Člen)
16.04.2016 09:03:15
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

hlemejzd999 psal:

zdar, dlouho jsem tu nebyl,   moch by mi někdo poradit , potřebuju novou helmu a nevim kterou redface..dam za ni maximálně 6 klacků  a chci nejlíp s místem na brejle ( ale  ne vyklopnou ) a aby to bylo nekde v  Praze nebo blíž bigsmile, kam si muzu dojet vosobně, ale neznam tam moc prodejen, trefim akorát do Auto technolodži, kde sem byl dneskaredface bigsmile
dík předem good

Okolo 6000kč
HJC IS-17 - polykarbonát, sluneční clona, místo na brýle - MOC 5870kč
http://www.dalfos-moto.cz/hjc-helma-na-motorku-is-17
HJC FG-17 - sklolaminát, brýle tam také šly - MOC 5970kč
http://www.dalfos-moto.cz/hjc-helma-na-motorku-fg-17

+ pičo sleva jistá bigsmilegood

Ale jestli chceš jo top helmu, přidej ještě jednou 6000 a RPHA 11 bigsmile
Mám tu testovací kousek, odjeto s ním asi 1000km už letos a good
Zase velký posun oproti RPHA 10. Lepší aerodynamika, tišší, líp sedí, lepší výhled z helmy, líp vyvážená... Až moc jsem si na ní zvykl, že vždy když si vezmu svou 3 roky starou Suomy Apex, tak pak po pár km si říkám měl jsem jet v HJC smile1
http://www.dalfos-moto.cz/helmy-hjc-rpha-11

Ale takovou pičo slevu aby stále šestku nedokážu smile2bigsmile


motto "Vem za heft a val"
hlemejzd999 (Člen)
16.04.2016 09:26:21
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

Jaster psal:
hlemejzd999 psal:

zdar, dlouho jsem tu nebyl,   moch by mi někdo poradit , potřebuju novou helmu a nevim kterou redface..dam za ni maximálně 6 klacků  a chci nejlíp s místem na brejle ( ale  ne vyklopnou ) a aby to bylo nekde v  Praze nebo blíž bigsmile, kam si muzu dojet vosobně, ale neznam tam moc prodejen, trefim akorát do Auto technolodži, kde sem byl dneskaredface bigsmile
dík předem good

Okolo 6000kč
HJC IS-17 - polykarbonát, sluneční clona, místo na brýle - MOC 5870kč
http://www.dalfos-moto.cz/hjc-helma-na-motorku-is-17
HJC FG-17 - sklolaminát, brýle tam také šly - MOC 5970kč
http://www.dalfos-moto.cz/hjc-helma-na-motorku-fg-17

+ pičo sleva jistá bigsmilegood

Ale jestli chceš jo top helmu, přidej ještě jednou 6000 a RPHA 11 bigsmile
Mám tu testovací kousek, odjeto s ním asi 1000km už letos a good
Zase velký posun oproti RPHA 10. Lepší aerodynamika, tišší, líp sedí, lepší výhled z helmy, líp vyvážená... Až moc jsem si na ní zvykl, že vždy když si vezmu svou 3 roky starou Suomy Apex, tak pak po pár km si říkám měl jsem jet v HJC smile1
http://www.dalfos-moto.cz/helmy-hjc-rpha-11

Ale takovou pičo slevu aby stále šestku nedokážu smile2bigsmile

Džestre prodavas taky o vikendu ?... treba dneska odpoledne nebo zitra  bigsmile a mas nejaky skladem .kterou bych mohl hned odvezt ? Modry , cerny , kombinace techle dvou ?


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Drakoxxl (Člen)
16.04.2016 11:09:23
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

Jen když už pojedeš do Práglu, tak nevynechej Vrbovku, pár vietnamců tu má krámky smile1
http://www.yamaha.cz/informace/jak-se-k-nam-dostanete


Lepší někdy, než nikdy.
Jaster (Člen)
16.04.2016 12:16:30
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

hlemejzd999 psal:
Jaster psal:
hlemejzd999 psal:

zdar, dlouho jsem tu nebyl,   moch by mi někdo poradit , potřebuju novou helmu a nevim kterou redface..dam za ni maximálně 6 klacků  a chci nejlíp s místem na brejle ( ale  ne vyklopnou ) a aby to bylo nekde v  Praze nebo blíž bigsmile, kam si muzu dojet vosobně, ale neznam tam moc prodejen, trefim akorát do Auto technolodži, kde sem byl dneskaredface bigsmile
dík předem good

Okolo 6000kč
HJC IS-17 - polykarbonát, sluneční clona, místo na brýle - MOC 5870kč
http://www.dalfos-moto.cz/hjc-helma-na-motorku-is-17
HJC FG-17 - sklolaminát, brýle tam také šly - MOC 5970kč
http://www.dalfos-moto.cz/hjc-helma-na-motorku-fg-17

+ pičo sleva jistá bigsmilegood

Ale jestli chceš jo top helmu, přidej ještě jednou 6000 a RPHA 11 bigsmile
Mám tu testovací kousek, odjeto s ním asi 1000km už letos a good
Zase velký posun oproti RPHA 10. Lepší aerodynamika, tišší, líp sedí, lepší výhled z helmy, líp vyvážená... Až moc jsem si na ní zvykl, že vždy když si vezmu svou 3 roky starou Suomy Apex, tak pak po pár km si říkám měl jsem jet v HJC smile1
http://www.dalfos-moto.cz/helmy-hjc-rpha-11

Ale takovou pičo slevu aby stále šestku nedokážu smile2bigsmile

Džestre prodavas taky o vikendu ?... treba dneska odpoledne nebo zitra  bigsmile a mas nejaky skladem .kterou bych mohl hned odvezt ? Modry , cerny , kombinace techle dvou ?

Měl jsem dopoledne 10-12h bigsmile ale dnes bych mít cestu nikam neměl do 17h a zítra dopoledne taky asi doma. Takže po dohodě je možný se zastavit. Pár kousků je skladem, barvy černo bílé neutrální mám převážně skladem. Většinou to je vždy odzkoušet velikost a objednám pak konkrétní barvu. Pak klidně pošlu k tobě domů, poštovný zdarma nad 5000.


motto "Vem za heft a val"
hlemejzd999 (Člen)
16.04.2016 12:29:36
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

Jaster psal:

Měl jsem dopoledne 10-12h bigsmile ale dnes bych mít cestu nikam neměl do 17h a zítra dopoledne taky asi doma. Takže po dohodě je možný se zastavit. Pár kousků je skladem, barvy černo bílé neutrální mám převážně skladem. Většinou to je vždy odzkoušet velikost a objednám pak konkrétní barvu. Pak klidně pošlu k tobě domů, poštovný zdarma nad 5000.

toe na piču ...já ještě tvrdnu na školení profesionálních řidičů v Pejru bad   tak do třech ...sem myslel, že to zkrátí jako vloni  a že budu dopoledne doma smile2
zitra to odvolávám  , páč jedu do Nera kolevá nejakym krámum z pozůstalosti, Monika chce vodvezt nejaky krabice , tak ja se kdyztak vozvu jindy ...mel jsem totiz ted dulezity telefonat a byl mi nastíněn program evil
ja radsi zavolam , kdyz pojedu vokolo


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Jaster (Člen)
16.04.2016 21:47:45
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

hlemejzd999 psal:
Jaster psal:

Měl jsem dopoledne 10-12h bigsmile ale dnes bych mít cestu nikam neměl do 17h a zítra dopoledne taky asi doma. Takže po dohodě je možný se zastavit. Pár kousků je skladem, barvy černo bílé neutrální mám převážně skladem. Většinou to je vždy odzkoušet velikost a objednám pak konkrétní barvu. Pak klidně pošlu k tobě domů, poštovný zdarma nad 5000.

toe na piču ...já ještě tvrdnu na školení profesionálních řidičů v Pejru bad   tak do třech ...sem myslel, že to zkrátí jako vloni  a že budu dopoledne doma smile2
zitra to odvolávám  , páč jedu do Nera kolevá nejakym krámum z pozůstalosti, Monika chce vodvezt nejaky krabice , tak ja se kdyztak vozvu jindy ...mel jsem totiz ted dulezity telefonat a byl mi nastíněn program evil
ja radsi zavolam , kdyz pojedu vokolo

Ok šéfe good


motto "Vem za heft a val"
hlemejzd999 (Člen)
16.04.2016 22:21:58
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

mně se stejně líbí nejvíc tahle , než ten šark vancore ..asi pro letošek obětuju nákup bot
bigsmile
https://www.google.cz/search?q=roof+box … oQ_AUIBigB


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Filous (Člen)
16.04.2016 22:29:33
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

hlemejzd999 psal:

mně se stejně líbí nejvíc tahle , než ten šark vancore ..asi pro letošek obětuju nákup bot
bigsmile
https://www.google.cz/search?q=roof+box … oQ_AUIBigB

...jo, taky dobrá úchylárna, taky sem po ní přet Banditem pokukovalgood


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
andre.marek (Člen)
17.04.2016 06:53:56
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

hlemejzd999 psal:

mně se stejně líbí nejvíc tahle , než ten šark vancore ..asi pro letošek obětuju nákup bot
bigsmile
https://www.google.cz/search?q=roof+box … oQ_AUIBigB

Nepsal jsi, že ne výklopnou??? bigsmile idontknow redface

hlemejzd999 (Člen)
17.04.2016 08:10:49
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

andre.marek psal:
hlemejzd999 psal:

mně se stejně líbí nejvíc tahle , než ten šark vancore ..asi pro letošek obětuju nákup bot
bigsmile
https://www.google.cz/search?q=roof+box … oQ_AUIBigB

Nepsal jsi, že ne výklopnou??? bigsmile idontknow redface

no... psal bigsmile... myslel jsem jako z tech tradičních , co vypadaj, jak klasický  integrálky bigsmile - u týhle bych to tak nějak překous...bigsmile
ale stejně  to nejde  k mýmu imidži, páč mám eSko a tohle je spíš  na streeta, cafe rejsra, naháče...ale libovka to je teda


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
hlemejzd999 (Člen)
18.04.2016 21:26:54
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

já tímto děkuji Kožakovi za výborný tip na obchod, taky za kafe - dobrý bylo  good a tímto se omlouvám Džestrovi, páč už jaksi nepřijedu redfacebigsmile jel sem dneska zas do Nera a vzal jsem to hlavním městem kolem jednoho fakt pěknýho krámku.


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Honzik8719 (Člen)
19.04.2016 19:11:40
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

sem ouchyl...začali se mi líbit endurácký škopky redface

http://www.fc-moto.de/AGV-AX-8-Naked-Helmet

http://www.ls2.cz/endurove-helmy-ls2/LS2-MX436-Pioneer

AGV za těžký prachy a LS2 prostě nebude bez toho kšiltu vypadat ani trochu jako AGVidontknow


...relativní kochač...
malda (Člen)
19.04.2016 19:36:49
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

hlemejzd999 psal:

já tímto děkuji Kožakovi za výborný tip na obchod, taky za kafe - dobrý bylo  good a tímto se omlouvám Džestrovi, páč už jaksi nepřijedu redfacebigsmile jel sem dneska zas do Nera a vzal jsem to hlavním městem kolem jednoho fakt pěknýho krámku.

Nebud tajemnej a pochlub se !!

hlemejzd999 (Člen)
19.04.2016 22:06:11
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

malda psal:
hlemejzd999 psal:

já tímto děkuji Kožakovi za výborný tip na obchod, taky za kafe - dobrý bylo  good a tímto se omlouvám Džestrovi, páč už jaksi nepřijedu redfacebigsmile jel sem dneska zas do Nera a vzal jsem to hlavním městem kolem jednoho fakt pěknýho krámku.

Nebud tajemnej a pochlub se !!

...ále no nakonec jsem se nechal ukecat na takovou mrdku bigsmile
http://www.maxrpm.cz/moto-prilby/moto-p … -2703.html


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Petr J. (Člen)
19.04.2016 22:43:26
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

hlemejzd999 psal:

...ále no nakonec jsem se nechal ukecat na takovou mrdku bigsmile
http://www.maxrpm.cz/moto-prilby/moto-p … -2703.html

...nejvíc nejhustější šnek ze všech šneků....bigsmilebigsmile

Filous (Člen)
20.04.2016 07:55:19
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

hlemejzd999 psal:
malda psal:
hlemejzd999 psal:

já tímto děkuji Kožakovi za výborný tip na obchod, taky za kafe - dobrý bylo  good a tímto se omlouvám Džestrovi, páč už jaksi nepřijedu redfacebigsmile jel sem dneska zas do Nera a vzal jsem to hlavním městem kolem jednoho fakt pěknýho krámku.

Nebud tajemnej a pochlub se !!

...ále no nakonec jsem se nechal ukecat na takovou mrdku bigsmile
http://www.maxrpm.cz/moto-prilby/moto-p … -2703.html

...nedávno sem jí měl v ruce, pjeknýgood


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
4Fun.cz (Člen)
27.04.2016 00:30:12
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

Kucí...má to někdo nebo to měl na škopku??  http://obchod.bikerscrown.cz/nexx-x-t1- … 9900043686


Lopatkou mezi kulky,nebo kulku mezi lopatky??
Jaster (Člen)
28.04.2016 16:27:17
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

4Fun.cz psal:

Kucí...má to někdo nebo to měl na škopku??  http://obchod.bikerscrown.cz/nexx-x-t1- … 9900043686

Nexx žádný zázrak co jsem měl možnost zkusit, některý modely hlučnější, ne zrovna dobrá aerodynamika, nejde jednodušše měnit plexi bez nářadí, některý lidi tlačí v místech, který se už nevymačkají.
Lepší jsou třeba od HJC FG-ST, teď jsou ještě navíc v akci.
Sklolaminát, mají clonu, rychlá výměna plexi, výstelka se stříbrem, d-kroužky...


motto "Vem za heft a val"
hlemejzd999 (Člen)
30.04.2016 12:52:29
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

ja jsem s toudle zatim spokojenej ... už mam to tmavý sklo, tak nemusim ani používat tu clonu good
akorát do ní teda tahne jak na motorce  - musim mít kuklu vytaženou až přes rypák, protože ten studenej vzduch po ránu ( +2°C) minulej tejden přímo do nosu mě dal zabrat, že ještě teď chrchlám ..dal jsem něco přes 300 km v tej kose bad...to je asi jediný mínus.
ale pinlock funguje nádherně i v zimě a dešti good

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/3046_img_20160430_1213581.jpg

Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Kožak (Člen)
30.04.2016 15:40:41
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

hlemejzd999 psal:

ja jsem s toudle zatim spokojenej ... už mam to tmavý sklo, tak nemusim ani používat tu clonu good
akorát do ní teda tahne jak na motorce  - musim mít kuklu vytaženou až přes rypák, protože ten studenej vzduch po ránu ( +2°C) minulej tejden přímo do nosu mě dal zabrat, že ještě teď chrchlám ..dal jsem něco přes 300 km v tej kose bad...to je asi jediný mínus.
ale pinlock funguje nádherně i v zimě a dešti good

http://www.suzukibandit.cz/openforum/up … 213581.jpg

...jak sem ti řikal ...zkus vyměnit ten deflektor :)


MRDAT!!!
Kelly01 (Člen)
30.04.2016 17:03:20
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

Jakou má helma životnostsurprisedhelp

Moje Arai je z roku 96 a na hlavu šla 2x, druhá Arai je z 98-99 a krešů má za sebou tak 4-5 vč jednoho přestříkání bo už to byl hnushelpbigsmile

No a měním pouze plexi když se rozbije, kryty plexi mám "ošéfovaný" samořezkama ale ty už reznoubigsmile


God Save The Queen!
VikecB12 (Člen)
30.04.2016 21:23:13
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

Já mám araiku z roku snad 2007,v ní přez 100 000km a momentálně leží doma s poškrabanym plégem,pinlokem a ulomenou jednou bočnicí,kerá plego drží. Furt váhám co dál,jestli obětovat 3tisíce za věci na araiku,nebo koupit za 5-6 nějakou jinou helmu. Ale v žádné to není jako v araice,vefšem si připadám jako bych hlavu narval do kyblafuck


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Kelly01 (Člen)
30.04.2016 22:16:41
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

Plexi mám možná navíc, ale nemusí pasovat..bigsmile


God Save The Queen!
hlemejzd999 (Člen)
02.05.2016 11:34:59
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

Kožak psal:

...jak sem ti řikal ...zkus vyměnit ten deflektor :)

hele zkusil sem to prozatim zevnitř podlepit voboustranou páskou  kouskem netkaný textilie, aby to nebylo dirkovaný ...uvidím, jak to pomůže idontknow


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
Tom jr. (Člen)
02.05.2016 14:05:11
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

VikecB12 psal:

Já mám araiku z roku snad 2007,v ní přez 100 000km a momentálně leží doma s poškrabanym plégem,pinlokem a ulomenou jednou bočnicí,kerá plego drží. Furt váhám co dál,jestli obětovat 3tisíce za věci na araiku,nebo koupit za 5-6 nějakou jinou helmu. Ale v žádné to není jako v araice,vefšem si připadám jako bych hlavu narval do kyblafuck

co sem jednou vrazil hlavu do Arajky, neumim si přectavit co by mohlo bejt ještě víc

Kelly01 (Člen)
02.05.2016 19:10:36
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

Tak já už měl hlavu v pohodlnějších přílbách a hlavně v tiššíchbigsmile
Ba, ale moje modely maj 20letredfacebigsmile


God Save The Queen!
Honzik8719 (Člen)
09.06.2016 19:29:06
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

dneska sem měl na hlavě milion typů blembáků...HJC(Rpha 10 a 11), Shark Speed R, AGV už nevim co , Arai (nejlevnější model bo nejsem milionářbigsmile) , Nexx, Shoei(GT-air) , Blauer Force one a nakonec svýho starýho votřískanýho škorpíka...

nejvíc mi seděl Blauer good, někdo nějaký zkušenosti? Araika jakž takž, Shoei trochu líp než Arai a zbytek tragedie takže zvažuju jestli dám do placu 9 klacků za Blauer, nebo koupim zase exo tisícovku co sem sehnal ve svý velikosti ve výprodeji za bůra idontknow bigsmile


...relativní kochač...
XJelen (Člen)
10.06.2016 11:39:00
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

Honzik8719 psal:

dneska sem měl na hlavě milion typů blembáků...HJC(Rpha 10 a 11), Shark Speed R, AGV už nevim co , Arai (nejlevnější model bo nejsem milionářbigsmile) , Nexx, Shoei(GT-air) , Blauer Force one a nakonec svýho starýho votřískanýho škorpíka...

nejvíc mi seděl Blauer good, někdo nějaký zkušenosti? Araika jakž takž, Shoei trochu líp než Arai a zbytek tragedie takže zvažuju jestli dám do placu 9 klacků za Blauer, nebo koupim zase exo tisícovku co sem sehnal ve svý velikosti ve výprodeji za bůra idontknow bigsmile

Honziku todle ti moc neřekne, musel by ses v tom projet, aspoň 10 minut abys viděl co to dělá ve větru. Za mě Shoei, ale tu GTAir fakt neznam můžu referovat od NXR vejš, to je výklopka asi žejo?
Základní posez na hlavě si asi vyzkoušíš, pak dej pozor jak je udělanej pinlock, aby ti nějak nekurvil výhled, k tomu bradovej deflektor a podobný fičury aby fungovaly.
Primář ve fakultce říkal, že tady se nešetří bigsmile


Strýcfajtr !!!
huskyb12 (Administrator)
10.06.2016 13:50:44
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

Víc než Arai?  Shoei :)


ale di, Ty brepto ...
Honzik8719 (Člen)
11.06.2016 08:58:11
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

XJelen psal:
Honzik8719 psal:

dneska sem měl na hlavě milion typů blembáků...HJC(Rpha 10 a 11), Shark Speed R, AGV už nevim co , Arai (nejlevnější model bo nejsem milionářbigsmile) , Nexx, Shoei(GT-air) , Blauer Force one a nakonec svýho starýho votřískanýho škorpíka...

nejvíc mi seděl Blauer good, někdo nějaký zkušenosti? Araika jakž takž, Shoei trochu líp než Arai a zbytek tragedie takže zvažuju jestli dám do placu 9 klacků za Blauer, nebo koupim zase exo tisícovku co sem sehnal ve svý velikosti ve výprodeji za bůra idontknow bigsmile

Honziku todle ti moc neřekne, musel by ses v tom projet, aspoň 10 minut abys viděl co to dělá ve větru. Za mě Shoei, ale tu GTAir fakt neznam můžu referovat od NXR vejš, to je výklopka asi žejo?
Základní posez na hlavě si asi vyzkoušíš, pak dej pozor jak je udělanej pinlock, aby ti nějak nekurvil výhled, k tomu bradovej deflektor a podobný fičury aby fungovaly.
Primář ve fakultce říkal, že tady se nešetří bigsmile

nene je to normálně integrála zkoušel jsem to v bajkrskrámu po tom co m tam poslal týpek z yshopu abych to porovnal s araikou tak sem vzal na palicej nejlevnější šojku a ta byla na pikaču a tenhle gt air byl druhej nejlevější bigsmile

To houska: měl jsem všeobecně problém s obvodem hlavy, když už mi to bylo dobrý přes lícnice tak mě to bud tlačilo nebo bylo volný a to bohužel i Araiky nebo těch šojek co sem vobul jako měl cenově dostupný po dalších výplatě bigsmile

nicméně když jsem viděl jak se mi rozpadaj topánky tak sem nakonec zvolil economy studentskou variantu a objednal toho škorpíka exo 1000 který mám vlastně i teď za 4,8 tis mi to přijde dobrý a koupim si aspon ještě boty bigsmile


...relativní kochač...
Petr J. (Člen)
21.06.2016 22:40:29
Offline

Re: výběr helmy - zkušenosti, rady, tipy

Honzik8719 psal:

dneska sem měl na hlavě milion typů blembáků...HJC(Rpha 10 a 11), Shark Speed R, AGV už nevim co , Arai (nejlevnější model bo nejsem milionářbigsmile) , Nexx, Shoei(GT-air) , Blauer Force one a nakonec svýho starýho votřískanýho škorpíka...

nejvíc mi seděl Blauer good, někdo nějaký zkušenosti? Araika jakž takž, Shoei trochu líp než Arai a zbytek tragedie takže zvažuju jestli dám do placu 9 klacků za Blauer, nebo koupim zase exo tisícovku co sem sehnal ve svý velikosti ve výprodeji za bůra idontknow bigsmile

...v současné době v Blauerce jezdím 90% času na motorce...ale v otevřený jetce jen se slunečními brýlemi...pocitově, jako by člověk neměl nic, lehké, pohoda...

...9% času v krosovém Airohu a 1% v integrálce Schuberth...

Integrálku Blauer jsem měl v ruce, pěkné good , ale už na ni nemám motorku bigsmile

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr