Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Baterka

martin.vomy (Člen)
26.11.2007 11:16:29
Offline

Baterka

Chtěl bych se vás zkušenějších zeptat na pár věcí. Myslel sem, že tomu rozumim, ale ukázalo se, že asi ne. Na www.motorkar.net sem si objednal baterku FIAMM FTX-9BS - podle popisku a dotazů na dodavatele je gelová. Přišla mi sice FTX9-BS, ale klasická olověná s náplní roztoku kyseliny sírové. Tak se chci zeptat - sem opravdu tak blbej, že sem věřil, že gelovka může bejt za ty prachy, nebo mi poslali špatnou?help Díky

Salam (Člen)
26.11.2007 11:52:34
Offline

Re: Baterka

neni to ta, jak do ni nalejes ten elektrolyt a po ulezeni zgelovati?

martin.vomy (Člen)
26.11.2007 11:54:18
Offline

Re: Baterka

na těch lahvičkách je napsáno H2SO4, nebo tomu nerozumim?

Fik-B6S (Člen)
26.11.2007 12:05:25
Offline

Re: Baterka

Já si taky mylsím že je to ona když do ní naleješ ten elektrolyt tak se z něj stane gel...


Amatér postavil Archu, profesionál Titanic...
http://www.youtube.com/watch?v=Fk8W4OyaHZU
gore (Člen)
26.11.2007 14:40:05
Offline

Re: Baterka

..ja myslimidontknow ze ti poslaly spravnousmokin

beerbeerbeerbeerbeerbeer


OOUUJEEEEEEEEE!!!!
PALOUS (Člen)
26.11.2007 15:31:51
Offline

Re: Baterka

JJidontknowtaky to tak mámsmokin


Jebat motorky :-)
losmiros (Člen)
26.11.2007 16:44:58
Offline

Re: Baterka

gelovou jsem viděl asi jednou na vlastni oči a věřte mi že určitě nic nezgelovatí jak tady melete a nic se do ni nelije. Když rozřežete gelovku, tak je to takovej dlouhej plát stočenej do šneka.
to co se prodává jako "gelová" je rounová baterka, má v sobě tkaninu a když do ní nalijete tu sračku tak to něco udělá, ale určitě to není gel.
je to stejně v podstatě jedno bo půlka prodejců si myslí že prodává gelovky a budou vám to s úsměvem tvrdit do roztrhani těla.


on the road
PALOUS (Člen)
26.11.2007 17:27:59
Offline

Re: Baterka

A kuwa já myslel že rouno je jen zlatýgooda vono hounosmokincoolbigsmile


Jebat motorky :-)
martin.vomy (Člen)
26.11.2007 18:12:55
Offline

Re: Baterka

Už je to doma a věřim tomu, že bude sloužit úplně normálně, ale když to není gelovka, tak ať to tam dopussy nepíšou!

gore (Člen)
26.11.2007 19:07:39
Offline

Re: Baterka

..tagze z toho co tu ctu idontknowgel jedine na prdelgoodsmokin

beerbeerbeerbeerbeerbeer


OOUUJEEEEEEEEE!!!!
losmiros (Člen)
26.11.2007 19:36:12
Offline

Re: Baterka

gel jen na prdel

s tím ře to uvádí prodejci a není to zcela pravda se musíme smířit

každá bat tam bude fungovat, když se tam vleze
jdu se dívat na simpsny


on the road
KOVAL (Člen)
26.11.2007 22:00:36
Offline

Re: Baterka

"gelovou jsem viděl asi jednou na vlastni oči "

Se mi líbí jak to autor napsal...
A přesně tak to i je,že ji "asi" čili dokonce "možná" jednou viděl,jinak by tak sebejistě nenapsal takovou pussyvinu..
Protože já už sem jich teda viděl hodně a taky jsem jich hodně novejch montoval a dokonce nalejval tou pro něj neuvěřitelnou kapalinou..
Protože když si koupíš novou,zabalenou,ještě nepoužitou baterii zvanou "gelová" tak v krabičce u té baterie pěkně zabalené jsou přiložené ampule s roztokem,ty je do ní nabodneš zvrchu,necháš pěkně nabublat dovnitř,pak počkáš,necháš to ještě otevřené nějaký čas odvětrat,pak zamáčkneš ty špunty a baterie je připravená k použití..
A pěkně ji můžeš třeba vzhůru nohama namontovat,tak jako ji mám já,kontaktama a zátkama dolů..
Dokonce jsem ji jednou nechtěně zespodu provrtal vrtačkou..
Nehodnotim to,jestli zmíněná baterie je skutečně gelová nebo ne,protože na odkaz jsem se nedíval.
Takže když už sebejistej,tak prosim tě tady nemíchej dohromady pojmy a dojmy ,protože tim akorát mateš člověka kterej se na to zeptal.
Jinak souhlasim s tim že i kyby tam byla jakákoliv baterie,tak pokud má přibližně stejnou vhodnou kapacitu a startovací proud,tak je to jedno.
Jinak ještě souhlasim s tim že rouno je zlatý a houno hnědý...

KOVAL (Člen)
26.11.2007 22:10:39
Offline

Re: Baterka

jo,jinak jako baterky s něčím stočeným jako šnek sou OK,jako super pro muziku do aut,tak jsme ji dávali,Optima...good
ale do motorky?surprised

losmiros (Člen)
26.11.2007 22:11:27
Offline

Re: Baterka

tů Koval no sice jsi jich viděl hodně a montoval eště víc, ale ani jedna nebyla gelová, nemá cenu se o tom zde hádat, když si každej myslí že má pravdu.

jinak se omlouvám za mystifikaci a použití slovíčka asi, viděl jsem ji jednou a pak eště jednou jako model, ale ten nebyl použit v praxi, takže to nepočítám


on the road
XJelen (Člen)
26.11.2007 22:12:20
Offline

Re: Baterka

KOVAL psal:

"gelovou jsem viděl asi jednou na vlastni oči "

Se mi líbí jak to autor napsal...
A přesně tak to i je,že ji "asi" čili dokonce "možná" jednou viděl,jinak by tak sebejistě nenapsal takovou pussyvinu..
Protože já už sem jich teda viděl hodně a taky jsem jich hodně novejch montoval a dokonce nalejval tou pro něj neuvěřitelnou kapalinou..
Protože když si koupíš novou,zabalenou,ještě nepoužitou baterii zvanou "gelová" tak v krabičce u té baterie pěkně zabalené jsou přiložené ampule s roztokem,ty je do ní nabodneš zvrchu,necháš pěkně nabublat dovnitř,pak počkáš,necháš to ještě otevřené nějaký čas odvětrat,pak zamáčkneš ty špunty a baterie je připravená k použití..
A pěkně ji můžeš třeba vzhůru nohama namontovat,tak jako ji mám já,kontaktama a zátkama dolů..
Dokonce jsem ji jednou nechtěně zespodu provrtal vrtačkou..
Nehodnotim to,jestli zmíněná baterie je skutečně gelová nebo ne,protože na odkaz jsem se nedíval.
Takže když už sebejistej,tak prosim tě tady nemíchej dohromady pojmy a dojmy ,protože tim akorát mateš člověka kterej se na to zeptal.
Jinak souhlasim s tim že i kyby tam byla jakákoliv baterie,tak pokud má přibližně stejnou vhodnou kapacitu a startovací proud,tak je to jedno.
Jinak ještě souhlasim s tim že rouno je zlatý a houno hnědý...

čoveče nerad bych se tě dotkl, ale dovolím si ti protiřečit, pokud jsem objednal opravdu gelovou, tak přišla plnásurprised ty s těma ampulema jsou bezúdržbovky s vatovou výplní s aplikací tak jak to popisuješ. Bereme baterky z Elitu, tam o nich netvrděj, že jsou gelový. Ale např YTZ10S do Fároše označovaná jako gel přišla bez ampulí.


Strýcfajtr !!!
KOVAL (Člen)
26.11.2007 22:16:49
Offline

Re: Baterka

jo,vim jak to myslíš,rozumim..
jako sem to myslel tak že 99%baterek a to i značkový jako Yausy sou takhle specifikovaný a nic z nich pak neteče,takže člověk co si ji koupil nemusí mít strach že mu z ní poteče kyselina jako z normální..

KOVAL (Člen)
26.11.2007 22:17:49
Offline

Re: Baterka

jasný že se běžně zaměňuje termín gelová a bezůdržbová..

KOVAL (Člen)
26.11.2007 22:18:53
Offline

Re: Baterka

to sem nechtěl rozebírat až zas tak,prostě jako že špatně to nekoupil..

Meloun (Člen)
26.11.2007 22:21:45
Offline

Re: Baterka

Koval má zkrátka vždycky praudu!!surprisedbigsmile
Chci se tě zeptat,ptž peníze mi na nějakej čas došly..takže tě asi nějakejch krámů nezbavim..smile1
Jaks mi tenkrát poudal o těch Bendixech u Elitu...že by to mělo bejt nemlich to samý jako nejmenovaná renomovaná značka..jsi si tím OPRAVDU jistej??help
Blíží se čas nákupů a asi to budu objednávat..tak abych za tebou pak nenaběh s reklamacej,že mi to nebrzdí..evilbigsmile


PURE NAKED BIKE!
osiris (Člen)
26.11.2007 22:23:47
Offline

Re: Baterka

...tím si jistej bejt můžeš, protože jsem to zjistil taky smile1


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
XJelen (Člen)
26.11.2007 22:26:19
Offline

Re: Baterka

Jak píšeš, o 99% dodavatelů píše gelová a bude se za to bítsmile1
Spíš je důležitý, aby se tam takňák vešla(což u některých jebek je docela podstatný) a odpovídala kapacitou. Na značce prd sejdegood


Strýcfajtr !!!
Meloun (Člen)
26.11.2007 22:26:29
Offline

Re: Baterka

osiris psal:

...tím si jistej bejt můžeš, protože jsem to zjistil taky smile1

OUKEJ!good


PURE NAKED BIKE!
KOVAL (Člen)
26.11.2007 22:27:06
Offline

Re: Baterka

jako praudu woe nemám,jestli budem kuci dál rozebírat ty baterky eště podrobnějc...(neni tady brečící smajlík)

Vybudovali jsme mistra světa, nyní nabízíme své služby také Vám
Společnost ELIT, zakladatel týmu ELIT Grand Prix a největší distributor autodílů v ČR, zahajuje od 1. 2. 2007 prodej náhradních dílů na motocykly. Čerpejte všechny výhody, které Vám můžeme nabídnout, především:




Široký sortiment

Více než 4 000 položek zboží pokrývajících přes 400 modelů všech japonských a většiny evropských značek motocyklů v následujících skupinách dílů: brzdové destičky BENDIX (od výrobce SBS), brzdové kotouče NG, brzdové a spojkové páčky, olejové filtry HIFLO a UFI, vzduchové filtry K&N, HIFLO, MEIWA, EMGO, FUJI FILTER, řetězy a řetězové sady D.I.D., rozety a přední kolečka JT, spojkové lamely FCC, spojkové pružiny VESRAH, trubky do vidlic TAROZZI, pružiny do vidlic WIRTH-FEDERN, kuželíková ložiska PARTS + PLUS, ložiska kol SKF, KOYO, FAG, těsnicí sady ATHENA, gufera předních vidlic ATHENA a ARIETE, svíčky NGK, baterie TOPLITE (od výrobce YUASA).

sem ti to čoveče zkopíroval Melouny..

XJelen (Člen)
26.11.2007 22:30:33
Offline

Re: Baterka

Meloun psal:

Koval má zkrátka vždycky praudu!!surprisedbigsmile
Chci se tě zeptat,ptž peníze mi na nějakej čas došly..takže tě asi nějakejch krámů nezbavim..smile1
Jaks mi tenkrát poudal o těch Bendixech u Elitu...že by to mělo bejt nemlich to samý jako nejmenovaná renomovaná značka..jsi si tím OPRAVDU jistej??help
Blíží se čas nákupů a asi to budu objednávat..tak abych za tebou pak nenaběh s reklamacej,že mi to nebrzdí..evilbigsmile

Bendixema brzdím taky, spokojenost. Kolik vydrží uvidíme. Ale v Alpách žádnej náznak problémugood


Strýcfajtr !!!
KOVAL (Člen)
26.11.2007 22:31:54
Offline

Re: Baterka

Xjelen: no čoveče s tou značkou že je to jedno,nevim,nevim čoveče..
jako po tom co jsem ve svý motorce za jednu sezonu reklamoval dvakrát a pokaždý ůspěšně baterku MotoStart a to je baterka jakože noname ale výrobcem je koncern Yuasa a pak ještě nějaká reklamace někoho jinýho stejný baterie,tak ačkoliv nám dodavatel tvrdil že ačkoliv je cena poloviční a kvalita odpovídá Yuase,tak už ji nechci.. posléze jsme obdrželi informaci že zboží z několika továren Yausa kdy každá leží na jiném kontinentu není vždy v totožné kvalitěsmile1smile1smile1fuck

KOVAL (Člen)
26.11.2007 22:33:44
Offline

Re: Baterka

Onasisu:fuckfuckfuckbigsmile

XJelen (Člen)
26.11.2007 22:36:19
Offline

Re: Baterka

Koval: takňák jsem to myslel, že nepoznáš podle značky (tady třeba Yuassa) jestli jde o sračku, protože pod tou značkou už to vyrábí kdejakej číńan. My zatím měli klikusmokin


Strýcfajtr !!!
KOVAL (Člen)
26.11.2007 22:41:34
Offline

Re: Baterka

já mám teda ale smůlusmile2
a navíc nemám vždycky pravdusmile2
musím si něco nalejt..

osiris (Člen)
26.11.2007 22:50:51
Offline

Re: Baterka

kovaloj: good bigsmile bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
KOVAL (Člen)
26.11.2007 23:00:23
Offline

Re: Baterka

se taky všem mystifíííkovaným omlouvám a ještě si teda naleju další..wine
hlavně že si na konci tohodle večírku všichni rozumíme i s Losmirosem..good
a ňák na to přestávám vidět..headshake

Meloun (Člen)
26.11.2007 23:05:45
Offline

Re: Baterka

KOVAL psal:

se taky všem mystifíííkovaným omlouvám a ještě si teda naleju další..wine
hlavně že si na konci tohodle večírku všichni rozumíme i s Losmirosem..good
a ňák na to přestávám vidět..headshake

Jseš snad nas*anej na mě??idontknowsmile2
Nebo na to už taky blbě vidim?ass


PURE NAKED BIKE!
KOVAL (Člen)
26.11.2007 23:13:51
Offline

Re: Baterka

woe,ty už seš taky vožralejsmile1smile1smile1

osiris (Člen)
26.11.2007 23:15:15
Offline

Re: Baterka

...já eště furt, ráno mě jenom přikrmili bigsmile


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
KOVAL (Člen)
26.11.2007 23:21:38
Offline

Re: Baterka

no joosmile1

Meloun (Člen)
26.11.2007 23:24:50
Offline

Re: Baterka

..no už jsem se přes ty nedopitý flašky obtížně dostával dozadu do lednice pro něco k jídlu,tak jsem se rozhod to dopít..smile1
Zelená,červený,cinzano rosso,na dně rumu,griotka a jedna plechovka piva na zapitíidontknow
Moc toho nebylo,ale nějak to spolu komunikujebigsmile
Takže se sunu chrápat!winebeersmokin


PURE NAKED BIKE!
KOVAL (Člen)
26.11.2007 23:33:50
Offline

Re: Baterka

důležitý je že sme si to vysvětlily,že jako jak myslel Losmiros ty termíny,jak já,jak Xjelen,sme se všichni navzájem vomluvili páč sme tady samý inteligentní a slušný lidi(většinou)
a už konečně víme kdo vo čem mluvilsmile1
sem nějakej přecitlivělej když piju víno asi nebo co že sem tak slušnejsmile2
hlavní je že tazatel koupil tu správnou baterku a že je světovej mír a tak to má býtgoodwinegoodwine

Filous (Člen)
27.11.2007 08:27:09
Offline

Re: Baterka

...Koval jakej je rostomilej, dyš je vožralej, co?surprisedbigsmile


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
losmiros (Člen)
27.11.2007 14:54:08
Offline

Re: Baterka

tož já su taky rád, že teda v tym máme jasnobigsmile

jinak nemám net po ruce furt, tož nemůžu hned reagovat
nakonec moudro, to že nemáne každej vždycky pravdu ještě neznamená že ji mají ostatnísurprised dobrý ne?


on the road
XJelen (Člen)
27.11.2007 20:41:12
Offline

Re: Baterka

Dopussy oni u toho snad chlastajsurprised. Copak nevstávaj do práceidontknow To jsou dneska lidiheadshake
bigsmilebigsmilebigsmile
Jednou se střískám taky, ale budu muset na tři dny zavřít živnostbigsmile


Strýcfajtr !!!

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr