Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Převodovka B12

Palo-1 (Člen)
06.02.2021 19:59:49
Offline

Převodovka B12

Zdravím všechny, vím že to tady bylo už probíráno, ale přesto bych se rád zeptal. Mám možnost koupit od známého B12 K6, čímž bych se z mé nynější šestky posunul na plnotučnou bandasku, ale pořád mi vrtá hlavou jestli je třeba se tak obávat té její předovkyidontknow Četl jsem že nejvíce trpí a hučí třetí a čvrtý kvalt, vlivem odlupující se cementace na soukolí, tak nevím jestli se toho mám nějak extra obávat a čekat že to postihne časem i mneidontknow B12 má najeto 43tis a současný majitel zatím prý nic nepozoruje. Mockrát díky za reakce

corimec (Člen)
07.02.2021 09:25:04
Offline

Re: Převodovka B12

Ta cementace se opravdu děje.Ukazoval mi to Filous v dílně,který s tím má určitě nejvíc zkušeností.Na druhou stranu já osobně znám 5 lidí co bandita jezdí.Nejméně mám najeto já necelých 70000 na K1.U starších modelů se na kvalitě asi tolik nešetřilo,protože jeden z nás má 150 a nic není slyšet.Každopádně já bych se toho nebál.To bych si nemohl koupit nic.A když už se to teda stane a vím,že motor je v dobré kondici,tak to prostě nechám opravit.

Lubošek (Člen)
07.02.2021 09:31:08
Offline

Re: Převodovka B12

já mám nejeto 90 tácků good štverka mučí jakopussy a trojka trochuevil aspoň nepotřebuju GiPro a na výkon to nemá vlifbigsmile


Byla doba, kdy sex byl bezpečný a motorky nebezpečné
Palo-1 (Člen)
07.02.2021 11:49:07
Offline

Re: Převodovka B12

Lze teda obecně říct, že převodovky starších ročníků jsou na tom kvalitativně lépe než u novějších? Jak jsou na tom potom převodovky u B1250?

corimec (Člen)
07.02.2021 11:57:42
Offline

Re: Převodovka B12

Palo-1 psal:

Lze teda obecně říct, že převodovky starších ročníků jsou na tom kvalitativně lépe než u novějších? Jak jsou na tom potom převodovky u B1250?

No tak tohle je otázka na někoho kdo se v tom vyloženě hrabe.Tak,že tady všichni víme na koho.Viz můj první příspěvek.

Filous (Člen)
07.02.2021 18:03:59
Offline

Re: Převodovka B12

...hele...časem to postihne každou Bandasku, to je asi daný...začnu vod pravjeku...ty motory pocházej z GSX-R 1100, tagže pravjekej superbike, gde se počitalo s tym, že to bude fungovat vytočený a né lechce nat hranicí volobjehu...pag ten indžynýr puňtikatej japonckej vzal ten motor, zvječil vrtání a vačkama posunul výkon níž...tym vzniknul motor, kerej má krouťák dole a vcječina majitelů ho i f tom naháči dole využívá, čímž vznikaj f převodovce vyšší tlaky mezi vozubeníma a čímž trpí i cementace kol a vzniká pitting, kerej zapřičiňuje hučení...tagže...dost záleží na předchozích majitelích a tom, jak je ten motor používanej...bježná prakse je, že jedeš po městě pade, máš tam trojku, brbláš si něco vokolo 2500RPM a za fsí za to vemeš a ten motor se rozmotá a letíš, ale tý převodovce to prostě dobře nedělá...a sou takový, kerý sou schopný jet město na štyrku a pag bez podřazení začít přidávat...ale paradoksně bys celýmu tomu soukolí prokázal lepčí službu, dybys tam měl dvojáka a točil třeba 4500RPM...s toho vyplývá, že někoho potká pitting na 40t km a někoho na 80t km jako třeba mě, gdy mam natočínu přes 80 a počitam s tym, že to na kile rozházim a udělam...každopádně esi je ten bajk vo kerym uvažuješ ve slušnym stavu a esi se ti líbí, tag bych nebyl posranej a vzal ho...a esi si ho hodláš nechat, tag je prostě nutný počítat s tym, že to jednou přijde...ta převodovka je asi jediný slabší (ne slabý,a le slabší) místo toho motoru...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
07.02.2021 18:06:17
Offline

Re: Převodovka B12

...a u B1250 sem eště nebyl nucenej převodovku řešit...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Palo-1 (Člen)
07.02.2021 18:33:08
Offline

Re: Převodovka B12

Mockrát díky za vyčerpavající odpověďgood Už jsem aspoň v obrazesmile1 Ještě snad jedna věc. Co je tedy prvotním impulzem začít řešit opravu? Až když začne být hučení převodovky natolik otravné že se to nedá vydržet?smile1 Nemůže dojít třeba k úplnému vylomení zubu a následnému zablokování celé převodovky?idontknow

Banditatom (Člen)
07.02.2021 18:57:28
Offline

Re: Převodovka B12

Filipe nemyslim si ze je to problem jen bandita.....me uz na autobusu zacina docela slusne hucet 1-3-4. Nejak jsem se smiril ze ten motor pujde ven a udela se prevodovka.nevim jak na to jsou ostatni majitele gsx....


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
K.a.s.y.m. (Člen)
07.02.2021 20:51:06
Offline

Re: Převodovka B12

Palo-1 psal:

Mockrát díky za vyčerpavající odpověďgood Už jsem aspoň v obrazesmile1 Ještě snad jedna věc. Co je tedy prvotním impulzem začít řešit opravu? Až když začne být hučení převodovky natolik otravné že se to nedá vydržet?smile1 Nemůže dojít třeba k úplnému vylomení zubu a následnému zablokování celé převodovky?idontknow

to hučení dost eleminuje laďák a ježdění nad 4000 ot..pak o tom ani nevíš. bigsmile


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
07.02.2021 21:08:52
Offline

Re: Převodovka B12

...uprimne nevim, este sem ulomenej zub nevidel a to u nekterejch kousku byl ten zvuk fakt hnusnej a zuby kurefsky vydroleny..v momente gdy by se to stalo, je to pruser...ale este sem vo tom ani neslysel...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Palo-1 (Člen)
08.02.2021 08:41:28
Offline

Re: Převodovka B12

Ptal jsem se i tady v okolí dvou mechošů, přičemž jeden mi říkal to stejné co psal Filous, že kdysi nějaké převodovky na B12 dělal, ale s přimo vylomeným zubem se setkal většinou jen u převodovek od supersportů a to ten zub prý vždycky propad dolů takže nezpůsobil kousnutí převodovky. No a druhý mechoš o problému s převodovkami věděl, ale žadnou prý na B12 ještě nedělal. Z čehož soudím, že to lidi asi nijak zvlášť neřeší a prostě "hučí"smile1 Akorát ten mechoš povídal že je na B12 docela umění dobře udělat synchro karbeců..

Filous (Člen)
08.02.2021 09:22:34
Offline

Re: Převodovka B12

...sou to karbce jako každý jiný, neřek bych, že je problém s nastavením, dyš je fšecko vostatní f cajku, tzn. sou čistý a mechanicky nepoškozený...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Palo-1 (Člen)
08.02.2021 10:40:51
Offline

Re: Převodovka B12

Taky si myslím, že pokud jsou karbece v pořádku, tak to přece musí fungovat stejně jako na kterémkoliv jiném strojismile1 Ješte bych se akorát chtěl možná zeptat, nestartují tyhle poslední modely se vzducháčem po delší odstávce hůře než předchozí modely, které mají na nádrži kohout s polohou PRI pro naplnění karbeců?

Filous (Člen)
08.02.2021 11:06:43
Offline

Re: Převodovka B12

...jo, tu polohi PRI mohli zachovat, protože pak chvíli trvá, než benzín zaplaví karbce ale dá se to jednoduše vobejít...příde mi, že hledáš důvody proč nekoupitbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Palo-1 (Člen)
08.02.2021 11:24:29
Offline

Re: Převodovka B12

Asi to tak může vyznít ale neeesmile1 Původně jsem totiž chtěl jít už rovnou do stříkačky B1250, ale když se objevila tahle B12, kterou znám 4roky a nic jí není, krom praskliny na přední kapotě jak kámošovi plně naložená spadla na zem, tak by to byl asi hřích nevyzkoušet legendární B12smile1

Filous (Člen)
08.02.2021 12:00:12
Offline

Re: Převodovka B12

...jo, to byl jen takovej ftipbigsmile ...zaplavení karbců po zimě jednoduše provedeš tag, že sundáš podtlakovou hadičku kohoutu z příruby štvrtýho karbce, strčíš si jí do huby a nasaješ, tym votevřeš přívod paliva a to ti nateče do karbců...a pag uš enem startuješ...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Palo-1 (Člen)
08.02.2021 12:51:27
Offline

Re: Převodovka B12

Mockrát díky za super tipgood Teď budu sice vypadat jako debil, ale čtvrtý karbec  je ten úplně vpravo když sedím na motorce?redface Sundám z něj teda hadičku a po dobu "sání" poteče teda benzín do karbců. Když přestanu sát tak se podtlakový ventil v nádrži opět uzavře a benzín nepoteče, nasadím hadičku zpět na karbec a startuju, chápu to tak správně?smile1

Filous (Člen)
08.02.2021 17:43:37
Offline

Re: Převodovka B12

...presne tak.


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
08.02.2021 18:00:24
Offline

Re: Převodovka B12

Palo-1 psal:

Ptal jsem se i tady v okolí dvou mechošů, přičemž jeden mi říkal to stejné co psal Filous, že kdysi nějaké převodovky na B12 dělal, ale s přimo vylomeným zubem se setkal většinou jen u převodovek od supersportů a to ten zub prý vždycky propad dolů takže nezpůsobil kousnutí převodovky. No a druhý mechoš o problému s převodovkami věděl, ale žadnou prý na B12 ještě nedělal. Z čehož soudím, že to lidi asi nijak zvlášť neřeší a prostě "hučí"smile1 Akorát ten mechoš povídal že je na B12 docela umění dobře udělat synchro karbeců..

synchro je v pohodě a dá se udělat i podomácku a velmi jednoduše..jak píše Filous..když jsou v pořádku..tedy čistý a mají zdravá těsnění a příruby je to jak na jiný motorce.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
tachec (Člen)
09.02.2021 06:54:11
Offline

Re: Převodovka B12

Palo-1 psal:

Mockrát díky za super tipgood Teď budu sice vypadat jako debil, ale čtvrtý karbec  je ten úplně vpravo když sedím na motorce?redface Sundám z něj teda hadičku a po dobu "sání" poteče teda benzín do karbců. Když přestanu sát tak se podtlakový ventil v nádrži opět uzavře a benzín nepoteče, nasadím hadičku zpět na karbec a startuju, chápu to tak správně?smile1

Podle mě než chlastat benzín je lepší to párkrát protočit (samozřejmě s řádně nabitou baterií). Když mám úplně suché karbce, tak je to tak na 4 pokusy po 5 vteřinách a pak to normálně chytne idontknow


▀▄▀▄▀▄...sem se to nemělo nikdy dostat...▄▀▄▀▄▀
K.a.s.y.m. (Člen)
09.02.2021 08:43:15
Offline

Re: Převodovka B12

smile2

tachec psal:
Palo-1 psal:

Mockrát díky za super tipgood Teď budu sice vypadat jako debil, ale čtvrtý karbec  je ten úplně vpravo když sedím na motorce?redface Sundám z něj teda hadičku a po dobu "sání" poteče teda benzín do karbců. Když přestanu sát tak se podtlakový ventil v nádrži opět uzavře a benzín nepoteče, nasadím hadičku zpět na karbec a startuju, chápu to tak správně?smile1

Podle mě než chlastat benzín je lepší to párkrát protočit (samozřejmě s řádně nabitou baterií). Když mám úplně suché karbce, tak je to tak na 4 pokusy po 5 vteřinách a pak to normálně chytne idontknow

Chlastat benzin??Co to placas za blbost?? Filous psal o hadicce na podtlak kterou otevres palivovy kohout. Ne o cucani benzinu hadickou pri kradezi ze sousedni motorky.😁😁


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
09.02.2021 08:50:42
Offline

Re: Převodovka B12

K.a.s.y.m. psal:

smile2

tachec psal:
Palo-1 psal:

Mockrát díky za super tipgood Teď budu sice vypadat jako debil, ale čtvrtý karbec  je ten úplně vpravo když sedím na motorce?redface Sundám z něj teda hadičku a po dobu "sání" poteče teda benzín do karbců. Když přestanu sát tak se podtlakový ventil v nádrži opět uzavře a benzín nepoteče, nasadím hadičku zpět na karbec a startuju, chápu to tak správně?smile1

Podle mě než chlastat benzín je lepší to párkrát protočit (samozřejmě s řádně nabitou baterií). Když mám úplně suché karbce, tak je to tak na 4 pokusy po 5 vteřinách a pak to normálně chytne idontknow

Chlastat benzin??Co to placas za blbost?? Filous psal o hadicce na podtlak kterou otevres palivovy kohout. Ne o cucani benzinu hadickou pri kradezi ze sousedni motorky.😁😁

...goodbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Palo-1 (Člen)
09.02.2021 14:07:35
Offline

Re: Převodovka B12

Touhle hadičkou by benzín asi fakt téct nemělsmile1

Palo-1 (Člen)
09.02.2021 14:11:00
Offline

Re: Převodovka B12

http://www.suzukibandit.cz/openforum/uploads/5698_p3120010.jpg
Filous (Člen)
10.02.2021 07:56:18
Offline

Re: Převodovka B12

...mas to pekne zasrany, az to budeš strkat do huby, tak si ji aspon votri do hadrubigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr