Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Montáž motoru do rámu B12

richard394 (Člen)
21.04.2021 19:44:48
Offline

Montáž motoru do rámu B12

Ahoj. Chtěl bych se zeptat jaký máte postup při montáži motoru do rámu. Motor jsem usadil, vložil dva šrouby do rámu, pochytal silentbloky, ale furt se dá s motoren hýbat , vyklonit dopředu, dozadu natocit trochu doleva , doprava ,ale řetěz na přednim kolečku je furt nalepený na vnitřní straně kolečka a vzadu na rozetě zas na vnější, místo toho aby šel středem na obou, zadní kolo mám rovně, ale podle otlaků na předním kolečku, už předtím byl k jedné straně, původnímu majiteli to spadlo na pravou stranu, tak se třeba motor kousek hnul k jedné straně. Ale zaboha to nemůžu nalícovat, aby řetěz běhal středem.

Filous (Člen)
21.04.2021 21:20:13
Offline

Re: Montáž motoru do rámu B12

...na tom neni co vymejslet, usadim motor do ramu, chytim ho vzadu na ramu, uchytim predni silentbloky, spodni silentbloky a ve stejnym poradi vsechno dotahnu a motor musi bejt na svym miste a nemuze se ti hejbat ani v jednom smeru...jestli neni po dotazeni rovne, je neco spatne...krivej ram, hnuta kyvka, co ja vim...kazdopadne nemuze mit sebemensi vuli po dotazeni vsech sroubu...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
21.04.2021 21:22:24
Offline

Re: Montáž motoru do rámu B12

...vuli v ulozeni kyvky a prepakovani nemas?


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
richard394 (Člen)
21.04.2021 21:56:10
Offline

Re: Montáž motoru do rámu B12

Takže , když tam dáš zadní šrouby,  hever dáš pryč a necháš ho viset vahou motoru na tech dvou sroubech, a pak chytnes zbytek , a dotáhneš?
Na kyvce a prepakování vůle není.

Filous (Člen)
22.04.2021 06:48:20
Offline

Re: Montáž motoru do rámu B12

...jo, presne tak...pořád mi nejde do hlavy, ze po dotazeni vsech sroubu muzes hejbat motorem...nezapomnels na vymezovaci valecek na hornim zadnim sroubu vpravo??? ...uz tim, ze dotahnes ty dva zadni srouby motor vycentrujes a nemuzes s nim hnout...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
osiris (Člen)
22.04.2021 08:43:15
Offline

Re: Montáž motoru do rámu B12

...nemyslí on to náhodou tak, že to má pochytaný, ale ještě nedotažený? ...a v tom nedotaženým stavu zkoušel různý polohy?


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
richard394 (Člen)
22.04.2021 08:51:06
Offline

Re: Montáž motoru do rámu B12

Přesně tak to myslim, po dotažení se nehýbe

Filous (Člen)
22.04.2021 14:12:53
Offline

Re: Montáž motoru do rámu B12

...ok, ale motor nejde nijak "vycentrovat", prostě ho dotahneš těma dvěma zadníma šroubama do rámu a víc s tím neuděláš...a takovej poznatek...řetěz nikdy nenabíhá na kolečko a rozetu naprosto středem, když demotuješ starou řetězovku, vždycky jsou kolečko nebo rozeta víc "chycený" z jedný strany a ničenu to nevadí...proto maj zuby boční náběh a řetěz má malou boční vůli....


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
richard394 (Člen)
22.04.2021 16:16:49
Offline

Re: Montáž motoru do rámu B12

Ok, díky to jsem potřeboval věďet , myslel jsem že řetez musí být přesně v ose a nemá jít k jedné straně, ale asi to bude jak říkáš  na vymezení vůlí schválně

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr