Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Vibrace predniho kola pri brzdeni

anton (Člen)
18.03.2018 00:45:12
Offline

Vibrace predniho kola pri brzdeni

Prosim o radu, pri brzdeni GSF 12ky se mi rozvibruje predni kolo, nejvice to jde citit kolem 70-90km/h. Tent problem mam od minule sezony a dostal jsem se k tomu az ted. Loni jsem jeste stihnul vymenit predni brzd.desticky, ale problem nezmizel.
Vibrace zse zacali projevovat uz drive, ale nebyl tak znatelny.
Mate nekdo podobnou zkusenost?

VikecB12 (Člen)
18.03.2018 07:50:13
Offline

Re: Vibrace predniho kola pri brzdeni

Přední kotouče posmrti.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Banditatom (Člen)
18.03.2018 08:07:58
Offline

Re: Vibrace predniho kola pri brzdeni

neplas ho.....  videl bych to na lozisko krku rizeni....stejne jsem to mel ja dokonce vibrace i pri stejne rychlosti...


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
anton (Člen)
18.03.2018 09:02:09
Offline

Re: Vibrace predniho kola pri brzdeni

Kotouce jsem meril, maji presne tu miru co je na nich predepsana, pokud se nepletu 3,5mm.  Chystam se zmerit rafek uchylkomerem a muzu zkusit i ten kotouc...

anton (Člen)
18.03.2018 09:15:06
Offline

Re: Vibrace predniho kola pri brzdeni

je nejaka moznost jak vyhodnotit ze jsou vadna lozizska v krku rizeni???

VikecB12 (Člen)
18.03.2018 10:27:23
Offline

Re: Vibrace predniho kola pri brzdeni

No,takže máš kotouče sjetý na limit,tak se o to víc přikláním ke kotoučům. Pomalinku si chystej devět tisíc na funglovkygood
To že mají určitou tloušťku ještě neznamená,že nejsou zvlněný....


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
anton (Člen)
18.03.2018 10:29:27
Offline

Re: Vibrace predniho kola pri brzdeni

takze bych to mel poznat na tom uchylkomeru???

VikecB12 (Člen)
18.03.2018 10:32:23
Offline

Re: Vibrace predniho kola pri brzdeni

Postav si motorku tak,abys měl přední kolo ve vzduchu,stoupni si zepředu a skus rukama chytnout zavidle,dole,jestli neucítíš vůli,popřípadě při točení řídítkama jestli není v středové poloze vymáčklej důlek,to mají snahu řídítka jakoby cvaknout,zaaretovat se,nebo jak to nazvat ve středové pozici.
No a jelikož má motorka sjetý kotouče,tak má aji hodně najeto a tak bude v řiti aji to ložisko,pokud ho někdo nedělal...bigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
anton (Člen)
18.03.2018 10:35:32
Offline

Re: Vibrace predniho kola pri brzdeni

mam najeto kolem  50tis. a louisko v krku jsem nedelal... videl bych to na ty kotouce, pri ruzne intenzite brzdeni jsou vibrace vetsi/mensi...

VikecB12 (Člen)
18.03.2018 10:36:24
Offline

Re: Vibrace predniho kola pri brzdeni

No vzhledem k tomu,že kotouče sou plovoucí,tak ten uchylkoměr může ukazovat nesmysl i u zdravých kotoučů.idontknow Nevím,nikdy sem to neměřil. Kotouče sem měnil na třech motorkách a vždycky se to projevovalo stejně,klepání předku. Ale netvrdím,že to nemůže dělat aji třeba vadná přední guma,ložisko v krku,ložiska v kole atd...


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
anton (Člen)
18.03.2018 10:38:07
Offline

Re: Vibrace predniho kola pri brzdeni

gumu jsem v prubehu projevovani uz menil, jak jsem psal, zacali se projovavat jen tak trosku, ale loni uz to bylo moc...

VikecB12 (Člen)
18.03.2018 10:40:05
Offline

Re: Vibrace predniho kola pri brzdeni

Jestli tu motorku nemáš od nova,tak bych řekl že to má klidně o sto tisíc km víc. Když sem prodával mou dvanáctku s 42tisícama,tak byly kotouče netknutý... Ale můžou zařvat i při lehkým pádu,nebo je dojebou špatný brzdový desky...


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Lubošek (Člen)
18.03.2018 11:24:12
Offline

Re: Vibrace predniho kola pri brzdeni

VikecB12 psal:

Přední kotouče posmrti.

souhlasím good přesně tohle jsem zažil na "busu" a pomohla až výměna kotoučů na novégood i cena souhlasíbigsmilebigsmilebigsmile


Byla doba, kdy sex byl bezpečný a motorky nebezpečné
Honzik8719 (Člen)
18.03.2018 11:49:04
Offline

Re: Vibrace predniho kola pri brzdeni

VikecB12 psal:

Postav si motorku tak,abys měl přední kolo ve vzduchu,stoupni si zepředu a skus rukama chytnout zavidle,dole,jestli neucítíš vůli,popřípadě při točení řídítkama jestli není v středové poloze vymáčklej důlek,to mají snahu řídítka jakoby cvaknout,zaaretovat se,nebo jak to nazvat ve středové pozici.
No a jelikož má motorka sjetý kotouče,tak má aji hodně najeto a tak bude v řiti aji to ložisko,pokud ho někdo nedělal...bigsmile

Jen bych doplnil dej si bacha abys neidentifikoval vuli v krku jako vuli v centralnim stojanu bigsmile loziska v krku sem mel na kultovi slusne v pici projevovalo se to jen pri brzdeni na kocicich hlavach tak sem si jednoho dne asi po roce tohodle rekl ze se na ne kouknu a vysypali se na me bigsmile zadny vibrace ani podobny chujoviny se neprojevovali...u krku je to vzdycky individualni ale vetsinou maji schod v prostredku, vuli a nebo oboji


...relativní kochač...
K.a.s.y.m. (Člen)
18.03.2018 15:19:16
Offline

Re: Vibrace predniho kola pri brzdeni

Honzik8719 psal:
VikecB12 psal:

Postav si motorku tak,abys měl přední kolo ve vzduchu,stoupni si zepředu a skus rukama chytnout zavidle,dole,jestli neucítíš vůli,popřípadě při točení řídítkama jestli není v středové poloze vymáčklej důlek,to mají snahu řídítka jakoby cvaknout,zaaretovat se,nebo jak to nazvat ve středové pozici.
No a jelikož má motorka sjetý kotouče,tak má aji hodně najeto a tak bude v řiti aji to ložisko,pokud ho někdo nedělal...bigsmile

Jen bych doplnil dej si bacha abys neidentifikoval vuli v krku jako vuli v centralnim stojanu bigsmile loziska v krku sem mel na kultovi slusne v pici projevovalo se to jen pri brzdeni na kocicich hlavach tak sem si jednoho dne asi po roce tohodle rekl ze se na ne kouknu a vysypali se na me bigsmile zadny vibrace ani podobny chujoviny se neprojevovali...u krku je to vzdycky individualni ale vetsinou maji schod v prostredku, vuli a nebo oboji

Jo jenze ty jedes ve svou i kdyz jedes sam.to je pak cely chovani motorky jiny😁😁😁


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Honzik8719 (Člen)
18.03.2018 15:24:44
Offline

Re: Vibrace predniho kola pri brzdeni

K.a.s.y.m. psal:
Honzik8719 psal:
VikecB12 psal:

Postav si motorku tak,abys měl přední kolo ve vzduchu,stoupni si zepředu a skus rukama chytnout zavidle,dole,jestli neucítíš vůli,popřípadě při točení řídítkama jestli není v středové poloze vymáčklej důlek,to mají snahu řídítka jakoby cvaknout,zaaretovat se,nebo jak to nazvat ve středové pozici.
No a jelikož má motorka sjetý kotouče,tak má aji hodně najeto a tak bude v řiti aji to ložisko,pokud ho někdo nedělal...bigsmile

Jen bych doplnil dej si bacha abys neidentifikoval vuli v krku jako vuli v centralnim stojanu bigsmile loziska v krku sem mel na kultovi slusne v pici projevovalo se to jen pri brzdeni na kocicich hlavach tak sem si jednoho dne asi po roce tohodle rekl ze se na ne kouknu a vysypali se na me bigsmile zadny vibrace ani podobny chujoviny se neprojevovali...u krku je to vzdycky individualni ale vetsinou maji schod v prostredku, vuli a nebo oboji

Jo jenze ty jedes ve svou i kdyz jedes sam.to je pak cely chovani motorky jiny😁😁😁

Myslis mych 100 kilo? bigsmile


...relativní kochač...
K.a.s.y.m. (Člen)
18.03.2018 17:36:08
Offline

Re: Vibrace predniho kola pri brzdeni

Honzik8719 psal:
K.a.s.y.m. psal:
Honzik8719 psal:


Jen bych doplnil dej si bacha abys neidentifikoval vuli v krku jako vuli v centralnim stojanu bigsmile loziska v krku sem mel na kultovi slusne v pici projevovalo se to jen pri brzdeni na kocicich hlavach tak sem si jednoho dne asi po roce tohodle rekl ze se na ne kouknu a vysypali se na me bigsmile zadny vibrace ani podobny chujoviny se neprojevovali...u krku je to vzdycky individualni ale vetsinou maji schod v prostredku, vuli a nebo oboji

Jo jenze ty jedes ve svou i kdyz jedes sam.to je pak cely chovani motorky jiny😁😁😁

Myslis mych 100 kilo? bigsmile

Néé sorry to mělo bejt na Vikece..jsme odcvak blbej příspěvek bigsmile bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
anton (Člen)
06.04.2018 01:03:06
Offline

Re: Vibrace predniho kola pri brzdeni

Chlapi, nenasel by se nekdo kdo by mi pujcil predni kolo, tak abych si mohl potvrdit ze ty vibrace jsou od sjetych kotoucu???
9 litru je dost na to abych pak zjistil ze to kotoucema nebylo.
Jsem od Hranic na Morave a slivovicu mam vybornou goodwine

Radek-Ban (Člen)
06.04.2018 10:44:32
Offline

Re: Vibrace predniho kola pri brzdeni

Ja bych nejdriv dotahnul lozisko v krkuvrizeni. Predpokladam ze si to nikdy nedelal a tak jako tak by jsi to mel kontrilovat pravidelne po par sezonach. Prace na 15mingood


"Na životě miluju tu jeho rozmanitost... Každej den mne nasere někdo jinej..."
anton (Člen)
07.05.2018 18:08:50
Offline

Re: Vibrace predniho kola pri brzdeni

Tak jsem dneska dotahl lozisko v krku rizeni-asi o 1/5 otacky + vymena predni gumy + kontrola lozisek v pred.kole a chova se to stejne. Zacne mi to vibrovat do riditek kolem 120-90km/h, pak je to dobry a zase to zacne kolem 50km/h.
Zkusil jsem mrknout jen tak se sroubovakem v ruce jak moc hazi kotouce pri roztoceni kola bez brzdicu a na levem kotouci jsem nameril vetsi vlnu.
Nevim jestli je to spravne, kdyz jsou kotouce na cepech?!?

MA NEKDO JESTE NEJAKOU RADU JAK 100% POTVRDIT ZE JSOU KOTOUCE V HAJI ???

Zkousel jsem zde na foru volat o pomoc s vypujcenim predniho kola, ale bez odezvy...help

čočkin (Člen)
07.05.2018 20:05:55
Offline

Re: Vibrace predniho kola pri brzdeni

Zkontroluj oba brzdový třmeny, musí chodit, hlavně zkontroluj ty  čepy na kerejch to chodí. Tedle problém jsem měl kdysi na Yamaze


Jen já bandita, Bandit a policejní vrtulník.... :-D
anton (Člen)
07.06.2018 11:03:32
Offline

Re: Vibrace predniho kola pri brzdeni

Zdar borci, nemate nahodou nekdo tuseni jestli pasuje predni kolo z B6 r.v. 2003  na  B12 r.v.2001 ???idontknow

Kolda (Nový člen)
13.06.2018 17:45:51
Offline

Re: Vibrace predniho kola pri brzdeni

a co treba teflonovy pouzdra ve vidlich? teda pokud na origu sou.. ja mam upsidedown bigsmile

tomasNJ (Člen)
14.06.2018 00:06:45
Offline

Re: Vibrace predniho kola pri brzdeni

Kolda psal:

a co treba teflonovy pouzdra ve vidlich? teda pokud na origu sou.. ja mam upsidedown bigsmile

čemu se směješ pako... mít apsajdy nemusí být výhra bigsmile

a "teflonove" puzdra su akorat na skútrugood

to Anton: pokud fakt nevíš co s těma vibracema tak bych mohl dojet a se projet... něgdy f přištim tydnu


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr