Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Crash-rady co a jak s pojišťovnou

škardík (Člen)
11.08.2007 17:17:50
Offline

Crash-rady co a jak s pojišťovnou

Tak že sem byl na kukuřici už víte, teď bych potřeboval poradit jak na pojišťovnu. Policajti na místě určili jako viníka jeho, on přiznal vinu, nahlásil to na pojišťovnu a já to tam teď mám nahlásit taky. Co a jak a jak z toho něco vytřiskat.. Dík


viz avatar:)
osiris (Člen)
11.08.2007 17:52:49
Offline

Re: Crash-rady co a jak s pojišťovnou

...bude ti plnit jeho pojišťovna z jeho "povinnýho ručení"
...na svoji pojišťovnu to nahlas taky, řeknou ti co a jak (zavolej zelenou linku)
...nebuď moc "chytrej" před likvidátorem smile1 ať ho nenasereš


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Myšák (Člen)
11.08.2007 19:00:21
Offline

Re: Crash-rady co a jak s pojišťovnou

...jo a doma se pekne pomodli aby nebyl pojistenej u podnikatelsky nebo nejaky obdobny bad


"Jen dvě věci na světě smrdí jako ryba, jedna z nich je ryba."
Póla (Člen)
11.08.2007 19:16:00
Offline

Re: Crash-rady co a jak s pojišťovnou

Škardíku jestli jsem to pochopila,tak se ti to stalo na Slovensku.
To se potom většinou řeší přes čESKOU KANCELÁŘ POJISTITELŮ. www.ckp.cz

Vše co potřebuješ se dozvíš v prvé řadě na webových stránkách každé pojišťovny nebo na bezplatné lince pojišťovny.

Pokud budeš mít plněno z povinného ručení viníka, tak ti zaplatí i poškození oblečení, osobních věcí jako brašen, mobil a jiné movité věci které se ti při havárce poškodili nebo zničili. Náhrada za odtah motorky, náhrada ušlého zisku a škody na zdraví se tě asi netýká.

NAhlas vše co můžeš a uvidíš. A nedej se. Je dobré se likvidátorovi hlásit jednou týdně jak to vypadá. Jináč se za dva měsíce budeš divit proč ještě neplnili. Zatím se ale bude čekat na závěr policie. Do ukončení vyšetřování ti nikdo nic nevyplatí.

škardík (Člen)
12.08.2007 12:09:48
Offline

Re: Crash-rady co a jak s pojišťovnou

Póla: Díky. Stalo se to naštěstí v čechách, s tím cos napsala jsem tak nějak počítal, Zajímají mě spíš rady těch co to už s motykou řešili menší crash. Jak likvidátor zjistí, že nejsou vidle, nebo kotouč, že nejsou od rány na řadičku vidličky v loji a tak?


viz avatar:)
osiris (Člen)
12.08.2007 13:49:41
Offline

Re: Crash-rady co a jak s pojišťovnou

...když likvidátor uzná (nebo i neuzná a vejdeš se do ceny) tak se to proměří


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
nety (Člen)
12.08.2007 18:31:34
Offline

Re: Crash-rady co a jak s pojišťovnou

No jo, lichvář škardík...bigsmile


MĚL JSEM KAROSU, PAK NÁVRAT KE KOŘENŮM - KULT PIČO a teď "italskej zázrak" :)
Lenka (Člen)
12.08.2007 18:42:18
Offline

Re: Crash-rady co a jak s pojišťovnou

Posouzení, co s tim je nebo neni, je plně na likvidátorovi...proto je nejlepší to dát do servisu, kde maj známýho dobrýho likvidátora (od tý příslušný pojišťovny)...pak zavoláš na pojišťovnu, řekneš motorka je tam a tam a likvidátor tam zajede...ty u toho posuzování můžeš bejt a nemusíš...


...Do you know that bad girls go to hell?...
Myšák (Člen)
12.08.2007 19:45:35
Offline

Re: Crash-rady co a jak s pojišťovnou

Ja to mam tak ze likvidator to prohlid a sepsal skody...potom to das do servisu kde to prohlidnou poradne a daj do kupy nakej rozpocet a ten pak likvidator schvali nebo rekne ze je to totalka


"Jen dvě věci na světě smrdí jako ryba, jedna z nich je ryba."
Martin B12 (Člen)
12.08.2007 19:49:11
Offline

Re: Crash-rady co a jak s pojišťovnou

Myšák psal:

Ja to mam tak ze likvidator to prohlid a sepsal skody...potom to das do servisu kde to prohlidnou poradne a daj do kupy nakej rozpocet a ten pak likvidator schvali nebo rekne ze je to totalka

a už jsi to tam dal , 20 týho se blíží smile1


street triple picco
Myšák (Člen)
12.08.2007 19:56:58
Offline

Re: Crash-rady co a jak s pojišťovnou

Ted taham v praci az do stredy a nemuzu sehnat nikoho s dodafkou co by mi hodil motku do servisu...  mas? smile1


"Jen dvě věci na světě smrdí jako ryba, jedna z nich je ryba."
Myšák (Člen)
12.08.2007 19:58:09
Offline

Re: Crash-rady co a jak s pojišťovnou

Tak mi puc na vokruh tvoji bigsmile

...mas havarijko?surprised bigsmile


"Jen dvě věci na světě smrdí jako ryba, jedna z nich je ryba."
Martin B12 (Člen)
12.08.2007 20:10:37
Offline

Re: Crash-rady co a jak s pojišťovnou

Myšák:seš měkěj,narovnám trochu řidítka a do benátek to máš kousek idontknowsmile1

jinak dodávka nejni problém ale zadáčo to nebude surprisedsmile1


street triple picco
Myšák (Člen)
12.08.2007 20:16:40
Offline

Re: Crash-rady co a jak s pojišťovnou

Martin B12 psal:

Myšák:seš měkěj,narovnám trochu řidítka a do benátek to máš kousek idontknowsmile1

jinak dodávka nejni problém ale zadáčo to nebude surprisedsmile1

a) uz me to taky napadlo ... neni to dobrej napad smile1

b) zatim nejlevnejsi varianta by me vysla na 1500,-


"Jen dvě věci na světě smrdí jako ryba, jedna z nich je ryba."
Martin B12 (Člen)
12.08.2007 20:22:35
Offline

Re: Crash-rady co a jak s pojišťovnou

Myšák psal:
Martin B12 psal:

Myšák:seš měkěj,narovnám trochu řidítka a do benátek to máš kousek idontknowsmile1

jinak dodávka nejni problém ale zadáčo to nebude surprisedsmile1

a) uz me to taky napadlo ... neni to dobrej napad smile1

b) zatim nejlevnejsi varianta by me vysla na 1500,-

tak za 1500 docela drahota sick, za půlku by to šlo spláchnout ale až po 18h po práci.

Budeš to dávat k Filousovy do benátek?


street triple picco
Myšák (Člen)
12.08.2007 20:40:08
Offline

Re: Crash-rady co a jak s pojišťovnou

musim do rachoty....ozvu se!


"Jen dvě věci na světě smrdí jako ryba, jedna z nich je ryba."
kočičák (Nový člen)
13.08.2007 22:33:45
Offline

Re: Crash-rady co a jak s pojišťovnou

Ze svý zkušenosti -Nejlepší dojít najeho pojišťovnu a udělat oznámení o pojistné události. Pachatel nehody se totiž na to může vybodnout a ty budeš nevědomky čekat. dále domluvit se s likvidátorem jeho pojišťovny , cenu obhlídne technik pojišťovny a né likvidátor. potom se budeš modlit aby pachatel nehody uznával dále vinu a nijak se neodvolal nebo dodatečně nezměnil výpověď (třeba náhodný svědek). Oznámení od Policie ČR o ukončení vyšetřování nehody a zjištění pychatele nehody (kopii) zašleš likvidátorovi a zanedlouho Ti přijdou penízky, který on vypočítá dle škody a amortizace. Peníze za škodu na oblečení ti vyučtují mimo škodu na motce. To je varianta, že si to budeš opravovat třeba sám a nebo že havárku prodáš jak je (nikdo to nezkoumá). Pokud zvolíš autorizovanej servis - po zaplacení dostaneš fakturu, tu pošleš a pak ji dostaneš proplacenou. Důležité ovšem je jak je motka stará - do 3 let od výroby je odpočet amortizace minimální. Proto doporučuji zvoli první variantu !! Já jsem dostal zaplacenou škodu na Bandasce S600 r.v.03 cca 49.500,- a oprava mě stála asi 5.000,- (padlá na pravý bok) Takže je opravdu na zvážení, jestli to dáš do servisu ofiko a nebo za svoje.  Rozdíl ti servis určitě nevrátí !!


"pravdu - má jenom bouchačka"
Kožuch (Člen)
14.08.2007 15:12:55
Offline

Re: Crash-rady co a jak s pojišťovnou

Určitě je lepší varianta aby škodu nahradili tzv. rozpočtem - tedy, že si motorku opravíš sám. Protože když ji dáš do servisu napakuje se servis a tobě nezůstane nic. U rozpočtu se dá něco i vydělat. Pak může být třeba trochu problém s prohlídkou. Mi nejdříve motorku prohlížel "obyčejný" technik, který řeší hlavně auta. Ale protože jsem nebyl úplně spokojený s tím co všechno napsal, tak se potom přijel podívat Honza Halbich, (pražáci ho možná znají), který tuhle práci dělá smluvně pro více pojišťoven. No a dopsal toho mnohem více, ovšem tady je třeba hlídat cenu opravy s ohledem na cenu motorky po odečtení amortizace, protože jak mi řekl Halbich, neposlali ho přes celou republiku proto, aby mi pojištovna uhradila více, ale aby zjistil, jestli mnou požadovaná oprava není náhodou dražší než zůstatková cena motky. V tom případě to pojišťovna vyřídí jako totál a hotovo.

Póla (Člen)
14.08.2007 15:24:58
Offline

Re: Crash-rady co a jak s pojišťovnou

Jo firmu pana Halbicha taky znám...jeho maníci nám drželi spis asi 5 měsíců.... A to jsem je pravidelně uháněla.

Sice jsme  totálku hned, ale čekalo se na to a ono a hlavně  až dědula nahlásí škodu. Závěr Policie je nezajímal.Teprve až jsme do toho  zatáhli řádně právníka a vysvětlili mu řádně stav věci, tak peníze byly...relativně brzy.

Chce to výdrž, ostré lokty a levný telefon....

inkvizitorr (Administrator)
14.08.2007 15:32:38
Offline

Re: Crash-rady co a jak s pojišťovnou

Myšák psal:
Martin B12 psal:

Myšák:seš měkěj,narovnám trochu řidítka a do benátek to máš kousek idontknowsmile1
jinak dodávka nejni problém ale zadáčo to nebude surprisedsmile1

a) uz me to taky napadlo ... neni to dobrej napad smile1
b) zatim nejlevnejsi varianta by me vysla na 1500,-

jastli máš auto s koulí, tak si přijeď pro vozejk a vodvez si to tam sám...


doba je temná...
Myšák (Člen)
15.08.2007 00:06:19
Offline

Re: Crash-rady co a jak s pojišťovnou

bohuzel nemam....ale diky moc za nabidku! good
domluvil sem se s Martinem...ma z toho ohromnou radost bigsmile


"Jen dvě věci na světě smrdí jako ryba, jedna z nich je ryba."

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr