Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » Momentak pružina

oma1995 (Člen)
28.01.2018 14:28:55
Offline

Momentak pružina

Ahoj. Pořídil jsem si momentové klíče od proteca pro hobby použití. Z praxe od kolegů vím, že když se ukládá k odpočinku se povoluje na nulu, kvůli odlehčení pružiny. To je mi vcelku jasné. V návodu je napsáno, že se má stáhnout na minimum vyznačené na rysce, ale že se nikdy nemá stáhnout pod tuto hranici. Úplně nechápu z jakého důvodu. Na tom minimu (28Nm) je stále cítit určitý odpor pružiny. Může mi to prosím někdo objasnit? Nerad bych si zničil jeho přesnost špatným skladováním.

Filous (Člen)
28.01.2018 18:57:30
Offline

Re: Momentak pružina

...normalne ho povol uplne, neni duvod, aby byla pruzina predepnuta, byt minimalne...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
oma1995 (Člen)
28.01.2018 19:00:12
Offline

Re: Momentak pružina

já taky nechápu proč tam nechat ten minimální moment. Jestli to nepíšou aby se ti to co nejdříve posralo a koupil sis nový...

kratas (Člen)
28.01.2018 20:45:45
Offline

Re: Momentak pružina

...mám ten samý momenťák, tj. do 28 a pak další ještě do 210. Vždy utáhnu na požadovaný monent co potřebuji  a pak to povolím co to jde, aby nebyla zatížena pružina.


" ....Až mě život omrzí a stane se mi peklem, skočím z bandasky do hajzlu a zavřu se deklem.."
Mour (Člen)
28.01.2018 21:05:05
Offline

Re: Momentak pružina

Tak já už tři roky na to povolovani ass .....tak to man asi v  pussy idontknowbigsmile

Banditatom (Člen)
28.01.2018 21:45:33
Offline

Re: Momentak pružina

Mour psal:

Tak já už tři roky na to povolovani ass .....tak to man asi v  pussy idontknowbigsmile

asi tak nejambigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
XJelen (Člen)
29.01.2018 07:38:29
Offline

Re: Momentak pružina

no, hodím do toho Filousovi vidle... vím, že je na nářadí háklivej, ale...
u těch momenťáků z Aldi, Lidlu (i to Proteco) je ta přesnost nastavení momentu tak mizerná, že je skoro u pussy jestli povoluješ péro, nebo ne, protože nastavit tam moment 23Nm pro přední vidli je nemožný. A jestli to po třech letech nepovolování pružiny místo nastavených cca 25 utahuje 23, tak je to cajk good
Jo a zadní osu námi používanou 104 podle momenťáku mi to naměřii 98, což je víc než pohodě. Nechci se ani zabejvat tím, nakolik my obyčejní smrtelníci potřebujeme trefit 35Nm na šroubech na zadním kotouči a 39 na zadním brzdičisurprised


Strýcfajtr !!!
Americkej (Člen)
29.01.2018 09:31:56
Offline

Re: Momentak pružina

Bych řek, že vo ten konkrétní moment zas tak nefrčí, plus minus pár procent je hovno zle. Je ale fajn, že na kole nebo brzdičích jsou ty šrouby utažený stejnou silou a v hliníku si nevytahuju vnitřní závity. Většinou se mi zdá všecko utažený míň, než bych čekal.


... vesnickej kluk a stále celkem spokojenej parchant ...
Zdenek (Člen)
29.01.2018 15:06:17
Offline

Re: Momentak pružina

To oma1995,,,řídil bych se návodem, nevím jestli vod proteca, ale u některých výrobců je pružina zaháknutá, takže při uplným povolení se může vyháknout, a pak už nemáš momentovej klíč, to znamená rozdělat, sestavit, skalibrovat. Zdenek.smile1

oma1995 (Člen)
31.01.2018 17:24:40
Offline

Re: Momentak pružina

kluci, díky za názory. Asi tostáhnu dolů. Jestli to je jak píše zdenek tak maximálně utřu slzu a 750 peněz v řiti, to není existenční :D

Filous (Člen)
31.01.2018 20:14:55
Offline

Re: Momentak pružina

...hele, asi takhle, Zdenda je starej praktik a mazak, takze ja si jeho nazoru vazim, na druhou stranu i kdyby to bylo jak pise, tak bys musel prekonat urcitej odpor a pouzit silu, abys ho rozhodil, takze ho povoluj a kdyz narazis na odpor, tak proste prestan povolovat...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr