Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » tece olej (rozměr o-kroužku ?)

svobodakT (Člen)
07.03.2011 18:46:38
Offline

tece olej (rozměr o-kroužku ?)

cau chlapci tak jsem byl projed motorku cca 30km a po navratu jsem koukal ze 4 spodni zebra valce na leve strane jsou od oleje takze nejspis tece spodni okrouzek kterej tesni trubku odvadejici olej z hlavy motoru do olejove vany kterej sem pri sundavani hlavy nechal puvodni a nevymenil za novej nevite nahodou nekdo jakej je to rozmer ? Chtel bych to o vikendu udelat a nechce se mi cekat nez to v suzuki obednaj takze bych zasel nekam do kšeftu. Jasny neni problem to rozdelat a pak podle toho koupit ale o vikend az to rozdelam tak to nemam kde koupit, tak bych to potreboval sehnat do ctvrtka dokud jsem v Brne.

je to cislo 13

http://www.partsdepot.cz/index.php?mode … ction=9420

Editoval osiris (07.03.2011 19:40:59)

Filous (Člen)
08.03.2011 10:04:00
Offline

Re: tece olej (rozměr o-kroužku ?)

...to je nepříjemný...motor ven, hlavu dolu, tzm pádem bz mělo přijít i nový těsnění pot palici...no nic moc...proto já tyhle věci měnim automaticky rovnou...takz si ho tam moch skřípnout...dobrý je máznout ten kroužek vazelínou...no ale to ti nepomůže...večer se ti v dílně mrknu, měl bzch tam mít ňáký starý trupky i s krouškama...snat nezapomenuidontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Banditatom (Člen)
08.03.2011 15:13:10
Offline

Re: tece olej (rozměr o-kroužku ?)

na B6 mám doma těsnění pod makovici ale to je ti prdd platnýsmile2


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
svobodakT (Člen)
08.03.2011 17:30:23
Offline

Re: tece olej (rozměr o-kroužku ?)

Filous psal:

...to je nepříjemný...motor ven, hlavu dolu, tzm pádem bz mělo přijít i nový těsnění pot palici...no nic moc...proto já tyhle věci měnim automaticky rovnou...takz si ho tam moch skřípnout...dobrý je máznout ten kroužek vazelínou...no ale to ti nepomůže...večer se ti v dílně mrknu, měl bzch tam mít ňáký starý trupky i s krouškama...snat nezapomenuidontknow

motor vyndavat nemusim mam to na gsxr 1100 takze hlavu sundam i v ramu ale to tesneni me sere davat za nej 1600kc kvuli krouzkum za kilo ale zase se podivam jak mi  tesnej ventily na kterych sem zabrusoval sedla cca pred 200km kdyz jsem snizoval hlavu, na ty krouzky se mi prosimte koukni at se do toho muzu o vikend pustit a jest k tomu tesneni pod hlavu, mam tam plechovy je tam max 200km a nasel jsem clanek na gsxr.wz.cz ktery drive delal Mirek Rollinger kde pise o tom ze se da pouzit po uprave i stary znovu tak to asi risknu nez davat po ujetejch 200km zase novy

Asi většina lidí je pro nový těsnění pod hlavu, ale už jsem na dost motorkách použil to starý (ZZR, NTV, GSX-R, CBX, CBR, XL.. a třeba na ZZR už drží 25tkm a furt je OK). Starý těsnění je potřeba pořádně očistit, odmastit, nastříkat asi tak 4 vrstvy vypalovací barvou a natřít jemnou vrstvu Kupferpastou co se používá na tepelně namáhaný závity. Samozřejmě nové těsnění je jistota a často i nevyhnutelnost. Dělané těsnění se mi vůbec neosvědčilo a bohužel díky mé snaze ušetřit jsem málem odradil Báru a Pavla od oprav motorek. Dělané těsnění je vyšší a pořád tekl olej. Více viz z dílny ISŠA. Při dotahování hlavy je potřeba dbát na správný pořadí dotahování šroubů který je vidět z obrázku pod textem. Červeně značené matice (ty krajní) mají měděnou podložku a matice je klasická průchozí. Zeleně značené mají taky Cu podložku, ale jsou uzavřené (takovej kloubouček). Dotahovací moment, kterej u starých šroubů je 38-40Nm u nových asi o 3Nm víc. Matky se však nedotahujou přímo na maximální moment ale zhruba ve třech etapách.

Filous (Člen)
09.03.2011 08:06:45
Offline

Re: tece olej (rozměr o-kroužku ?)

...sorry, přiznam se bez mučení, zapoměl semidontknowsmile2...ale píšu si poznámku do founu, tag snat dneska...a s tym těsněnim...taky uš sem používal i starý, ale je tam dycky riziko, že to nebude těsnit a čovek je pag nasranej, dyš se s něčim tři hodiny sere, vypadá to dobře a za dva dny se vrátí nasranej zákazník..........s toho uš sem vyléčenej...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
svobodakT (Člen)
10.03.2011 11:59:34
Offline

Re: tece olej (rozměr o-kroužku ?)

tak uz se na to prisel netece to tim o-krouzkem ale kolem sroubu co drzi hlavu je to ten co neni ve valci skovanej v zebrech druhej od kraje takze by melo stacit vymenit medenou podlozku pod matkou v hlave a melo by to bejt ok. Ale jelikoz sem debil a pri zkouseni sem mel odklonenej chladic abych tam lip videl tak sem si o svody propalil hadici k chladici tekze mam vsechno od oleje jak to cakalo do pussy, original hadice uz nechci nevite kde sehnat nejaky kovovy opletany ? ale potrebuju aby sem na ne nejak nalisoval nebo jinak pridelal koncovky aby to sedelo na chladic a do motoru

K.a.s.y.m. (Člen)
10.03.2011 12:19:55
Offline

Re: tece olej (rozměr o-kroužku ?)

svobodakT psal:

tak uz se na to prisel netece to tim o-krouzkem ale kolem sroubu co drzi hlavu je to ten co neni ve valci skovanej v zebrech druhej od kraje takze by melo stacit vymenit medenou podlozku pod matkou v hlave a melo by to bejt ok. Ale jelikoz sem debil a pri zkouseni sem mel odklonenej chladic abych tam lip videl tak sem si o svody propalil hadici k chladici tekze mam vsechno od oleje jak to cakalo do pussy, original hadice uz nechci nevite kde sehnat nejaky kovovy opletany ? ale potrebuju aby sem na ne nejak nalisoval nebo jinak pridelal koncovky aby to sedelo na chladic a do motoru

na motoru je typizovaná,ale na chladiči to bude asi trochen trabl...buď uříznot kousek ty trubky a dát na to redukci nebo ten kousek k chladiči udělat novej.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
10.03.2011 12:25:46
Offline

Re: tece olej (rozměr o-kroužku ?)

svobodakT psal:

tak uz se na to prisel netece to tim o-krouzkem ale kolem sroubu co drzi hlavu je to ten co neni ve valci skovanej v zebrech druhej od kraje takze by melo stacit vymenit medenou podlozku pod matkou v hlave a melo by to bejt ok. Ale jelikoz sem debil a pri zkouseni sem mel odklonenej chladic abych tam lip videl tak sem si o svody propalil hadici k chladici tekze mam vsechno od oleje jak to cakalo do pussy, original hadice uz nechci nevite kde sehnat nejaky kovovy opletany ? ale potrebuju aby sem na ne nejak nalisoval nebo jinak pridelal koncovky aby to sedelo na chladic a do motoru

...zavolej Inkvizovi, měl by mít hadice navícgood


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
svobodakT (Člen)
11.03.2011 06:18:02
Offline

Re: tece olej (rozměr o-kroužku ?)

problem je ze ja mam nahore koncovky ktery mi pasujou na chladic z gsxr a dole koncovky co pasujou na motor z bandita  takze original hadice na gsxr mi tam nepujdou a nevim o nikom kdo by mi ty koncovky predelal proto bych radsi nejaky opletany hadice a nechat tam nalisovat koncovky z tech hadic co potrebuju

Drunkriot (Člen)
03.08.2016 14:26:29
Offline

Re: tece olej (rozměr o-kroužku ?)

Teď se mi stalo něco podobného akorát nevím jestli je špatné těsnění nebo (jenom) povolená trubka(dá se sní hýbat).z znamená to pro mě vyhodit celý motor a rozebrat? přiložím foto kde to teče.

Drunkriot (Člen)
03.08.2016 14:30:01
Offline

Re: tece olej (rozměr o-kroužku ?)

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/4874_img_20160803_121938.jpg
Mour (Člen)
03.08.2016 14:55:39
Offline

Re: tece olej (rozměr o-kroužku ?)

Zde cena:

http://www.partsdepot.cz/originalni-dil … 2000/3783/

A zde rozměr, ale v palcích ?!?!

http://www.partzilla.com/parts/detail/s … 22016.html

..píšou že je to stejné i na šestku stejný r.v.

Filous (Člen)
03.08.2016 15:09:27
Offline

Re: tece olej (rozměr o-kroužku ?)

...znamená to vyndat motor z rámu a sundat palici...ta trupka sse nijak nedotahuje a je dotažená mezi karterem a makovicí...tzn. ty O kroužky objednej rovnou čtyři a k nim i těsnění pot makovici...a když už bych to dělal, uďelal bych zároveň i malou repas hlavy - tzn. nový gufera ventilů, kontrola těsnosti ventilů, případně zabroušení a votkarbonování ventilů a spalovacího prostoru...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Drunkriot (Člen)
03.08.2016 15:49:48
Offline

Re: tece olej (rozměr o-kroužku ?)

Nepotěšil si mě ale děkujigood

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr