Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Dotažení řetězového kolečka

Zadek (Člen)
23.09.2007 17:46:11
Offline

Dotažení řetězového kolečka

Zdar.helpDnes jsem prvně dotahoval řetězové kolečko a chci se zeptat jestli hrozí skutečnost,že by se povolilo!Dotahl jsem tak akorát,zajištovací plech jsem ohnul,ale zdálo se mi že matka byla zalepená nějakým tim lepidlem proti povolení.A tak jsem začal mít obavy!!Poradte dík a čau Zadek


Nachystej mi uzenáče,na vánoce jsem zpátky....
MAZI (Člen)
23.09.2007 17:48:07
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

pokud je zajištovací plech ohnutej tak se to přece nepovolí ...


B6 , GSX 1400 , Grizzly 700  :-)
Zadek (Člen)
23.09.2007 17:53:05
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

No jasně...ale zaskočilo mě to lepidlo..asi se někdo jen tak sichroval!A právě jestli se to třeba nemá radši zalepit!?!?
Ale dík!


Nachystej mi uzenáče,na vánoce jsem zpátky....
Koldan (Člen)
23.09.2007 19:23:13
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

na spoje keré nemaj povolit se používá třeba loctite,dávám ho od určité doby téměř na všechno,třeba na kotouče je to dokonce žádané.vytvrdí to ten spoj a pak přestože to nedorveš na silu,tak to drží a jde to opětovně odtáhnout až urváním trhemgood


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
KOVAL (Člen)
23.09.2007 19:34:15
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

jo,nebo nahřát autogenem,aby to šlo povolit..sick
já ho od určité doby nedávám skoro na žádné šrouby které chci ještě někdy povolit..
obzvlášt z kotoučů se šrouby odsekávaj majzlíkem vůbec výborně a dělal sem to už dvakrát..sick

Koldan (Člen)
23.09.2007 19:55:49
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

KOVAL psal:

jo,nebo nahřát autogenem,aby to šlo povolit..sick
já ho od určité doby nedávám skoro na žádné šrouby které chci ještě někdy povolit..
obzvlášt z kotoučů se šrouby odsekávaj majzlíkem vůbec výborně a dělal sem to už dvakrát..sick

f tom případě používáš španý,nebo bys měl pro zvýšení sfalové hmoty začít bůchat do dláta věčím kladivem woebigsmile já su s tm spokojenej jag želvabigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
KOVAL (Člen)
23.09.2007 20:08:14
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

woe,větší kladivo netřeba když strhneš imbusový hlavy třeba na šroubech u kotoučůsick,teda třeba ,na to abys je vodsekalsmile2

Kelly01 (Člen)
23.09.2007 20:26:22
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

Na kotoučích už mám díky Loctite 2 Helikojlkysmile1


God Save The Queen!
KOVAL (Člen)
23.09.2007 20:33:16
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

a přitom třeba jako zrovna na kotoučích vůbec vo nic nejde,i kdyby jeden šroub z 5 šel do háje tak se stejně nic nedějesmile1
tam loctite teda nedávám,stačí ten co už je zažranej na závitu toho origo šroubu a v tý dířesmile1
jediný kam ho tak normálně dávám sou tak stupačky k rámu,tam to vibracema povolujesmile1

Filous (Člen)
23.09.2007 21:08:17
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

...uš z výroby je matice řetězovýho kolečka lepená...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Koldan (Člen)
23.09.2007 21:09:50
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

KOVAL psal:

a přitom třeba jako zrovna na kotoučích vůbec vo nic nejde,i kdyby jeden šroub z 5 šel do háje tak se stejně nic nedějesmile1
tam loctite teda nedávám,stačí ten co už je zažranej na závitu toho origo šroubu a v tý dířesmile1
jediný kam ho tak normálně dávám sou tak stupačky k rámu,tam to vibracema povolujesmile1

ty mně zas nepovolují a loctite tam nedávámbigsmile mám problémy je vyšroubovat i bez tohobigsmile
ale jináč na kotouče sem je dal,páč nepředpokládám,že je budu montit každů chvílu a chci aby držely a vony držejgoodbigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Kelly01 (Člen)
23.09.2007 21:10:29
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

Nejvíc mne sere spojková zaklepaná matkafucksick

Tady by byla lepenágood


God Save The Queen!
KOVAL (Člen)
23.09.2007 21:16:38
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

Filous: Hele,woe,ale všechny modely nemaj tu sichrhajsku plechovou vohejbací,tak potom je lepená ta matka když není sichrhajska přece né?

Filous (Člen)
23.09.2007 21:26:12
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

KOVAL psal:

Filous: Hele,woe,ale všechny modely nemaj tu sichrhajsku plechovou vohejbací,tak potom je lepená ta matka když není sichrhajska přece né?

...ale jó, ty sloni japoncký lepjej fšecky, i dyš maj zajišťovací podlošku...třeba moje K6 taky...červený lepidýlko + vohejbací podloška...dyš to měnim, tag uš lepidlo nedávam, ta podloška to f poho udrží, gdo se u toho má pag vysilovat při povolování sick


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
KOVAL (Člen)
23.09.2007 21:31:48
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

no moje gsx myslim čoveče mnělo taky,ale matku nezalepenou,ale sloni pro změnu německý chtěli abych po namontování řemenice naplácal lepidlem ai ten tisicihran,jakože hřídel a pak ještě matku a pod ni podložku vohejbací a ještě to kontroloval každejch pár tisíc kmsick
se posralisurprised
sem namontoval,všechno bez lepidla,nekotroloval nikdy nic a stále to jezdísmile1

Kelly01 (Člen)
23.09.2007 21:34:57
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

350km ročně to vydržísmile1


God Save The Queen!
Zadek (Člen)
23.09.2007 21:42:44
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

Jak tak čtu tak asi nemusím mít strach i když sem to nezalepil!Ale vlastně by se to nemělo povolit už jenom tim že se to točí doleva a a utahuje se doprava nemámliž pravdu!To bych musel ímrvére couvat!surprised


Nachystej mi uzenáče,na vánoce jsem zpátky....
osiris (Člen)
23.09.2007 21:49:17
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

kovaloj: to nebylo lepidlo ale vazelina woe bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
KOVAL (Člen)
23.09.2007 21:51:59
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

já ti dám vazelínu woe!
na prdel ale!

osiris (Člen)
23.09.2007 21:56:53
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

bigsmile dyť vím


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Newada (Člen)
23.09.2007 22:46:53
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

šecko lepit, ale při povolování nahřát, nemusí bejt autogen, ale horkovzdušná pistole stačí. idontknow


jak dlouho ještě?
Antihero (Člen)
23.09.2007 23:24:01
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

Sou tři druhy loktajtu, na spoje kerý se opětovně povolujou stačí střední, číslo nevím.good


There's a pie in the sky when you die.
Filous (Člen)
24.09.2007 07:51:04
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

Zadek psal:

Jak tak čtu tak asi nemusím mít strach i když sem to nezalepil!Ale vlastně by se to nemělo povolit už jenom tim že se to točí doleva a a utahuje se doprava nemámliž pravdu!To bych musel ímrvére couvat!surprised

...divil by ses, ale povolí surprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Americkej (Člen)
24.09.2007 08:04:57
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

mě ta kurwa povolila dvakrát, stačí ostřejc podřazovat-brzdit motorem.Tak jsem tam nadělil loctite 243, podložku ohnul dvakrát naproti a je svatej pokoj.


... vesnickej kluk a stále celkem spokojenej parchant ...
Zadek (Člen)
24.09.2007 18:42:03
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

Americkej psal:

mě ta kurwa povolila dvakrát, stačí ostřejc podřazovat-brzdit motorem.Tak jsem tam nadělil loctite 243, podložku ohnul dvakrát naproti a je svatej pokoj.

A to ti uplně upadlo?To snad ne!!!???

Povolit povolit.....ale hlavně  NE vytočit...dyť si vem jawu tam to utažený není nikdy a drží to na tom plechu!Ale tady by byly větší škody!K sakru!


Nachystej mi uzenáče,na vánoce jsem zpátky....
pet (Člen)
04.10.2007 15:32:09
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

Americkej psal:

mě ta kurwa povolila dvakrát, stačí ostřejc podřazovat-brzdit motorem.Tak jsem tam nadělil loctite 243, podložku ohnul dvakrát naproti a je svatej pokoj.

Když to budeš rozjíždět na jedničku,nad 500otáček tak se ti to zase dotáhnebigsmilebigsmile
A nemusíš lepit

Ton@l (Člen)
04.10.2007 17:37:05
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

pet psal:
Americkej psal:

mě ta kurwa povolila dvakrát, stačí ostřejc podřazovat-brzdit motorem.Tak jsem tam nadělil loctite 243, podložku ohnul dvakrát naproti a je svatej pokoj.

Když to budeš rozjíždět na jedničku,nad 500otáček tak se ti to zase dotáhnebigsmilebigsmile
A nemusíš lepit

to bych chtel videtsurprised


Vzdy muze byt hur :-)
Monty Jack (Člen)
26.05.2008 11:14:09
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

V rámci nezasírání diskuze obnovuji vlákno.
Už jste se praktici shodli, jak teda je to s tím zajišťovacím lepením?
Já teda osobně dospěl k názoru, že tímhle http://www.loctite.as/?p=productsMore&a … vac-sroubu
nic nepokazím a rval bych to všude (mimo motor).
Dle tabulky zde http://www.loctite.as/files/img/zajistovac-zavitu.jpg
je povolování M10 6 Nm což nestrhne závit nikde - primárně na plánově rozebiratelný spoje s nízkou povolovací pevností.
Ale páč se rád nechám poučit, tak kde to podle vašich zkušeností je co k čemu více a kde méně ?


Nemůžou mi říkat že lžu...
Můžou mi říkat že lžu když lžu, nebo když se chystám lhát, nebo jsem zrovna dolhal, ale ne když mluvím pravdu.
Zdenousek (Člen)
26.05.2008 11:24:38
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

loctite 243 (modrej) jde taky povolit good, ale je fakt, že ten závit jentak pokápnu, kdyby to někdo namazal kolemdokola a vod hlavy k patě, tak by to třeba bylo horší


My letci máme ocelové ptáky...
osiris (Člen)
26.05.2008 11:32:54
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

...používám 243 (brzdy, pojistný šrouby osy kola, řidítka, uchycení teleskopů, rozeta ...)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Mour (Člen)
26.05.2008 11:41:38
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

...kurňa, za chvílu abych měl na opravy motorky vysokou školu idontknowsurprisedbigsmile

osiris (Člen)
26.05.2008 11:47:17
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

...ne vysokou, ale 4 roky střední smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Kelly01 (Člen)
26.05.2008 11:58:31
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

pussysmile1

pajzr do zadního kola o kyvku,velká gola,metrová páka a nikdy se nepovolísmokin


God Save The Queen!
tomB12 (Člen)
26.05.2008 12:14:21
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

Kelly01 psal:

pussysmile1

pajzr do zadního kola o kyvku,velká gola,metrová páka a nikdy se nepovolísmokin

nikdy se nepovolí jen se urve gvint smokin

Mour (Člen)
26.05.2008 12:20:39
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

osiris psal:

...ne vysokou, ale 4 roky střední smile1

...tu mám a jak se tak dívám tak na nic bigsmile

osiris (Člen)
26.05.2008 12:50:25
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

Mour psal:
osiris psal:

...ne vysokou, ale 4 roky střední smile1

...tu mám a jak se tak dívám tak na nic bigsmile

...nj, to nemáš ale tu pravou bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Mour (Člen)
26.05.2008 12:52:52
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

osiris psal:
Mour psal:
osiris psal:

...ne vysokou, ale 4 roky střední smile1

...tu mám a jak se tak dívám tak na nic bigsmile

...nj, to nemáš ale tu pravou bigsmile

Aha idontknow ...hmmm, tak du zpátky kopat bigsmile

osiris (Člen)
26.05.2008 13:04:20
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

Mour psal:
osiris psal:
Mour psal:


...tu mám a jak se tak dívám tak na nic bigsmile

...nj, to nemáš ale tu pravou bigsmile

Aha idontknow ...hmmm, tak du zpátky kopat bigsmile

...no a ? jako fotbalista si to necháš opravit né bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Monty Jack (Člen)
26.05.2008 13:11:11
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

osiris psal:
Mour psal:
osiris psal:


...nj, to nemáš ale tu pravou bigsmile

Aha idontknow ...hmmm, tak du zpátky kopat bigsmile

...no a ? jako fotbalista si to necháš opravit né bigsmile

mažte do diskuze vtipálci,... horší než ženský bigsmile bigsmile


Nemůžou mi říkat že lžu...
Můžou mi říkat že lžu když lžu, nebo když se chystám lhát, nebo jsem zrovna dolhal, ale ne když mluvím pravdu.
Ondráš (Člen)
26.05.2008 13:38:57
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

tomB12 psal:
Kelly01 psal:

pussysmile1

pajzr do zadního kola o kyvku,velká gola,metrová páka a nikdy se nepovolísmokin

nikdy se nepovolí jen se urve gvint smokin

Citovka... Na konec zavěsíš petflašku.smokin


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
kratas (Člen)
13.10.2016 23:53:34
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

...tak jak to tu čtu, zda pastorek jistit ano či ne, tak se docela usmívám...

Dneska jsem se jej snažil povolit a přesně jak se tu píše...pořádná Gola, půlmetrový nástavec a skromo metrová páka, tchán visel na zadní brzdě, předek zašprajclý a při odtahování jsem se mále posral....drželo to jak cyp!! Pak to nakonec povolilo, ale natažené zápěstí...a to tam nebylo lepidlo, byl sundávaný před 43 tis. km...a jak se to měnilo, tak mi to mekánik dotáhlo na citovku..
Jak budá dávat nový pastorek AFAM, tak možná jen pidikapku loctite 243 a to si ještě rozmyslím... (pokud to tak nebudu povolovat sám smile1 )


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
Mour (Člen)
14.10.2016 07:39:00
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

kratas psal:

...tak jak to tu čtu, zda pastorek jistit ano či ne, tak se docela usmívám...

Dneska jsem se jej snažil povolit a přesně jak se tu píše...pořádná Gola, půlmetrový nástavec a skromo metrová páka, tchán visel na zadní brzdě, předek zašprajclý a při odtahování jsem se mále posral....drželo to jak cyp!! Pak to nakonec povolilo, ale natažené zápěstí...a to tam nebylo lepidlo, byl sundávaný před 43 tis. km...a jak se to měnilo, tak mi to mekánik dotáhlo na citovku..
Jak budá dávat nový pastorek AFAM, tak možná jen pidikapku loctite 243 a to si ještě rozmyslím... (pokud to tak nebudu povolovat sám smile1 )

...já u toho zlomil násadu od krumpáče, kterou jsem měl šprajclý kolo surprised ...kovový krumpáč u toho zlomu mě letěl asi 10 cm okolo hlavy a pak spadl do kýbla z umělé hmoty, který celý polámal idontknow   bigsmile

Filous (Člen)
14.10.2016 08:12:43
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

...tag já po pár letech a X řetězovek, co sem dělal to mam voskoušený tag, že při povolování DYCKY matku vohřeju a nemám problém ji povolit se standardním nástafcem + půlmetrovou trupkou na něm nasazenou a při montáži, dyš je zajišťovací podloška, dycky po demontáži dráťákem vyčistim závit, seru na lepidlo, utáhnu na 100Nm (vim, v manuálu je 115 Nm), vohnu podlošku a ta matka se prostě nemůže povolit...no a dyš zajišťovací podloška nejni, tag na vyčištěnej závit kápnu středněpevností lepidlo (Loctite 243), utahnu na 100 a du vot toho...eště se mi nestalo, že by se mi něgdo vrátil, že se mu matka povolila a nebo že bych nemoch matku při další demnotáži povolit...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Mour (Člen)
14.10.2016 08:28:24
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

Filous psal:

...tag já po pár letech a X řetězovek, co sem dělal to mam voskoušený tag, že při povolování DYCKY matku vohřeju a nemám problém ji povolit se standardním nástafcem + půlmetrovou trupkou na něm nasazenou a při montáži, dyš je zajišťovací podloška, dycky po demontáži dráťákem vyčistim závit, seru na lepidlo, utáhnu na 100Nm (vim, v manuálu je 115 Nm), vohnu podlošku a ta matka se prostě nemůže povolit...no a dyš zajišťovací podloška nejni, tag na vyčištěnej závit kápnu středněpevností lepidlo (Loctite 243), utahnu na 100 a du vot toho...eště se mi nestalo, že by se mi něgdo vrátil, že se mu matka povolila a nebo že bych nemoch matku při další demnotáži povolit...

Parťáku.....a stačí svíčka nebo je lepčí zapalovač bigsmilebigsmile

XJelen (Člen)
14.10.2016 08:37:18
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

Filous psal:

... vohnu podlošku a ta matka se prostě nemůže povolit...

a bohudík ani dotáhnout, což je ten problém, proč to po deseti letech nejde povolit. ona se totiž tou rotací hřídele dotahuje good


Strýcfajtr !!!
Filous (Člen)
14.10.2016 09:21:00
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

Mour psal:
Filous psal:

...tag já po pár letech a X řetězovek, co sem dělal to mam voskoušený tag, že při povolování DYCKY matku vohřeju a nemám problém ji povolit se standardním nástafcem + půlmetrovou trupkou na něm nasazenou a při montáži, dyš je zajišťovací podloška, dycky po demontáži dráťákem vyčistim závit, seru na lepidlo, utáhnu na 100Nm (vim, v manuálu je 115 Nm), vohnu podlošku a ta matka se prostě nemůže povolit...no a dyš zajišťovací podloška nejni, tag na vyčištěnej závit kápnu středněpevností lepidlo (Loctite 243), utahnu na 100 a du vot toho...eště se mi nestalo, že by se mi něgdo vrátil, že se mu matka povolila a nebo že bych nemoch matku při další demnotáži povolit...

Parťáku.....a stačí svíčka nebo je lepčí zapalovač bigsmilebigsmile

...svíčkagood...ale muší bejt kostelní a vysvjecenácool


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Mour (Člen)
14.10.2016 09:23:32
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

Filous psal:
Mour psal:
Filous psal:

...tag já po pár letech a X řetězovek, co sem dělal to mam voskoušený tag, že při povolování DYCKY matku vohřeju a nemám problém ji povolit se standardním nástafcem + půlmetrovou trupkou na něm nasazenou a při montáži, dyš je zajišťovací podloška, dycky po demontáži dráťákem vyčistim závit, seru na lepidlo, utáhnu na 100Nm (vim, v manuálu je 115 Nm), vohnu podlošku a ta matka se prostě nemůže povolit...no a dyš zajišťovací podloška nejni, tag na vyčištěnej závit kápnu středněpevností lepidlo (Loctite 243), utahnu na 100 a du vot toho...eště se mi nestalo, že by se mi něgdo vrátil, že se mu matka povolila a nebo že bych nemoch matku při další demnotáži povolit...

Parťáku.....a stačí svíčka nebo je lepčí zapalovač bigsmilebigsmile

...svíčkagood...ale muší bejt kostelní a vysvjecenácool

bigsmilebigsmile

kratas (Člen)
14.10.2016 09:45:56
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

..hlavně že to šlo povolit... smile1, nebo bych se z toho asi picnul...
Fakt asi opravdu dotáhnout na citovku, nebo se to pak již nikdy nepovolí ani kilometrovou pákou s tunovým závažím... smile2


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
XJelen (Člen)
14.10.2016 11:32:12
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

kratas psal:

..hlavně že to šlo povolit... smile1, nebo bych se z toho asi picnul...
Fakt asi opravdu dotáhnout na citovku, nebo se to pak již nikdy nepovolí ani kilometrovou pákou s tunovým závažím... smile2

Dotáhnout to musíš aspoň na těch 100 jak psal Filous, jinak se ti zase povolí setrvačnou silou tý matice (roztočená po směru jízdy). Ta dotahovací síla působí při rozjezdu, kdy matice stojí a ta hřídel se roztáčí ve směru utahování.

Teda kdyby mě četl nebožtík profesor Stankiewicz, dostal bych dělo hned u tabule bigsmile
bigsmilebigsmile


Strýcfajtr !!!
kratas (Člen)
14.10.2016 12:20:44
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

jj, dotáhnu to na předepsaný moment, ale s lepidlem nebo podložkou, která tam v originále není, to přehánět nebudu. smile1

Doufám, že mě ten řetěz a kola vydrží teď alespoň snad 60 tis. km smile1 .. kdo to má furt měnit bigsmile


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
faitík (Člen)
14.10.2016 20:12:15
Offline

Re: Dotažení řetězového kolečka

XJelen psal:
kratas psal:

..hlavně že to šlo povolit... smile1, nebo bych se z toho asi picnul...
Fakt asi opravdu dotáhnout na citovku, nebo se to pak již nikdy nepovolí ani kilometrovou pákou s tunovým závažím... smile2

Dotáhnout to musíš aspoň na těch 100 jak psal Filous, jinak se ti zase povolí setrvačnou silou tý matice (roztočená po směru jízdy). Ta dotahovací síla působí při rozjezdu, kdy matice stojí a ta hřídel se roztáčí ve směru utahování.

Teda kdyby mě četl nebožtík profesor Stankiewicz, dostal bych dělo hned u tabule bigsmile
bigsmilebigsmile

bigsmilePopsals to hezkygood


Když to nejde silou, tak to pude ještě větší silou!

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr