Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

cestovatel (Člen)
04.07.2016 19:05:53
Offline

Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

Zdravim,mam opakujuci problem,dnes po nejakej dobe uz druhy krat.Normalne nakopnem masinu,prejdem nejakych 50 km a nasledne citim ze motorkou trha a idem na tri valce.Zastavim a vypnem motor.Po chvilke zacne kvapkat az tiect benzin z jedej odpadovej hadicky,co je pod blokom motora.Prvy raz sa to stalo asi pred mesiacom,zacalo to takto,bol som asi 70 km od domova,v panike,ze ma to necha,som motor nahodil a na troch valcoch som isiel domov,v polovici cesty to prestalo a motor slapal az domov normalne na styroch valcoch a po prichode domov uz nic netieklo.Dnes znova,ale s tym rozdielom,ze som isiel az domov na troch valcoch a benzin kvapka z hadicky po vypnuti motora.Motor je 1200,vzduchom chladeny.r.v.2002.Mal to uz niekdo?


Radsej sulozit s hrbatou,ako pracovat s lopatou.
Banditatom (Člen)
04.07.2016 19:13:18
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

Kdybys hledal tak je tu toho o tomhle tematu napsano hodne....ale....
-dostala se ti nejaka  necistota do karburatoru a zustal viset jehlovy ventil proto furt protika....
-odstraneni: vypustit a vycistit nadrz a karburatory
-bacha na to taky se ti muze stat ze se ti dostane benzin do oleje coz je pruser
-na jake poloze mas kohout?


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
cestovatel (Člen)
04.07.2016 23:21:11
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

Do oleja sa benzin nedostal,minuly rok som mal taky problem,ze natieklo do oleja,tak som repasoval kohut,vymenil tesnenia a membranu,mam podozrenie,ci to nejde zo vzduchoveho filtra,koncom tyzdna to asi rozhadzem a mrknem sa nato,mozno ze je nejaka hadicka zvetrana,ved 9 rokov som do toho ani nesparkol,az na ten minuly rok s tym kohutom mozno za jazdy si berie pod tlakom z kohuta,preteka to do filtra,potom ju zacne dusit a trha ju a ked zastavim,tak nasledne zacne vytekat benzin hadickou von.Teraz som ju bol pozriet a uz nic netecie,ani nekvapka.Mozno,ze som trafil zavadu,uvidim,ked to rozoberiem.


Radsej sulozit s hrbatou,ako pracovat s lopatou.
VikecB12 (Člen)
05.07.2016 07:44:10
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

Bude to netěsnící jehlovej ventilek v někerym karbecu. Pokud je to stara mrdka,tak tě jejich vyměna nemine.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
cestovatel (Člen)
05.07.2016 10:36:30
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

Obavam sa aj ja toho,ked ale vymenit jeden,tak asi vsetky,ved je to r.v.2002.idontknow


Radsej sulozit s hrbatou,ako pracovat s lopatou.
Mour (Člen)
05.07.2016 11:11:18
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

Myslim ze nepoznas, ktera jehla tece. idontknow, meni se vsechny 4. Cena ks je asi 350,-Kc + cena servisu.

cestovatel (Člen)
08.07.2016 15:37:02
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

Tak a je vymalovane,ako sa u nas hovori,okienko oleja plne,rezerva svieti,benzin stiekol do oleja v motore,mam dve zavady sucasne,benzinovy kohut a ihlovy ventil,hlavne ze som minuly rok menil tesniacu sadu v kohute.Drbne ma.idontknowbadV pondelok zabezpeceny odvoz do servisu.


Radsej sulozit s hrbatou,ako pracovat s lopatou.
Ondráš (Člen)
09.07.2016 14:23:27
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

cestovatel psal:

Tak a je vymalovane,ako sa u nas hovori,okienko oleja plne,rezerva svieti,benzin stiekol do oleja v motore,mam dve zavady sucasne,benzinovy kohut a ihlovy ventil,hlavne ze som minuly rok menil tesniacu sadu v kohute.Drbne ma.idontknowbadV pondelok zabezpeceny odvoz do servisu.

Nezapomněl si jen přepnutý na PRI?help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
cestovatel (Člen)
09.07.2016 16:21:19
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

Nie,nezabudol,minuly rok som ho repasoval,vymenil som tam tesniacu sadu s membranou a urobil to znova,uz tomu neverim,dam spravit tie ihly v karburatoroch,dam skontrolovat podtlaky a dam tam asi na hadicku este zvlast ventil a budem to pred jazdou otvarat a po jazde zatvarat,ako na Jawe,uz som to tu niekde cital,ze to niekdo ma a ma svaty pokoj.


Radsej sulozit s hrbatou,ako pracovat s lopatou.
osiris (Člen)
09.07.2016 17:46:48
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

...stačej ti ty funkční ventilky smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
cestovatel (Člen)
10.07.2016 09:12:49
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

Ja uz som z toho zufaly,myslis Osiris ze to budes stacit,vymenit len tie ihlove ventily?idontknow


Radsej sulozit s hrbatou,ako pracovat s lopatou.
Francouz (Člen)
10.07.2016 12:53:33
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

Ano staci, zbytecne panikaris.

Billy (Člen)
11.07.2016 12:41:30
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

Prvne to nech vytahnout a hledej nekoho kdo ma rovnou ultrazvukovou pracku na karbce, ten Biobabišův srac v benzinu me pekne sere bad, u nas v okoli Prostějova je jedno kam jedes na benzinku je to strasnej sajrajt, aji nova sekacka Hondice na na N95 ihned zacla zakoktavat s cerstve dovezenym benzinem v cistym plastovym kanistru, na 100 Oktan si jenom seveli bez vynechani, N95 je v okoli prostějova utopie. Nedivim se ty trable spouste lidi v okoli, kor kdyz to tam nekdo necha pres zimu v karbcich.


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Mour (Člen)
11.07.2016 13:21:59
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

No pánové nevím idontknow SPRÁVNĚ  má být funkční jak ventil na nádrži, tak ventilky v karburátorech ...jestli teda v Hamatsu nejsou zas úplní chuji surprised idontknow

bigsmile

osiris (Člen)
11.07.2016 15:00:49
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

Mour psal:

No pánové nevím idontknow SPRÁVNĚ  má být funkční jak ventil na nádrži, tak ventilky v karburátorech ...jestli teda v Hamatsu nejsou zas úplní chuji surprised idontknow

bigsmile

...a tak to samo že jo goodsmile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Billy (Člen)
12.07.2016 08:15:38
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

Billy psal:

Prvne to nech vytahnout a hledej nekoho kdo ma rovnou ultrazvukovou pracku na karbce, ten Biobabišův srac v benzinu me pekne sere bad, u nas v okoli Prostějova je jedno kam jedes na benzinku je to strasnej sajrajt, aji nova sekacka Hondice na na N95 ihned zacla zakoktavat s cerstve dovezenym benzinem v cistym plastovym kanistru, na 100 Oktan si jenom seveli bez vynechani, N95 je v okoli prostějova utopie. Nedivim se ty trable spouste lidi v okoli, kor kdyz to tam nekdo necha pres zimu v karbcich.

Myslel sem to tak, at prvne vytahne karbenatky necha to vycistit. Pokud na ventilkach uvidi na konusu nejaky opotrebeni tak vymenit. Samoze u teho si vyzkousi jak drzi O-okrouzek na membrane u kohoutu, jestli protika na ON/RES tak netesni, nekdy staci O-kruh pretocit o 180° a drzi ale lepsi dat novej.


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Filous (Člen)
12.07.2016 16:08:53
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

...este pozor na jednu vjec...jehlovy ventilky muzou bejt cajk,ale nektery typy karbecu maj demontovatelny sedla jehlovejch ventilku a ty sou tesneny O krouzkem,kerej bejva casto tvrdej a netesnici a je potreba ho vymenit....no a pag samotnej ventil drzi a protejka to vokolo...kupuju je je za 1,-Kc/2 ks f kramu s tesnenima,jen bacha,musi bejt z NBR gumy...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
cestovatel (Člen)
12.07.2016 17:56:01
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

Dnes som mal telefon zo servisu,merali kompresiu valcov,je to este horsie ako som cakal,nebudu to len ihlove ventily v karburatoroch,kompresia valcov v poradi 9 3 4 8,vnutorne valce su takmer bez kompresie,caka ma rozobrat motor a modlim sa,aby to boli len piestne kruzky.Dam vediet.idontknowsmile2


Radsej sulozit s hrbatou,ako pracovat s lopatou.
Billy (Člen)
13.07.2016 07:47:07
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

cestovatel psal:

Dnes som mal telefon zo servisu,merali kompresiu valcov,je to este horsie ako som cakal,nebudu to len ihlove ventily v karburatoroch,kompresia valcov v poradi 9 3 4 8,vnutorne valce su takmer bez kompresie,caka ma rozobrat motor a modlim sa,aby to boli len piestne kruzky.Dam vediet.idontknowsmile2

Jestli je to zmereny dobre, tak to uz je na vetsi GO redface. Filous dela aj generalky, ma na to vercajk a sikovny ruky good


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Ondráš (Člen)
13.07.2016 07:56:02
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

Billy psal:

Filous dela aj generalky, ma na to vercajk a sikovny ruky good

Nejlepší mechanik v kraji... Bere 10 korun za hodinu... Takhle už upravil něco motorek.bigsmileredface


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Billy (Člen)
13.07.2016 12:48:11
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

Ondráš psal:
Billy psal:

Filous dela aj generalky, ma na to vercajk a sikovny ruky good

Nejlepší mechanik v kraji... Bere 10 korun za hodinu... Takhle už upravil něco motorek.bigsmileredface

https://www.youtube.com/watch?v=wIEyCguU3ak
ale co to zhltne materijálu bigsmile


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Banditatom (Člen)
13.07.2016 12:58:49
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

Jo strejda filouš je chlap sikovna jen kdyby....nemel sve dnyevilsurprisedbigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Filous (Člen)
13.07.2016 14:09:55
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

....vy ste takovy kreteeeenibigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
13.07.2016 14:13:38
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

cestovatel psal:

Dnes som mal telefon zo servisu,merali kompresiu valcov,je to este horsie ako som cakal,nebudu to len ihlove ventily v karburatoroch,kompresia valcov v poradi 9 3 4 8,vnutorne valce su takmer bez kompresie,caka ma rozobrat motor a modlim sa,aby to boli len piestne kruzky.Dam vediet.idontknowsmile2

...si myslim ze je to blbost...s takovejma tlakama by to us davno nevrcelo  a esi to prestalo jet po tom co se to zaclo ulejvat je problem jen f karburaci....


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
osiris (Člen)
13.07.2016 14:37:30
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

Filous psal:
cestovatel psal:

Dnes som mal telefon zo servisu,merali kompresiu valcov,je to este horsie ako som cakal,nebudu to len ihlove ventily v karburatoroch,kompresia valcov v poradi 9 3 4 8,vnutorne valce su takmer bez kompresie,caka ma rozobrat motor a modlim sa,aby to boli len piestne kruzky.Dam vediet.idontknowsmile2

...si myslim ze je to blbost...s takovejma tlakama by to us davno nevrcelo  a esi to prestalo jet po tom co se to zaclo ulejvat je problem jen f karburaci....

...když voni se ty prostřední hůř měřej viď goodbigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
cestovatel (Člen)
13.07.2016 15:02:16
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

Ked sa mi to stalo,ze som isiel na tri valce domov asi 50km,mohol som aj vtedy dokurvit ten motor.Ved cakam co zistia,ked rozhodia hlavu,co to tam mam za borde,smile2l lebo zakon schvalnosti,maju od teraz v dielni dovolenku do konca mesiaca.


Radsej sulozit s hrbatou,ako pracovat s lopatou.
Banditatom (Člen)
13.07.2016 15:56:07
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

V prve rade bych to dal do jinneho servisugood bo jak psal strejcek filda(dnes ma zrejme svuj dobry denevil) to bude facekbigsmile stema tlakama by to nejelobad


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Filous (Člen)
13.07.2016 17:46:22
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

cestovatel psal:

Ked sa mi to stalo,ze som isiel na tri valce domov asi 50km,mohol som aj vtedy dokurvit ten motor.Ved cakam co zistia,ked rozhodia hlavu,co to tam mam za borde,smile2l lebo zakon schvalnosti,maju od teraz v dielni dovolenku do konca mesiaca.

...ale picu, tym zes dojes na tri si nic krom svicky skurvit nemoch...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
13.07.2016 17:51:02
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

osiris psal:
Filous psal:
cestovatel psal:

Dnes som mal telefon zo servisu,merali kompresiu valcov,je to este horsie ako som cakal,nebudu to len ihlove ventily v karburatoroch,kompresia valcov v poradi 9 3 4 8,vnutorne valce su takmer bez kompresie,caka ma rozobrat motor a modlim sa,aby to boli len piestne kruzky.Dam vediet.idontknowsmile2

...si myslim ze je to blbost...s takovejma tlakama by to us davno nevrcelo  a esi to prestalo jet po tom co se to zaclo ulejvat je problem jen f karburaci....

...když voni se ty prostřední hůř měřej viď goodbigsmile

...taggood...a taky, ve fsi ucte, treba videli hejla, kerej tomu as tag nehovi a dys je cas a nejni do ceho ruce vrazit, proc se trochen nenakapsovat...ale to enem spekuluju, kazdopadne bych to nevidel tag horky...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
VikecB12 (Člen)
13.07.2016 18:34:31
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

Filous psal:
cestovatel psal:

Ked sa mi to stalo,ze som isiel na tri valce domov asi 50km,mohol som aj vtedy dokurvit ten motor.Ved cakam co zistia,ked rozhodia hlavu,co to tam mam za borde,smile2l lebo zakon schvalnosti,maju od teraz v dielni dovolenku do konca mesiaca.

...ale picu, tym zes dojes na tri si nic krom svicky skurvit nemoch...

Pokud neměl motor plnejbenzínu už v ten moment,kdy to začlo dělat neplechu.... Vlasta by moch vyprávět,jak tovrčí na benzín místo volejeevil


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Filous (Člen)
13.07.2016 19:11:09
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

VikecB12 psal:
Filous psal:
cestovatel psal:

Ked sa mi to stalo,ze som isiel na tri valce domov asi 50km,mohol som aj vtedy dokurvit ten motor.Ved cakam co zistia,ked rozhodia hlavu,co to tam mam za borde,smile2l lebo zakon schvalnosti,maju od teraz v dielni dovolenku do konca mesiaca.

...ale picu, tym zes dojes na tri si nic krom svicky skurvit nemoch...

Pokud neměl motor plnejbenzínu už v ten moment,kdy to začlo dělat neplechu.... Vlasta by moch vyprávět,jak tovrčí na benzín místo volejeevil

...no vejs pise ze ne, tag s toho vychazimsurprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
cestovatel (Člen)
10.08.2016 08:44:03
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

Tak nakoniec sa motor nemusel rozoberat,po vymene oleja pri druhom a este jednom merani kompresie ukazovalo uz normal,kohut ultrazvukom precisteny a repasovany,karburatory ultrazvukom vycistene,vymena ihlovych ventilov na vsetkych a nasledna synchronizacia,motor slape ako pred tym.good


Radsej sulozit s hrbatou,ako pracovat s lopatou.
Billy (Člen)
12.08.2016 09:48:00
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

cestovatel psal:

Tak nakoniec sa motor nemusel rozoberat,po vymene oleja pri druhom a este jednom merani kompresie ukazovalo uz normal,kohut ultrazvukom precisteny a repasovany,karburatory ultrazvukom vycistene,vymena ihlovych ventilov na vsetkych a nasledna synchronizacia,motor slape ako pred tym.good

Ja sem to spolupomahal delat na sve pres dovolenou, odskocil sem si z domu abych neposlouchal cerstve narozenyho synka, na dilne je lepsi klid, hraje nam tam z velkejch beden rockmax bigsmile. Taky komplet cisteni ultrazvukem plus jeste nejaky druhnuti predtim hrubejch necistot, svice novy, ventily postelovat, novej vzduchach, olej a olejovej filtr. A beha to celkem cajk good, sic na sprintech me tlusta Berta udelala letos. Hold Berta leti jak pichla svine good. Na 300m sprintu ktery jezdime cvicne jednou za rok, vic placu neni. Berta ujede tak na 2 delky motorky, ale hold sem mrdal a letos vyjel poprve, mam celkovejch letos 80 km. To mam vic naskakany na EXC 250 bigsmile.


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
semtex (Člen)
26.09.2016 20:07:09
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

Zdarec,

naskytl se mi ten samý problém, už v zimě jsem zapomněl a nechal jsem kohout na PRI + zatažený sytič a druhý den všude benzin. Proběhla výměna atd.. Jenže jsem myslel, že to bylo jen tím sytičem + PRI. Dnes jdu po dlouhé době k mašině. Natočil jsem bílý dým (myslel jsem, že to je studený nebo sražená voda v kolenech) Nechám to chvíli natočený a raději vypínám (doufám jen, že jsem to nenechal hodně dlouho - snad v tom oleji není hodně benzinu a aspoň to trochu mazalo - tak snad ten motor něco snese a 5 minut natočený by nemělo snad uškodit... ? )

Přemýšlím, že bych si udělal repas kohoutu ( i když jsem zkoušel na sundané nádrži a fakčí jak by měl) + výměna jehlových ventilků. Moje otázka zní, kde je v karbci najdu, co vše se musí sundat "postup" a zda to je složité, dá jen vyměnit aniž by se muselo pak seřizovat atd..? Mašina měla průběh, volnoběh atd v pohodě...

Nebo zda to někam dát ať se vyřádí, nicméně dobrých servisáků abych jim věřil a nedělali zbytečné věci pro výdělek je už asi málo..

A ještě jedna věc, sundal jsem nádrž a koukala tam na mě nějaká svorkovnice nezapojená. Vůbec netuším od čeho je a kde by měla být zapojená, navíc nikde protikus žádný není..? viz foto

Předem díky smile1

semtex (Člen)
26.09.2016 20:13:08
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

foto

Filous (Člen)
26.09.2016 21:19:02
Offline

Re: Problem s chodom motora a nasledne vytekanie benzina

...jehlový ventilky najdeš f plovákových komorách, aby ses k nim dostal, je potřeba vymontovat celou bateriji karbeců...ve ventilkách může bejt jen bordel, tzn. nejni pravidlo, že musej bejt jehly v hajzlu, každopádně dyš uš budou karbce venku, je vhodný je rozházet komplet, vyčistit a po složení samozřejmě seřídit...esis to nigdá neďál, vřele doporučuju to dát někomu, gdo to umí a nebo si k sobje aspoň sehnat někoho gdo ví co a jag a má podtlakový manometry...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr