Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Nestartuje z čista jasna

nevo7 (Člen)
11.05.2014 16:52:26
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

Práveže sviečky som menil aj spolu so vzduchovým filtrom a je to rozhádzané zrazu. Ako motorka išla po staru, tak s novými hlavnými výmennými dielami sa asi rozhádzalo niečo íné /buď karburátor, prísun vzduchu, alebo prísun paliva/. Tie gumy sú len popraskané tak trošku, nič hrozné. No preverím si ceny v Suzuki a uvidím. A vzduch cez ne neťahá, ani sa mi nezdá, že by ťahal vzduch niekde bokom /ale písu to ako príčinu pomaly padajúcich otáčok/. Skúsim ešte tú synchronizáciu karburátorov a keď nič, tak jedine už do servisu na ventily /alebo si to na nete naštudujem a skúsim to aj doma/, výmenu rozvodovej reťaze, novú spojku by to chcelo a neviem čo ešte, ako to 120000 km išlo len s liatim benzínu, teraz sa to liatim benzínu rozsýpa surprised.


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
nevo7 (Člen)
21.05.2014 11:45:57
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

Som z toho stále zúfalý. Včera naskočila tak na 3 minúty. Urobil som si manometer, že zosynchronizujem karburátory. Potom chcípla a už to nemôžem naštartovať. Točí len štartér a nič. Sviečky som pozeral suché. Vyzerá, že nejde benzín na ne. Ani to pri štarte nezakašle, že by to chcelo naskočiť. Karburátor som teraz pozeral, odkalil opäť zospodu, membrány, ihla v poriadku, nikde nič. Po štartovaní, opäť pozrel nádržky karburátora zospodu, mali natečený benzín. Skúsil som aj benzín pod sviečky, ale nemalo to tendenciu naskočiť. Čo to môže byť? Čo ovplyvňuje aby z karburátorov išiel benzín do valcov? idontknow idontknow
Pozriem ešte či dávajú všetky sviečky iskru, skúsim staré sviečky, ale v tom asi chyba nebude /ani v sviečkových kábloch/.


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
K.a.s.y.m. (Člen)
21.05.2014 12:37:57
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

Koukni jak silnou mas jiskru kdyz startujes? Kdyz pri startu klesne palubni napeti pod urcite napeti myslim ze 10V tak to nenatocis i kdyz se starter toci a jiskru to hazi Ke karburaci. Jen odkaleni nestaci je treba je vycistit celkove a to poradne..jinak to budes delat znova.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
nevo7 (Člen)
21.05.2014 20:52:58
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

Dal som staré sviečky, pozrel iskry, všetko OK, ale nejde to. Iskra nejaká je, neviem či silná, či slabá. Baterka je úplne nová, možno 20 štartov, čo točí štartér a nenaskoči, ale skúsim ju nabiť.
Karburátor som celý prečistil asi pred týždňom, potom to trošku išlo /aspoň čo som prešiel asi do 10 km na nový benzín/. Dnes som len odkalil spodok a pozrel vrchné membrány s ihlami. Ale karburátory boli dosť čisté na 15 ročnú mašinu, to babetta či jawa čo som si robil boli úplne v inom horšom stave.
No Bandit potreboval údržbu, ale teraz keď zomrel zrazu, neviem či ho ešte vzkriesim surprised a tak som sa tešil, že sa niečo priučím, karbec na jawe zvládnem, ale 4V je asi už veľa smile1.


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
nevo7 (Člen)
03.06.2014 21:37:07
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

Pýtam sa to znova. Čo ovplyvňuje aby z karburátorov išiel benzín do valcov?
Sviečky sú stále súché, aj po 20 štartovaniach. Len točí štartér, ale motorka nenaskočí. Benzín ide z nádrže do karburátorov iste, po odkalení sú plné. Sviečky aj baterka nové, majú tak 10 km. Sviečky dávajú iskru keď sú vonku. Karburátory za posledný mesiac 3x prečistené, nič zásadné som tam nenašiel, nastavená bohatosť.
Je chyba len v karburátoroch? Alebo zničené nejaké čidlo? Prípadne nastevenia ventilov ovplyvňujú štart? Chcel som robiť aj synchronizáciu karburátorov, ale nenaštartujem odkedy mám manometer na to. Mám to skúsiť na roztlačenie? Neviem čo s tým je opäť.


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
osiris (Člen)
03.06.2014 21:55:27
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

...chce se mi říct, že jestli jsi tím rozebíráním něčeho co neznáš (tím pádem asi ani moc nepoznáš jestli je tam něco jinak), nic nezkurvil, tak když nastavíš bohatost do základní pozice, tak by ti měla chytit
...nepropíchnul sis, tím studováním co je uvnitř, membránu? bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
nevo7 (Člen)
04.06.2014 10:09:53
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

Nie membrány boli v poriadku, ten vrch išiel ľahko von, kryt, pruzina a membrána s ihlou v plaste, tam som nič s ostrým nerobil. Bohatosť nastavená 1 7/8 otáčky.
Dnes som skúsil druhú baterku a stále nič. Ešte skúsim štart bez vzducháču. Ešte som sa dočítal na inom fóre o suchých sviečkach, že vyhodiť karburátory, zaradiť dvojku a krútiť zadným kolesom a skúšať, či ťahá vzduch cez tie gumové prírubky medzi motorom a karburátorom. Ak ťahá, tak problém je v karburátore, ak nie, tak falošný vzduch ťahá niekde.
Spätne som si prečítal svoje príspevky a začalo to výmenou vzduchového filtra, nechcela naštartovať, pozretie krajných sviečok a chytila, po asi 4 km sa začala správať, že nemá benzín /vtedy mení motorka zvuk/, zastavila a len štartér točil a nič. To isté teraz, štartér točí a nič. Ale isté je, že benzín z nádrže ide do karburátorov, ale zmes nejde na sviečky. Možno ešte nejaký zlý podtlak, že by nehnalo tú zmes na sviečky /ale to len tipujem/. idontknow idontknow


Každý je v niečom dobrý. Ja jazdím.
Filous (Člen)
06.02.2021 18:38:20
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

...ty vole, ty si chytrej, nebudeš ty z Brna????bigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
corimec (Člen)
06.02.2021 18:42:30
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

ASIAT?idontknow

Banditatom (Člen)
07.02.2021 08:03:45
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

Na to ze ma prvni prispevek se chiva jako curak co?idontknow


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Ondráš (Člen)
08.02.2021 10:46:43
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

Neni to jen prevleceny ten chachar z Ostravy?cool
Jak on se jmenoval...?


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Filous (Člen)
08.02.2021 11:00:12
Offline

Re: Nestartuje z čista jasna

Banditatom psal:

Na to ze ma prvni prispevek se chiva jako curak co?idontknow

...tos řeks pjekněgoodbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr