Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Dolití olejem do auta

altersmith (Nový člen)
30.04.2018 10:46:26
Offline

Dolití olejem do auta

Ahoj,
byl jsem s motorkou na delší cestě, a při náhodné kontrole jsem zjistil, že v kontrolním okénku není vůbec vidět olej. Celkem jsem se lekl, ale kontrolka mazání nesvítila a motor se nechoval nijak zvláštně. Dojel jsem na benzinku a koupil olej Mogul 10w40 (normální, pro auta).

Nalil jsem do motorky asi decku, možná decku a půl, než se srovnala hladina v okénku. Protože do motorky patří asi 3,5 litru, tipuji, že tam olej byl, ale asi ho ta motorka sežrala, takže chyběla jen ta decka.

A moje otázka zní: Vím, že olej do auta tam nepatří. Měl bych kvůli té decce vyměnit celý olej v motorce, nebo se to prostě smíchá a bude to OK, když to příště doleji už olejem, který tam správně patří?

Díky.
idontknow

Filous (Člen)
30.04.2018 10:56:29
Offline

Re: Dolití olejem do auta

...riskuješ klouzání spojky...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
altersmith (Nový člen)
30.04.2018 11:00:25
Offline

Re: Dolití olejem do auta

Už jsem s tím takto ujel asi 150km, a zdá se mi, že se to nechová jinak.

A měl bych měnit i filtr? Ten mám totiž i s olejem nový asi měsíc. A nemám na ten filtr klíč. Jinak, jaká je velikost klíče na tu výpusť oleje?

Nevím jestli mám a sedím teď v práci.

altersmith (Nový člen)
30.04.2018 11:03:17
Offline

Re: Dolití olejem do auta

A teoreticky, pokud bude klouzat spojka, není to nic hrozného, a prostě by se ten olej vyměnil. Jde mi spíše o nějaké možné poškození.

tachec (Člen)
30.04.2018 11:39:39
Offline

Re: Dolití olejem do auta

Ono to taky chce tu kontrolu udělat až za chvíli a ne hned po vypnutí motoru - pak tam logicky bude nízká hladina, protože chvíli trvá než všechen olej steče dolů do olejové vany.


▀▄▀▄▀▄...sem se to nemělo nikdy dostat...▄▀▄▀▄▀
Filous (Člen)
30.04.2018 12:06:22
Offline

Re: Dolití olejem do auta

altersmith psal:

A teoreticky, pokud bude klouzat spojka, není to nic hrozného, a prostě by se ten olej vyměnil. Jde mi spíše o nějaké možné poškození.

...to množství kterýs dolils nejni velký, tagže by to spojka mohla ustát...a ne vždycky se spojka srovná do normálu po použití špatnýho voleje, ten materiál je porézní, tagže si nasákne to, f čom se koupe a uš to z toho nedostaneš...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
altersmith (Nový člen)
30.04.2018 12:06:30
Offline

Re: Dolití olejem do auta

Ta první kontrola byla u motorky se studeným motorem.

Mimochodem, kam se ten olej poděl? Louži jsem nikde nenašel. Je to normální, aby motorka žrala tolik oleje, že vyžere měsíc od výměny celé kontrolní okénko?

Filous (Člen)
30.04.2018 12:08:57
Offline

Re: Dolití olejem do auta

altersmith psal:

Už jsem s tím takto ujel asi 150km, a zdá se mi, že se to nechová jinak.

A měl bych měnit i filtr? Ten mám totiž i s olejem nový asi měsíc. A nemám na ten filtr klíč. Jinak, jaká je velikost klíče na tu výpusť oleje?

Nevím jestli mám a sedím teď v práci.

...dyby to začlo klouzat, tag určitě výměna i s filtrem...nevim co máš za model, tagže vypoušťák je buť na sedumnáctku nebo jednadvacítku klíč...a filtr miskovym klíčem nebo šroubovákem...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
30.04.2018 12:20:51
Offline

Re: Dolití olejem do auta

altersmith psal:

Ta první kontrola byla u motorky se studeným motorem.

Mimochodem, kam se ten olej poděl? Louži jsem nikde nenašel. Je to normální, aby motorka žrala tolik oleje, že vyžere měsíc od výměny celé kontrolní okénko?

...no prostě ho sežere-spálí, bo máš f piči kroužky a gufera na ventilech...vječinu toho sebere motor přes kroužky, cca desetina proteče přes tvrdý gufera ventilů...vyplň si profil, ať víme co máš za model a rok výroby...třeba motory B12 K1 byli přeborníci na volej...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
altersmith (Nový člen)
30.04.2018 12:21:47
Offline

Re: Dolití olejem do auta

Tak já to teda zatím nechám jak to je. Budu často kontrolovat a případně tam už dám správný olej. Kdyby začala klouzat spojka, vyměním komplet i s filtrem.

Díky za odpovědi good

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr