Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » svaření bloku motoru

zzzmrzlinar (Člen)
14.06.2018 00:01:47
Offline

svaření bloku motoru

čao banditové,

mám na vás jeden dotaz. Mám v garáži Kawu ZZR 600 po mírné bouračce. Není poškozeno  skoro nic akorát právě dole na motoru je prasklej blok, tak, že z toho pomalu odkapává olej. Je to asi 1-2 cm prasklina. Vyzkoušeno zapatlání jakýms tekutým kovem, a pak to zkůšal borec zavařit, bohužel to prý není hliník ale jakási slitina a na to že musí být něco jiného než na hliník.

Máte někdo zkušenost co s tím. Problém samozřejmě je, že je to ZZR, které nemá nějak velkou cenu, ale je mi líto to "vyhodit" nebo prodat na díly bo je to vyjímečně hezká udržovaná motorka tuším z 2004 roku.

Ideální odpověď si představuju, umím to, přivez to smile1

můžu to případně vyfotit a dát sem fotku

Tom jr. (Člen)
14.06.2018 14:02:55
Offline

Re: svaření bloku motoru

tak co pane otče? Tréning? smokin

Filous (Člen)
14.06.2018 14:51:20
Offline

Re: svaření bloku motoru

...volebigsmilebigsmilebigsmile ...ale esi si troufneš ty???cool


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
zzzmrzlinar (Člen)
14.06.2018 15:03:33
Offline

Re: svaření bloku motoru

prosííííím smile1

Tom jr. (Člen)
14.06.2018 15:25:18
Offline

Re: svaření bloku motoru

blbý je, že se to bude muset celý rozházet, bo dokavaď to bude mastný tak to nezavaří nikdo ... a já na to nemám čas ani místo. Ale když si to připravíš - aby to šlo pořádně vymáchat a odmastit tak asi proč ne cool ... ale kulivá práci na hodinu abys rozebral kurva celý traktor bigsmile

osiris (Člen)
14.06.2018 15:34:35
Offline

Re: svaření bloku motoru

...ty co svářej např. víka, tak klejou, že i když jim to vymáchám v ředidlech, čističích, odmašťovačích, tak po ohřátí se z toho dere mastnota furt dál a sváry stojej za hovno (to teda mimo trablů se slitinama)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Tom jr. (Člen)
14.06.2018 15:42:44
Offline

Re: svaření bloku motoru

Zdeněk (Člen)
14.06.2018 15:45:10
Offline

Re: svaření bloku motoru

U nás z práce jezdíme svařovat hliník a jeho divné slitiny do nejmenovaný firmy. Se šéfama to máme domluveno jako bokovku kterou zavaří ve svém volném čase za nějaké všimné. Ale at tam dojedem kdykoliv tak do čtvrt hodinky odjíždíme se zavařeným kusem zpět do roboty.
Kdybys nebyl tak z daleka tak bych ti to nechal udělat.

Asi pro mnohé řeknu kokotinu aléé....
Než dělat totální rozborku to bych raději to místo zespodu (pokud nejde nějak zásadně vidět) pořádně očistil a obrousil a "přeplátoval" páskem nerez nebo hliníkovým plechuem přes tu prasklinu který bych připlácl motorovým těsnícím tmelem na vysoké teploty a přišrubil třeba na dvou místech.
Vím je to taková prasárna ale zas než rozebírat komplet motor smile2smile2smile2
Otázka je jak moc to teče/kape/chčije


sou různí lidé mezi námi
Filous (Člen)
14.06.2018 16:19:18
Offline

Re: svaření bloku motoru

osiris psal:

...ty co svářej např. víka, tak klejou, že i když jim to vymáchám v ředidlech, čističích, odmašťovačích, tak po ohřátí se z toho dere mastnota furt dál a sváry stojej za hovno (to teda mimo trablů se slitinama)

...přesně tak...jag se to vohřeje, tag je to hned znova mastný...párkrát sem svářeči, kerej mi vařil třeba podsedlovky levou zadní koukal pod ruce při vaření vík nebo bloků a je vidět jak to pění...a většinou blok nebo víko po zavaření stejně rosí...někdy až tolik, že se to eště na prasáka musí přetáhnout tekutym kovem...třeba vařený víka preventivně přetahuju zevnitř tekutym kovem rovnou eště přet vopjetovnou montáží, dokundá je to relativně čistý a vypálený po sváření...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
osiris (Člen)
14.06.2018 16:39:53
Offline

Re: svaření bloku motoru

Filous psal:
osiris psal:

...ty co svářej např. víka, tak klejou, že i když jim to vymáchám v ředidlech, čističích, odmašťovačích, tak po ohřátí se z toho dere mastnota furt dál a sváry stojej za hovno (to teda mimo trablů se slitinama)

...přesně tak...jag se to vohřeje, tag je to hned znova mastný...párkrát sem svářeči, kerej mi vařil třeba podsedlovky levou zadní koukal pod ruce při vaření vík nebo bloků a je vidět jak to pění...a většinou blok nebo víko po zavaření stejně rosí...někdy až tolik, že se to eště na prasáka musí přetáhnout tekutym kovem...třeba vařený víka preventivně přetahuju zevnitř tekutym kovem rovnou eště přet vopjetovnou montáží, dokundá je to relativně čistý a vypálený po sváření...

...good jistota je kulomet


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
hlemejzd999 (Člen)
14.06.2018 18:49:56
Offline

Re: svaření bloku motoru

Já bych se s promiňutim podělil taky o mou zkušenost... Na mé staré B6 jsem měl ulomeny kus karteru.. Vařil mi to odborník, který se tím živí a je to fakt machr. Třikrát to predelaval a pořád to rosilo olej normálně skrz ten materiál, páč to nešlo tak odmastit, aby mu to nebublalo. Prevaril to i zevnitr a furt to samý a nakonec jsem to zevnitř vymazal tekutým kovem.... Takže za mne - na piču 😁


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
hlemejzd999 (Člen)
14.06.2018 18:53:11
Offline

Re: svaření bloku motoru

Samosebou sem to vypatlal tím kovem taky hned po zavaření, dokud to zas nebylo nasakly tím volejem good... Na třetí pokus 😁


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
SO 545 (Člen)
14.06.2018 20:53:09
Offline

Re: svaření bloku motoru

Zvara t sa to asi da.... ak sa to vie tak to ani nerosi...

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/3333_dsc00595.jpg



po 3000km na totalku...

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/3333_dsc00881.jpg



blok : lahka oprava.
napinak : trosku hrania sa.
Je tam Hckova diera /hydraulika je svina/
Vyroba novej zaplaty , zvarene , presne vyvrtane.
Kupeny novy napinak , odsustruzene na puzdro , vyroba puzdra...

Moto najazdila uz cez 15000km od opravy. Na paradu.

zzzmrzlinar (Člen)
15.06.2018 11:12:12
Offline

Re: svaření bloku motoru

tohle je docela dobrej nápad, napytschu je jen, že to se bude muset rozebrat už úplně celý traktor a to já neumím, neumím ani vyndat motor ven z motorky.

Takže nová otázka, poskládal byste někdo motor za staré Káwě? idontknow

http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/1161_35268948_2066361626770387_1536404106376118272_n.jpg
Kukii (Člen)
15.06.2018 14:43:27
Offline

Re: svaření bloku motoru

zzzmrzlinar psal:

tohle je docela dobrej nápad, napytschu je jen, že to se bude muset rozebrat už úplně celý traktor a to já neumím, neumím ani vyndat motor ven z motorky.

Takže nová otázka, poskládal byste někdo motor za staré Káwě? idontknow

http://suzukibandit.cz/openforum/upload … 8272_n.jpg

Puzzle pro dospělé.. Rozebírej, dávej si to někde na stůl a hlavně si to pořád foť...  Pak už poskládáš všechno


Život je boj-mašina je nej!!!
Filous (Člen)
15.06.2018 15:11:58
Offline

Re: svaření bloku motoru

zzzmrzlinar psal:

tohle je docela dobrej nápad, napytschu je jen, že to se bude muset rozebrat už úplně celý traktor a to já neumím, neumím ani vyndat motor ven z motorky.

Takže nová otázka, poskládal byste někdo motor za staré Káwě? idontknow

http://suzukibandit.cz/openforum/upload … 8272_n.jpg

...přeskládat to není problém, problém je čas, musel bys to nechat na zimu nebo nějakej podzim, říjen/listopad, dřív to nedámsmile2


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Lihy (Člen)
15.06.2018 19:46:18
Offline

Re: svaření bloku motoru

Já opravil víko karteru epoxidovou"plastelínou" a bylo to cajk (odmastil jsem to jen papírovym ubrouskem namočenym v lihu... drsný to bylo dost od klouzání po asfaltu). Jezdil jsem s tim dokud nepřišlo nový víko a pak zas když jsem to nový rozšvihal....a to jsem zase opravil stejně :)
Bohužel nevím výrobce už je to pár let. Kupoval jsem to v obi a vypadá to jako plátek žvejkačky (dvě šedý vrstvy uprostřed černá) kupoval jsem to na doporučení kámoše co vozil chemikálie, že s tim opravujou i nádrže prožraný od kyselin :). Po vytvrzení do toho jde říznout i závit (domodeloval jsem tim i  celej roh víčka nádržky na brzdovku a taky cajk, ale to jsem mohl pořádně vyčistit)

čočkin (Člen)
17.06.2018 18:16:24
Offline

Re: svaření bloku motoru

Co zkusit zvenku mamuta...


Jen já bandita, Bandit a policejní vrtulník.... :-D
Banditatom (Člen)
17.06.2018 20:01:50
Offline

Re: svaření bloku motoru

čočkin psal:

Co zkusit zvenku mamuta...

dej si fackubigsmile mamut je na tohle uplne k hovnu......


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
zzzmrzlinar (Člen)
18.06.2018 01:28:55
Offline

Re: svaření bloku motoru

Filous psal:
zzzmrzlinar psal:

tohle je docela dobrej nápad, napytschu je jen, že to se bude muset rozebrat už úplně celý traktor a to já neumím, neumím ani vyndat motor ven z motorky.

Takže nová otázka, poskládal byste někdo motor za staré Káwě? idontknow

http://suzukibandit.cz/openforum/upload … 8272_n.jpg

...přeskládat to není problém, problém je čas, musel bys to nechat na zimu nebo nějakej podzim, říjen/listopad, dřív to nedámsmile2

Hele to beru, čas není problém, koupím blok a v říjnu se přihlásím. Dokážeš mi nějak odhadnout co to bude stát, jenom řádově, esi to nebude úplná ekono sebevražda, jakože vím že bude smile1

Ondráš (Člen)
18.06.2018 06:33:55
Offline

Re: svaření bloku motoru

Banditatom psal:
čočkin psal:

Co zkusit zvenku mamuta...

dej si fackubigsmile mamut je na tohle uplne k hovnu......

Napsal mamuta, ne mamutka. bigsmile


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Filous (Člen)
18.06.2018 08:22:24
Offline

Re: svaření bloku motoru

zzzmrzlinar psal:
Filous psal:
zzzmrzlinar psal:


tohle je docela dobrej nápad, napytschu je jen, že to se bude muset rozebrat už úplně celý traktor a to já neumím, neumím ani vyndat motor ven z motorky.

Takže nová otázka, poskládal byste někdo motor za staré Káwě? idontknow

http://suzukibandit.cz/openforum/upload … 8272_n.jpg

...přeskládat to není problém, problém je čas, musel bys to nechat na zimu nebo nějakej podzim, říjen/listopad, dřív to nedámsmile2

Hele to beru, čas není problém, koupím blok a v říjnu se přihlásím. Dokážeš mi nějak odhadnout co to bude stát, jenom řádově, esi to nebude úplná ekono sebevražda, jakože vím že bude smile1

...vokolo 15ti komplet včetně nový sady těsnění a náplní...tak něco...dyš se teda nevobjeví eště ňákej trabl navíc...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr