Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » ...dotaz na svářeče

Filous (Člen)
04.09.2017 08:43:41
Offline

...dotaz na svářeče

...asi nutně potřebuju svářečku...abych byl přesnej, tag přenosnej svářecí invertor a dyš uš, tag bych chtěl, aby uměl i TIG sváření, bo každou chvíli řešim ňákou prasklou podsedlofku nebo potřebuju udělat držák z hliníku, no prostě to nutně potřebuju a to nejen do dílny, ale i třeba na chajdu, tagže chci aby to bylo přenosný...a teť co? ...máte něgdo zkušenost s něčim konkrétnim pro hobby (?) používání??? ...nebudu vařit ropovody ani titan, tagže profi stroj za pade fakt nepotřebuju...

...koukal sem třeba na todle, líbí se mi že je to českej stroj za přijatelný prachy i dyš bes jakýhokolif příslušenství:

https://svarecky.heureka.cz/omicron-gam … cifikace/#

...nebo ňáký jiný tipy???

...pag sem enem v rychlosti koukal na bazar a tam je třeba todle:

https://www.sbazar.cz/hrolini/detail/22 … iw-110-set

...u toho je dobrý, že je to včetně kompletního příslušenství, níská cena, ale bez záruky a nižší proudovej rozsah...

...a teť co???


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Zdenek (Člen)
04.09.2017 12:37:45
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

To Filipe,,Ten Omicron není špatnej, jde sním svářet elektrodou, Tigem jenom černej materiál a nerez, ale je to systém náškrabu,lepší je bezdotyk, k tomu samozřejmě láhev hořák redukčák, hliník s tím nepude, ten se sváří střídavým proudem, ten druhej zdroj s kabelama, vo něm ani nepřemejšlej, malej zatěžovatel, když bys chtěl svářet hliník, šly ceny zdrojů dolů, ale stejně je to dost pálka. Zdenek.good

XJelen (Člen)
04.09.2017 12:39:53
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

hele kdysi jsme měli nějakej Topcraft na stavbě, překvapivě se docela držel a neposral se good Omicron zas bude mít výhodu případnýho servisu.
A teď mudruj bigsmile


Strýcfajtr !!!
osiris (Člen)
04.09.2017 13:10:25
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

...používám nějakýho přenosnýho pegase (číslo z hlavy nevím) od AlfaIn, jak ty si stojej zdenku?


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Filous (Člen)
04.09.2017 13:13:25
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Zdenek psal:

To Filipe,,Ten Omicron není špatnej, jde sním svářet elektrodou, Tigem jenom černej materiál a nerez, ale je to systém náškrabu,lepší je bezdotyk, k tomu samozřejmě láhev hořák redukčák, hliník s tím nepude, ten se sváří střídavým proudem, ten druhej zdroj s kabelama, vo něm ani nepřemejšlej, malej zatěžovatel, když bys chtěl svářet hliník, šly ceny zdrojů dolů, ale stejně je to dost pálka. Zdenek.good

...tajně sem doufal, že se chytíš bigsmile ...o náškrabu vim, ale to množství svařovaných cajků TIG metodou nejni zas nějak velký a naprostou čistotu sváru taky neřeším, takže jsem si říkal, že znečištění sváru wolframem neřešim a elektrodu si nabrousím, případně koupim za čas novou...láhev s ventilem mam (od CO2) a někoho, kdo mi přepustí argon taky, takže k Omicronu bych zatím dokoupil příslušenství jen pro MMA sváření a pak časem dokoupil TIG cajky...spíš jsi mě překvapil, že s tím nesvařim hliník, což je blbý, nikdy jsem hliník nevařil, ale rád bych to uměl, protože už mě nebaví pořád někoho votravovat...z toho bazarovýho Topcraftu jsem taky nebyl nijak nadšenej a radši bych novej stroj a u Omicronu se mi líbí, že je to českej stroj a případný trable asi půjdou snáz řešit...ještě se zeptám, zatěžovatel max 160A je pro takový to domácí "lepení" dostatečnej??? ...díky za názory a informace, budeš můj svařovací gurubigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
04.09.2017 13:32:16
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

XJelen psal:

hele kdysi jsme měli nějakej Topcraft na stavbě, překvapivě se docela držel a neposral se good Omicron zas bude mít výhodu případnýho servisu.
A teď mudruj bigsmile

...já tam ten Topcraft kerej beru fakt jen jako hobby značku, seknul spíš jako příklad, jakože cena dobrá, příslušenství komplet, ale jak píše Zdenek, 110A se mi zdá málo a hlavně co s tím, až se to při druhym zapálení voblouku posere...no uvidim, zatím tíhnu k Omicronu, ale samože možností je víc, třeba Scheppach nebo Kowax, každopádně ceny se pohybujou +/- stejně...

...třá todle mi příde taky fajn:

https://www.svarecky-obchod.cz/invertor … htm#tabs-1

...spíš sem netušil, že hliník je třeba svářet AC/DC proudem a to sem f tom přes dvacet a to nedámsmile2


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
XJelen (Člen)
04.09.2017 15:25:12
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

hele zase s tím proudem.... co hodláš lepit? Traverzy na stavbě? Kdy budeš potřebovat 3,15 elektrodu? help bych to zas tak nehrotil. Mám už sto let starej Genesis 140 od Selco a nikdy nešel do plnejch. My jsme spíš řešili problémy, že na stavbách na 30m prodlužovačky se mu fakt nechtělo bigsmile


Strýcfajtr !!!
Filous (Člen)
04.09.2017 17:18:18
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

...a to maj zas recht direktore, lepit budu spis tenci materijaly nes  naky traverzy...asi nejsilnejsi bude nakej jekl na branku k plotu...zas na druhou stranu vis jag?...objem nicim nenahradisbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
04.09.2017 19:49:34
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Ja mam omicron uz spousty let a ve svy dobe se vyuzival profesionalne a nikdy s tim nebyl problem a to zadnej. Sice to je svarecka MIG/MAG ale troufnu si tvrdit ze ten inventor bude ta sama kvalita.
Pokud budes resit hlinik musis mit moznost prepinani stejnosmerny a stridavy proud..hlinik jak uz psali vejs se svaruje prave tim stridavim proudem..coz slo v nouzi starejma trafosvareckama😁😁
Jestli budes varit max do 4 sily plechu nebo nebo steny jeklu budes stejne varit 2,5 mm elektrodou a to ti tech 160 A staci az kam..o TIGu ani nemluvim..tam stejne varis vetsinou maximalne 1,5 mm plech nebo bodujes pred varenim necim jinym


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Kedar (Člen)
04.09.2017 20:03:25
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

160A ber jako základ protože jak to budeš mít doma tak se vždy najde něco proč to budeš potřebovat. Spíš bych řešil co psal jelen natáhneš prodlužku a nesvaříš nic o centrále je to ten samej problém.


Jinej už nebudu
Kedar (Člen)
04.09.2017 20:11:54
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Jo a když to potáhneš přes prodlužku tek ho roztáhni celej nenechávej namotaný na bubnu nic proč to líp vysvětlí nějaký el.mistr.


Jinej už nebudu
K.a.s.y.m. (Člen)
04.09.2017 21:37:41
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Kedar psal:

160A ber jako základ protože jak to budeš mít doma tak se vždy najde něco proč to budeš potřebovat. Spíš bych řešil co psal jelen natáhneš prodlužku a nesvaříš nic o centrále je to ten samej problém.

No s centralou to je problem..ta musi bejt hooodne naddimenzovana😁


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
romas (Člen)
04.09.2017 21:59:41
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Řešil jsem to samý, ale chtěl jsem trochu větší výkon kvůli obalené. A občas Al, nějaká vana, převodovka , atd... a koupil jsem tohle http://www.chobola.cz/svarecky-svarovac … g-a-zem-ka  je to čína, ale do nějakejch třiceti českou svářečku nekoupíš. Bezdotykový zapalování určitě doporučuju, páč než se ten hliník naučíš vařit, tak tě přestane bavit brousit elektrodu...


Představte si to ticho, kdyby lidé mluvili jen to, co vědí...
Zdenek (Člen)
04.09.2017 23:30:08
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

To Osi,, co se týče Alfy a Omicronu, stejný střeva, akorát jedna modrá druhá žlutá, obě bez problému v kooperaci s Migatronikem, doporučuju. Co se týče dýlky prodlužovačky, je jedno jak je dlouhá, to už maj vychytaný. To Filipe..co se týče zatěžovatele udává se v procentech. nejvíc koukej na šedesáti procentní zatěžovatel, to znamená tři minuty sváříš a dvě minuty měníš elektrodu, piješ kafe, nejvíc se v praxi k němu přiblížíš. V evropě se tomu říká pětiminutový pracovní cyklus,proto pozor na americké zdroje, tam je desetiminutový cyklus. Většinou maj inventory přípojku na Tiga. A teď k té Omicron stošedesátce. Počítá se cca třicetosm ampér na jeden milimetr průměru jádra elektrody, takže dvaapůlka elektroda bez problému, třidvojku krátkodobě veme, co se týče Tigu amperáž bohatě stačí, já kvůli elektrodě, budeš svářet něco silnějšího, bych bral stoosmdesátku až dvoustovku, co se týče hliníku tak tu co popisuje kolega předemnou od CHoboly je velice slušnej zdroj. A nebo svářet hliník autogenem. Zdenek.good

osiris (Člen)
04.09.2017 23:47:27
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

zdenkovi: děkuju za informaci good


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Zdenek (Člen)
05.09.2017 10:03:27
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

To Filipe,,myslím že by Ti vyhovovala,,OMICRON GAMA 1500 D HF,,posílená elektroda a Tig bezdotykový,, cena 8000 kč. a ukecat 3m kabel ke svářečce jako bonus. Zdenek.bigsmile

Filous (Člen)
05.09.2017 14:45:19
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Zdenek psal:

To Filipe,,myslím že by Ti vyhovovala,,OMICRON GAMA 1500 D HF,,posílená elektroda a Tig bezdotykový,, cena 8000 kč. a ukecat 3m kabel ke svářečce jako bonus. Zdenek.bigsmile

...to vypadá zajimavě...asi budu muset přihoditbigsmile ...Díky Zdendogood


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
05.09.2017 14:48:17
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Zdenek psal:

To Osi,, co se týče Alfy a Omicronu, stejný střeva, akorát jedna modrá druhá žlutá, obě bez problému v kooperaci s Migatronikem, doporučuju. Co se týče dýlky prodlužovačky, je jedno jak je dlouhá, to už maj vychytaný. To Filipe..co se týče zatěžovatele udává se v procentech. nejvíc koukej na šedesáti procentní zatěžovatel, to znamená tři minuty sváříš a dvě minuty měníš elektrodu, piješ kafe, nejvíc se v praxi k němu přiblížíš. V evropě se tomu říká pětiminutový pracovní cyklus,proto pozor na americké zdroje, tam je desetiminutový cyklus. Většinou maj inventory přípojku na Tiga. A teď k té Omicron stošedesátce. Počítá se cca třicetosm ampér na jeden milimetr průměru jádra elektrody, takže dvaapůlka elektroda bez problému, třidvojku krátkodobě veme, co se týče Tigu amperáž bohatě stačí, já kvůli elektrodě, budeš svářet něco silnějšího, bych bral stoosmdesátku až dvoustovku, co se týče hliníku tak tu co popisuje kolega předemnou od CHoboly je velice slušnej zdroj. A nebo svářet hliník autogenem. Zdenek.good

...díky za informacegood...nepoužívanej autogen má pantáta v rohu garáže, ale problém je dneska s lahvemasmile2 ...no každopádně i kdyby byli náplně, tak bych si s ním na hliník asi netroufsmile2


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
SO 545 (Člen)
05.09.2017 17:07:27
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Na hlinik potrebujes AC/DC masinu. Jedna z najlepsich moznosti zvarania tohto matrosa.
A trosku sa zaskolit. Ak je clovek sikula tak to da na pohodu.

O cenach sa nebudem bavit ...je to niekde inde.

Kedar (Člen)
05.09.2017 20:23:25
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Filipe koukni sem http://www.svarforum.cz/forum/index.php a dozvíš se prakticky vše co potřebuješ a na jejich bazaru se dá koupit někdy docela výhodně .


Jinej už nebudu
osiris (Člen)
05.09.2017 21:14:53
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Kedar psal:

Filipe koukni sem http://www.svarforum.cz/forum/index.php a dozvíš se prakticky vše co potřebuješ a na jejich bazaru se dá koupit někdy docela výhodně .

...to je rada dobrá good, ale když filip ví to, že: proč chodit ke "kovaříčkovi", když tady máme přímo "kováře", on zdenek se v tom dost vyzná, učil to smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Filous (Člen)
06.09.2017 08:07:40
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Kedar psal:

Filipe koukni sem http://www.svarforum.cz/forum/index.php a dozvíš se prakticky vše co potřebuješ a na jejich bazaru se dá koupit někdy docela výhodně .

...jo jo, svarbazar a svarforum znám, už jsem tam něco študoval...díkygood


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
06.09.2017 08:08:05
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

osiris psal:
Kedar psal:

Filipe koukni sem http://www.svarforum.cz/forum/index.php a dozvíš se prakticky vše co potřebuješ a na jejich bazaru se dá koupit někdy docela výhodně .

...to je rada dobrá good, ale když filip ví to, že: proč chodit ke "kovaříčkovi", když tady máme přímo "kováře", on zdenek se v tom dost vyzná, učil to smile1

...bigsmilegood


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Zdenek (Člen)
06.09.2017 09:18:16
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Von se ale dost těžko učí člověk, kterej je v pokročilým věku, nerad chodí do školy, pije, kouří, lítá na motorce, hrabe se v motorkách a je nervozní, ale nějak by jsme to zvládly Filipe. Zdenek.bigsmilegood

K.a.s.y.m. (Člen)
06.09.2017 09:34:50
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

bigsmilebigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
06.09.2017 10:47:30
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Zdenek psal:

Von se ale dost těžko učí člověk, kterej je v pokročilým věku, nerad chodí do školy, pije, kouří, lítá na motorce, hrabe se v motorkách a je nervozní, ale nějak by jsme to zvládly Filipe. Zdenek.bigsmilegood

...sem rád, žes nade mnou nezlomil hůl hnedbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
osiris (Člen)
06.09.2017 11:03:08
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Filous psal:
Zdenek psal:

Von se ale dost těžko učí člověk, kterej je v pokročilým věku, nerad chodí do školy, pije, kouří, lítá na motorce, hrabe se v motorkách a je nervozní, ale nějak by jsme to zvládly Filipe. Zdenek.bigsmilegood

...sem rád, žes nade mnou nezlomil hůl hnedbigsmile

...tu zlomí až vo tebe, když budeš "zlobit" bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Filous (Člen)
06.09.2017 12:59:58
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

osiris psal:
Filous psal:
Zdenek psal:

Von se ale dost těžko učí člověk, kterej je v pokročilým věku, nerad chodí do školy, pije, kouří, lítá na motorce, hrabe se v motorkách a je nervozní, ale nějak by jsme to zvládly Filipe. Zdenek.bigsmilegood

...sem rád, žes nade mnou nezlomil hůl hnedbigsmile

...tu zlomí až vo tebe, když budeš "zlobit" bigsmile

...no tag s tym se samože počitábigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Zdenek (Člen)
21.10.2017 17:23:23
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Prodám,,, invertor Alfa 1500 s přípojkou na Tig,,profi zdroj CO2 Migatronic 200, oboje perfektní stav. Zdenek.smile2

Filous (Člen)
21.10.2017 19:20:48
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Zdenek psal:

Prodám,,, invertor Alfa 1500 s přípojkou na Tig,,profi zdroj CO2 Migatronic 200, oboje perfektní stav. Zdenek.smile2

...asi pred hodinou sme se o tom bavili s Tomem a premejslime, ze by sme si poridili svareci masinu spolu, bo chce taky neco a ani jeden z nas pro to nema vyuziti pro kazdej den...co ta vec umi a co by to stalo Zdendo?


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Bedřich (Člen)
03.11.2017 00:47:27
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

venku a nouzově děláme s tímhle :
https://www.svarecky-obchod.cz/akcni-se … I8QAvD_BwE

... maká to...


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
Filous (Člen)
03.11.2017 08:27:30
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

...na doporučení Zdendy máme s Tomem asi vybráno:

http://www.profisvarecky.cz/cz/e-shop/1 … y-3-m.html

...bombu a ventil mám...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
03.11.2017 08:46:09
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Filous psal:

...na doporučení Zdendy máme s Tomem asi vybráno:

http://www.profisvarecky.cz/cz/e-shop/1 … y-3-m.html

...bombu a ventil mám...

Je pekny jak tam pisou profi naradi,ale myslim si ze i hobik by nemel koukat po nicem mensim pokud to chce pouzivat na urovnigoodgood


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Zdenek (Člen)
03.11.2017 18:18:38
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

To Filipe,,vybrali jste dobře, budete spokojený a hlavně vzhledově pevnostní svary. Zdenek. good

Filous (Člen)
03.11.2017 18:49:26
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Zdenek psal:

To Filipe,,vybrali jste dobře, budete spokojený a hlavně vzhledově pevnostní svary. Zdenek. good

...vybrali jsme dobre, ale jen diky tobe Zdendogood


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Tom jr. (Člen)
05.11.2017 10:01:08
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Filous psal:

...na doporučení Zdendy máme s Tomem asi vybráno:

http://www.profisvarecky.cz/cz/e-shop/1 … y-3-m.html

...bombu a ventil mám...

na plnění bomb sem se ptal a neměl by bejt problém cool

Kuba B12 (Člen)
04.12.2017 09:38:11
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

já si před pár lety koupil Omicron 204     teď se to jmenuje takhle
http://www.profisvarecky.cz/cz/e-shop/4 … entil.html

ale mám to na takový to domácí prcání   ani nevim jesli se s tim dá něco jinýho než svářet železobigsmilebigsmilebigsmilebigsmile
každopádně to funguje parádně a za ty roky sem spořeboval 2 kluba 0,8 drátu


honda je honda
Antihero (Člen)
10.12.2017 13:08:34
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Je to sice pěkná idea, že s invertovem za 10 udělá člověk všechno od pantů na brance po podsedlovku na motorce, ale nebude to tak.
Stejné skončíš u MIG/MAG, ty mašiny totiž už teď umi i ten hliník a nerez a sou tudíž daleko univerzálnější.
Sám mám jeden jednoduchej invertor s tigem doma a k němu od loňska i ten mig/mag se synergii.
Pravda byl za jiný peníze,ale teď už bych nic jinýho nekupoval.
V.


There's a pie in the sky when you die.
SO 545 (Člen)
10.12.2017 19:51:17
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

MIG ktory zvlada AL zliatiny na urovni si za par babiek nekupis.
Bavime sa o plnohodnotnej masine na tuto metodu.

To ze mas synergiu je dobra barlicka na zaciatok ale ziaden vseliek.

Mam doma klasickuMIG/ MAG masinu a v praci 2ks jednu klasiku a jednu v ktorej mam
CuSi3 tvrdu pajku tato masina stala majland a je to poznat tomu vergood
Jasne ze sme drot prehodili aj do klasickeho MIGu...

Tig mam momentalne v oprave. AC/DC nemaka a ked maka tak kratko.
Dufam ze to opravia k spokojnosti lebo inac to bude rana do mojho dochodkoveho fondubigsmile

Antihero (Člen)
11.12.2017 17:38:22
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Pišu, že to je za jiný penízeidontknow
Ale má za ně werk kterým zavaří všechno. Narozdíl vod stejnosměrnýho tiga kterým udělá jen černej a nerez a to ještě po hodně dlouhé době pokusů a omylů. Mma na autech a motorkách je úplně nepoužitelný.
Ale hádat se nebuducool


There's a pie in the sky when you die.
Filous (Člen)
11.12.2017 18:41:34
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

...hele, asi takle...nechci kupovat masinu pro profiky za pade, takovej stroj bych proste nevyuzil, myslim ze AC/DC invertor bohate staci na to co potrebuju...nehodlam a nebudu to pouzivat 8 hodin denne a 5 dni v tejdnu...znova rikam, potrebuju svarit branku k plotu, sem tam nejakou pomocnou konstrukci, nakej drzak, navarit matku, abych vytocil utrzenej steft, podpery pod brasny a tu podsedlofku s tym taky povarim, proste spis jednoduchy vjeci, nehodlam se poustet do vyvarovani kar nebo do stavneni ramu na bajky...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Antihero (Člen)
11.12.2017 20:12:01
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Chapu.
To vo cem ja mluvim je stroj za 35.
Ta gama ve vodkazu nejni ac/dc tig , ale dc tig jen ma hf zapalovani coz je lepci pri startu, ale hlinik to neumi.
Jednoduše-trochu kliše-ale s ceockem bude amaterskej svarec dycky lepsi nez s tigem.
Svaru zdarsmile1


There's a pie in the sky when you die.
Zdenek (Člen)
13.12.2017 01:53:05
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

To Filipe, rámu se nemusíš bát, Tigem se sváří i černej materiál, To Kubo,, s tvým zdrojem lze svářet metodou Mig, Mag, Mog. Mig,nerez, hliník. Mag černej materiál. Mog černej materiál trubičkou. U hliníku a trubičky se musí měnit kladka a průvlak. P.S. Ale hlavně záleží na šikovnosti svářeče, dobrej svářeč zavaří hliník autogenem, nebo třeba vyřízne autogenem v plechu díru bez deformací ze zhasnutým hořákem, a tohle všechno bude Filip co nevidět umět protože je šikovnej, jo a nejlepší svářeči jsou ze Sovětského svazu. Zdenek.goodbigsmile

Pšán (Člen)
13.12.2017 14:28:56
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Filous psal:

...hele, asi takle...nechci kupovat masinu pro profiky za pade, takovej stroj bych proste nevyuzil, myslim ze AC/DC invertor bohate staci na to co potrebuju...nehodlam a nebudu to pouzivat 8 hodin denne a 5 dni v tejdnu...znova rikam, potrebuju svarit branku k plotu, sem tam nejakou pomocnou konstrukci, nakej drzak, navarit matku, abych vytocil utrzenej steft, podpery pod brasny a tu podsedlofku s tym taky povarim, proste spis jednoduchy vjeci, nehodlam se poustet do vyvarovani kar nebo do stavneni ramu na bajky...

..tak tady máš něco ještě levnějšího..
  https://navratdoreality.cz/kutiluv-koutek-10-3608.html


..opravdový muž s pravidelným cyklem..
VikecB12 (Člen)
30.03.2018 08:57:45
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Vobnovím to tady trochu... Filousi,cos nakonec pořídil,jak to fachá a pořídil bys to znova? Přestává mě bavit furt někoho votravovat kulivá zavaření nějaké pičoviny a na naše domácí trafo na elektrody nemám náladufuck Samozřejmě když už bych něco kupoval,tak aby tym šel vařit nerez,černej matroš a popřípadě ten pán co se votstěhoval do Humpolca... A fčil co? Stačí nějakej ten TIG HF,nebo TIG AC/DC?
Potřeboval bych celou komplet sestavu,takže sem se díval tady na to: http://www.profisvarecky.cz/cz/e-shop/6 … y-red.html
Ale zároveň nevím,jestli su už dostatečně nasranej na to domácí trafo,abych si koupil hračku za pětadvacet,když si k tomu přihodím kuklusmile2idontknow


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Filous (Člen)
30.03.2018 13:28:18
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

...koupili sme nakonec totok:
https://www.naraditechnik.cz/svarecky-t … g-201-acdc
...nejni to nic hájtek, ale maká to, mluvil sem i s člověkem, co to má v dílně uš čtyř roky, používá to denně a je spokojenej...je to bez bomby, tagže celý i s kuklou to vyšlo asi na sedumnáct...jináč já si ale neuďál eště ani housenku, má to teť doma Tom...ale musim to dovalit a zkusit něco povařit, bo se mi tam válí prasklej svod pro jednoho vazouna, tag to musim zalepit...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Honzik8719 (Člen)
31.03.2018 18:04:50
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

VikecB12 psal:

Vobnovím to tady trochu... Filousi,cos nakonec pořídil,jak to fachá a pořídil bys to znova? Přestává mě bavit furt někoho votravovat kulivá zavaření nějaké pičoviny a na naše domácí trafo na elektrody nemám náladufuck Samozřejmě když už bych něco kupoval,tak aby tym šel vařit nerez,černej matroš a popřípadě ten pán co se votstěhoval do Humpolca... A fčil co? Stačí nějakej ten TIG HF,nebo TIG AC/DC?
Potřeboval bych celou komplet sestavu,takže sem se díval tady na to: http://www.profisvarecky.cz/cz/e-shop/6 … y-red.html
Ale zároveň nevím,jestli su už dostatečně nasranej na to domácí trafo,abych si koupil hračku za pětadvacet,když si k tomu přihodím kuklusmile2idontknow

Na takovy to domaci povarenicko a chces delat hlinik? Na to uz je potreba trochu umet varit...jinak za doby porizovani jeste byli tydle technologije jen pro vopravdovy profiky...mam deset let CO vot Alfainu kdybych potreboval svarit nerez taky to umi s nerez dratem a argonem, vsak seru na to delam ve strojirenstvi a v praci mame profiky bigsmile


...relativní kochač...
K.a.s.y.m. (Člen)
01.04.2018 10:04:17
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Honzik8719 psal:
VikecB12 psal:

Vobnovím to tady trochu... Filousi,cos nakonec pořídil,jak to fachá a pořídil bys to znova? Přestává mě bavit furt někoho votravovat kulivá zavaření nějaké pičoviny a na naše domácí trafo na elektrody nemám náladufuck Samozřejmě když už bych něco kupoval,tak aby tym šel vařit nerez,černej matroš a popřípadě ten pán co se votstěhoval do Humpolca... A fčil co? Stačí nějakej ten TIG HF,nebo TIG AC/DC?
Potřeboval bych celou komplet sestavu,takže sem se díval tady na to: http://www.profisvarecky.cz/cz/e-shop/6 … y-red.html
Ale zároveň nevím,jestli su už dostatečně nasranej na to domácí trafo,abych si koupil hračku za pětadvacet,když si k tomu přihodím kuklusmile2idontknow

Na takovy to domaci povarenicko a chces delat hlinik? Na to uz je potreba trochu umet varit...jinak za doby porizovani jeste byli tydle technologije jen pro vopravdovy profiky...mam deset let CO vot Alfainu kdybych potreboval svarit nerez taky to umi s nerez dratem a argonem, vsak seru na to delam ve strojirenstvi a v praci mame profiky bigsmile

Nerez taky nechavam na klukovi co to vari denne..at ty svary vypadaj😁😁


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Progear 650 (Člen)
01.04.2018 14:34:29
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Filous psal:

...koupili sme nakonec totok:
https://www.naraditechnik.cz/svarecky-t … g-201-acdc
...nejni to nic hájtek, ale maká to, mluvil sem i s člověkem, co to má v dílně uš čtyř roky, používá to denně a je spokojenej...je to bez bomby, tagže celý i s kuklou to vyšlo asi na sedumnáct...jináč já si ale neuďál eště ani housenku, má to teť doma Tom...ale musim to dovalit a zkusit něco povařit, bo se mi tam válí prasklej svod pro jednoho vazouna, tag to musim zalepit...

bigsmilebigsmile uz aby to bylo good


vztekat se nepomaha, mam to vyzkouseny :)))
"44 HONDA CBR 600RR 44"
XJelen (Člen)
01.04.2018 18:11:37
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Progear 650 psal:
Filous psal:

...prasklej svod pro jednoho vazouna, tag to musim zalepit...

bigsmilebigsmile uz aby to bylo good

Jag vlašťovka hnízdo goodbigsmilebigsmilebigsmile


Strýcfajtr !!!
K.a.s.y.m. (Člen)
01.04.2018 19:10:33
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

XJelen psal:
Progear 650 psal:
Filous psal:

...prasklej svod pro jednoho vazouna, tag to musim zalepit...

bigsmilebigsmile uz aby to bylo good

Jag vlašťovka hnízdo goodbigsmilebigsmilebigsmile

😂😂


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
25.04.2018 23:14:05
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

...tag sem se k tomu asi po mesici dokopal a dopadlo to presne tag jag Direktor predpovidal...slepil sem to jag vlastofka hnizdo...asi bych se tym nigde nechlubil...na druhou stranu uplne napoprvy, co bych taky chtel, ze?...ale zas ouplne strasny to neni a chce to fakt trenovat...na rovnym nerezu vysiju housenku jag stroj, ale ten svod proste neumim tym horakem objet, navic ta prasklina byla po stazeni a nabodovani skoro neviditelna ...zejtra budu muset probrat se Zdendou naky vjeci...idealni by fakt byl nakej kurz...skoda ze Zdenda nesmi k masinesmile2


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Antihero (Člen)
28.04.2018 22:11:54
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Tak vida, vod jednoduchyho dc inventoru k ac/dc.
Dobra volba, znamej ma tohodle shermana ale ve třífazu a chvali si to.
Specialne hlinik jde super, akorat tomu furt jede vetrak a to cloveka po chvili zacne srat.
Ta barevna krabice z Vikecova odkazu je za ty penize hroznej srot. A jakoze set s lagricovym horakem a 8 litrovou flaskou je fak vysmech.Nebrat. Flaska ma smysl od 15 litru vejs.


There's a pie in the sky when you die.
SO 545 (Člen)
28.04.2018 22:19:38
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Ja som si objednal Tiger Utra digital 230 ACDC...stara masinka dosluzila.

https://www.rehm-online.de/en/schweissg … o-230.html

Ak toto da 25rokov ziem horak...ale ina volba moc nieje...

Antihero (Člen)
28.04.2018 22:25:23
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

A co to umi jinyho než treba fronius nebo ewm? že neni jina volba?


There's a pie in the sky when you die.
XJelen (Člen)
29.04.2018 07:39:00
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Filous psal:

...tag sem se k tomu asi po mesici dokopal a dopadlo to presne tag jag Direktor predpovidal...slepil sem to jag vlastofka hnizdo...asi bych se tym nigde nechlubil...na druhou stranu uplne napoprvy, co bych taky chtel, ze?...ale zas ouplne strasny to neni a chce to fakt trenovat...na rovnym nerezu vysiju housenku jag stroj, ale ten svod proste neumim tym horakem objet, navic ta prasklina byla po stazeni a nabodovani skoro neviditelna ...zejtra budu muset probrat se Zdendou naky vjeci...idealni by fakt byl nakej kurz...skoda ze Zdenda nesmi k masinesmile2

kápnuls na to good je to vo tréninku. Trubky v poloze jsou vyšší level smile1 Kurzy jsou drahý, sehnat někoho kdo na tebe dohlídne, ukáže pár grifů a pak už jenom trénovat good
já už bych to taky jenom lepil, nedržel jsem hořák ani nepamatuju redface


Strýcfajtr !!!
Filous (Člen)
29.04.2018 10:36:17
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

...jasny, trening dela mistrabigsmile...a mam kluka, co mu servisujem krosku, kerej v jedny firme vari zakazky pro BMW jako treba leseni budiku atd. ...sem netusil, ze treba takovy dily si v BMW nechavaj delat u maly firmy v Cechach...a fakt umi, tak bych treba moch neco pochytitidontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
29.04.2018 10:37:57
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Antihero psal:

A co to umi jinyho než treba fronius nebo ewm? že neni jina volba?

...neumi to nic jinyho nez kazda jina masina AC/DC...ale treba Fronius bych nezaplatilsmile2


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
SO 545 (Člen)
29.04.2018 14:13:37
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Filous psal:
Antihero psal:

A co to umi jinyho než treba fronius nebo ewm? že neni jina volba?

...neumi to nic jinyho nez kazda jina masina AC/DC...ale treba Fronius bych nezaplatilsmile2

to asi bolo na mna...
a plati co napisal filous. nemam znameho u froniusu a ich pultova cena je des...to je aj u REHM ale tu mam zase zaujimavu zlavu a podporu predajcu ktoreho uz roky poznam.

Zvaracku pouzivam castejsie ako len na hobby pouzitie a zaplati sa.
Ak by to bola len hobby volba potom by som siel tiez lacnou cestou jedina pozidavka by bola 2prudova masina aj ked na starsej som to obchadzal pedalom...

VikecB12 (Člen)
29.04.2018 23:08:51
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

A jà se prásknu,že sem misto svářečky rači poslal k zemi minidílničku 3x2metry a místo ní chcu postavit 3,8x6,8m zašívárničku.

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/58_img_20180420_200230.jpg

Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Lubošek (Člen)
30.04.2018 14:09:14
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

VikecB12 psal:

A jà se prásknu,že sem misto svářečky rači poslal k zemi minidílničku 3x2metry a místo ní chcu postavit 3,8x6,8m zašívárničku.http://www.suzukibandit.cz/openforum/up … 200230.jpg

taky sem doma zbořil "kadibudku" bigsmilebigsmilebigsmile


Byla doba, kdy sex byl bezpečný a motorky nebezpečné
VikecB12 (Člen)
04.06.2020 16:23:14
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Tak nakonec je doma tenhle prcek. Je to Omicron Gama 1500L HF. Su na tom podobně jako Květoš,svařit nerez plocháče de pěkně,ale trubka je horší. Ale dnes už sem slepil aspoň dusítko do vejfuku na enduru,ale chce to trenovat. Na to domácí hraní je to asi dostačující,soused s tym dělá deně v hokně a vaří s tym jak strojgood

http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/58_img_20200604_160533.jpg

Dřív bylo fšecko lepší... :-)
VikecB12 (Člen)
04.06.2020 16:24:28
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Kurva,mám to naležatoredface


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
osiris (Člen)
04.06.2020 16:42:57
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

VikecB12 psal:

Kurva,mám to naležatoredface

...v pohodě, aspoň je vidět, že se nebojíš si k práci lehnout bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
čočkin (Člen)
05.06.2020 10:58:54
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Vikec, blahopřeju k Omicronu, kluci je fakt chválej a maj i výkon good


Jen já bandita, Bandit a policejní vrtulník.... :-D
Lihy (Člen)
21.03.2021 10:38:35
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Oživuju téma. Je tu někdo kdo by mi doporučil (ideálně i šop kde maj všechny cajky k tomu) nějaký tohleto svařovadlo...jako vim o tom celkem kulový, ale každou chvíli by se to hodilo. Takže jako obvykle potřebuju něco univerzálního :). Budu potřebovat svařovat jak venku, silnější matroš, tak i něco menšího nebo jemnějšího v dílně. Takže mi z toho vychází něco co má možnost vařit i obalovanou elektrodou.
Jak jsem psal, úplně tomu nehovim, ale mám dojem, že by se mi hodil MMA-TIG invertor. TIG proto, že jedinou nevýhodu co na něm vidim je rychlost svařování a to mě netrápí (ale třeba mě vyvedete z omylu). Naopak mi připadá, že je univerzální stran toho co s tim jde svařovat a preciznost sváru. No a na hrubý věci bych používal MMA.
Takže očekávám, že se nudíte v domácim vězení a pošlete mi odkaz na nákupní košík v nějakym e-shopu kde bude naházený všechno co je třeba, já to zaplatim a až to vybalim můžu konečně vyvařit garážový vrata a pak se vrhnout na sváření nerez napáječek pro kozy bigsmile
Cenu moc netušim (respektive nevim co je už dobrý a co je jen levný krám), ale asi strop bych dal 40k, jakože komplet všechno s rukavicema, kuklou, láhví, jednou krabicí elektrod :)...prostě komplet.
Ale třeba mi i řekněte že je to blbost, že je lepší to a to, nebo že za tu cenu je to špatný a ať dám tolik a tolik nebo koupim tohle....
Díky

Lihy (Člen)
21.03.2021 10:52:11
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Tak koukám, že jsem si měl nejdřív přečíst celý to vlákno :)
Prostě potřebuju vesměs to samý co Filip, ale komplet se všim a ideálně i kurz (ale to mám asi v současný situaci smůlu)

Mour (Člen)
21.03.2021 11:16:17
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Lihy psal:

Tak koukám, že jsem si měl nejdřív přečíst celý to vlákno :)
Prostě potřebuju vesměs to samý co Filip, ale komplet se všim a ideálně i kurz (ale to mám asi v současný situaci smůlu)

....proč? ....to dáš online goodbigsmilebigsmile

čočkin (Člen)
21.03.2021 11:36:19
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

goodbigsmilebigsmilebigsmile


Jen já bandita, Bandit a policejní vrtulník.... :-D
hlemejzd999 (Člen)
21.03.2021 12:12:46
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

že vás to furt baví ...cool


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
XJelen (Člen)
21.03.2021 16:18:41
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Mour psal:
Lihy psal:

Tak koukám, že jsem si měl nejdřív přečíst celý to vlákno :)
Prostě potřebuju vesměs to samý co Filip, ale komplet se všim a ideálně i kurz (ale to mám asi v současný situaci smůlu)

....proč? ....to dáš online goodbigsmilebigsmile

bigsmilebigsmilebigsmile


Strýcfajtr !!!
Filous (Člen)
22.03.2021 09:28:35
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Lihy:
...kámo, kurz bych potřeboval taky, protože s TIGem furt vařim jako píčasmile2 ...základ je umět si nastavit mašinu a to já pořád neumim, takže furt jedu pokus-omyl a to tě za chvíli začne srát...navíc začínám mít nahovno voči a v kukle vidim jen vohnivý slunce...ale Tom si svařil komplet nerezovej lauf na Spideragood


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
22.03.2021 09:31:04
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

...a třeba ten Sherman, co máme my už je dneska za 13t Kč s příslušenstvím, což je asi dobrý...dokoupíš jen bombu, kus hadice a pořádnou kuklu...

https://www.naraditechnik.cz/svarecky-t … g-201-acdc


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
VikecB12 (Člen)
22.03.2021 12:35:42
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Já su s tigem spokojenej,ale vobčas by se šiklo i to COčko. Od toho co mám doma tiga,sem nevzal do ruky elektrodu. Aji vobyč matroš rači vaří tym.
Přez vánoce sem posvařoval z jeklů venkovní sezení👍

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/58_img_20210113_183325.jpg


A tatovi sem sfoukl na GS mezisvod.

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/58_img_20200730_172435.jpg

Dřív bylo fšecko lepší... :-)
VikecB12 (Člen)
22.03.2021 12:39:11
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

piča,zase je to votočenýsmile2
První věc,co sem s tym povařil,byl vozejček na to,aby to bylo pěkně pokupě a na kolečkách zaparkovaný vedle ponkugood


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
VikecB12 (Člen)
22.03.2021 12:42:21
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Jinak dnes bych asi koupil tohle,kvuli tomu hliníku. https://www.expondo.cz/stamos-power-2-s … t-10020125


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
huskyb12 (Administrator)
22.03.2021 18:30:12
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Co to tam máš za vlaštovčí hnízda voe ? :)


ale di, Ty brepto ...
Lihy (Člen)
22.03.2021 19:48:34
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Filous psal:

...a třeba ten Sherman, co máme my už je dneska za 13t Kč s příslušenstvím, což je asi dobrý...dokoupíš jen bombu, kus hadice a pořádnou kuklu...

https://www.naraditechnik.cz/svarecky-t … g-201-acdc

Díkes good, akorát nevím jestli je dobrý kupovat to s příslušenstvím jako set. Co mám zkušenost z jiných věcí, tak do setu dávaji většinou to příslušenství na hovno...viz tady ta kukla a kartáčo-kladívko...dyk bych to koupil jen proto abych to pak doma vyhodil bigsmile Takže si řikám co tam bude za káblíky k elektrodám atd...

Filous (Člen)
22.03.2021 20:14:53
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

...nahovno je akorat ta kukla a kladiflo, kabely sou cajk...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
VikecB12 (Člen)
22.03.2021 21:42:46
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Kuklu valím samostmívačku z Lidlu a zatím funguje dobře. Uvidíme jak dlouho. A je v krutým érbraši,samej plamen,tak si čék připadá jak v OCCcoolbigsmilebigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
corimec (Člen)
23.03.2021 17:57:18
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

já mám taky nejakou samostmívačku za 500 z Polska a funguje,ale je to opravdu jen občas neco bodnout.Když budu vařit denně cena je jinde.Svářečí chodí na měření zraku jestli nestrácí prostorové vidění.Mám Pegase od ALFAINU a na práci v baráku pro mne super.Na slabý material použivám elektrody na antikoro.

Lihy (Člen)
23.03.2021 19:40:39
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Tak mi tady jeden kluk co má u mě pronajatou garáž a živí ho svařování poslal odkaz na tohlento:
https://www.svarecky-obchod.cz/invertor … plasma.htm

VikecB12 (Člen)
23.03.2021 22:04:05
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

corimec psal:

já mám taky nejakou samostmívačku za 500 z Polska a funguje,ale je to opravdu jen občas neco bodnout.Když budu vařit denně cena je jinde.Svářečí chodí na měření zraku jestli nestrácí prostorové vidění.Mám Pegase od ALFAINU a na práci v baráku pro mne super.Na slabý material použivám elektrody na antikoro.

Jasný,když bys to bral na svařování denně,tak se musíme bavit v jinejch cenovkách,ať u svářeček,tak u těch doplňků.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Filous (Člen)
23.03.2021 23:03:02
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

Lihy psal:

Tak mi tady jeden kluk co má u mě pronajatou garáž a živí ho svařování poslal odkaz na tohlento:
https://www.svarecky-obchod.cz/invertor … plasma.htm

...řek bych, že všechny tyhle mašiny v týhle cenový relaci budou vevnitř dost podobný, tady je navíc ta řezačka, což se může taky hodit...good


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
hlemejzd999 (Člen)
24.03.2021 09:52:02
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

VikecB12 psal:
corimec psal:

já mám taky nejakou samostmívačku za 500 z Polska a funguje,ale je to opravdu jen občas neco bodnout.Když budu vařit denně cena je jinde.Svářečí chodí na měření zraku jestli nestrácí prostorové vidění.Mám Pegase od ALFAINU a na práci v baráku pro mne super.Na slabý material použivám elektrody na antikoro.

Jasný,když bys to bral na svařování denně,tak se musíme bavit v jinejch cenovkách,ať u svářeček,tak u těch doplňků.

máme všichni v práci Speedglass 9100XX , voproti těm kuklám z Lidlu  je to teda rozdíl jak hovado, ale hlavně v pohodlí, jak drží na květáku (účinek clony nedokážu posoudit )  good... a o měření prostorového vidění jsem nikdy neslyšel bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
osiris (Člen)
24.03.2021 10:28:55
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

hlemejzd999 psal:
VikecB12 psal:
corimec psal:

já mám taky nejakou samostmívačku za 500 z Polska a funguje,ale je to opravdu jen občas neco bodnout.Když budu vařit denně cena je jinde.Svářečí chodí na měření zraku jestli nestrácí prostorové vidění.Mám Pegase od ALFAINU a na práci v baráku pro mne super.Na slabý material použivám elektrody na antikoro.

Jasný,když bys to bral na svařování denně,tak se musíme bavit v jinejch cenovkách,ať u svářeček,tak u těch doplňků.

máme všichni v práci Speedglass 9100XX , voproti těm kuklám z Lidlu  je to teda rozdíl jak hovado, ale hlavně v pohodlí, jak drží na květáku (účinek clony nedokážu posoudit )  good... a o měření prostorového vidění jsem nikdy neslyšel bigsmile

...to nejde vůbec ani porovnat bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
VikecB12 (Člen)
24.03.2021 14:27:55
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

no ta lidlovská se dá v klidu porovnat s kuklou za 1500-2000kč z nějakejch svářecích potřeb,protože má totožnej pajšl,teda hodnotama. Aspoň cosem tady měl jednu pujčenou,než sem koupil toho lidla. Zatím sem v té kukle spotřeboval při vaření 2 flašky argonu 20litrů a kukla fachčí. Mívají myslím dva druhy,bral sem tu dražší za nějakejch 9kil.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
hlemejzd999 (Člen)
24.03.2021 17:33:29
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

osiris psal:
hlemejzd999 psal:
VikecB12 psal:


Jasný,když bys to bral na svařování denně,tak se musíme bavit v jinejch cenovkách,ať u svářeček,tak u těch doplňků.

máme všichni v práci Speedglass 9100XX , voproti těm kuklám z Lidlu  je to teda rozdíl jak hovado, ale hlavně v pohodlí, jak drží na květáku (účinek clony nedokážu posoudit )  good... a o měření prostorového vidění jsem nikdy neslyšel bigsmile

...to nejde vůbec ani porovnat bigsmile

Já vím, bigsmile, ale nechápu, jak v tom může někdo vůbec dělat něco doma, já ji měl pujcenou od souseda  a kdyby nebyla jeho, tak s ní yebnu o zem bigsmile.. To bych si radši koupil už tu speed Glass 3M nějakou nejlevnější  jen na doma... Kdybych Teda jako chtěl svařovat něco doma, což nechci bigsmile


Nejlepší ovoce jsou cecky - samá dužina a žádný pecky 
K.a.s.y.m. (Člen)
24.03.2021 18:52:31
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

hlemejzd999 psal:
osiris psal:
hlemejzd999 psal:


máme všichni v práci Speedglass 9100XX , voproti těm kuklám z Lidlu  je to teda rozdíl jak hovado, ale hlavně v pohodlí, jak drží na květáku (účinek clony nedokážu posoudit )  good... a o měření prostorového vidění jsem nikdy neslyšel bigsmile

...to nejde vůbec ani porovnat bigsmile

Já vím, bigsmile, ale nechápu, jak v tom může někdo vůbec dělat něco doma, já ji měl pujcenou od souseda  a kdyby nebyla jeho, tak s ní yebnu o zem bigsmile.. To bych si radši koupil už tu speed Glass 3M nějakou nejlevnější  jen na doma... Kdybych Teda jako chtěl svařovat něco doma, což nechci bigsmile

Kdyby jsi nepoznal profi tak by ti to neprislo.taky zalezi jak je clovek narocnej.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
XJelen (Člen)
25.03.2021 07:26:52
Offline

Re: ...dotaz na svářeče

huskyb12 psal:

Co to tam máš za vlaštovčí hnízda voe ? :)

bigsmilegood


Strýcfajtr !!!

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr