Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Pomalu klesají otáčky

blasmo (Člen)
17.09.2015 19:34:52
Offline

Pomalu klesají otáčky

Ahoj, mám 6ku bandita rok 2000. Problém je, že mi z ničeho nič přestaly padat otáčky a motorka nebrzdí motorem. Dřív jsem krasně pomalu zavíral plyn abych brzdil, když jsem ho pustil najednou motorka, šla pěkně na prudce na přední tlumič, jak brzdila. Teď je situace taková, že pustím plyn a rychlost klesá velmi pomalu. Je jedno na jakej kvalt nebo v jakých otáčkách.
Myslel jsem, že se mohli rozštelovat lanka, ale buď jsem takový jelito, že to neumím seřídit, nebo to prostě nepomáhá. Na tažným lanku nastavým nějakou vůli, ale když mám pak dotáhnout vratný dokud neucítím odpor, tak je to většinou moc a nevrací se ani plyn. Takže jsem prostě zkoušel několik poloh na vratným lanku, občas je poznat malý zlepšení, ale všechno je na hony vzdálený tomu co bylo kdysi. Jízda na takový motorce není žádnej zážitek.
Netušíte nekdo čím by to mohlo být?.
Blasmo

kratas (Člen)
17.09.2015 22:12:25
Offline

Re: Pomalu klesají otáčky

A slyšíš po vrácení plynu jak ti lehce cvaknou šoupátka na dosednutí? Seřizuji si plyn tak, že mám na plnynu minimální vůli a lehce přitáhnu a pak lehce vrátím..ozve se lehce cvaknutí (samozdřejmě při vypnutém motoru).

Jinak něco podobného by ti mohlo dělat třeba i závažíčko na řidítkách, že se ti dotýká gumové rukojeti a pak se ti to nevrací smile1 - nevraclo se mi to, když jsem měl minimální vůli mezi závažím a rukojítí a měl jsem hodně dlouho zapnuté vyhřívání heftů smile1


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
kratas (Člen)
17.09.2015 22:13:15
Offline

Re: Pomalu klesají otáčky

..jo a vrací se ti úplně sytič?


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
blasmo (Člen)
17.09.2015 22:25:14
Offline

Re: Pomalu klesají otáčky

Tak to cvaknuti nevím, to zkusím zjistit, jinak samozřejmě rukojeť plynu se vraci zcela normálně do výchozí polohy. No a sytič bych řekl že je OK, mám tam nějakých 1300 otáček na volnoběh, kdy stáhnu sytič.

blasmo (Člen)
18.09.2015 06:45:41
Offline

Re: Pomalu klesají otáčky

Jo jinak cvaknuti je slyšet.

Mour (Člen)
18.09.2015 07:54:36
Offline

Re: Pomalu klesají otáčky

Myslím, že bude nutné nechat seštelovat karburátory - podtlaky a pod. pussy-viny. Hlavně pokud to neumíš nevrtat se v tom.

Filous (Člen)
18.09.2015 08:26:07
Offline

Re: Pomalu klesají otáčky

1/ 1300ot na volnoběh při zahřátym motoru je moc, stahni je na 1100 (vim, v manuálu je víc)
2/ vratný lanko plynu uplně povol a vyzkoušej, co to dělá
3/ při zavření plynu u stojícího motoru musíš slyšet cvaknutí klapek
4/ po stažení sytiče vyzkoušej esi nejde prstem domáčknout ovládací lišta
4/ pokud nic z toho nepomůže, je potřeba seřídit synchro karburace


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
blasmo (Člen)
18.09.2015 09:03:04
Offline

Re: Pomalu klesají otáčky

Nevím co přesně myslíš Filousi tím bodem 4. Jinak je pravda že volnobeh občas skáče v rozmezí 300 otáček nahoru dolů. Motorku jsem kupoval letos, karbece jsem chtěl nechat čistit a seridit až na jaře. Nebo je jedno když to udělám teď před zimou?

mr.BSE (Člen)
18.09.2015 09:10:01
Offline

Re: Pomalu klesají otáčky

bod 4 - lanko sytice konci v liště spojující všechny 4 karburatory. Někdy bejvá zatuhlá a tím pádem ji pružina už neutáhne. Tzn. ty sice vrátiš páčku sytiče do polohy 0, ale lišta už do polohy 0 nedojede - je potřeba ji domáčknout.
p.s. lištu domačkávej z levé strany  směrem doprava cool


Second Class Citizen
1130 Café Racer
blasmo (Člen)
23.09.2015 14:31:39
Offline

Re: Pomalu klesají otáčky

No nic, tak lišta od sytiče chodí pěkně tam problém není a že klapky docvaknou taky slyším. Když úplně povolím vratný lanko (k čemu vlastně je?) tak je situace pořád stejná. Rukojeť se vrací pěkně, ale prd to brzdí motorem. Zajímavý je, že na neutrál mi přijde když to pustím, že to padá normálně, ale jak jedu není problém na 9 tisících otáčkách zavřít z fleku plyn, v podstatě se to jen lehoučce zhoupne na přední vidli a pomaličku padá rychlost.
Nechám teda vyčistit a seřídit karbce, ale asi bych to nechal až na jaro, ten mesíc a půl ještě nějak odjezdím, aby to po vyčištění pak zbytečně hned někde nestálo 4-5 měsíců.
Chtěl bych se ještě zeptat, co je dobrý udělat společně s těma karbcema, aby to bylo komplet. Myslím něco jako novej vzduch. filtr (pokud ten starej není dobrej), vyčistit palivový hadice?

Mour (Člen)
23.09.2015 14:59:03
Offline

Re: Pomalu klesají otáčky

blasmo psal:

No nic, tak lišta od sytiče chodí pěkně tam problém není a že klapky docvaknou taky slyším. Když úplně povolím vratný lanko (k čemu vlastně je?) tak je situace pořád stejná. Rukojeť se vrací pěkně, ale prd to brzdí motorem. Zajímavý je, že na neutrál mi přijde když to pustím, že to padá normálně, ale jak jedu není problém na 9 tisících otáčkách zavřít z fleku plyn, v podstatě se to jen lehoučce zhoupne na přední vidli a pomaličku padá rychlost.
Nechám teda vyčistit a seřídit karbce, ale asi bych to nechal až na jaro, ten mesíc a půl ještě nějak odjezdím, aby to po vyčištění pak zbytečně hned někde nestálo 4-5 měsíců.
Chtěl bych se ještě zeptat, co je dobrý udělat společně s těma karbcema, aby to bylo komplet. Myslím něco jako novej vzduch. filtr (pokud ten starej není dobrej), vyčistit palivový hadice?

...ventilové vůle.

osiris (Člen)
23.09.2015 15:10:52
Offline

Re: Pomalu klesají otáčky

...a nechat karburaci samo seřídit s novým (příp. čistým) filtrem


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
VikecB12 (Člen)
23.09.2015 15:49:51
Offline

Re: Pomalu klesají otáčky

Ještě se podivej na ucpávky(gumová čepička) na karbecách,jestli nejsou spuchřelý,nebo někerá nechybý. Pak to saje falešnej luft,je to vochuzený a pada to pomalu k volnoběhu...


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Lihy (Člen)
24.09.2015 07:31:42
Offline

Re: Pomalu klesají otáčky

Seřiď si volnoběh při horkym motoru, máš ho asi moc vysokej....taky mi to dělalo když se to nastavilo na předepsaný otáčky. Asi to bylo v karburátorech už trochu oběhaný.... mě na B12 fungovalo 1000-1100 (podle budíku) jak jsem dal přes 1100 tak to dělalo přesně tohle.

K.a.s.y.m. (Člen)
24.09.2015 08:16:26
Offline

Re: Pomalu klesají otáčky

Lihy psal:

Seřiď si volnoběh při horkym motoru, máš ho asi moc vysokej....taky mi to dělalo když se to nastavilo na předepsaný otáčky. Asi to bylo v karburátorech už trochu oběhaný.... mě na B12 fungovalo 1000-1100 (podle budíku) jak jsem dal přes 1100 tak to dělalo přesně tohle.

a Bulík to nedělá?  bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Lihy (Člen)
24.09.2015 10:40:59
Offline

Re: Pomalu klesají otáčky

K.a.s.y.m. psal:

a Bulík to nedělá?  bigsmile

no jak se to vemebigsmile dalo by se říct že dělá, ale to je tim, že má těžkou kliku a ty písty taky nejsou žádný drobci.....takže kdo by čekal nějaký brzdění motorem jako u normálního dvouválce, tak bude zklamán, i přes kompresi 10:1 to brzdí asi stejně jako bandaska, né-li míňsurprisedbigsmile, takže se na tom dá pěkně plachtit jak na setrvačníkbigsmile
Nehledě na to, že není radno to dlouho držet nad 6,5 tisíce otáček, takže i při pomalym poklesu to nemá zas tak dlouhou štrekubigsmile

blasmo (Člen)
24.09.2015 13:27:58
Offline

Re: Pomalu klesají otáčky

No volnoběhem to asi nebude, stáhnul jsem ho kolem 1000 a je to stejný.

Drunkriot (Člen)
01.07.2016 18:56:42
Offline

Re: Pomalu klesají otáčky

Zdar bombarďáci.mam teď podobný problém.akorat mě špatně klesají otáčky při volnoběhu.priklad: zastavuju v koloně na neutrál nebo s vymáčklou spojkou a zůstane mě tam 2000 otáček. zastavuju v druhé koloně a je to ok.proste jak kdy.ale zjistil jsem že kdyz stojím a mám tam jedničku a dám spojku bez plynu do záběru tak to spadne na těch standardních 1300 tak nevím idontknow

Mour (Člen)
01.07.2016 19:10:18
Offline

Re: Pomalu klesají otáčky

Drunkriot psal:

Zdar bombarďáci.mam teď podobný problém.akorat mě špatně klesají otáčky při volnoběhu.priklad: zastavuju v koloně na neutrál nebo s vymáčklou spojkou a zůstane mě tam 2000 otáček. zastavuju v druhé koloně a je to ok.proste jak kdy.ale zjistil jsem že kdyz stojím a mám tam jedničku a dám spojku bez plynu do záběru tak to spadne na těch standardních 1300 tak nevím idontknow

Synchronizace karburatoru, servis cca 500.-. Mel jsem to same.

Drunkriot (Člen)
01.07.2016 19:14:54
Offline

Re: Pomalu klesají otáčky

good

Mour psal:
Drunkriot psal:

Zdar bombarďáci.mam teď podobný problém.akorat mě špatně klesají otáčky při volnoběhu.priklad: zastavuju v koloně na neutrál nebo s vymáčklou spojkou a zůstane mě tam 2000 otáček. zastavuju v druhé koloně a je to ok.proste jak kdy.ale zjistil jsem že kdyz stojím a mám tam jedničku a dám spojku bez plynu do záběru tak to spadne na těch standardních 1300 tak nevím idontknow

Synchronizace karburatoru, servis cca 500.-. Mel jsem to same.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr