Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Zvuky od převodovky + špatné řazení

qwerticeq1111 (Nový člen)
14.09.2017 22:17:44
Offline

Zvuky od převodovky + špatné řazení

Čus mam bandita 650 rok 2007 a všimnul jsem si zvláštního valivýho zvuku jakoby od převodovky nebo spojky. Když spojku vymáčknu zvuk utichce pokud ji pustim zase slyším valivý zvuk - zkouška na neutrálu na stojanu. Dál při řazení 1 motorka jakoby malinko škubne, nic výraznýho a ani neunáší, ale horší je to při řazení dva v určitém spektru otáček tam jde jakoby přes zuby (zvláštně křachne) - nejčastěji když řadím rychle z jedna na dva ve středních otáčkách. Pokud cvaknu dvojku když malinko opadnou otáčky nebo v nízkých když nevytočím 1 pěkne tam klapne, ale nebaví mě pořád čekat když se rozjíždím. Ve vysokých už to samozřejmě neslyším, takže nedokážu říci, jestli to dělá taky. Dál občas slyším od převodovky jakoby docvaknutí, nevím jak to popsat. zařadím dvojku klapne tam pak přidam a ještě v tom záběru jakoby něco klapne nebo někde něco přeskočí a je to docela rána. Nevíte, čím by to mohlo být popř. je to normální? Dík

Ondráš (Člen)
15.09.2017 07:23:47
Offline

Re: Zvuky od převodovky + špatné řazení

qwerticeq1111 psal:

Čus mam bandita 650 rok 2007 a všimnul jsem si zvláštního valivýho zvuku jakoby od převodovky nebo spojky. Když spojku vymáčknu zvuk utichce pokud ji pustim zase slyším valivý zvuk - zkouška na neutrálu na stojanu.

To je asi normální, ne? Když rozpojíš spojku, tak se převodovka přestane točit a utihchne... Pokud má už něco najeto...

qwerticeq1111 psal:

Dál při řazení 1 motorka jakoby malinko škubne, nic výraznýho a ani neunáší,

Pokud říkáš, že je to malinko, tak je to normál. Možná máš ještě před jízdou trochu slepený lamely, ale pokud je to malinko, asi bych to neřešil.

qwerticeq1111 psal:

ale horší je to při řazení dva v určitém spektru otáček tam jde jakoby přes zuby (zvláštně křachne) - nejčastěji když řadím rychle z jedna na dva ve středních otáčkách. Pokud cvaknu dvojku když malinko opadnou otáčky nebo v nízkých když nevytočím 1 pěkne tam klapne, ale nebaví mě pořád čekat když se rozjíždím. Ve vysokých už to samozřejmě neslyším, takže nedokážu říci, jestli to dělá taky.

Zkus meziplyn. smile1 Nějakej zvuk tam myslím může bejt slyšet, ale otázka je jak moc. Mě teda SVčko dělá větší bordel než Bandit.

Minulý týden jsem se po roce na SV zase svezl na svém Banditu. Oproti SV to bylo jak kdybych jel na elektromotorce. Vibrace minimální, při řazení maximálně lehké škubnutí.
Na SV to jsou vždycky rány a permanentní třas. smile1


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Filous (Člen)
15.09.2017 08:14:04
Offline

Re: Zvuky od převodovky + špatné řazení

...asi jag pise Ondras...akorat s tym meziplynem pri razeni nahoru je to picovina...proste bud duslednej pri razeni, kazdopadne v nizkejch se dycky vozve lupnuti...takle po netu se tesko vodhaduje, co je normal a co ne...nech na tom svist nekoho, kdo budto ma stejnou masinu nebo tomu trochu rozumi...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
qwerticeq1111 (Nový člen)
15.09.2017 14:25:55
Offline

Re: Zvuky od převodovky + špatné řazení

Asi jsem to spatne vysvetlil. Kdyz radim z 1 na 2 jednicku roztahnu napr jen do 5000 tis a hned tam lupnu dvojku jakoze skoro nestihnou opadnou otacky divne tam kachne pak pridam plyn a slysim obcas jeste jedno lupnuti. Pokud pred zarazenim dvojky chvili pockam az opadnou otacky krasne tam skoci... divny

Ondráš (Člen)
15.09.2017 15:10:55
Offline

Re: Zvuky od převodovky + špatné řazení

Zajeď za někým kdo motorkám rozumí. Bez toho aby to někdo viděl a slyšel osobně, je těžké radit jestli je to špatné nebo ne.


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Filous (Člen)
15.09.2017 15:18:56
Offline

Re: Zvuky od převodovky + špatné řazení

...dybys měl vyplněnej profil a já viděl vodkundá si, tag bych třá viděl, že si třá z Bolky a třá bych ti řek, přijeť do Benátkej a mrknem na to, ale takle...???


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr