Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » šidí tachometr

maňas (Člen)
06.01.2007 14:15:42
Offline

šidí tachometr

Mám taky jeden problém,při jízdě s klukama sem zjistil,už teda po koupi stroje,že šidí kilometrovník,je možný,že je to způsobeno jiným kolečkem na řetězovce,má digitalní kilometrovník model 2002helpnebo je chyba někde jinde,jestli fixluje rychlost sem nezkoušelidontknow,jinak mě to nesere,ale pokud by to nebylo složité rád bych to uvedl do cajku,bo nevím kolik přesně najezdí na kilákách to fixluje totiž téměř o deset procentbad


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
pepa (Člen)
06.01.2007 14:20:04
Offline

Re: šidí tachometr

porovnej to ze sigmou
každej tacho ukazuje víc


GSX 1400 K7
maňas (Člen)
06.01.2007 14:28:07
Offline

Re: šidí tachometr

no to zkusí až bude počásko,ale mě to píše o deset procent kilometrů míň než by mělo,to mě sere ještě víc,jen mě napadlo,že třeba někdo měl nebo ví o něčem podobném,ale když tak přemýšlím,tak jsou všichni na srazu,nechám to teda do pondělka odpočnout a třeba někdo poradí nějakou fintu


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
VikecB12 (Člen)
06.01.2007 15:33:05
Offline

Re: šidí tachometr

ja sem dal na B12 o dva zuby mensi rozetu a tacho me tedka ukazuje o neco mín,ale vím ze origo ukazuje trochu víc nez je realita,tak me to ted vlastne ukazuje správněgoodbigsmile


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
gapa (Člen)
06.01.2007 15:40:41
Offline

Re: šidí tachometr

Asi jsem trochu "pomalejší v chápání".... Jak souvisí rozeta s tachometrem?????? surprised


..... velký kšefty dělaj velcí kokoti! (Černá kočka, bílej kocour/e.Kusturica)
signalCZ (Člen)
06.01.2007 17:51:26
Offline

Re: šidí tachometr

VikecB12 psal:

ja sem dal na B12 o dva zuby mensi rozetu a tacho me tedka ukazuje o neco mín,ale vím ze origo ukazuje trochu víc nez je realita,tak me to ted vlastne ukazuje správněgoodbigsmile

já to taky nechápu, to možná tak na fichtlu to může mít vliv ale na Baňďourovi???idontknow

maňas (Člen)
06.01.2007 18:06:19
Offline

Re: šidí tachometr

gapa psal:

Asi jsem trochu "pomalejší v chápání".... Jak souvisí rozeta s tachometrem?????? surprised

si myslím,že snímač to má na kolečko u řetězu


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
Vašek (Člen)
06.01.2007 21:27:24
Offline

Re: šidí tachometr

Mám pastorek 14 zubů a rozetu 44 zubů (origo 15/45 zubů) a dle Sigmy ukazuje tacho rychlost i počet ujetých km větší.
B6/r.v.2000

Libor nx (Člen)
06.01.2007 22:24:33
Offline

Re: šidí tachometr

gapa psal:

Asi jsem trochu "pomalejší v chápání".... Jak souvisí rozeta s tachometrem?????? surprised

Úplně normálně,čidlo na tachometr je na pastorku a když změníš převod mezi zadním kolem a pastorkem,tak ti ten tachometr ukazuje trochu jinak.Nebo se snad mýlím??

Hachlblaubachtr (Člen)
06.01.2007 23:39:17
Offline

Re: šidí tachometr

Snímač snímá otáčky malýho kola a podle toho ukazuje tachometr.Pokud změníš převodový poměr tak snímač bude furt čuchat ty otáčky stejně ale máša pude rychlejc nebo naopak víc do zátahu podle převodu ale hodnoty na tachu nebudou odpovídat skutečný rychlosti.idontknowsmile1

maňas (Člen)
07.01.2007 10:35:40
Offline

Re: šidí tachometr

Hachlblaubachtr psal:

Snímač snímá otáčky malýho kola a podle toho ukazuje tachometr.Pokud změníš převodový poměr tak snímač bude furt čuchat ty otáčky stejně ale máša pude rychlejc nebo naopak víc do zátahu podle převodu ale hodnoty na tachu nebudou odpovídat skutečný rychlosti.idontknowsmile1

Díkes moc za názory,akorád teď jak si to myslel,když bude míň kiláků na počítadle bude větší,nebo menší zátah zajímal by mě nějaký poměr,abych se rozmyslel jestli to nějak upravit či nikoli.Nedokážu to totiž posoudit,bo je tohle moje první motyka nad 600 kubíku,tedy i nad litrsurprised


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
XJelen (Člen)
07.01.2007 12:33:15
Offline

Re: šidí tachometr

maňas psal:
Hachlblaubachtr psal:

Snímač snímá otáčky malýho kola a podle toho ukazuje tachometr.Pokud změníš převodový poměr tak snímač bude furt čuchat ty otáčky stejně ale máša pude rychlejc nebo naopak víc do zátahu podle převodu ale hodnoty na tachu nebudou odpovídat skutečný rychlosti.idontknowsmile1

Díkes moc za názory,akorád teď jak si to myslel,když bude míň kiláků na počítadle bude větší,nebo menší zátah zajímal by mě nějaký poměr,abych se rozmyslel jestli to nějak upravit či nikoli.Nedokážu to totiž posoudit,bo je tohle moje první motyka nad 600 kubíku,tedy i nad litrsurprised

Normálka jako na fichtlusmile1 rozeta z kombajnu a šel na zadní i na trojkusmile1. Zvětšíš rozetu (nebo zmenšíš pastorek) - větší síla, jedeš pomaleji (tacho ukazuje víc než jedeš). Zmenšíš rozetu (nebo zvětšíš pastorek) - menší síla, jedeš rychleji (tacho ukazuje méně než jedeš).


Strýcfajtr !!!
maňas (Člen)
07.01.2007 13:07:54
Offline

Re: šidí tachometr

To xjelen,takže mám logicky vzato větší převodový kolečko a menší zadní rozetu,no ale asi o dost,protože rozdíl je deset procen v počtu kilometrů do mínusu proti ostatním


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
VikecB12 (Člen)
07.01.2007 13:17:17
Offline

Re: šidí tachometr

Deset procent je zhruba 1 zub na pastorku,nebo treba 2-3 zuby na rozete.Origo na B12S je pastorek 15 zubu a rozeta 45.Teda myslím. Tak si spočítej počty zubu co tam maš a víš hned.Budeš mít budto o zub na pastorku víc,nebo o nejakej zub na rozete mín.Jestli ne,je to problem v tachu.


Dřív bylo fšecko lepší... :-)
maňas (Člen)
07.01.2007 13:21:44
Offline

Re: šidí tachometr

To vikec :dík za info to spočtugood


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
osiris (Člen)
07.01.2007 15:26:30
Offline

Re: šidí tachometr

...jasne ze to ukazuje jinak, na jednu otacku ti tak kolo ujede jinou drahu , i kdyz das jinej rozmer pneu, tak se zmeni zas obvod a taky ujedes jinou drahu na jednu otacku proti nastavenymu standardu


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
maňas (Člen)
07.01.2007 15:37:26
Offline

Re: šidí tachometr

osiris psal:

...jasne ze to ukazuje jinak, na jednu otacku ti tak kolo ujede jinou drahu , i kdyz das jinej rozmer pneu, tak se zmeni zas obvod a taky ujedes jinou drahu na jednu otacku proti nastavenymu standardu

jsem to s tím takhle v červenci koupil akorád přemejšlím jestli s tím budu něco robit,ale asi to nechám a počkám na dojebání řetězu,pak budu řešit jakej poměr k lepší spokojenosti.


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
Hachlblaubachtr (Člen)
08.01.2007 18:19:16
Offline

Re: šidí tachometr

souhlas s XJelenem a s tebou,až to ochroustáš tak to řešgood

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr