Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » brzdové kotouče

embi (Člen)
21.11.2007 12:09:03
Offline

brzdové kotouče

Můžete někdo poradit jak mají být široké brzdové kotouče (přední i zadní)?Koupil jsem Bandita a má sjeté destičky a trochu hrbaté kotoče,tak jsem přemýšlel že si je nechám trochu srovnat a navím kolik je minimální bezpečná tloušťka a taky zda je lepší nechat je srovnat na soustruhu nebo brusce,jestli se teda vůbec kotouče na motorkách srovnávají.


Jezdím abych jezdil a ne abych brzdil :-)
K.a.s.y.m. (Člen)
21.11.2007 12:11:37
Offline

Re: brzdové kotouče

embi psal:

Můžete někdo poradit jak mají být široké brzdové kotouče (přední i zadní)?Koupil jsem Bandita a má sjeté destičky a trochu hrbaté kotoče,tak jsem přemýšlel že si je nechám trochu srovnat a navím kolik je minimální bezpečná tloušťka a taky zda je lepší nechat je srovnat na soustruhu nebo brusce,jestli se teda vůbec kotouče na motorkách srovnávají.

máš to na nich napsaný.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
embi (Člen)
21.11.2007 12:15:05
Offline

Re: brzdové kotouče

No tak OK,ale kdybych už třeba byl na hranici,tak jestli to ještě vydrží?A taky jestli to mám srovnávat nebo investovat a staré zahodit.


Jezdím abych jezdil a ne abych brzdil :-)
Billy (Člen)
21.11.2007 12:15:58
Offline

Re: brzdové kotouče

A jaka je tloustka novych kotoucu pro B6 a B12 ? jestli je to v nejakym manualu tak reknite hledej pac mam doma postahovany, jenom me to napadlo pro pripadnou koupi 12


" Co to děláte?? Provádím vtipný úhybný manévr "
http://www.youtube.com/watch?v=UKzNVMzQy4w
embi (Člen)
21.11.2007 12:25:01
Offline

Re: brzdové kotouče

Jaké mají rozměry nové kotouče jsem asi vyčetl na těchto stránkách http://motoobchod.motonet.cz/motocykly. … p;rok=2001 tak snad nebudu mistifikovat když řeknu že zadek má 5mm a předek 4,5mm


Jezdím abych jezdil a ne abych brzdil :-)
roman.v (Člen)
22.11.2007 20:11:15
Offline

Re: brzdové kotouče

embi psal:

No tak OK,ale kdybych už třeba byl na hranici,tak jestli to ještě vydrží?A taky jestli to mám srovnávat nebo investovat a staré zahodit.

Předek je tuším 4 mm, ale je to na nich napsaný (na části, která nebrzdí). Srovnává se to na magnetce, to bruskou nedělej. Jestli jsou na hraně, tak to radši vyměň - lepší zastavit brzdou než hubousmile2


Don´t worry, be Bandit!
Banditatom (Člen)
22.11.2007 21:05:33
Offline

Re: brzdové kotouče

roman.v psal:
embi psal:

No tak OK,ale kdybych už třeba byl na hranici,tak jestli to ještě vydrží?A taky jestli to mám srovnávat nebo investovat a staré zahodit.

Předek je tuším 4 mm, ale je to na nich napsaný (na části, která nebrzdí). Srovnává se to na magnetce, to bruskou nedělej. Jestli jsou na hraně, tak to radši vyměň - lepší zastavit brzdou než hubousmile2

ty kotouče vydrží mrtě času já už je mám na hranici rok!!! zkus si představit jak dlouho trvá než na nich ojedeš třeba 0.1mm? A mam tu zkušenost že lidi co si nechali brousit kotouče"samo že na magnetce" dopadli blbě!!!


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
sonyk (Člen)
23.11.2007 00:21:58
Offline

Re: brzdové kotouče

tam de o to aby se pak nekroutili ne? a 4 mm by to meli bejt. jinak nove tusim stoji 9000kc 2 ks ne?


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
roman.v (Člen)
23.11.2007 08:14:33
Offline

Re: brzdové kotouče

sonyk psal:

tam de o to aby se pak nekroutili ne? a 4 mm by to meli bejt. jinak nove tusim stoji 9000kc 2 ks ne?

No už tam mám tak 3,9, takže to letos vyměním. Chci dát příští rok nějaký Rakousko a nechci riskovat, že se mi to pak nějak pos...Jinak originály koupíš za zhruba tyhle peníze. Jsem rozhodnutej vyzkoušet dělaný v tenaxu - za 2200 /ks vč.přenýtování na stávající unašeč bez dph. Jinak je ještě u nás dělá jedna firma komplet asi za 8 sadu (i s deskama), ale za boha si ted nevzpomenu na jméno.bad Zkusím to najít.good


Don´t worry, be Bandit!
Kelly01 (Člen)
23.11.2007 10:19:30
Offline

Re: brzdové kotouče

Já taky laboroval..

Stálo to balík...

Pak jsem koupil z Filousova nový EBC,starý prodal a nemůžu si to vynachválit..

Finální náklad cca 4500kčgood


God Save The Queen!
embi (Člen)
23.11.2007 11:46:31
Offline

Re: brzdové kotouče

Tak děkuji za info a za zkušenosti,nějak se rozmyslím.A chtěl bych podotknout že jsem chtapec ze strojírenského oboru smokin a je jasný že bych kotouče nebrousil na obyč brusce,to bych je mohl vzít rovnou do kovárny. Kdybych to brousil tak ani ne na magnetce ale na brusce na kulato, ale myslím že soustruh bohatě stačí.


Jezdím abych jezdil a ne abych brzdil :-)
Kelly01 (Člen)
23.11.2007 13:22:13
Offline

Re: brzdové kotouče

Magnetka je slepá ulička,vydrželo to 500km pak se znovu zkroutily..


God Save The Queen!
K.a.s.y.m. (Člen)
23.11.2007 13:54:07
Offline

Re: brzdové kotouče

..magnetka mi taky nepřipadá jako ideální nápad.Když už tak čelní brusku a nebo hrotovku.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
nawrc (Člen)
23.11.2007 14:00:58
Offline

Re: brzdové kotouče

roman.v psal:
sonyk psal:

tam de o to aby se pak nekroutili ne? a 4 mm by to meli bejt. jinak nove tusim stoji 9000kc 2 ks ne?

No už tam mám tak 3,9, takže to letos vyměním. Chci dát příští rok nějaký Rakousko a nechci riskovat, že se mi to pak nějak pos...Jinak originály koupíš za zhruba tyhle peníze. Jsem rozhodnutej vyzkoušet dělaný v tenaxu - za 2200 /ks vč.přenýtování na stávající unašeč bez dph. Jinak je ještě u nás dělá jedna firma komplet asi za 8 sadu (i s deskama), ale za boha si ted nevzpomenu na jméno.bad Zkusím to najít.good

na tenax tady kdosi nadával.........ale nechci hanit, projdi staši diskusegood


"Lepší s Parkinsonem panáka rozlít,než s Alzheimerem zapomenout vypít"
Banditatom (Člen)
23.11.2007 16:05:43
Offline

Re: brzdové kotouče

nawrc psal:
roman.v psal:
sonyk psal:

tam de o to aby se pak nekroutili ne? a 4 mm by to meli bejt. jinak nove tusim stoji 9000kc 2 ks ne?

No už tam mám tak 3,9, takže to letos vyměním. Chci dát příští rok nějaký Rakousko a nechci riskovat, že se mi to pak nějak pos...Jinak originály koupíš za zhruba tyhle peníze. Jsem rozhodnutej vyzkoušet dělaný v tenaxu - za 2200 /ks vč.přenýtování na stávající unašeč bez dph. Jinak je ještě u nás dělá jedna firma komplet asi za 8 sadu (i s deskama), ale za boha si ted nevzpomenu na jméno.bad Zkusím to najít.good

Mam
kontakt na firmu co by ti je udelala levnějc co si kluci nechali delat tak ty státy 1800 i s nanýtováním myslím že to bylo na TL 100r na tenax tady kdosi nadával.........ale nechci hanit, projdi staši diskusegood


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
roman.v (Člen)
27.11.2007 19:47:16
Offline

Re: brzdové kotouče

Už jsem si vzpomněl-motozloch. Stačilo se podívatsmile2No aspoň jsem si potrénoval hlavu a celej večer nemyslel na nic jinýhosmile1Mě od toho nejtování zrazujou, prý se to nemusí vždycky podařit. Nový komplet kotouče i s deskama vyjdou o 2500 dráž, tak to ještě rozmyslím.surprised


Don´t worry, be Bandit!
Marvin S6 (Člen)
30.12.2007 11:01:50
Offline

Re: brzdové kotouče

Co člověk, to názor, ale zkusím se zeptat. Můžu koupit 4,3 mm silný přední kotouče na B6 r.v.96, oba za 4000,-. Mám jít do toho, nebo se dají sehnat levněji (si myslím, že asi ne), nebo si je nechat přenýtovat v Tenaxu (to zas někdo nedoporučuje)? Jo a je nějakej rozdíl v kotoučích u starších a novějších B6? Díky za odpovědi

ydom (Člen)
30.12.2007 13:25:41
Offline

Re: brzdové kotouče

embi psal:

Tak děkuji za info a za zkušenosti,nějak se rozmyslím.A chtěl bych podotknout že jsem chtapec ze strojírenského oboru smokin a je jasný že bych kotouče nebrousil na obyč brusce,to bych je mohl vzít rovnou do kovárny. Kdybych to brousil tak ani ne na magnetce ale na brusce na kulato, ale myslím že soustruh bohatě stačí.

na brusce na kulato by jsi toho z tlouštky kotouče moc neubral..bigsmilebigsmile


Když nejezdím,tak tvořím...
Kelly01 (Člen)
30.12.2007 15:35:59
Offline

Re: brzdové kotouče

Za štverku starý kotouče z roku 96idontknow

Kdyby si tu někdo vzal poučení z příspěvku nahoře tak neřeší pussyvinyidontknow


God Save The Queen!
roman.v (Člen)
30.12.2007 17:26:31
Offline

Re: brzdové kotouče

Marvin S6 psal:

Co člověk, to názor, ale zkusím se zeptat. Můžu koupit 4,3 mm silný přední kotouče na B6 r.v.96, oba za 4000,-. Mám jít do toho, nebo se dají sehnat levněji (si myslím, že asi ne), nebo si je nechat přenýtovat v Tenaxu (to zas někdo nedoporučuje)? Jo a je nějakej rozdíl v kotoučích u starších a novějších B6? Díky za odpovědi

To mi přijde dost drahý..Řeším taky výměnu, asi koupím nový z mototloch za 7,8 vč.desek.


Don´t worry, be Bandit!
Marvin S6 (Člen)
30.12.2007 20:50:33
Offline

Re: brzdové kotouče

roman.v psal:
Marvin S6 psal:

Co člověk, to názor, ale zkusím se zeptat. Můžu koupit 4,3 mm silný přední kotouče na B6 r.v.96, oba za 4000,-. Mám jít do toho, nebo se dají sehnat levněji (si myslím, že asi ne), nebo si je nechat přenýtovat v Tenaxu (to zas někdo nedoporučuje)? Jo a je nějakej rozdíl v kotoučích u starších a novějších B6? Díky za odpovědi

To mi přijde dost drahý..Řeším taky výměnu, asi koupím nový z mototloch za 7,8 vč.desek.

Destičky sem se díval stojí kolem 500, tak to budu mít komplet za 4500, takže proti tobě je to o 3300 míň. Nový kotouče maj co jsem četl 4,5mm, takže ty co chcu koupit mají sjetý 0,2mm. Tak co je na tom drahýho?

Marvin S6 (Člen)
30.12.2007 20:53:12
Offline

Re: brzdové kotouče

Kelly01 psal:

Za štverku starý kotouče z roku 96idontknow

Kdyby si tu někdo vzal poučení z příspěvku nahoře tak neřeší pussyvinyidontknow

Esi myslíš ty EBC, kurňa dyť ty stojej kolem 5.500,- za kus a já jsem po svátkách pěkně vyždímanej a snažím se ušetřit kde se dáhelp

Antihero (Člen)
31.12.2007 00:14:23
Offline

Re: brzdové kotouče

...však po svátcích toho taky moc nenajezdíšbigsmile


There's a pie in the sky when you die.
Kelly01 (Člen)
31.12.2007 12:16:29
Offline

Re: brzdové kotouče

5500 je vyvolávací cena co platí měccí kolícievil

Musíš být tvrdej v jednání a nejprve si zjistit za kolik má nákup importérův dealercool

A pak kupovat od importérasmokin

Akorát to chce citlivý přístup,je to ošemetné jednánísmile2


God Save The Queen!

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr