Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » sundání gumy, nastříkání, leštění

traveler237 (Nový člen)
07.11.2007 18:24:54
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

good
některé hlášky fakt nemají chybu.........good
Ale v jádru souhlasím s všeobecným názorem....sám si dělám na motorce jen údržbu...A poučil jsem se:..S jakýmkoliv jiným problémem jdu za někým kdo tomu OPRAVDU rozumí...a za svou práci ručí...A i ten občas něco zk-rví...Ale je lepší opravu reklamovat ...než si pravidelně otloukat hlavu o stěnu..se slovy..: že já blbec chtěl zase ušetřit....a v konečném součtu mě to několikkrát vyšlo hodně drahoidontknow


Tak tohle je už minulost...rozloučil jsem se s BANDITEM...přesedlal jsem na BMW K1200R
Antihero (Člen)
07.11.2007 18:35:45
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

...ja teda nevim co chces, ale vpodstate ti tu byo odpovězeno na všechno na ses ptal...
to zhrnu...
...sundat gumu jde za pomoci montpák, nandavání je horší, chce to trochu praxe a šikovnosti a vzhledem k tomu, že je ve hře nově vyleštěnej ráfek nebo lak, nestojí za to si to či ono zkurvit.
...leštěný ráfky sou pro někoho pěkný pro někoho ne, v několika vláknech na tomhle fóru je popisovanej postup jak na to.
...lakování je vysoce specializovaná činnost a jen odborník je schopen dosáhnout odpovídajícího výsledku, sám na to raději nesahej.
Ale todle všechno ti tu už psali mechanik Filous a lakýrnický guru Os.
na vostatní co se přišli pobavit se nemůžeš zlobit, bez toho by tady byla nuda ne?
...a to se ještě nezůčastnil Kelly, to by byl teprv fukot...
zase se někdy staf, čéčebigsmile


There's a pie in the sky when you die.
Antihero (Člen)
07.11.2007 18:38:56
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

...btw, ten nick máš podle těch komplů nebo víš co je acer?
...nereju, jen mě to zajímá...good


There's a pie in the sky when you die.
acer (Člen)
07.11.2007 18:51:05
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

jj máte zrkátka léta praxe v sepisování příspěvků na foru...tak jsem začátečník co se tohodle týče, takže praxe ukáže..každopádně s lakem souhlasím...chce to pistol, kompresor, čisté prostředí box či jemu podobné a hlavně to umět...ale dá se to odkoukat...:)
kdysi jsem si stříkal sprejem na své MZ150, to je již dlouhá doby, víka motorů a nějaké díly do černé barvy a povedlo se...
acer je prostě acer, jsou tak nazývány notebooky, monitory této značky a to po mě...smile1smile1smile1 prodal jsem jim svůj druhoschizofrenní nick...goodbigsmile

Editoval osiris (07.11.2007 19:11:46)

osiris (Člen)
07.11.2007 18:59:57
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

...no tak s tím sprejem bych to neviděl tak růžově, to je jen nouzovka na kterou se navíc už pak nedá udělat kvalitní lak, jedině to zdrbat celý dolu


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Antihero (Člen)
07.11.2007 19:17:05
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

...ok, acer je latinsky javor...abys věděl.bigsmile


There's a pie in the sky when you die.
osiris (Člen)
07.11.2007 19:18:41
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

...a javor je dřevo bigsmile
ps: promiň, nedalo mi to, nic osobního good smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
acer (Člen)
07.11.2007 19:27:05
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

osiris psal:

...a javor je dřevo bigsmile
ps: promiň, nedalo mi to, nic osobního good smile1

a tobě se říká někdy os, osiris a slovo podobné osier...to je jako drive řídít a driver řidič...

a osier znamená v překladu v angličtině vrba...takže taky dřevo....že by příbuzní? smile1smile1smile1smile1smile1smile1smile1smile1

osiris (Člen)
07.11.2007 19:42:24
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

...nó jo, a je to venku, nohy mi dřevěněj vobčas a piliny v kebuli mám furt bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
XJelen (Člen)
07.11.2007 19:53:21
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

Jaký dřevo? Osiris je jméno egyptského boha podsvětí Usira

Sem se tě zastal, brambory si musej pomáhatgood


Strýcfajtr !!!
Meloun (Člen)
07.11.2007 20:03:12
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

No ono to s tím podsvětím neni tak jednoznačný..je to trochu složitější příběh..smile1
Ale obecně ano..
Jóóó,starej Egypt,to mě vždycky bralo,ale teď už neni čas no..bad
Mimochodem-kdo z vás věří na zázračný účinky pyramidy???He?surprised


PURE NAKED BIKE!
osiris (Člen)
07.11.2007 20:06:00
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

...no to je nad slunce jasný, něco málo přes 3 tisíce mi je ;)
...a eště taky skejťácký keňufky :))


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
osiris (Člen)
07.11.2007 20:08:17
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

Meloun psal:

No ono to s tím podsvětím neni tak jednoznačný..je to trochu složitější příběh..smile1
Ale obecně ano..

...no a eště mě začni vyprávět moje vzpomínky :))


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Meloun (Člen)
07.11.2007 20:11:52
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

Dobře,dobře..sám víš moc dobře,jak se to tenkrát všechno událo..smile1
...ale vzít si za manželku vlastní ségru??!!surprisedbigsmilebigsmile


PURE NAKED BIKE!
osiris (Člen)
07.11.2007 20:35:33
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

...no co vejce už mám v cajku ;)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Meloun (Člen)
07.11.2007 20:44:03
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

idontknowbigsmile


PURE NAKED BIKE!
osiris (Člen)
07.11.2007 20:48:21
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

...co se tlemíš woe, posbírala mě, mávla křídlem a bylo to ;)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Meloun (Člen)
07.11.2007 20:52:51
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

Něco na tom asi bude...taky se mi líbí nevlastní ségra..bigsmilebigsmile


PURE NAKED BIKE!
osiris (Člen)
07.11.2007 20:54:06
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

...tak se nech bráchou taky rozsekat a rozházet bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Meloun (Člen)
07.11.2007 20:57:07
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

Jen nevim,jestli zrovna ona mě má dostatečně ráda na to,aby mě zas posbírala,poskládala a ještě pojmula za chotěidontknowsmile1


PURE NAKED BIKE!
vorel (Člen)
07.11.2007 21:19:30
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

svatá prauda. pystol to chce.


řikám si hurikán
Salam (Člen)
07.11.2007 21:34:56
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

cau, no gumu normalne fikni flexou, ale bacha abys nevzal i rafek, s tim lakovanim to zkus klidne sam, ale vysledek asi nebude to pravy, hlavne pri pohledu z blizka...

Meloun (Člen)
07.11.2007 21:42:58
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

surprised
Tak...a jedem nanovo!bigsmile


PURE NAKED BIKE!
ross (Člen)
07.11.2007 21:43:20
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

quote=acer]je zbytečný se o tom bavit...máte svůj názor, já svůj...

to už jse slyšel od Aničky Dajdou  ale ser na to. Když jsem sem přitáh, měl jsem taky dotazy vo píčovinách. Dneska jsem lezu spíš jen abych se zasmál a sem tam něco připsal.

Si zvykneš woegood


Je dobře, že jedu tak pomalu, protože možná jedu špatným směrem.
Mour (Člen)
08.11.2007 07:48:07
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

Osiris: ...dyk to jsou přecy mykyny a tryčka, ne? idontknowbigsmilebigsmilebigsmile

Filous (Člen)
08.11.2007 07:53:44
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

acer psal:

jj máte zrkátka léta praxe v sepisování příspěvků na foru...tak jsem začátečník co se tohodle týče, takže praxe ukáže..každopádně s lakem souhlasím...chce to pistol, kompresor, čisté prostředí box či jemu podobné a hlavně to umět...ale dá se to odkoukat...:)
kdysi jsem si stříkal sprejem na své MZ150, to je již dlouhá doby, víka motorů a nějaké díly do černé barvy a povedlo se...
acer je prostě acer, jsou tak nazývány notebooky, monitory této značky a to po mě...smile1smile1smile1 prodal jsem jim svůj druhoschizofrenní nick...goodbigsmile

...dyš sem eště nosil na kraťasech kšandy a na zádech luk, tag sem si taky myslel, že se dá fšechno vokoukat a taky sem na zahradě ze starý cisterny stavjel ponorkusurprised...s tebou je to fakt marnýidontknow


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
huskyb12 (Administrator)
08.11.2007 07:55:40
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

plula surprised ? :)))


ale di, Ty brepto ...
Filous (Člen)
08.11.2007 08:11:54
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

...no určitě by plula, že vo tom můžeš pochybovat, sem to vokoukal f televizi, dyš dávali dokument, jag sovjeti stavjeli ponorku třídy Potěmkin...průser byl, že sem ji postavil asik tři kilometry vot vody a tag ňák sem neměl dost síly ji tam dokutálet surprisedbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
osiris (Člen)
08.11.2007 08:46:48
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

mouroj: no dyk to píšu, že taky skejťácký keňufky, no a trička, mikiny a kšiltofky uš sou jen podružnej produkt vot keňuvekbigsmile

filousoj: ty woe surprised dyš tys tahal kamizolu, tag to teprf kapitán nemo vo ponorkách přemejšlel bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Koldan (Člen)
08.11.2007 10:18:52
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

TO acer,sipmart atd. Sorry woe ale ty seš fakt trůba,tak na jednu stranu se tu zeptáš na takovů chujovinu jak sundat kolo a na druhů stranu si chceš lakovat mašinu.Z tvých příspěvků je naprosto zřetelné,že zrovna manuálně v tomhle šikovný nebudeš a navíc ti schází i zdravej selskej rozum,neber to jako urážku,prostě je to jen konstatování stavu,ve kterým každej z nás byl ve chvíli kdy si klekl k první opravě,motorce atd. Časem se z toho stavu někeří dostanou,tím,že si začnou ty opravy postupně vomakávat,někeří v něm raději zůstanou a opravy nechaj na kámošech nebo servisech.Vono je sice hezký že se chceš naučit nějaký věci,to je naprosto v pořádku,ale přesvědčovat tady,že seš schopnej si sprejem stříknout kvalitní lak,když to kolikrát maj problém i profíci s pistolama v boxem,je troškuidontknow Pokud chceš něco umět, studuj manuál, koukej kámošům pod ruky,čti témata co tu jsou rozepisované (ačkoliv se to nezdá,mezi srandou jsou tu kolikrát i poučné věci) a pak se ptej. Tys to udělal jako prvňák kterej přijde do školy a řekne chci počítat integrály, ale jen pro pořádek, kolik by asi mohlo být 1 + 1?
A ptat se jestli se to někomu líbí nebo ne?To je jako ptát se jestli mi to pivo chutná nebo nechutná. To jako když se to tobě líbit bude a ostatním ne,tak si to tam nedáš?surprised


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Monty Jack (Člen)
08.11.2007 10:48:10
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

osiris psal:

...a jestli chceš fakt ušetřit, tak si kup tu drahou barvu na motorku, hned na ulici ji zas vylej do kanálu a s dílama na mašinu rychle utíkej rovnou k lakýrníkoj, než tě zas začne lákat pocit a než to stačiš zmrvit smile1

Teda, tebe by ti zelení ekoteroristi hnali...surprised
Nebylo by oboustraně lepší, kdyby tu drahou barvu koupil, dovezl ji i s mašinou k tobě, nechal tě předvést co umíš a pak zaplatil jak barvu tak práci ? Spokojení by byli všichni..on s výsledkem, ty s penězma a ekologovolové s čistým životním prostředím bigsmile


Nemůžou mi říkat že lžu...
Můžou mi říkat že lžu když lžu, nebo když se chystám lhát, nebo jsem zrovna dolhal, ale ne když mluvím pravdu.
Baltazar (Člen)
08.11.2007 11:11:01
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

Já bych to rozřízl a basta je to nejrychlejší a nic to nestojí
vezmi flexu a fikni to kdyby se šmrncnul ráfek tak se to před stříkáním zakituje a nebude to vidět, pak to bude zase krásný.good


The father of the little princess of the dawn
Datel (Člen)
08.11.2007 11:17:14
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

Já bych se s dovolením vrátil ještě k těm jazykovým překladům........

Osier by byl zajímavý ve slovenštině...............bigsmilebigsmile

Sorry Osi....já musel bo se to přímo nabízelogoodgood

vorel (Člen)
08.11.2007 16:16:57
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

znám taky jedno slovo, zní to nějak jako Osersmile1

fšem: kucí, jezděte fakt vopatrně


řikám si hurikán
Loser (Administrator)
08.11.2007 16:44:41
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

vorel psal:

znám taky jedno slovo, zní to nějak jako Osersmile1

fšem: kucí, jezděte fakt vopatrně

copak copak? snad nebylo kolinko, lokytek, raminko, vorel pristava?bigsmile


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
osiris (Člen)
08.11.2007 17:27:27
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

montymu: to určitě smile1 mám práce až do ass


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
vorel (Člen)
08.11.2007 21:12:04
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

bojim se potkat řidiče záchranářehelp


řikám si hurikán
Antihero (Člen)
08.11.2007 21:29:11
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

....tendle k motorkářům nejezdí, psal, že si vybírá....
...asi bere jen bábovky z porodnic...smokin


There's a pie in the sky when you die.
vorel (Člen)
08.11.2007 22:02:48
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

ale věř muhelp


řikám si hurikán
acer (Člen)
08.11.2007 23:36:35
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

však jsem to napsal, mám motyku chvíli a seznamuju se s tím, jak s motorkou...jízda a tak, tak prostě s tím jak to dokázat do určité míry opravit, udržba a tak...a jestli se dá sundat zadní kolo bez rozpojení řetězu...nikdy jsem to neviděl, tak se zeptám, pokud někdo řekne kdo to zkusil, jo jde to, tak prostě to vodšroubuju, udělám vše potřebné abych to dostal ven...možná to byla, byli otázky jak z první třídy, ale jak říkám...začínám a nestydím se za to...a "profíci" kteří už jsou někde aspoň v 5té třídě, někteří možná na vysoké to berou s velkým humorem a určitým výsměchem...jasně, beru názory, takové či onaké...

...a mimochodem...dneska jsem byl zout pneu u borce co dělá mašiny, prodává gumy, má internetový obchod...ptám se ho pokud bych si chtěl v domácích podmínkách sundat gumu dá se to flexou...a to mu říkám, ale otevřeně...on říkal dá, chce to opatrnost vůči ráfku, ale prostě je to postup, který není nemožný a nijak to nezavrhoval...asi tag..

a skrz lak, nikdo nemluvil o lakování motyky sprejem, to jsem říkal, že jsem dělal u určitých dílů na blíže specifikovatelném dvoutaktním motu a povedlo se....takže bych to nepřevracel....u stříkání je hlavní vědět kdy zmáčknout pistol a jak to fíknout, vzdálenost...namíchání barvy, ředidlo, tužidlo...a řada dalších věcí...ale lakýrník se to taky učil, buď ve škole a někdo koho to baví bez školy...a tím snad člověk poznává co v něm je a co není...na co má a na co nemágood

acer (Člen)
08.11.2007 23:48:02
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

to Kokta či jak... a chlapy se neptaj kámoše jak mu chutná to či které pivo, jestli se mu líbí ta bloncka nebo ta černovláska, jestli ho ta práce baví co dělá nebo nebaví, jestli prostě se mu líbí audi a nebo moskvič...a jestli se mu líbí leštěný ráfek nebo originál....je to normální komunikace a dá se z toho něco vzít...samozřejmě pokud má někdo takový názor že Janáček, zrzky, trabant a ráfek na motyce nelíbí, tak je to jeho názor a ten druhý pokud si za svým stojí, tak se nenechá ovlivnit a nepřeorientuje se...ale máš třeba větší přehled....možná to velice k ničemu nebude, ale víš názor druhých.

Meloun (Člen)
09.11.2007 00:03:33
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

Na názor druhých se ve věcech vkusu vyprdnismokin
Když ti tady všichni do jednoho řeknou,že leštěnej ráfek je k zesick,tak to teda leštit nebudeš??Nebo jaks to myslel??idontknow
Když si kupuju motorku,tak se taky nikoho neptám,jestli se mu líbí barva...líbí se to mě a tím to hasne..goodsmokin
Flexou klidně...ale pořád mi nejde do hlavy proč??idontknow
Vždyť to jde sundat skoro holejma rukama..smile1...některá´hůř,některá líp,ale jde..good
A ještě k tomu rozpojení řetězu...měl jsem asi narážku..
Podle mě to je věc jen selskýho rozumu.Nemusíš bejt absolutně
technickej typ,ale když si k tomu dřepneš a zadíváš se na to,tak ti musí hned dojít,na jakým principu to funguje, ikdybys to v životě neviděl...surprisedgood


PURE NAKED BIKE!
Koldan (Člen)
09.11.2007 07:34:13
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

acer psal:

to Kokta či jak... a chlapy se neptaj kámoše jak mu chutná to či které pivo, jestli se mu líbí ta bloncka nebo ta černovláska, jestli ho ta práce baví co dělá nebo nebaví, jestli prostě se mu líbí audi a nebo moskvič...a jestli se mu líbí leštěný ráfek nebo originál....je to normální komunikace a dá se z toho něco vzít...samozřejmě pokud má někdo takový názor že Janáček, zrzky, trabant a ráfek na motyce nelíbí, tak je to jeho názor a ten druhý pokud si za svým stojí, tak se nenechá ovlivnit a nepřeorientuje se...ale máš třeba větší přehled....možná to velice k ničemu nebude, ale víš názor druhých.

To tvé komolení mého nicku přehlédnu,na to že se neznáme osobně si celkem dovoluješ. Ke zbytku jsem se ti už vyjádřil,stejně jako ostatní. Napsal jsem ti naprosto normálně,že je hezký že se chceš naučit opravit si motorku a měl by se o to snažit každý,ale pokud nejsi natolik schopnej rozeznat,co musíš udělat k sundání kola (přitom se na to stačí podívat a člověka který je schopný si zavázat takničky u bot to musí trknout) tak bys tady neměl házet rozumy jak co de a nejde a začít s lehčími věcmi typu dotažení šroubu a čumákováním kámošům pod ruky,protože pokud tomu tak neude tak je jen otázka času,kdy tady bude spousta nových témat ohledně něco zkurvenýho


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Billy (Člen)
09.11.2007 07:57:21
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

pozor na Koldana pre bere jakýýýsi ANABOLIKA smile1 ten by te smaznul ze sveta a udelal ti betonovy botky ale tak musel sem. Ja sem treba se trochu vyucil a naucil se par zakladnich veci pravej zavit a levej zavit to treba kamarad vysokoskolak strojar 4rocniku kdyz predemnou povoluje jakejkoliv sroub nebo matku hleda prevazne vsude levej zavit. smile1 Ale o tym to je proste sem se nucene musel hrabat ve Skodovce a nelituju toho dneska mi nedela problem sundat napravu, ale vim na co bych si treba netroufl a tak bud privolam kamarada kterej to dela a nebo mu to sverim a kdyz je casu tak se mu divam pod ruky. Zakladni veci si zvladnu ale taky si vsechno nedelam. Nejlepsi skola jit na srotak kdyz sem potreboval neco do skodovky a tam se naucis, nic tam nepokazis, vemes si naradi a za par kacen si odnes domu pul auta


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
Koldan (Člen)
09.11.2007 08:14:43
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

Billy psal:

pozor na Koldana pre bere jakýýýsi ANABOLIKA smile1 ten by te smaznul ze sveta a udelal ti betonovy botky ale tak musel sem. Ja sem treba se trochu vyucil a naucil se par zakladnich veci pravej zavit a levej zavit to treba kamarad vysokoskolak strojar 4rocniku kdyz predemnou povoluje jakejkoliv sroub nebo matku hleda prevazne vsude levej zavit. smile1 Ale o tym to je proste sem se nucene musel hrabat ve Skodovce a nelituju toho dneska mi nedela problem sundat napravu, ale vim na co bych si treba netroufl a tak bud privolam kamarada kterej to dela a nebo mu to sverim a kdyz je casu tak se mu divam pod ruky. Zakladni veci si zvladnu ale taky si vsechno nedelam. Nejlepsi skola jit na srotak kdyz sem potreboval neco do skodovky a tam se naucis, nic tam nepokazis, vemes si naradi a za par kacen si odnes domu pul auta

eštěs zapomněls dodat že mám za kamaráda Dolínka,to je ta nejvěčí devízabigsmile Sa ně zdá,že v poslední době mého fyzického upadání sa na něj budu vodvolávat čím dál častějibigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
Filous (Člen)
09.11.2007 09:08:54
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

...Koldana uš bych se nebál, anabolika vyměnil za cukr, dršku má furt vot šlehačky a roste mu pupek, dříf bych si na něj jako lechkej weltr netrouf, ale myslim, že dneska bych ho v ringu ubjehalsurprisedbigsmile

Ejsr:
...mam dojem, že si ani poradit nenecháš a furt si budeš mlít to svý, víš co, vem si fleksu, sprej, kus filcu a pag nám přiť říct jags dopat...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
acer (Člen)
09.11.2007 09:11:58
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

je to pořád dokola a už si asi nic odbornýho neodnesu...něco bylo přínosný, něco ne...
to Kokta, vidíš jaké to je, když si někdo dovoluje s jeho siláckejma řečma na začínajícího "nováčka" taky to asi není příjemné a s nikým se neznám osobně ani nijak jinak...a buď stupidní dotaz, tak někdo má tendenci to opakovat stále dokola a dokola, ale kvalitní příspěvěk napíše jen hrstka rozumných...(tím v žádném případě nechci říct, že ty, vy, oni, ona nejste nejsou nebudou...

možná tu gumu a řetěz, no dobrá, ne nějak ideální otázky, ale dá se na to slušně odpovědět...

a skrz leštění kol a podobných věcí...jeden odborňas mi narovinu řek...pokud znáš někoho, kdo to dělá ve velkém a pracuje třeba někde, kde si může prostředky vzít, tak to dej jemu...rozumí tomu, už to několikrát dělal a určitě i zkazil a ví jak na to...a navíc....potřebuješ k tomu několik jemností a hrubostí kotoučů, brusných past, hodiny úmorné práce a výsledek nemusí být takový....myslím, že kvalitní odpověď.

acer (Člen)
09.11.2007 09:13:53
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

Filous psal:

...Koldana uš bych se nebál, anabolika vyměnil za cukr, dršku má furt vot šlehačky a roste mu pupek, dříf bych si na něj jako lechkej weltr netrouf, ale myslim, že dneska bych ho v ringu ubjehalsurprisedbigsmile

Ejsr:
...mam dojem, že si ani poradit nenecháš a furt si budeš mlít to svý, víš co, vem si fleksu, sprej, kus filcu a pag nám přiť říct jags dopat...

ale nechám...good

Meloun (Člen)
09.11.2007 09:23:31
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

acer psal:

a skrz leštění kol a podobných věcí...jeden odborňas mi narovinu řek...pokud znáš někoho, kdo to dělá ve velkém a pracuje třeba někde, kde si může prostředky vzít, tak to dej jemu...rozumí tomu, už to několikrát dělal a určitě i zkazil a ví jak na to...a navíc....potřebuješ k tomu několik jemností a hrubostí kotoučů, brusných past, hodiny úmorné práce a výsledek nemusí být takový....myslím, že kvalitní odpověď.

Blbost!surprisedJeden filcák,jeden hadrák,max.dvě pasty(stačí ale jen ta jedna) a práce se samotným leštěním už není tak hrozná...resp.jde to docela rychle(když máš dobře připravenej povrch...)


PURE NAKED BIKE!
Filous (Člen)
09.11.2007 09:40:28
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

...tag dobře, napíšu ti podrobný postupy, ale slíbíš mi, že uš dáš pokoj???

...jag sundat přední kolo:
1/ povolit dva šrouby na každym brzdovym třmenu
2/ vysunout třmeny z kotoučů
3/ povolit osu
4/ povolit zajišťovací šrouby na spotku teleskopů
5/ vysunout osu a vyndat kolo

...jag přezout pneu:
1/ vypustit a vyndat ventilek
2/ vodmáčknout pneu vot ráfku pomocí příprafku, svjeráku, pevnejch bot.........
3/ nasadit na ráfek chráničky
4/ sešlápnot patku pneu na střet ráfku a naproti montpákou přetáhnout patku přes ráfek a tak postupně za pomoci dvou aš třech montpák dokola
5/ vobdobnej postup na druhý straně, abys dostal ráfek ven, druhá strana de vječinou i rukama

...jag nazout pneu:
1/ nastříkat saponátem patku pneu
2/ vložit střet ráfku na patku a zatlačit ráfek do pneu, jde to rukama
3/ sešlápnout druhou patku na střet ráfku
4/ nasadit na ráfek chráničky
5/ pomocí rukou a montpáky natáhnout pneu na ráfek
6/ zašroubovat ventilek a nafouknot

...jag vyndat zadní kolo:
1/ povolit osu
2/ povolit šponováky a vrazit kolo co nejvíc dopředu
3/ sundat řetěs a dát ho bokem přes kyfku
4/ vysunout osu a vyndat kolo

...jag vyleštit ráfek:
1/ lakýrnickou páskou pželepit střet, gde chci aby mi barva zůstala
2/ napatlat lem barvožroutem a počkat aš se barva "zvedne"
3/ plastovou špachtličkou seškrábnout zdrclou barvu
4/ filcovym kotoučem ve vrtačce a hrubou pastou leštit povrch
5/ filcovym kotoučem ve vrtačce a jemnou pastou leštit povrch
6/ flanelovym kotoučem ve vrtačce doleštit povrch
7/ strhnout pásku

...stříkání ti popisovat nebudu, páč je to složitější, liší se příprava podle druhu lakovanýho matrijálu a navic sem krom ňákýho foukání sprejem nic nelakoval, páč sem si jistej, že by výsledek mý práce nigdy nebyl takovej jako vot lakoše a sralo by mě dívat se na sprasenou nádrš...

...tag a teť bješ něco dělat a těšim se na report jags dopat surprised

...týýý vole, to je elaborátsurprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
acer (Člen)
09.11.2007 09:46:22
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

Meloun psal:
acer psal:

a skrz leštění kol a podobných věcí...jeden odborňas mi narovinu řek...pokud znáš někoho, kdo to dělá ve velkém a pracuje třeba někde, kde si může prostředky vzít, tak to dej jemu...rozumí tomu, už to několikrát dělal a určitě i zkazil a ví jak na to...a navíc....potřebuješ k tomu několik jemností a hrubostí kotoučů, brusných past, hodiny úmorné práce a výsledek nemusí být takový....myslím, že kvalitní odpověď.

Blbost!surprisedJeden filcák,jeden hadrák,max.dvě pasty(stačí ale jen ta jedna) a práce se samotným leštěním už není tak hrozná...resp.jde to docela rychle(když máš dobře připravenej povrch...)

no vidíš, každý má na to svůj názor a postup...ale z toho všeho se dá udělat jeden objektivní pohled jak by to asi mělo bejt...

acer (Člen)
09.11.2007 09:48:53
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

to Filous...toto bych čekal od někoho kdo chce fakt poradit hned na začátku...chlape díky...už vím jak na to a vážne pudu něco dělat...:) good asi se pustím do toho zadního kola pro začátek...smile1

Americkej (Člen)
09.11.2007 09:51:13
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

teda Fildo, jseš světec, teď už je to jistýgood
jenom bych v prvním odstavci prohodil body 3 a 4


... vesnickej kluk a stále celkem spokojenej parchant ...
osiris (Člen)
09.11.2007 09:53:32
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

filousoj: poklona good
...a eště u zadního vynechávám bot číslo 2 cool, sem línej bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Filous (Člen)
09.11.2007 09:54:14
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

...máš pravdu, sem pussy ...sem to chtěl mít rychle za sebou bigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Filous (Člen)
09.11.2007 09:57:00
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

Os:
...jo, já taky, ale pro něj to bude jednodušší...a navíc mu pag budem moct votpovídat jag našponovat řetěs a dostat vobje kola do osy bigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Meloun (Člen)
09.11.2007 10:00:27
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

.. a ještě u toho zadního kola si dát brzdovej třmen tak,aby ti při sundávání kola nepřekážel...jinak si to vomlátí stejně,jako to udělali ty kašpaři,co měli tu motorku přede mnou..smile2


PURE NAKED BIKE!
osiris (Člen)
09.11.2007 10:02:17
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

filousoj: jo tág, ty uš sis ho vlasně načal, tag ňák uš sis ho připravil k vychutnání bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Antihero (Člen)
09.11.2007 10:04:50
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

...nedělejte mu v tom ještě větší zmatek než v tom má...
todle vlákno aspiruje na to mít 3 a více stránek...
to nedal ani Canniheadshakegood..jesi se nepletu


There's a pie in the sky when you die.
acer (Člen)
09.11.2007 10:07:48
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

Filous psal:

Os:
...jo, já taky, ale pro něj to bude jednodušší...a navíc mu pag budem moct votpovídat jag našponovat řetěs a dostat vobje kola do osy bigsmile

to už jsem zkoušel a vím jak na to, ale musel jsem to vodkoukat a nechat si poradit na místě...řetěz není sranda...že.bigsmile

inkvizitorr (Administrator)
09.11.2007 10:08:18
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

filous: eště ti tam chybí u nazouvání bod, kde se píše že zkontroluju šipky pro směr otáčení pneu a pro sichr se zeptam kamarádů kerý na mě koukaj jestli je to opravdu správněbigsmilebigsmilebigsmilecool


doba je temná...
acer (Člen)
09.11.2007 10:09:34
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

Antihero psal:

...nedělejte mu v tom ještě větší zmatek než v tom má...
todle vlákno aspiruje na to mít 3 a více stránek...
to nedal ani Canniheadshakegood..jesi se nepletu

a těší mě, že opravdu můj příspěvěk vyvolal takovou debatu..taky na to hledím, že už je jich tu nějak moc...smile1smile1 a stále se tvoří a tvoří..good

Meloun (Člen)
09.11.2007 10:24:10
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

Ale stejně jseš žabař!smile1
Loser to dotáhl k dokonalosti!good
Teď na tom má založenou image,firmu-poradenskou společnost a je taky díky tomu velmi oblíbený!surprisedbigsmilecoolsmokin


PURE NAKED BIKE!
osiris (Člen)
09.11.2007 10:24:12
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

inkvizitorr psal:

filous: eště ti tam chybí u nazouvání bod, kde se píše že zkontroluju šipky pro směr otáčení pneu a pro sichr se zeptam kamarádů kerý na mě koukaj jestli je to opravdu správněbigsmilebigsmilebigsmilecool

...ty seš wůůůůůůl good bigsmile bigsmile bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Loser (Administrator)
09.11.2007 11:12:00
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

Meloun psal:

Ale stejně jseš žabař!smile1
Loser to dotáhl k dokonalosti!good
Teď na tom má založenou image,firmu-poradenskou společnost a je taky díky tomu velmi oblíbený!surprisedbigsmilecoolsmokin

ale di, ty ... (cervenajicisesmajlikaznaprdeli)


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
marcoo (Člen)
09.11.2007 13:04:30
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

Tady máš ukázku jak by asi měl vypadat leštěnej hliník.Abys to neměl šedý jak stříbřenku a nemyslel si že je to OK.Tohle je jen předleštěný.Ještě jsou tam vidět stopy po broučení a zub času.Není to finální podoba.

http://www.suzukibandit.cz/prostor/fotkydiskuze/marcoo/hlinik.jpg

Editoval osiris (09.11.2007 13:14:09)

marcoo (Člen)
09.11.2007 13:40:37
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

osi,nezobrazuje se ten obrázek.Aspoň mě ne.byl tam jinej ve formátu gif a ten fungoval.idontknow

osiris (Člen)
09.11.2007 15:20:55
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

...dík za info good mě to v netscapu šlo, tak jsem nevěděl (pro ie tam byla chyba v diakritice)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Loser (Administrator)
09.11.2007 15:27:54
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

hlinik se vodstehoval do Humpolcebadbadass


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
acer (Člen)
09.11.2007 16:18:39
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

Loser psal:

hlinik se vodstehoval do Humpolcebadbadass

¨

když jsme u toho hliníku, nevíte kde a za jakou cenu se dá sehnat hliníkový kryt řetězu co se dává třeba na 1200ku, místo plastového černého...

Loser (Administrator)
09.11.2007 16:36:40
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

vem ten platovej cernej, zajdi s nim k nekomu sikovnymu, kdo dela s plechem a von ti ho za material a flasku slivovice vyrobigoodgoodgood


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
KOVAL (Člen)
09.11.2007 20:54:28
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

podle Skinova návodu by mohla kola přezouvat i naše dcera,vytisknu to a pošlu ji zejtra do garáže,věřim že to zvládnecool

acer (Člen)
10.11.2007 13:37:18
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

kua Bandit pussyové..............sicksmile1bigsmilegoodcoolbeerbeerbeerbeerbeer

Koldan (Člen)
11.11.2007 00:52:43
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

acer psal:

je to pořád dokola a už si asi nic odbornýho neodnesu...něco bylo přínosný, něco ne...
to Kokta, vidíš jaké to je, když si někdo dovoluje s jeho siláckejma řečma na začínajícího "nováčka" taky to asi není příjemné a s nikým se neznám osobně ani nijak jinak...a buď stupidní dotaz, tak někdo má tendenci to opakovat stále dokola a dokola, ale kvalitní příspěvěk napíše jen hrstka rozumných...(tím v žádném případě nechci říct, že ty, vy, oni, ona nejste nejsou nebudou...

možná tu gumu a řetěz, no dobrá, ne nějak ideální otázky, ale dá se na to slušně
odpovědět...

ty si trůba až to mlátí dveřma. plácáš tady hovadiny o tom do čeho jsi ani nenahlídl,kluka, který ví o laku víc než ty vo svojem ptáku tady školíš o lakýrnických fíglech a po té co zistíš,že navrhuješ zhovadilej postup tak to svedeš na vtip,nejseš schopnje si po upozornění  tvr a když ti tady někdo řekne,že seš vedle a že máš začít postupně,tak v tom vidíš vytahování

a skrz leštění kol a podobných věcí...jeden odborňas mi narovinu řek...pokud znáš někoho, kdo to dělá ve velkém a pracuje třeba někde, kde si může prostředky vzít, tak to dej jemu...rozumí tomu, už to několikrát dělal a určitě i zkazil a ví jak na to...a navíc....potřebuješ k tomu několik jemností a hrubostí kotoučů, brusných past, hodiny úmorné práce a výsledek nemusí být takový....myslím, že kvalitní odpověď.

ty si trůba až to mlátí dveřma. plácáš tady hovadiny o tom do čeho jsi ani nenahlídl,z obavy,že by tě někdo po opakovaných nesmyslech poslal do řiti si založíš nový nick, kluka, který ví o laku víc než ty vo svojem ptáku tady školíš o lakýrnických fíglech a po té co zistíš,že navrhuješ zhovadilej postup tak to svedeš na vtip.Nejseš schopnej ani přiznat,že jsi navrhnul píčovinu a meleš si furt svoje. Začínáš mě bavit a těším se na další témata, třeba i pod novým nickembigsmile


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
marcoo (Člen)
11.11.2007 03:18:17
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

jooo koldan má recht.Nebuzeruj nás pípussyvinama a lešti,sundávej flexou,a pak hoď foto jak to dopadlo. bigsmilebigsmilebigsmilebigsmileidontknow

acer (Člen)
12.11.2007 21:17:10
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

foto hodím.....jen co to bude komplet vypucovaný...zima je dlóóóhá..goodbigsmilebigsmilesmile1smile1

Marcus_86 (Člen)
12.11.2007 23:40:08
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

heejjj fakt tady je prdel goodgood Jinak flexku se guma da sundat uplne bezproblemove ... jen na to musi byt sikovne ruce. Uz sme to delali .. na aute. Chtel za vyzuti jedne gumy 100 kc ... blazen, takze sme to behem pul hodky odbrousili, jen to strasne smrdi. Jako mooc. Jinak hrozi napr poskozenio barvy rafku a tak ... na B bych si to radsi zaplatil .. cena je myslim smesna, vychyzi to na pak korun. Jinak o tom lesteni by KOLDAN neco mohl vedet, prece nejake dily ma lestene na te jeho fesande. ... teda myslim. Ma ji moc hezkou ... snad nejpeknejsi na okrese (az tu moji rozstrelenou dam do kupy, tak budu mit zas nejhezci pochopitelne ja bigsmile ) snad se mi to nejak pres zimu podari no. Jinak uz by ste se tu mohli prestat hadat. Mame prece drzet spolu, ne ? good Jo a prestante chlastat, musime udelat letakovou kampan na ten KOFOLA ´S KLUB bigsmile Cau smile1

Filous (Člen)
13.11.2007 08:08:23
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

...to nemáte f garáži dvje montpáky, že se se sundánim gumy serete půl hodiny, riskujete krom zničenýho ráfku to, že se fleksa hryzne a rozbije vám huby a eště u toho čucháte smrat ze spálený gumy???idontknowheadshake ...já todle fakt nepochopimidontknowheadshake


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Antihero (Člen)
13.11.2007 09:05:32
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

Filous psal:

...to nemáte f garáži dvje montpáky, že se se sundánim gumy serete půl hodiny, riskujete krom zničenýho ráfku to, že se fleksa hryzne a rozbije vám huby a eště u toho čucháte smrat ze spálený gumy???idontknowheadshake ...já todle fakt nepochopimidontknowheadshake

...kdo nezačínal poctivě na bicyklu kde se gumy sundavaly co chvíla a cykloservisy nebyly, halt teďka flexuje. Nová dobaheadshakeflexy za 150 ká v lidlech, se nedif.


There's a pie in the sky when you die.
Marcus_86 (Člen)
13.11.2007 09:43:59
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

no ty gumy tam na tom kole byly asi 2 roky, monterpakama sme to mohli tak maximalne .. no proste nic. Bylo to tam prilepene dost solidne. A delal to tatka takze vlastne o nic neslo.

Zdenousek (Člen)
13.11.2007 17:15:14
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

jesi nechceš čuchat ten smrad, tak to de i pilkou na železo no a to lano po obvodu patky přesekneš majzlíkem bigsmilebigsmilebigsmile fakt mam to vyzkoušený, ale ty disky šly rovnou do šrotu, proto ta snadná demontáž smokin jináč asi ten servís no good


My letci máme ocelové ptáky...
Koldan (Člen)
13.11.2007 17:56:19
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

mně trošku uniká smysl proč to dělat doma?prat sa se sundáváním, s nandáváním a nakonec ještě řešit kam s gumů (tato vám do hajzlu nevlezebigsmile)
sundám kola,zavezu ke gumaři,za čtvrthoďky to mám vobutý a vyvážený a spokojeně odjíždím a starý nechávám na místě.


Zlatá,jedině zlatá,to je ta správná barva:o)
XJelen (Člen)
13.11.2007 20:14:12
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

Koldan psal:

mně trošku uniká smysl proč to dělat doma?prat sa se sundáváním, s nandáváním a nakonec ještě řešit kam s gumů (tato vám do hajzlu nevlezebigsmile)
sundám kola,zavezu ke gumaři,za čtvrthoďky to mám vobutý a vyvážený a spokojeně odjíždím a starý nechávám na místě.

holt asi do servízu to vozíme jenom my starší, ti mladší jsou dneska daleko šikovnějšísurprisedbigsmile


Strýcfajtr !!!
K.a.s.y.m. (Člen)
14.11.2007 07:35:58
Offline

Re: sundání gumy, nastříkání, leštění

Já dám dicky kola tatíkovi do auta i s novejma gumama a když přijdu z práce je to přezutýsmokin


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr