Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » ... potřebuju čtečku e-knih

mr.BSE (Člen)
27.11.2017 13:26:50
Offline

... potřebuju čtečku e-knih

Když už to tady Filda tak hezky začal smile1
Máte tip na čtečku e-knih pro rodiče-geronty? S androidem si rozumí, takže trable s dotykovým ovládáním a obecně "placatou elektronikou" nemají.

Má cenu se dívat na ty nejlevnější, okolo 2000-2500Kč? Nechci do toho moc zahučet, protože nevím jestli se to chytne bigsmile Ať pak neletí z okna něco zbytečně drahýho bigsmile
Podmínkou teda je český prostředí a možnost nahrát knihy přes Wifi a kabelem (ale to je možná samozřejmost, nevím)
Díky díky good


Second Class Citizen
1130 Café Racer
osiris (Člen)
27.11.2017 13:33:46
Offline

Re: ... potřebuju čtečku e-knih

...kup rozhodně s podsvícením


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Filous (Člen)
27.11.2017 13:49:11
Offline

Re: ... potřebuju čtečku e-knih

osiris psal:

...kup rozhodně s podsvícením

...myslíš jako balíček svíček k tomu, dyby třeba přestal jít proud???bigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
nicola.foxx (Člen)
27.11.2017 14:15:08
Offline

Re: ... potřebuju čtečku e-knih

https://www.czc.cz/amazon-kindle-paperw … 89/produkt

A nemáš/nemaj problém. Knížky pokud je nekupuješ z origo storu, tak nahrávat přes aplikaci Calibri. Baterka v tom vydrží v klidu měsíc.

Pak budeš hodnej a stáhneš jim 14,5GB knížek - https://ulozto.cz/!KMwCdhrU/e-book-eknihy-cesky-zip


Žiju jen jednou a tak jezdím podle pravidel stanovených manželkou.
osiris (Člen)
27.11.2017 15:03:32
Offline

Re: ... potřebuju čtečku e-knih

...když už je to teda o konkrétních značkách, tak pocketbook - víc "muziky" než kindle a není nutný se srát s nahráváním přes různý aplikace, stažený nahraješ přímo ...spotřeba a bezproblémovej provoz jsou obdobný


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
mr.BSE (Člen)
27.11.2017 17:52:17
Offline

Re: ... potřebuju čtečku e-knih

Nicola: diky za tip. Tak nejak mě to tahlo k tomu Kindlu, ale zase to teďka "pokazil" Osiris bigsmile

Osi: takže třeba PocketBook 626(2) Touch Lux 3 je v pohodě?


Second Class Citizen
1130 Café Racer
osiris (Člen)
27.11.2017 18:18:01
Offline

Re: ... potřebuju čtečku e-knih

...určitě, tohle je z pocketů asi nejrozumnější volba (cena/výkon), jeden z předchozích modelů touch lux doma taky čteme ...sice postrádá vůni papírový knížky, ale zvyknou si na ten komfort rychle bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
barynek (Člen)
28.11.2017 23:53:40
Offline

Re: ... potřebuju čtečku e-knih

mám pocketbook pro i kindle. Kindle zbytečně drahej a prakticky umí jen ty svoje mobi soubory. Ten pocketbook umí jak mobi, tak epub, pdf, txt apod. Takže není problém s převáděním různých souborů mezi různými zařízeními. Kindl tohle neumí.. Musíš konvertovat formáty a ne vždy se zachová původní formátování textu, možnost zvětšit/zmenšit písmo atd.
Nehledě na to, že ten pocketbook má v sobě moc důležitý věco jako hry, poslech muziky, kalendář apod. životně důležitý pičovinysmile1
Tož taksmile1


Bandit 4EVER!!!
huskyb12 (Administrator)
29.11.2017 07:41:23
Offline

Re: ... potřebuju čtečku e-knih

Hale, moc sem toho na elektickejch věcech nepřečet, ale proč je třeba kupovat úzce zaměřený zařízení, když tu samou službu udělá tablet ( kromě výdrže baterky) ?


ale di, Ty brepto ...
andre.marek (Člen)
29.11.2017 08:25:44
Offline

Re: ... potřebuju čtečku e-knih

Protože kvalita čtení je na čtečce úplně jinde. Kvůli charakteru zobrazení a podsvícení good
Lze číst na plném slunci, v šeru neoslňuje apod...

Loser (Administrator)
29.11.2017 08:33:54
Offline

Re: ... potřebuju čtečku e-knih

a nestacila by prukzazka do knihovny? idontknow


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
K.a.s.y.m. (Člen)
29.11.2017 08:57:49
Offline

Re: ... potřebuju čtečku e-knih

huskyb12 psal:

Hale, moc sem toho na elektickejch věcech nepřečet, ale proč je třeba kupovat úzce zaměřený zařízení, když tu samou službu udělá tablet ( kromě výdrže baterky) ?

To je stejny jak s Jabkem..musis to mit aby jsi byl Cool🙂


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
osiris (Člen)
29.11.2017 10:00:35
Offline

Re: ... potřebuju čtečku e-knih

K.a.s.y.m. psal:
huskyb12 psal:

Hale, moc sem toho na elektickejch věcech nepřečet, ale proč je třeba kupovat úzce zaměřený zařízení, když tu samou službu udělá tablet ( kromě výdrže baterky) ?

To je stejny jak s Jabkem..musis to mit aby jsi byl Cool🙂

...to bych teda neřek bigsmile ...pomineš-li všechno to co napsal andre, tak ta spotřeba u tabletu je tuze svízel ("elektrickej inkoust" je úžasnej v tom, že načtená stránka nespotřebovává energii ať ji máš zobrazenou jak dlouho chceš)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
K.a.s.y.m. (Člen)
29.11.2017 10:15:47
Offline

Re: ... potřebuju čtečku e-knih

osiris psal:
K.a.s.y.m. psal:
huskyb12 psal:

Hale, moc sem toho na elektickejch věcech nepřečet, ale proč je třeba kupovat úzce zaměřený zařízení, když tu samou službu udělá tablet ( kromě výdrže baterky) ?

To je stejny jak s Jabkem..musis to mit aby jsi byl Cool🙂

...to bych teda neřek bigsmile ...pomineš-li všechno to co napsal andre, tak ta spotřeba u tabletu je tuze svízel ("elektrickej inkoust" je úžasnej v tom, že načtená stránka nespotřebovává energii ať ji máš zobrazenou jak dlouho chceš)

Pro toho kdo hodne cte to asi smysl ma.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Ondráš (Člen)
29.11.2017 14:24:10
Offline

Re: ... potřebuju čtečku e-knih

barynek psal:

mám pocketbook pro i kindle. Kindle zbytečně drahej a prakticky umí jen ty svoje mobi soubory. Ten pocketbook umí jak mobi, tak epub, pdf, txt apod. Takže není problém s převáděním různých souborů mezi různými zařízeními. Kindl tohle neumí.. Musíš konvertovat formáty a ne vždy se zachová původní formátování textu, možnost zvětšit/zmenšit písmo atd.
Nehledě na to, že ten pocketbook má v sobě moc důležitý věco jako hry, poslech muziky, kalendář apod. životně důležitý pičovinysmile1
Tož taksmile1

Kdysi jsem Kindle taky měl (než jsem ho nechal v letadleidontknow), a stačilo si Kindle zaregistrovat, dostal si přidelenou emailovou adresu a cokoliv si na tu adresu poslal (normalni formaty... PDF, TXT...) ti to překonvertovalo a při dalším připojení k síti ti to tu upravenou verzi stáhlo. Jestli je to furt, to nevim.help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
barynek (Člen)
01.12.2017 00:23:35
Offline

Re: ... potřebuju čtečku e-knih

Ondráš psal:
barynek psal:

mám pocketbook pro i kindle. Kindle zbytečně drahej a prakticky umí jen ty svoje mobi soubory. Ten pocketbook umí jak mobi, tak epub, pdf, txt apod. Takže není problém s převáděním různých souborů mezi různými zařízeními. Kindl tohle neumí.. Musíš konvertovat formáty a ne vždy se zachová původní formátování textu, možnost zvětšit/zmenšit písmo atd.
Nehledě na to, že ten pocketbook má v sobě moc důležitý věco jako hry, poslech muziky, kalendář apod. životně důležitý pičovinysmile1
Tož taksmile1

Kdysi jsem Kindle taky měl (než jsem ho nechal v letadleidontknow), a stačilo si Kindle zaregistrovat, dostal si přidelenou emailovou adresu a cokoliv si na tu adresu poslal (normalni formaty... PDF, TXT...) ti to překonvertovalo a při dalším připojení k síti ti to tu upravenou verzi stáhlo. Jestli je to furt, to nevim.help

Kindl mám možná čtyři roky, nebo pět, nevím, ale o tomhle mi nikdo neřekl. Stroj zaregistrovanej je, ale většinu četby tahám přes kabel z PC nebo podobně..


Bandit 4EVER!!!
tajnej (Člen)
01.12.2017 01:34:38
Offline

Re: ... potřebuju čtečku e-knih

já používám spokojeně pocketbook 626 (myslím, že starší verzi, než se teď prodává). žádná konverze formátů v 99 % není třeba, prostě to tam nasypeš a čteš. a rozhodně ber něco s podsvícením. sice ho mám většinou vypnutý, ale občas se hodí a nepodsvícenou už bych nebral (taky jsem dřív dvě nesvítící používal). vlastně mi rukama prošly 3 pocketbooky a až tu současnou zas rozflákám (to se s papírovou nestává), asi moc nebudu tápat po jinejch značkách.
ale s jinejma zkušenosti nemám, kindl bude taky dobrej, i když kámoš, co ho má, občas brblá právě kvůli méně pohodlnýmu nahrávání nepodporovanejch formátů. jestli teda už to v novejch verzích nezlepšili.

jo a jenom abys nebyl překvapenej, tak pdf se na čtečkách obecně čte (teda spíš prohlíží) blbě.

Ondráš (Člen)
01.12.2017 12:28:45
Offline

Re: ... potřebuju čtečku e-knih

barynek psal:

Kindl mám možná čtyři roky, nebo pět, nevím, ale o tomhle mi nikdo neřekl. Stroj zaregistrovanej je, ale většinu četby tahám přes kabel z PC nebo podobně..

https://www.amazon.com/gp/sendtokindle


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
mr.BSE (Člen)
01.12.2017 16:37:23
Offline

Re: ... potřebuju čtečku e-knih

je doma, PocketBook lux 3, zaregistroval jsem a už to tam hrnu přes send-to-pocketbook a funguje to parádně :)
Pro mě je to první setkání se čtečkou a čumím jak puk bigsmile zobrazuje to pěkně i obaly, čte se to díky e-inkoustu uplně jinak než tablet, nebolí z toho oči... Tohle všechno už rádci znají, ale mě to fakt příjemně překvapilo good

Díky všem za rady good


Second Class Citizen
1130 Café Racer
andre.marek (Člen)
01.12.2017 17:10:28
Offline

Re: ... potřebuju čtečku e-knih

Kdo jednou zkusí, už nechce jinak smile1smile1
Proti tabletu, mobilu, počítači apod. je ten e-inkoust opravdu propastný rozdíl cool
A počkej až to zkusíš v létě na slunci good

barynek (Člen)
03.12.2017 00:44:28
Offline

Re: ... potřebuju čtečku e-knih

Ondráš psal:
barynek psal:

Kindl mám možná čtyři roky, nebo pět, nevím, ale o tomhle mi nikdo neřekl. Stroj zaregistrovanej je, ale většinu četby tahám přes kabel z PC nebo podobně..

https://www.amazon.com/gp/sendtokindle

Díky good vyzkouším


Bandit 4EVER!!!
sev.rohan (Nový člen)
10.12.2017 20:28:19
Offline

Re: ... potřebuju čtečku e-knih

Sám jsem ted kupoval klasicky Amazon Kindle, ale rozhodně bych doporučoval porozhlédnout se po kuponech, použil jsem promocodius.com/cs, alespoň něco :) Ale Kindle slouží skvěle.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr