Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » gsf 600 nechyta

Pásek (Člen)
11.01.2015 18:57:30
Offline

gsf 600 nechyta

zdaryc, mam problem se svou B6 r.v.97. Vyjel jsem na vyjizdku, vratil jsem se bez problemu a za 14 dni co jsem ji chtel nastartovat uz ani nehlesla. Zkousel jsem novy svicky, cisteni karbcu (membrany dobry)... po nandani svicek chytila a volnobeh se houpal  nahoru a dolu, po pridani plynu se udusila. Kdyz ji necham takhle bezet na volnobeh, tag se ohreje, chcipne a zase nejde natocit. Nema stim nekdo zkusenost nebo naky tip co stim ?? Ja opravdu nevim....

shrek600 (Člen)
18.01.2015 08:11:26
Offline

Re: gsf 600 nechyta

A synchro karburatoru se delalo? Bohatost smesi je vporadku? Pokud mas rozhadany karbce, tak je jasny, ze to nepojede ;)


OUjeéééé pyčo...ja B12 2003, pritule B6 1997 a v praci Zlin Z-142 C AF
K.a.s.y.m. (Člen)
18.01.2015 09:27:34
Offline

Re: gsf 600 nechyta

Nevim co máte všichny s tou synchronizací...pokud není špatná membrána v některym karbecu a nebo to nekdo mechanicky nepřenastaví tak se sama od sebe nerozhodí natolik aby to dělalo bordel nebo aspoň ne skokově ale postupně podle celkového stavu karbeců...začal bych stavem baterky..to je první věc která může odejít. Potom bych zkusil kabely od cívek jestli jsem pořádně nasazený pak svíčky a pak se věnovat karbecum..a to ne je jen ofoukat ale trysky a štelovací šroubky ven a pořádně propláchnout benzinem a pak tlakovym vzduchem. Z 99% problém jinde nebude pokuto předtím jelo a někdo se v tom nešťoural.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Pásek (Člen)
18.01.2015 14:39:14
Offline

Re: gsf 600 nechyta

Vcera jsem mel venku karburatory, tak jsem je poradne vycistil a po nandani zpet vzdycky jenom zabubla a hned chcipne. Zitra koupim nove svicky a uvidim. Daji se kdyztak nejak promerit civky jestli davaji dost ?

VikecB12 (Člen)
18.01.2015 16:25:26
Offline

Re: gsf 600 nechyta

A když vytáhneš svíčky,tak sou mokrý,nebo suchý? Jestli čirou náhodou tam třeba není závada na kohoutu nádrže(membrána,skříplá podtlaková hadička atd...)


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Pásek (Člen)
18.01.2015 17:28:01
Offline

Re: gsf 600 nechyta

svicky sou mokry, zkousel sem to i bez nadrze, z flasky primo do karbcu a porad stejny.

K.a.s.y.m. (Člen)
18.01.2015 17:48:12
Offline

Re: gsf 600 nechyta

tak máš problém v elektrice..a typnu si i na baterku..změř na kolik voltu klesá napětí při startování.
Kolik mají mít odpor cívky a kabely najdeš v manuálu který je tady ke stažení,ale jen v angličtině


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
corimec (Člen)
18.01.2015 19:15:55
Offline

Re: gsf 600 nechyta

Baterka to nebude,psal že mu to chytne a pak chcípne.Já bych se taky přiklonil spíš vyměnit svíčky a seštelovat podtlaky.

Pásek (Člen)
18.01.2015 19:35:10
Offline

Re: gsf 600 nechyta

podtlaky mam v palnu, ale musim to napred vrknout. budu doufat ze svicky pomuzou. Mate naky zkusenosti jakou znacku svicek?

Filous (Člen)
18.01.2015 19:38:48
Offline

Re: gsf 600 nechyta

...s podtlakama do nemá nic společnýho, problém je eletrickej...svíce NGK CR9EK...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Pásek (Člen)
18.01.2015 19:51:32
Offline

Re: gsf 600 nechyta

ja si myslim ze to bude spis mechanicky, ale nevim. dik za typ na svice.

Mour (Člen)
18.01.2015 20:19:10
Offline

Re: gsf 600 nechyta

....mě jak jsem měl B6 toto udělaly svíce ...večer jsem přijel do garage a ráno při odjezdu na dovolenou nic bigsmile ...takže nové svíčky a OK good

K.a.s.y.m. (Člen)
18.01.2015 20:37:13
Offline

Re: gsf 600 nechyta

Pásek psal:

ja si myslim ze to bude spis mechanicky, ale nevim. dik za typ na svice.

to je elektrickej problém..palivo tam de ale nemá ho co zapálit nebo ho to blbě zapálí.dobij pořádně baterku.vyndej svíce a protoč motor bez nich ať vyvětrá pokud to bylo ulitý a buď svíčky nový pokud maj najeto nebo je pořádně vysušit buď plamenem nebo horkovzduškou a zkusit to..na podtlaky zapomeň těma to fakt nebude.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Pásek (Člen)
18.01.2015 20:38:11
Offline

Re: gsf 600 nechyta

To docela nasere v den odjezdu na dovcu bigsmile

Pásek (Člen)
21.01.2015 20:52:03
Offline

Re: gsf 600 nechyta

tak jsem dnes dal nove svicky.. Po chvili tak nak chytil a bezel ve vysokejch otackach ( i presto ze sroub na volnobeh byl skoro vytocenej ) a po pridani plynu se dusil. Nakonec mi to nedalo a zkusil jsem pripojit budiky na podtlaky a budiky se ani nehli...

K.a.s.y.m. (Člen)
21.01.2015 20:57:11
Offline

Re: gsf 600 nechyta

ste s těma podtlakama jak nemocný bigsmile
když se po přidání dusí tak máš ucpanýho něco kolem hlavní trysky proto se to dusí když přidáš.
to že ti běží ve vysokejch na volnoběh může bejt i seklim sytičem,že nedovře nebo rozštelovanou bohatostí na volnoběh.
co jsi s těma karbecama dělal když jsi to měl vyndaný??nepřeházel jsi si lanka??


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
21.01.2015 20:58:32
Offline

Re: gsf 600 nechyta

...sorry, ale to nejni možný...esi máš budiky připojený tam kam maj bejt připojený, tag to prostě musí něco dělat...samože za chodu motoru...ale takle přes net je to těšký a těško ti něgdo poradí co s tym...esi nevíš, tag to prostě vodves k někomu, gdo bude vědět...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
21.01.2015 21:00:14
Offline

Re: gsf 600 nechyta

...eště něco...dyš si dělat tu rozborku karburace, nevypadli ti sedla jehel???


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Pásek (Člen)
21.01.2015 21:01:53
Offline

Re: gsf 600 nechyta

delam auta a motorky uz docela dlouho a tohle mi proste nikdy nepotkalo, vzdycky jsem na zavadu prisel, ale tady proste tapu a nevim..

K.a.s.y.m. (Člen)
21.01.2015 22:09:44
Offline

Re: gsf 600 nechyta

tak si zopakuj základní pravidla z karburátorovej aut a motorek a tady to dělej stejně.je to pořád jen spalovací motor jen se čtyřma karburátorama.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Lubis (Nový člen)
21.01.2015 22:35:58
Offline

Re: gsf 600 nechyta

tak to já bych byl ouplně v píči a už bych tlačil do servisu, to by byla posilovnabigsmile. To by v áleji lítalo mrdek a pussy
(prej budíky na podtlaky, budík mám tak v ložnici)smokin


mrdat a rum !
K.a.s.y.m. (Člen)
22.01.2015 06:28:18
Offline

Re: gsf 600 nechyta

Lubis psal:

tak to já bych byl ouplně v píči a už bych tlačil do servisu, to by byla posilovnabigsmile. To by v áleji lítalo mrdek a pussy
(prej budíky na podtlaky, budík mám tak v ložnici)smokin

no jo no někdo už postoupil dál  neměří to hadičkama naplněnejma vodou.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Pásek (Člen)
22.01.2015 16:39:08
Offline

Re: gsf 600 nechyta

naco hadicky s vodou, kdyz mam moznost pouzit tohle ? bigsmile

Morpeheus (Člen)
10.05.2019 21:38:56
Offline

Re: gsf 600 nechyta

Ahoj, nebudu zakládat nové téma, protože tohle je podobné. No, mám b12 2001 a nestartuje ale jakože vůbec. Není tam ani náznak. Zkoušel jsem přes autobaterku, roztlačit a nic. Svíčky jsou mokré, karburátory byly údajně vyčištěné ultrazvukem minulý rok, stejně tak měněné svíčky a seřízené vůle ventilů. Najel jsem kolem 4500 km, takže v karburátorech jsem problém nehledal. Zkoušel jsem, jestli svíčky hážou jiskry a tam se mi zdá, že je problém. Jiskru to háže, ale hodně malou. Nevím, jestli je možné, že by malá jiskra nezapálila benzín...? Koukal jsem na nějaké videa a oproti těm co mám, jsou to blesky. Tak jsem přemýšlel, jestli by to nemohly dělat indukční cívky..? Moc velký odpor a proto to háže malinkaté jiskry..? Ale že by odešly obě zároveň..? Zkoušel jsem 1,3,4 válec a na všech stejná jiskra. Zkoušel jsem i druhou svíčku a bez změny. Benzín tam jde, svíčky jsou mokré. Nějaké rady co by to mohlo být?

K.a.s.y.m. (Člen)
10.05.2019 22:16:37
Offline

Re: gsf 600 nechyta

Typnul bych KO baterky..kdyz je blba dokaze sezrat i elektriku s baterky pripojeny pres kabely...K nastartovani potrebuje ridici jednotka urcity napeti pri zatezi..pokud to klesne pod tusim 12 uz nenastartuje i kdyz jiskru hodi..je proste slaba a i zapalovani to nepobere.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Morpeheus (Člen)
10.05.2019 23:03:10
Offline

Re: gsf 600 nechyta

K.a.s.y.m.:  tak to jsem netušil. Zkusím dát druhou a uvidím. Díky zatím

4Fun.cz (Člen)
23.05.2019 06:27:00
Offline

Re: gsf 600 nechyta

A většinou to de ruku v ruce, klekne baterka a hnedle uleješ svíce smokin


Lopatkou mezi kulky,nebo kulku mezi lopatky??
Banditatom (Člen)
23.05.2019 07:39:09
Offline

Re: gsf 600 nechyta

4Fun.cz psal:

A většinou to de ruku v ruce, klekne baterka a hnedle uleješ svíce smokin

Pravdu ma ten klukgood


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Morpeheus (Člen)
22.06.2019 12:20:21
Offline

Re: gsf 600 nechyta

Takže po krátké odmlce. Utopené svíce, když vysuším jsou ok nebo ko? Mám tam svíce BRISK, které mají něco kolem 2,5 tis. Dával mi je tam mechanik, já kupovávám NGK, na b6 mi vyhovovaly.  Mám koupit nové, nebo těmto dát ještě šanci?
Koupil jsem novou baterku a nic. Tak jsem to včera rozebral, z nádrže vylil starý benzín, vypustil jsem karbece (s tím, že je propláchnu ještě novým benzinem), vytáhl svíce abych je vysušil a měřil jsem odpor v cívkách. 1 a 4 vypadá ok (355000 ohm), ale 2 a 3 nic. Měřil jsem to ve fajkách, takže by teoreticky mohly být špatné fajky nebo třeba ukroucený kabel (ale nezdá se mi, že by byl ukroucený). Chtěl jsem měřit samotné cívky ale to bych asi musel ten kabel asi vyrvat. Na netu jsem našel nové cívky ale fajky jsou zvlášť. To se nějak zalisovává, nebo to zvládnu doma? Jakože kabel z cívky do faje.

osiris (Člen)
22.06.2019 13:23:24
Offline

Re: gsf 600 nechyta

...fajfky do kabelu "našroubuješ"


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
4Fun.cz (Člen)
24.06.2019 13:46:32
Offline

Re: gsf 600 nechyta

dle mého..pokud si to startoval s plynem tak budou svíce v pérdeli.


Lopatkou mezi kulky,nebo kulku mezi lopatky??
Morpeheus (Člen)
08.07.2019 14:10:45
Offline

Re: gsf 600 nechyta

No takže věc se má takto. Zkoušel jsem měřit kabely bez fajek a taky nic. Cívku jsem měřil na těch packách to se na ni připojují ty dva káblíky a naměřil jsem 3,5 ohm (na obou). Takže jsou asi kabely ko. Dají se vyměnit? Připadá mi to v té cívce nějak zalisované...

Filous (Člen)
10.07.2019 23:10:04
Offline

Re: gsf 600 nechyta

...je to tam "zalisovaný", prostě není to konstruovaný jako výměnný, ale vyměnit jdou...prostě opatrně odehni ty plastový packy a vykruť ho...pak "našroubuj" nový a doporučuju ten spoj utěsnit silikonem nebo motorovým tmelem kvůli vlhkosti...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr