Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Zadní tlumič (alternativa na 1200 rv00)

Kolda (Nový člen)
13.06.2018 17:41:45
Offline

Zadní tlumič (alternativa na 1200 rv00)

cau nema nekdo tuseni jakej muzu pouzit tlumic na tuhle bandasku? nasel jsem ze z gsxr1000 ale ze se to hodne zvedne.. novej za 9k se me totiz kupovat nechce a na bazarech neni k sehnani.. idontknow dikec good

K.a.s.y.m. (Člen)
13.06.2018 22:45:21
Offline

Re: Zadní tlumič (alternativa na 1200 rv00)

nevymejšlej vymyšlený..tohle už se tu řešilo nesčetněkrát a i kluci na závodnim Béčku zkoušeli ledacos a nakonec nejlépe fungoval tlumič určenej na Bandita ať už do Wilberse..Ohlince nebo někoho jinýho.Kontaktu Kojaka s.r.o. na AB moto má tam nějakou náhradu za dobrý prachy.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
tomasNJ (Člen)
14.06.2018 00:19:12
Offline

Re: Zadní tlumič (alternativa na 1200 rv00)

pokud chceš řešit předpětí utlum a odskok s expanzkou tak si stejně připraf 15tis


bo k těm apsajdum jak se kasáš ve vedlejším topicuto stejně budeš potřebovat...

pokud to ovšem nejsou apsajdy bez jakehokolif nastavení třeba z monstra...(jinak jako uplně napičubigsmile )


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
huskyb12 (Administrator)
14.06.2018 08:32:29
Offline

Re: Zadní tlumič (alternativa na 1200 rv00)

Kup Švéda a budeš spokojenej parchant ...


ale di, Ty brepto ...
Kolda (Nový člen)
14.06.2018 17:11:29
Offline

Re: Zadní tlumič (alternativa na 1200 rv00)

tomasNJ psal:

pokud chceš řešit předpětí utlum a odskok s expanzkou tak si stejně připraf 15tis


bo k těm apsajdum jak se kasáš ve vedlejším topicuto stejně budeš potřebovat...

pokud to ovšem nejsou apsajdy bez jakehokolif nastavení třeba z monstra...(jinak jako uplně napičubigsmile )

upsidy tam jsou mam pocit z tl1000.. ale je to cely stavba a chcu tam dat proste jen neco aby se to nehoupalo jak kobyla jako ted.. :D na stelovani asi seru.. :D

kojaksro (Člen)
15.06.2018 00:43:59
Offline

Re: Zadní tlumič (alternativa na 1200 rv00)

...hele upřímně i za YSS , který fakt funguje jseš tam za 7500-9500 podle pístnicesmokin

...poslední varinata je že dáš starej Wilbers , nebo švéda  a stejně dáš za repas (vnitřek + pružina 5000ltácůsurprised


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
lenkochal (Člen)
20.06.2018 23:27:49
Offline

Re: Zadní tlumič (alternativa na 1200 rv00)

Da sa s tym kuzlit vselijak, ale doporucujem nieco co tam patri. Ja tam napriklad mam plne nastavitelny tlmic z R6, povodny majitel to prezentoval ako velku vyhodu. Ja nie som dost skuseny aby som zodpovedne povedal ci je to tak,.... kazdopadne je tam a nejak tlmi :D

Bezbolestne to ale rozhodne nebolo, musel prebehnut pomerne silny tunning podsedloveho plastu aby sa to voslo pod baterku (original plast mi dal tiez)

huskyb12 (Administrator)
21.06.2018 07:45:05
Offline

Re: Zadní tlumič (alternativa na 1200 rv00)

Stačí porovnat váhu R6 s Bandaskou ...


ale di, Ty brepto ...
K.a.s.y.m. (Člen)
21.06.2018 07:57:04
Offline

Re: Zadní tlumič (alternativa na 1200 rv00)

No pokud s tim jezdi jak s Chopperem tak to asi odslouzi kde jaky tlumic,ale pokud se chces svezt tak brzy narazi na jeho limity..je to vec kazdyho.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
lenkochal (Člen)
21.06.2018 09:16:46
Offline

Re: Zadní tlumič (alternativa na 1200 rv00)

No ten kto to robil si s tym dal celkom dost prace, takze mozeme dovodne predpokladat, ze vedel co robi. Urobil to vraj este povodny majitel vo Francuzku a Cech potom iba ten tlmic vymenil za iny rovnaky ked ten stary dosluhoval. Udajne to mal byt bezny a oblubeny tunning starych b12 z cias ked Hyperpro nepredavali v kazdom kvetinarstve. (slova povodneho majitela, davam jak som kupil)

Viezol sa na tom kazdopadne uz aj niekto, kto mal cosi odjazdene a na zadny tlmic sa nestazoval prave naopak.... ked uz, tak skor na predny. Inak uplne overene to nemam ale mozno tym motorka o dajaky centimetrik klesla pokial by som sa uz odhodlaval k vymene, tak hlavne z tohoto dovodu.

Ja som v navale euforie hned objednal pruziny ohlins do predu, ale zatial som lenivy to namontovat.... uz som to mal aj vonku ale po tom co som zistil aky tam bol vintazny olej som len vymenil olej a po citelnom zlepseni jazdim veselo dalej na povodnych pruzinach.

No a ako pisu vyssie kedze jazdim ako s hnojom, tak myslim ze na limity podvozku hned tak nenarazim.

VikecB12 (Člen)
21.06.2018 09:28:55
Offline

Re: Zadní tlumič (alternativa na 1200 rv00)

huskyb12 psal:

Stačí porovnat váhu R6 s Bandaskou ...

Ok,v motorkách může byt 10-15kg rozdíl,ale ten bývá daleko větší u řidíčů a přesto se na stejným tlumiču svezou dobře. Myslím,že na bandasce může fungovat tlumič ze sporta a aspoň to nebude tak tvrdý jak ta R6 třeba.
Nicméně taky su Ólinsovej,zatím sem to dával na 3 motorky a vždycky spokojenej parchantgood Akorát na Advíkovi jedu sérii,protože tam sada dvou švédů vyjde na padíkasmile2 Třeba mu je nadělím při najetejch 100 000km,to už toho ty origoše budou mít plný zubybigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
huskyb12 (Administrator)
21.06.2018 09:58:02
Offline

Re: Zadní tlumič (alternativa na 1200 rv00)

VikecB12 psal:
huskyb12 psal:

Stačí porovnat váhu R6 s Bandaskou ...

Ok,v motorkách může byt 10-15kg rozdíl,ale ten bývá daleko větší u řidíčů a přesto se na stejným tlumiču svezou dobře. Myslím,že na bandasce může fungovat tlumič ze sporta a aspoň to nebude tak tvrdý jak ta R6 třeba.

Budiž, Námaha měla cca 180 kg, Bandaska cca 210, což je rozdíl mezi chlapem a chcípákem, ale co jiná "geometrie" ? Myslím tím jinej úhel vidlic, jinou délku kyvky, jinak rozložená váha ...
Za mě je to tuning ze smetiště a já bych se touhle cestou nevydal ...
Nicméně, co mi není rovno, po  tom je mi hovno, takže obvyklé: je to podle chuti každého soudruha :)


ale di, Ty brepto ...
lenkochal (Člen)
21.06.2018 10:54:34
Offline

Re: Zadní tlumič (alternativa na 1200 rv00)

Tak ono podla mna ide hlavne o prvotnu motivaciu,... teda coho presne chce clovek vlastne dosiahnut. Ak ide len o to, ze stary dosluhuje (ale inak vyhovoval) tak kupit iny podobny z buracky, ktory to este nema za sebou, je jasna cesta ked chces usetrit. Dalsia budget moznost je poslat ten stary na repas.

Cokolvek dalsieho bude stat nejaky ten chechtak. Treba tiez pocitat s tym, ze ak odchadza zadny tlmic tak motorka uz ma preukazatelne daco najazdene a bude toho potrebovat casom urcite viac. Keby mal vsetko riesit novymi tunning dielmi po 15k kus, tak bude mat obratom moto za 200litrov, ktoru by ale horko tazko predaval za 80.... to jednak a jednak ina modernejsia moto za 200 litrov, by staru bandasku hoc akokolvek potunenu pravdepodobne aj tak v kazdom smere prekonala. Proste si myslim, ze na utapanie penazi v tunningu su dnes uz asi ine motky a bandity su a budu stale viac a viac skor domenou budget riderov ktori si novy tlmic za 15 dva krat rozmyslia a nie je na tom nic zleho.

Americkej (Člen)
21.06.2018 11:19:56
Offline

Re: Zadní tlumič (alternativa na 1200 rv00)

lenkochal psal:

No ten kto to robil si s tym dal celkom dost prace, takze mozeme dovodne predpokladat, ze vedel co robi.

Tak to je naprosto mylná a zhovadilá úvaha.
https://www.youtube.com/watch?v=b5EAEDi0LOU


... vesnickej kluk a stále celkem spokojenej parchant ...
lenkochal (Člen)
21.06.2018 11:44:11
Offline

Re: Zadní tlumič (alternativa na 1200 rv00)

No tak asi to nerobil nerobil aby tu motorku dojebal. Internet je vymeny zadneho tlmica v starej bandaske za R6 plny, takze asi to nebol ziaden prikopnik a nemal to z vlastnej hlavy. Kazdopadne urobil to a nechal to tak, najazdil na tom hodne km a nechali to tak aj dalsi majitelia, ktori ten tlmic len vymenili za rovnaky typ, takze asi ich tiez neurazal,.... ja som ho potom uspesne rozsteloval a nechal zostelovat v ABmoto, tam ho zostelovali, povozili sa a ani ich vraj neurazil, nato sa povozil moj "testovaci jazdec" a ani jeho neurazil, tak z toho mi vychadza ze to uplny shit snad nebude. Naopak vsetci ktori sa vozili sa stazovali na predok (vcetne mna) no ale tam bol olej z roku 2 takze niet divu.

Proste tlmic z R6 sa da na staru bandasku preukazatelne narvat a da sa s tym pohodlne a dlhodobo zit,.... moja masina s 70K najazdenymi je toho zivym dokazom. Ze neexistuju lepsie riesenia tu nikto netvrdi ale R6 je vyslapana cesta ako mat na bandaske nastavitelny tlmic no.

tych ciest je samozrejme viac:
http://motorbike-torque.com/bandit-info … ear-shock/

a uplne najlepsie je kupit nieco co tam patri ak teda ma tie prachy a chces ich do toho vrazit.

Americkej (Člen)
21.06.2018 12:09:38
Offline

Re: Zadní tlumič (alternativa na 1200 rv00)

Hele, nabastlenej tlumič v Tvým pokladu mám úplně na háku. Rozporuju tady Tvůj model, kdy pracnost (čehokoli) dáváš do souvislosti s kvalitou projektu. Už kapíruješ?


... vesnickej kluk a stále celkem spokojenej parchant ...
huskyb12 (Administrator)
21.06.2018 12:16:46
Offline

Re: Zadní tlumič (alternativa na 1200 rv00)

Americkej psal:

Hele, nabastlenej tlumič v Tvým pokladu mám úplně na háku. Rozporuju tady Tvůj model, kdy pracnost (čehokoli) dáváš do souvislosti s kvalitou projektu. Už kapíruješ?

Jsem člověk prostý, moc Ti nerozumim, to si jako chtěl napsat, že z hovna bič neupleteš ? :)


ale di, Ty brepto ...
Americkej (Člen)
21.06.2018 12:20:31
Offline

Re: Zadní tlumič (alternativa na 1200 rv00)

No to je ale téměř doslovný překlad bigsmile


... vesnickej kluk a stále celkem spokojenej parchant ...
lenkochal (Člen)
21.06.2018 12:22:56
Offline

Re: Zadní tlumič (alternativa na 1200 rv00)

Asi kapirujem, ale nesuhlasim. Co je zleho na tom povedat, ze ked si niekto aspon priemerne inteligentny s niecim dava pracu, tak mu to pravdepodobne za to stoji?.... tym skor ak je dokazane ze ten "projekt" funguje este roky potom.

Inak pokial mas dobastlovane tlmice celkovo na haku, tak by mozno bolo lepsie, keby si do vlakien o dobastlovanych tlmicoch neprispeval headshake

Americkej (Člen)
21.06.2018 12:37:25
Offline

Re: Zadní tlumič (alternativa na 1200 rv00)

Zase vaříš z vody. Ledaže bys měl po ruce IQ testy francouzskýho soudruha, co to tam nacpal. Zlá je celá úvaha. Jedinou vypovídací hodnotu by mělo říct: "Někdo to tam nacpal, aby ušetřil a vcelku to není úplnej průser, jsem s tím jak to funguje tak ňák spokojenej" Všechno ostatní jsou kydy. Že dá průkopník něco na web a vostatní ho následujou taky neznamená, že to je dobře. No a říkat mi co bych měl či neměl dělat si může dovolit fakt málo lidí na světě. Ty k nim určitě nepatříš, demagogu.


... vesnickej kluk a stále celkem spokojenej parchant ...
lenkochal (Člen)
21.06.2018 13:07:04
Offline

Re: Zadní tlumič (alternativa na 1200 rv00)

OK ja som podla Teba demagog, dokazems tym zit. Mozeme to teda uzaviet s tym, ze znovu zopakujeme to co tu napisali mnohi (vcetne mna) a sice ze najlepsie je kupit novy original,..... ALE ked majitel za novy original peniaze dat nemoze, alebo nechce, tak je hold odkazany na bastlenie a aj ked vysledok mozno nie je taky odvaz ako s novym originalom, tak motorky s dobastlenymi tlmicmi po nastartovani nevybuchuju a dokazu jazdit mnoho rokov?

Americkej (Člen)
21.06.2018 13:17:36
Offline

Re: Zadní tlumič (alternativa na 1200 rv00)

Nejen podle mne, ale i podle Wiki. Závěr opět excelentní. Shodnem se jen v tom, že na to serem.


... vesnickej kluk a stále celkem spokojenej parchant ...
tomasNJ (Člen)
21.06.2018 19:25:11
Offline

Re: Zadní tlumič (alternativa na 1200 rv00)

huskyb12 psal:
VikecB12 psal:
huskyb12 psal:

Stačí porovnat váhu R6 s Bandaskou ...

Ok,v motorkách může byt 10-15kg rozdíl,ale ten bývá daleko větší u řidíčů a přesto se na stejným tlumiču svezou dobře. Myslím,že na bandasce může fungovat tlumič ze sporta a aspoň to nebude tak tvrdý jak ta R6 třeba.

Budiž, Námaha měla cca 180 kg, Bandaska cca 210, což je rozdíl mezi chlapem a chcípákem, ale co jiná "geometrie" ? Myslím tím jinej úhel vidlic, jinou délku kyvky, jinak rozložená váha ...
Za mě je to tuning ze smetiště a já bych se touhle cestou nevydal ...
Nicméně, co mi není rovno, po  tom je mi hovno, takže obvyklé: je to podle chuti každého soudruha :)

pamatuju jak před 14 léty tady fungovala jiná rovnice...bigsmile chceš lepší tlumič dozadu? jedině GSXR750 bigsmilebigsmilebigsmile

to co píšeš bych řešil jedině u sporta...u bandita který má podvozek blátivé konzistence, trupkový rám a předky nula... bych na to z vysoka jebal...a zajímalo by mne jen to jestli systém vahadel pod kyfkou je stejný jak na banditu
tehdy tady jezdil švéda jen jeden a to proto, že švéd byl z kategorie "nic pro socky" bigsmile

a co se týče pletení biče z hovna...on ten bandit s tím švédem té parády taky moc neudělá...je to prostě velká těžká nahatá motorka a žádný supersport, ale funguje to lépe... stejně tak může fungovat lépe i ten tlumič z R6


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
VikecB12 (Člen)
21.06.2018 21:17:16
Offline

Re: Zadní tlumič (alternativa na 1200 rv00)

No myslím že cokoliv jinýho,než origo bude na bandasce krok kupředubigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
K.a.s.y.m. (Člen)
21.06.2018 21:49:52
Offline

Re: Zadní tlumič (alternativa na 1200 rv00)

tomasNJ psal:
huskyb12 psal:
VikecB12 psal:


Ok,v motorkách může byt 10-15kg rozdíl,ale ten bývá daleko větší u řidíčů a přesto se na stejným tlumiču svezou dobře. Myslím,že na bandasce může fungovat tlumič ze sporta a aspoň to nebude tak tvrdý jak ta R6 třeba.

Budiž, Námaha měla cca 180 kg, Bandaska cca 210, což je rozdíl mezi chlapem a chcípákem, ale co jiná "geometrie" ? Myslím tím jinej úhel vidlic, jinou délku kyvky, jinak rozložená váha ...
Za mě je to tuning ze smetiště a já bych se touhle cestou nevydal ...
Nicméně, co mi není rovno, po  tom je mi hovno, takže obvyklé: je to podle chuti každého soudruha :)

pamatuju jak před 14 léty tady fungovala jiná rovnice...bigsmile chceš lepší tlumič dozadu? jedině GSXR750 bigsmilebigsmilebigsmile

to co píšeš bych řešil jedině u sporta...u bandita který má podvozek blátivé konzistence, trupkový rám a předky nula... bych na to z vysoka jebal...a zajímalo by mne jen to jestli systém vahadel pod kyfkou je stejný jak na banditu
tehdy tady jezdil švéda jen jeden a to proto, že švéd byl z kategorie "nic pro socky" bigsmile

a co se týče pletení biče z hovna...on ten bandit s tím švédem té parády taky moc neudělá...je to prostě velká těžká nahatá motorka a žádný supersport, ale funguje to lépe... stejně tak může fungovat lépe i ten tlumič z R6

No když si pamatuju ty laborace na Bertě kde nakonec fungoval rozumně jen půjčený Wilbers od Dolínka nebo koho to bylo a to v kombinaci s upsidama z GSXR 1100 a i tak se to celý dost blbě ladilo protože pak už byla slabina v rámu tak si myslim,že jediný smysluplný ladění je koupit něco co už podvozek má,ale i tak můžou nějaký jiný tlumiče pomoct...respektive stačí aby neměli najeto miliony a mělo to nějakou údržbu,ale záleží co do toho očekáváš bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
huskyb12 (Administrator)
22.06.2018 01:36:21
Offline

Re: Zadní tlumič (alternativa na 1200 rv00)

tomasNJ psal:
huskyb12 psal:
VikecB12 psal:


Ok,v motorkách může byt 10-15kg rozdíl,ale ten bývá daleko větší u řidíčů a přesto se na stejným tlumiču svezou dobře. Myslím,že na bandasce může fungovat tlumič ze sporta a aspoň to nebude tak tvrdý jak ta R6 třeba.

Budiž, Námaha měla cca 180 kg, Bandaska cca 210, což je rozdíl mezi chlapem a chcípákem, ale co jiná "geometrie" ? Myslím tím jinej úhel vidlic, jinou délku kyvky, jinak rozložená váha ...
Za mě je to tuning ze smetiště a já bych se touhle cestou nevydal ...
Nicméně, co mi není rovno, po  tom je mi hovno, takže obvyklé: je to podle chuti každého soudruha :)

pamatuju jak před 14 léty tady fungovala jiná rovnice...bigsmile chceš lepší tlumič dozadu? jedině GSXR750 bigsmilebigsmilebigsmile

to co píšeš bych řešil jedině u sporta...u bandita který má podvozek blátivé konzistence, trupkový rám a předky nula... bych na to z vysoka jebal...a zajímalo by mne jen to jestli systém vahadel pod kyfkou je stejný jak na banditu
tehdy tady jezdil švéda jen jeden a to proto, že švéd byl z kategorie "nic pro socky" bigsmile

a co se týče pletení biče z hovna...on ten bandit s tím švédem té parády taky moc neudělá...je to prostě velká těžká nahatá motorka a žádný supersport, ale funguje to lépe... stejně tak může fungovat lépe i ten tlumič z R6

Pankáču, meleš hovna ...
Vyndej si z prdele volivu a pak melduj :)


ale di, Ty brepto ...
Francouz (Člen)
01.07.2018 08:45:07
Offline

Re: Zadní tlumič (alternativa na 1200 rv00)

Stepane ted nevim jestli jsem to uz hlasil, ale tlumic YSS slape furt paradne, spokojenost good

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr