Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » elektromagnet

beryswattym (Člen)
06.08.2019 12:45:36
Offline

elektromagnet

Zdravím, chci se zeptat mám suzuki bandit 650 ,2007 a odešel mi elektromagnet u vstřikovacího hrdla , pravá strana...podle katalogu se dá sehnat pouze celý díl ( je to na hliníku) a stojí to vcelku 8000KČ ..nevíte, kde by se dal sehnat pouze tento jediní díl?

Filous (Člen)
06.08.2019 16:04:08
Offline

Re: elektromagnet

....myslis snimac skrticich klapek???


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
beryswattym (Člen)
06.08.2019 17:49:23
Offline

Re: elektromagnet

Moc se v tom nevyznám...kamarád, co mi to dává dokupy říkal, že je to elektromagnet (veliký asi jako svíčka) a je to u vstřikovacího hrdla...je to prý pravá strana a že podle katalogu se to dá sehnat pouze vcelku s nějakým hliníkovým dílem a cena vcelku je cca 8000kc

beryswattym (Člen)
06.08.2019 17:52:35
Offline

Re: elektromagnet

Dával jsem mu to na opravu ,protože motorka vůbec netáhla a dostal jsem z ní maximálně 135km/h ...vyměnil palivový filtr a na diagnostice zjistili tuhle závadu

Filous (Člen)
07.08.2019 08:38:34
Offline

Re: elektromagnet

....dej sem fotku nebo odkaz na dil treba na Partsdepot....


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
beryswattym (Člen)
08.08.2019 10:14:05
Offline

Re: elektromagnet

actuator isc 11811718H01 tak se jmenuje ta součástka a to druhé má být katalogové číslo

corimec (Člen)
08.08.2019 10:27:29
Offline

Re: elektromagnet

Je to ten snímač,jak ti psal Filous.Docela drahá záležitostidontknowZkus to někde na vrakárně.

beryswattym (Člen)
08.08.2019 11:10:42
Offline

Re: elektromagnet

Zkouším...ale zatím bez úspěchu

Loser (Administrator)
08.08.2019 13:12:50
Offline

Re: elektromagnet

Stejne u nas muzes jezdit max 130 km/h. Tak to nehrot. Aspon nebudes platit pokuty bigsmile


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
corimec (Člen)
08.08.2019 16:58:51
Offline

Re: elektromagnet

Dotaz na Filouse.K čemu je tam ten snímač u nás asociálů co máme karburaci?Ono to monitoruje práci klapek,předá to do řídící jednotky a ta s tim udělá co?Upraví něco v zapalování,jako třeba předstich?K čemu to je?Jednou jsem to odpojil a jelo to stejně.

K.a.s.y.m. (Člen)
08.08.2019 18:57:50
Offline

Re: elektromagnet

corimec psal:

Dotaz na Filouse.K čemu je tam ten snímač u nás asociálů co máme karburaci?Ono to monitoruje práci klapek,předá to do řídící jednotky a ta s tim udělá co?Upraví něco v zapalování,jako třeba předstich?K čemu to je?Jednou jsem to odpojil a jelo to stejně.

Podle me to bude jen pro upravu predstihu v kombinaci poloha klapek a otacek motoru a zarazene rychlosti.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
09.08.2019 08:36:46
Offline

Re: elektromagnet

K.a.s.y.m. psal:
corimec psal:

Dotaz na Filouse.K čemu je tam ten snímač u nás asociálů co máme karburaci?Ono to monitoruje práci klapek,předá to do řídící jednotky a ta s tim udělá co?Upraví něco v zapalování,jako třeba předstich?K čemu to je?Jednou jsem to odpojil a jelo to stejně.

Podle me to bude jen pro upravu predstihu v kombinaci poloha klapek a otacek motoru a zarazene rychlosti.

...je to tak.


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
09.08.2019 08:47:57
Offline

Re: elektromagnet

beryswattym psal:

actuator isc 11811718H01 tak se jmenuje ta součástka a to druhé má být katalogové číslo

...tohle není snímač klapek, každopádně ale tady nejspíš problém mít nebudeš, ISC ventil slouží pouze k regulaci volnoběhu a slouží k regulaci přísunu vzduchu...tady je to popsaný odborně, ať tady nepíšu elaboráty:


"Ventil regulace volnoběžných otáček (ISC), nazývaný také ventil volnoběžných otáček (IAC), se používá na tělese škrticí klapky k regulaci volnoběžných otáček.
Ventil ISC otevírá malý obtokový obvod, který umožňuje, aby vzduch obcházel škrticí klapku. Zvýšení objemu vzduchu, který protéká obtokovým okruhem kolem škrticí klapky, zvyšuje volnoběžné otáčky. Snížením průtoku obtoku se sníží volnoběžné otáčky.
Ventil ISC je řízen počítačem motoru (řídicí modul hnací jednotky nebo PCM). Počítač monitoruje volnoběžné otáčky počítáním zapalovacích impulsů ze zapalovacího modulu v senzoru polohy rozdělovače nebo klikového hřídele, když snímač polohy škrticí klapky nebo spínač škrticí klapky signalizuje počítači, že škrticí klapka je zavřená a motor je ve volnoběhu.
Pokud jsou volnoběžné otáčky motoru nad nebo pod přednastaveným rozsahem v počítači, počítač přikáže ventilu ISC buď zvýšit nebo snížit průtok obtoku. Počítač může také použít další vstupy ze senzoru chladicího média, brzdového spínače a snímače rychlosti k regulaci volnoběžných otáček podle různých provozních podmínek."


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
beryswattym (Člen)
13.08.2019 06:46:33
Offline

Re: elektromagnet

Ten díl chtěl každopádně vyměnit, protože byl spálený a kamarád, když projížděl celý vstřikování, žádnou jinou závadu nezjistil. Díl jsem sehnal, až někde u Ostravy na vrakáči za 1500...teď jenom čekám,až dorazí a uvidíme, co to udělá

beryswattym (Člen)
28.08.2019 10:31:29
Offline

Re: elektromagnet

Tak problém stále přetrvává, motorku jsme dali na diagnostiku a ta nic neukázala...vyndali jsme řídící jednotku a v Přelouči vyresetovali software a potom motorka jela 20km normálně bez potíží...zhruba po 20km opět stejný problem..nedostaneme se přes 125km/h...bereme celou motorku do Přelouče, kde ji prohlidnou celou

K.a.s.y.m. (Člen)
28.08.2019 14:42:53
Offline

Re: elektromagnet

Tady se uplne nabizi varianta ze ten snimac klapek neni pricinou,ale pouze dusledkem nejake chybi.podle toho jak pises ze to kravy muze byt pricina v podstate kdeķoliv.jednotka potrebuje nekolik informaci aby spravne fungovala..
Teplotu vzduchu,tlak vzduchu,teplotu vody,otacky motoru,polohu skrtici klapky a zarazenou rychlost a dneska uz i Labdu.skoro vsechno se da zmerit doma pokud vis hodnoty a mas slusny voltmetr a ohm metr snad jen krome cidla tlaku vzduchu na to je spesl merak.
Dalsi veci je tlak paliva kdy cerpadlo nemusi davat potrebny tlak coz rozhodi lambdu a mas problem.
Me jednou u auta vycukalo cidlo tlaku. Ktery proste nezmeris a nakonec byla jen spuchrela hadicka k nemu a auto skakalo jak koza obcas jelo obcas ne proste podle pocasi a to doslova
Hodne stesti s hledanim👍


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
28.08.2019 21:36:09
Offline

Re: elektromagnet

...Kasym zminil cerpadlo paliva, ktery na bazenovejch Bandaskach zlobi...da se odzkouset i v garazovejch podminkach, postup je v manualu...dej sem pak vedet, kde byl problem...good luck...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
beryswattym (Člen)
10.09.2019 19:26:12
Offline

Re: elektromagnet

V Přelouči na nic nepřišli a tak kamaráda napadlo rozebrat palivové čerpadlo...vyčistil ho a jelo to ....po zhruba 35km opět stejný problém...takže vyměníme čerpadlo a mělo by být hotovo...akorát nevím kolik to bude stát..četl jsem tu na fóru něco o redukčním ventilu...to je část čerpadla?

Filous (Člen)
10.09.2019 20:59:21
Offline

Re: elektromagnet

...to cerpadlo neopravis...sezen jiny z nakyho krese...nejsi prvni ani posledni, komu cerpadlo vodeslo...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
10.09.2019 22:00:25
Offline

Re: elektromagnet

Pokud by jsi to cerpadlo dokazal opravit tak mas o praci vystarano protoze ti lidi utrhnou ruce.
Jak pise Filous...neda se opravit a funglovka stoji docela nesmysl.
A ano nejsi prvni ani posledni👍


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
beryswattym (Člen)
12.09.2019 12:10:37
Offline

Re: elektromagnet

projížděl jsem fórum a nechci zbytečně zakládat nové vlákno...jeden člověk z vrakáče mi nabízí čerpadlo na moji 650 za 2700kč...nemám možnost porovnání ceny , protože nějak moc nikoho neznám ...co myslíte je to hodně na vrakáč?

Filous (Člen)
12.09.2019 14:48:27
Offline

Re: elektromagnet

...novej komplet stojí tušim okolo 14.500,-Kč...ale to je za celej komplet, kterej vytahneš z nádrže...Bandití jsem nikdy neopravoval, ale zrovna nedávno jsem řešil skutra Yamaha BWS125 s problémovym čerpadlem...celej novej komplet stál 6.300,-Kč, ale já jsem ten komplet rozebral a vyměnil samotný čerpadlo, který se dá sehnat pod 1000,-Kč a na Ali v řádu desetikorun...a jsem na 99,9% přesvědčenej, že to bude stejnej univerzální typ jako byl v tom skutru, protože co jsem koukal, tak to čerpadlo bylo psaný pro X modelů všech japonskej a dokonce i italskejch mašin kubatur od 125 do 1000ccm...nevím odkud jsi, ale já bych ten komplet vopatrně rozebral a na netu sehnal samotný čerpadlo...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
12.09.2019 14:52:34
Offline

Re: elektromagnet

...takhle nějak vypadá samotný čerpadlo:

https://www.motoborney.cz/palivovy-syst … gJB8PD_BwE


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
beryswattym (Člen)
12.09.2019 16:06:07
Offline

Re: elektromagnet

Ok..moc jste mi pomohli a děkuju smile1

Filous (Člen)
12.09.2019 21:21:50
Offline

Re: elektromagnet

...když ten komplet rozeberes a vycuknes z toho to čerpadlo, tak na něm bude typovej kod, ten zadej do googlu a vypadne ti určitě nějaká nahrada...a za těch pár stovek se to vyplatí zkusit...jo a vyplň si profilcool


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr