Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Brzdové kotouče Arashi

Libor46 (Člen)
08.08.2019 20:33:49
Offline

Brzdové kotouče Arashi

Je to již cca 1000km, které sdílím s novými kotouči značky Arashi.
Vzhledově vypadají takto :

http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/5798_img_20190801_191645.jpg


http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/5798_img_20190802_185504.jpg


http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/5798_img-20190801-wa0004.jpg





Objednal jsem je z www.rutan.cz za cenu 6990 Kč.
Brzdný účinek se mi zdá být buďto o trošku lepší, než origo kotouče nebo stejný. Zatím se zajíždějí a desky si pomalu sedají na celou plochu kotouče.
Kdyby vás něco zajímalo, klidně se zeptejte.
Měnil jsem kvůli kotoučům pod limitem a na tyto kotouče jsem slyšel od známého pochvalu, že fungují, nemizí a dobře brzdí, tak jsem je prubl...


Bandit pičo!
Filous (Člen)
09.08.2019 08:35:01
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

...montoval sem asi štvery Rutanovic a nigdo si zatím nestěžoval...já a Tom Jr. máme dyzajnovje ty samý, ale vobjednávaný přes ebay v Hong Kongu a taky zatím cajk...Tom Už je jezdí asi štvrtou sezónu a jedinej "negativní" poznatek je ten, že víc žerou desky...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Libor46 (Člen)
09.08.2019 09:46:41
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

Taky jsem se první díval na Aliexpresu. Vychází tam za 4800 komplet i se zadním, ale na druhou stranu jsem se bál, že dojdou třeba jiné nebo vadné a už to nevyreklamuju. Tak jsem si je tehdá objednal u nás.... A co čert nechtěl, došly mi kotouče na FZ1, naštěstí pan Rutanovic je solidní chlápek a poslal mi obratem zpětný balík.
A s mým nájezdem cca 4 až 5000 ročně mě ty desky zas až tak nevadí.


Bandit pičo!
Filous (Člen)
09.08.2019 10:13:43
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

Libor46 psal:

Taky jsem se první díval na Aliexpresu. Vychází tam za 4800 komplet i se zadním, ale na druhou stranu jsem se bál, že dojdou třeba jiné nebo vadné a už to nevyreklamuju. Tak jsem si je tehdá objednal u nás.... A co čert nechtěl, došly mi kotouče na FZ1, naštěstí pan Rutanovic je solidní chlápek a poslal mi obratem zpětný balík.
A s mým nájezdem cca 4 až 5000 ročně mě ty desky zas až tak nevadí.

...se clem a dph vyjdou na cca 5500,-...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
09.08.2019 10:14:22
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

Filous psal:
Libor46 psal:

Taky jsem se první díval na Aliexpresu. Vychází tam za 4800 komplet i se zadním, ale na druhou stranu jsem se bál, že dojdou třeba jiné nebo vadné a už to nevyreklamuju. Tak jsem si je tehdá objednal u nás.... A co čert nechtěl, došly mi kotouče na FZ1, naštěstí pan Rutanovic je solidní chlápek a poslal mi obratem zpětný balík.
A s mým nájezdem cca 4 až 5000 ročně mě ty desky zas až tak nevadí.

...se clem a dph vyjdou na cca 5500,-...

...teda jakože všechny tři...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
David84 (Člen)
27.08.2019 15:52:35
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

Libor46 - jaký jsi tam dal desky? Ty jejich doporučovaný CL brakes?

Libor46 (Člen)
27.08.2019 23:49:05
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

David84 psal:

Libor46 - jaký jsi tam dal desky? Ty jejich doporučovaný CL brakes?

Přesně tyto:
https://www.abmoto.cz/cz/e-shop/904295/ … ticek.html

Brzdí to velmi hezky


Bandit pičo!
Filous (Člen)
28.08.2019 08:25:33
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

...taky na nich jezdim EBC smes HH a spokojenost.


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
David84 (Člen)
28.08.2019 10:01:12
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

Díky borci, ta nabídka z číny je zajímavá

Filous (Člen)
28.08.2019 21:38:20
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

...jen pocitej i se clem a dph...a ja je bral na ebay, kerej mi prijde "verohodnejsi"idontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
David84 (Člen)
29.08.2019 10:50:41
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

S tím já počítám. Jak to vlastně probíhá? To už bylo zahrnutý v ceně nebo se ti ozval celní úřad a tys to musel dodatečně zaplatit?

Filous (Člen)
29.08.2019 11:22:55
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

David84 psal:

S tím já počítám. Jak to vlastně probíhá? To už bylo zahrnutý v ceně nebo se ti ozval celní úřad a tys to musel dodatečně zaplatit?

...ozval se CÚ, doložíš vyžádanou dokumentaci a zaplatíš při předání pošťákem...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
andre.marek (Člen)
29.08.2019 11:57:29
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

Jenom doporučuji při objednávce vybrat něco, kde je alespoň malé poštovné, protože clo a DPH se platí i z tohoto. Pokud je zdarma, vyměří ti to podle ceníku ČP do Číny, pak z této částky platíš... sick sick

LukinB6 (Člen)
30.03.2020 21:25:10
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

Já už je mám na své GSX1250FA také.
Mám je ve svém e-shopu s cenou 5999Kč
S heslem BANDITPIČO -1000Kč. goodwww.4mymoto.czgood
good

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/196_img-1447.jpg


http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/196_img-1445.jpg


good

Lukáš
good www.4mymoto.cz good


GSX1250FA
tomasNJ (Člen)
31.03.2020 01:10:58
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

Sem už asi starý, dříve se mi strašně líbily, neska mi přijdou jak klaunijada, sem též take zubaté měl na kroskej, šlo to do piče (teda pověsit na zeď) a dal jsem tam novky orig vzhledu


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
Libor46 (Člen)
31.03.2020 09:13:19
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

LukinB6 psal:

Já už je mám na své GSX1250FA také.
Mám je ve svém e-shopu s cenou 5999Kč
S heslem BANDITPIČO -1000Kč. goodwww.4mymoto.czgood
good
http://www.suzukibandit.cz/openforum/up … g-1447.jpg
http://www.suzukibandit.cz/openforum/up … g-1445.jpg
good

Lukáš
good www.4mymoto.cz good

Tos je pussy nemohl mít na skladě už loni? bigsmile
Nu což, ale vypadá to dobře good


Bandit pičo!
Filous (Člen)
31.03.2020 17:04:49
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

tomasNJ psal:

Sem už asi starý, dříve se mi strašně líbily, neska mi přijdou jak klaunijada, sem též take zubaté měl na kroskej, šlo to do piče (teda pověsit na zeď) a dal jsem tam novky orig vzhledu

...hééééj pankáči, třeba mě se k tomu mýmu kolotoči náramně hodějcoolbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Mour (Člen)
31.03.2020 17:16:43
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

Bro, Fijat je bez vkusubigsmilebigsmile ....mě by se taky hodilygood

tomasNJ (Člen)
31.03.2020 17:42:01
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

Filous psal:
tomasNJ psal:

Sem už asi starý, dříve se mi strašně líbily, neska mi přijdou jak klaunijada, sem též take zubaté měl na kroskej, šlo to do piče (teda pověsit na zeď) a dal jsem tam novky orig vzhledu

...hééééj pankáči, třeba mě se k tomu mýmu kolotoči náramně hodějcoolbigsmile

K Tvojemu asi jo, tam s tím asi nemám problém, ale na serijovce je to take divné, (asi jak leginy na tlusťošce) estě dys na tom jede mrdal.... bigsmile
každopádně pane Uhlobarone, já naopak ten vkus mám bigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmile


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
Banditatom (Člen)
31.03.2020 18:37:59
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

Fijatej tys v prechodu?bigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
LukinB6 (Člen)
31.03.2020 20:06:38
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

Mě už nudily ty klasické kulaté tak jsem to vyměnil. Myslím, že to vypadá dost dobře. Úplně to ten pohled na přední či zadní kolo změní.

A šimsemsi dle objednávek v shopu, že se líbjej nejen mě bigsmile

good


GSX1250FA
Libor46 (Člen)
19.12.2020 21:18:50
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

Ahoj, máte někdo zkušenost s motokotouce.cz?

Mam kotouče od Rutana, které začali kopat, tak je chci nechat přenýtovat.
Kotouče byly úplně nové, když jsem moto kupoval, ale fakturu už předchozí majitel nedohledal.

Kopat začaly po jedné ostřejší jízdě. Desky se úplně spálily, nemám tucha, co to bylo zač, ale jednoznačně to byla jejich vina. Značka tam žádná nebyla a byly červené...

http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/5798_img_20200826_194203.jpg



Nebo někdo nějaký jiný nápad?


Bandit pičo!
K.a.s.y.m. (Člen)
20.12.2020 09:34:42
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

Libor46 psal:

Ahoj, máte někdo zkušenost s motokotouce.cz?

Mam kotouče od Rutana, které začali kopat, tak je chci nechat přenýtovat.
Kotouče byly úplně nové, když jsem moto kupoval, ale fakturu už předchozí majitel nedohledal.

Kopat začaly po jedné ostřejší jízdě. Desky se úplně spálily, nemám tucha, co to bylo zač, ale jednoznačně to byla jejich vina. Značka tam žádná nebyla a byly červené...

http://suzukibandit.cz/openforum/upload … 194203.jpg

Nebo někdo nějaký jiný nápad?

To umi udelat goldfreny..na deskach se setrit nevyplati.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
corimec (Člen)
20.12.2020 10:04:48
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

Taky mi goldfreny vydřeli kotoučebadcelá sada na předek mě kdysi stála 500kč,tak jsem je vzal,ale neušetřilredface

VikecB12 (Člen)
20.12.2020 13:20:15
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

Jednou sem si na starýho bawca objednal velkej kotouč a k němu mě přibalili desky TRW,nějaký černý organický mrdky a během jedné cesty přez Rakousko byl kotouč posmrti. Naštěstí uznali reklamaci,dostal sem druhej kotouč a použil sem osvědčený sintr desky a už to bylo oukejgood


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
Libor46 (Člen)
20.12.2020 14:21:46
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

Jojo, teď mám AP racing desky od Kojaka.
Zítra budu na motokotouce.cz volat a nějak se s ním zkusím domluvit.
Dokonce jsem se díval a zjistil, že to k němu mám kousek, tak bych mu je i osobně dovezl.


Bandit pičo!
Libor46 (Člen)
11.03.2021 21:26:46
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

Konečně jsem se dočkal a mám kotouče doma. Pan Zela z www.motokotouče.cz je maximálně vytížený a trvaly mu mé kotouče od 22.12.2020 do fčíl, dnes došly poštou.

Pár postřehů, když jsem mu je v prosinci vezl:
Má malou dílnu, která je maximálně zarvaná všemi možnými kotouči. Očividně je vyhledávaný.
Hned, jak viděl, že mu nesu kotouče Arashi, tak mu bylo jasné proč mu je nesu. Říkal, že ty kotouče byly vždy průser, ale co předvádí poslední dobu, tak je to prasárna.
Má jich tam na opravu doslova hromady a dle jeho slov všechny dojely na špatné nýty.

Pokecali jsme spolu a doporučoval mi v každém případě desky EBC HH, se kterými mám stejně výbornou zkušenost a zase je na motorku budu dávat hned, jak ojedu AP racingy.

http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/5798_img_20210311_144338.jpg


http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/5798_img_20210311_144346.jpg


http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/5798_img_20210311_144359.jpg



Zde pár foto.

Kotouče mají místo 4,8mm rovnou 5mm a na moji mrdku se do třmenů normálně a bez problému vlezly.

Cena byla 4200 za jeden repasovaný kotouč.

Jinak klukovi stojí v garáži Honda Afrika cca 5 let stará, u které mi ukazoval taky vymlácené nýty na kotoučích. Údajně je bída už i v prvovýrobě u hondy.


Bandit pičo!
tomasNJ (Člen)
12.03.2021 08:47:05
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

Ty unaseče jsou vtipné už jen vzhledem bigsmilebigsmilebigsmile


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
Libor46 (Člen)
12.03.2021 16:17:11
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

tomasNJ psal:

Ty unaseče jsou vtipné už jen vzhledem bigsmilebigsmilebigsmile

V unašečích údajně problém žádný není. A že jsou zlaté nebo prapodivně tvarované? Sto lidí, sto chutí. Na motorce to blbě nevypadá a konečně je tam něco, co doufám vydrží než půjde do světa.


Bandit pičo!
Kuba B12 (Člen)
12.03.2021 18:25:44
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

Co koho vede zkouset domaci vyrobce kotoucu?  Se nemate radi?


honda je honda
Libor46 (Člen)
12.03.2021 19:11:38
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

Klučina dělá kotouče minimálně 15 let. Něco jde dohledat i na netu.

http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/5798_screenshot_20210312_185247_comandroidgallery3d.jpg



Dílnu má hezky vybavenou a rozhodně budu teď teď víc v klidu, než když tam byly Arashi. Odešly mi tyto a údajně i ty, co jsem měl cca 4000 km na Bandasce, na které byly desky EBC HH.

A ano, mám se rád smile1


Bandit pičo!
kojaksro (Člen)
13.03.2021 01:47:11
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

....já se teda vyjádřím k nějaké vlastnosti samotných kotoučů i destiček pro motorky.

...kotouče které mají vlastnost plovoucí, znamená:

1. plovoucí kotouč dává (absorbuje) lépe teplotní výkyv brzdičů, ne destiček
2. samotné brždění v úhlu náklonu (poloha brzdiče) motocyklu lépe vyrovná plovoucí kotouč
3. váha, výkon, vlastnosti samotného motocyklu (pro brzdový systém), je daná výrobce komponentů brzdového systému, ne výrobcem samotného motocyklu
4. náběh samotného brzdového účinku u plovoucího kotouče je závislý na použitém brzdiči, monoblock, axiál, nebo radiál

...a teď k destičkám

1. děte do prdele
2. Filous (promine) napíše, že HH od EBC jsou nejlepší
3. Filous (už nepromine) ano pro ježdění stylem jakým jezdí Filous jsou dublesintry desky ideální
4. co je vlastě doublesintr - destičky určené pro plovoucí kotuče
5. doublesintr je brzdová destička SBS, EBC, Brembo, AP-Racing ....ale pozor

převedu na styl samotné jízdy a jak jinak než na B12:

A budu hnusnej, ke všem co myslí že je čím víc HH, nebo TT, RC je lepší

...je rok 2021 a jestli si myslíte, že před 20-30 neuměli závodníci brzditidontknow

1. organic - pod tímto názvem nejdeš organické směsi a ta nejlevnější bude stát fakt za prd, pokud jedeš old nebo pomalu je to ideál pohodová směs
2. semi metalic - krásnej název pro lepší organické desky, jezdí na tom většina japonců z výroby Nissin, Tocico
3. sintrované-slinutý kompozit - super destička, kterou chce každej - má to v nabídce Brembo, SBS, AP, Nissin a vlastě všichni pro nadupaný motorky a proto si musíš dát pozor aby jsi vybral správnou směs.
4. sintrované-slinutý kompozit race, čistokrevná závodní destička ve směsi RC, ZZ04, SSR, SCm APF, a každá směs je určená pro jiný styl závodění
5. vynechal jsem všechny destičky pro Off-Road, ATV a jiný mrdky, tomu nerozumímsmile1

Co závěrem, když si nebudu jistý co za směs destiček, tak se prostě zeptám, toho, který tomu rozumísmile1

....a těch směsí je samozřejmě daleko vícesick a není vůbec jednoduché se v nich vyznat, jako laikass


.....pořád lepší rychle než nebezpečně....dáme drink
Aldatuner (Člen)
13.03.2021 09:30:12
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

kojaksro psal:

....já se teda vyjádřím k nějaké vlastnosti samotných kotoučů i destiček pro motorky.

...kotouče které mají vlastnost plovoucí, znamená:

1. plovoucí kotouč dává (absorbuje) lépe teplotní výkyv brzdičů, ne destiček
2. samotné brždění v úhlu náklonu (poloha brzdiče) motocyklu lépe vyrovná plovoucí kotouč
3. váha, výkon, vlastnosti samotného motocyklu (pro brzdový systém), je daná výrobce komponentů brzdového systému, ne výrobcem samotného motocyklu
4. náběh samotného brzdového účinku u plovoucího kotouče je závislý na použitém brzdiči, monoblock, axiál, nebo radiál

...a teď k destičkám

1. děte do prdele
2. Filous (promine) napíše, že HH od EBC jsou nejlepší
3. Filous (už nepromine) ano pro ježdění stylem jakým jezdí Filous jsou dublesintry desky ideální
4. co je vlastě doublesintr - destičky určené pro plovoucí kotuče
5. doublesintr je brzdová destička SBS, EBC, Brembo, AP-Racing ....ale pozor

převedu na styl samotné jízdy a jak jinak než na B12:

A budu hnusnej, ke všem co myslí že je čím víc HH, nebo TT, RC je lepší

...je rok 2021 a jestli si myslíte, že před 20-30 neuměli závodníci brzditidontknow

1. organic - pod tímto názvem nejdeš organické směsi a ta nejlevnější bude stát fakt za prd, pokud jedeš old nebo pomalu je to ideál pohodová směs
2. semi metalic - krásnej název pro lepší organické desky, jezdí na tom většina japonců z výroby Nissin, Tocico
3. sintrované-slinutý kompozit - super destička, kterou chce každej - má to v nabídce Brembo, SBS, AP, Nissin a vlastě všichni pro nadupaný motorky a proto si musíš dát pozor aby jsi vybral správnou směs.
4. sintrované-slinutý kompozit race, čistokrevná závodní destička ve směsi RC, ZZ04, SSR, SCm APF, a každá směs je určená pro jiný styl závodění
5. vynechal jsem všechny destičky pro Off-Road, ATV a jiný mrdky, tomu nerozumímsmile1

Co závěrem, když si nebudu jistý co za směs destiček, tak se prostě zeptám, toho, který tomu rozumísmile1

....a těch směsí je samozřejmě daleko vícesick a není vůbec jednoduché se v nich vyznat, jako laikass

Doufám, že si mi to vybral dobře....akorát to doma rozebírám a chystám na obnovu brzdového systému 😊

osiris (Člen)
13.03.2021 10:49:10
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

kojaksro psal:

.................1. děte do prdele....................

...už jsem se vrátil, co tam máš dál? bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Banditatom (Člen)
13.03.2021 11:10:16
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

osiris psal:
kojaksro psal:

.................1. děte do prdele....................

...už jsem se vrátil, co tam máš dál? bigsmile

...a jak bylo?bigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
osiris (Člen)
13.03.2021 11:25:37
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

Banditatom psal:
osiris psal:
kojaksro psal:

.................1. děte do prdele....................

...už jsem se vrátil, co tam máš dál? bigsmile

...a jak bylo?bigsmile

...jako vždycky bigsmile, nic novýho


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
VikecB12 (Člen)
13.03.2021 12:11:04
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

Smrádek,sle teploučkobigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
tomasNJ (Člen)
14.03.2021 02:13:41
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

osiris psal:
kojaksro psal:

.................1. děte do prdele....................

...už jsem se vrátil, co tam máš dál? bigsmile

nespimbigsmilebigsmilebigsmilebigsmile


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
tomasNJ (Člen)
14.03.2021 02:22:36
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

Libor46 psal:
tomasNJ psal:

Ty unaseče jsou vtipné už jen vzhledem bigsmilebigsmilebigsmile

V unašečích údajně problém žádný není. A že jsou zlaté nebo prapodivně tvarované? Sto lidí, sto chutí. Na motorce to blbě nevypadá a konečně je tam něco, co doufám vydrží než půjde do světa.

ano, jsou hnusné a disproporčnísmile1good


__________________________________________________________________________________
Fabbrica Italiana di Automobili Torino                     Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
Libor46 (Člen)
14.03.2021 04:51:58
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

tomasNJ psal:

ano, jsou hnusné a disproporčnísmile1good

Tak ať ass bigsmile

http://suzukibandit.cz/openforum/uploads/5798_img_20210313_145309.jpg

Bandit pičo!
Bishop (Nový člen)
19.09.2021 10:33:58
Offline

Re: Brzdové kotouče Arashi

Zdarec sranec. Mám teď nové kotouče Arashi a za tu cenu to nemá chybu. Vyjdou i s clem a daní kolem 4700kč. Jezdím jak buzna, takže mě už vydrží až do důchodu. Ozvu se až natočím pár stovek km. cool
coolcool

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr