Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Demontáž motoru B12

jilek02 (Nový člen)
11.11.2018 15:50:12
Offline

Demontáž motoru B12

Zdravím Bandity i nebandity smile1

chtěl bych se zeptat, jakou náročnost psychickou, fyzickou a třeba časovou obnáší vyjmutí motoru z rámu u Bandita 1200, když jsem to ještě nedělal bigsmile ?
Jaká je třeba záludnost v odpojení spojkového prasátka, před vyjmutím motoru ?
Musí se vypustit kapalina, vypustit motorový olej ?
V servisním manuálu návod postupu je, ale stejně mě zajímá názor někoho, kdo má zkušenost s touto akcí.

hide (Člen)
11.11.2018 17:27:08
Offline

Re: Demontáž motoru B12

Tak to máš stěstí, že du zrovna kolem.
Právě v týdnu jsem jeden takovej motor vyndaval uplně prvně aniž bych to někde jinde viděl..

Největší záludnost, s kterou jsem se setkal byly zadní šrouby s matkou na lepidle.
Hlavně ten spodní velkej. Přeskočila mi na něm ráčna, když jsem na ni stoupal.
Pneu povolovák by to asi povolil bez problému, ale ten sem bohužel neměl po ruce..
Nebo velká gola apod..
Takže bych začal tím jestli ti půjde povolit a šroub tam nechat.
Všechno od motoru odpoj až ti nakonec motor bude držet jen na těch dvou zadních šroubech...

Americkej (Člen)
11.11.2018 17:59:14
Offline

Re: Demontáž motoru B12

Utahovat nebo povolovat cokoli "na sílu" ráčnou je děsná prasárna idontknow Kurva vod toho jsou jinčí cajky, Tobě bych teda chtěl pučovat nářadí fuck


... vesnickej kluk a stále celkem spokojenej parchant ...
hide (Člen)
11.11.2018 18:24:52
Offline

Re: Demontáž motoru B12

Když ono už se stmívalo a já to potřeboval dodělat redface
Samozřejmě, že to nebyla značková ráčna, ale mám pocit, že z lidlu smile1
Taky jsem to zkoušel elektrickým rázovým povolovákem na kola a bez šance..
Asi lepší by to bylo nahřát, ale jak, když je tam lak.. nějakej krycí plech kolem, ale to už by bylo zas na dlouho..

jilek02 (Nový člen)
11.11.2018 18:42:18
Offline

Re: Demontáž motoru B12

Kolik tě to prosím stálo cca času ? Abych si udělal obrázek co to obnáší smile2
Vypouštěl si nějaký kapaliny ?

Dá se to zvládnout celý v jednom člověku nebo je lepší si tam na finální opuštění z rámu někoho přizvat ?

Pardón za tolik otázek sick

hide (Člen)
12.11.2018 00:28:11
Offline

Re: Demontáž motoru B12

No kolik času težko říct, páč sem to dělal venku a pořád chodil pro nějakej vercajk. Ale dělal jsem na pohodu, žádnej spěch.. tak 6 hodin a to počítám i s nějakýma komplikacema, který budeš muset řešit, např. někdy nejdou povolit šrouby, co drží svody v hlavě a šroub se tam může zalomit, já je kdysi měl dole a namazal je měděnkou, takže to bylo bez problému.
Co hodláš dělat s motorem? Pak podle toho budeš vypouštět olej nebo ne.
Já ho mám právě rozpůlenej a řeším převodovku, takže jsem olej vypustil jako první.
Kapalinu ze spojky jsem taky vypustil a odšrouboval od válečku hadici. Stejně už byla zralá na výměnu..
Pod motor jsem najel heverem, dal prkýnko mezi vanu a hever a lehce přizvednul, vyndal poslední 2 šrouby, který ho držely a už byl jen na heveru no a na tuhle část už jsem měl u sebe asistenta.
Motor snížít, naklopit dozadu, povytáhnout doprava a pak už jen snížit a vyndat ven z rámu. Levou trubku rámu si omotej hadrem nebo použij pěnovou izolaci na trubky aby sis nepoškrábal rám, zrovna tak vpravo si dej na konce těch trubek něco.

Filous (Člen)
12.11.2018 18:20:13
Offline

Re: Demontáž motoru B12

bigsmilebigsmilebigsmile ...hele pašácí, proč při demontáži motoru vypouštíte spojkofku a demontujete prasátko, dyš je na víku a to víko můžete nechat na hadiciidontknowsurprised

...najdi si Hideho vlákno, tam najdeš vodpovjedi na vječinu votázekcool


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
hide (Člen)
12.11.2018 20:45:28
Offline

Re: Demontáž motoru B12

No dyť to tam píšu, že spojková kapalina byla zralá na výměnu-byla černá..
tak jsem ji vypustil odpojenou hadící smokin

K.a.s.y.m. (Člen)
12.11.2018 22:03:09
Offline

Re: Demontáž motoru B12

hide psal:

No dyť to tam píšu, že spojková kapalina byla zralá na výměnu-byla černá..
tak jsem ji vypustil odpojenou hadící smokin

To jsi si to akorat zavzdusnil a docela te lituju az to budes odvzdusovat..zvlast poku to budes delat mackanim packy smile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
hide (Člen)
12.11.2018 22:36:51
Offline

Re: Demontáž motoru B12

K.a.s.y.m. psal:
hide psal:

No dyť to tam píšu, že spojková kapalina byla zralá na výměnu-byla černá..
tak jsem ji vypustil odpojenou hadící smokin

To jsi si to akorat zavzdusnil a docela te lituju az to budes odvzdusovat..zvlast poku to budes delat mackanim packy smile1

No hele budeš se divit ale dělám to tak pokaždý, protože čístím i pístek a celej kryt pěkně na stole ve vaně a nikdy jsem neměl problém s odvzdušnění ani s fungováním spojky.good

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr