Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » směr otáčení Conti Road Attack Front

Šenwi (Nový člen)
12.01.2008 10:32:54
Offline

směr otáčení Conti Road Attack Front

Ahoj fšichni sem tu dnes poprvé a hned mám nějakej problém tak vás prosím o radu.
Mašinku sem koupil na podzim tak ještě nemám moc zkušeností ( aby jste si hned
neřekli že jsem úplnej  debil ).Četl jsem vaše diskuze o těchto gumách a tak sem si řekl že do nich pudu taky.Došli mi teď v týdnu.Když sem je zkoumal zjistil jsem že zadní se točí, podle mě logicky, šipkou v dezénu do předu a tomu odpovídá i šipka z boku ( das ist O.K. ).Přední guma se ale točí jakoby naopak tzn. šipka v dezénu je směrem nahoru, ale podle šipky z boku pro směr otáčení to tak má být.Díval sem se na nějaký recenze a tam to měli na testovacích mašinách jedním směrem ( testy pneu na hamletovygumy.net ).Ten test byl z roku 2004 tak sem se podíval na stránky výrobce www.conti-tyres.co.uk/contibike/tyres/road-attack.php
A tam sem ze své roz-lámané angličtini pochopil že od října 2006 to asi tak změnili.
Prosím teda o zkušenosti s montáží pač mě to přinde divný.
Díkyidontknow

Americkej (Člen)
12.01.2008 11:01:06
Offline

Re: směr otáčení Conti Road Attack Front

Prostě to obuj podle šipek a nic víc neřeš.Většina sportovních směsí má předek jakoby otočenej, protože přední kolo je nejnamáhanější při brzdění, takže síla působí obráceně, než na zadním.To je nejnamáhanější v záběru při akceleraci.U roady mě to trochu překvapuje, je to tvrdší směs, ale výrobce ví co dělá.Tak mu prostě věř.


... vesnickej kluk a stále celkem spokojenej parchant ...
K.a.s.y.m. (Člen)
12.01.2008 11:16:32
Online

Re: směr otáčení Conti Road Attack Front

Americkej psal:

Prostě to obuj podle šipek a nic víc neřeš.Většina sportovních směsí má předek jakoby otočenej, protože přední kolo je nejnamáhanější při brzdění, takže síla působí obráceně, než na zadním.To je nejnamáhanější v záběru při akceleraci.U roady mě to trochu překvapuje, je to tvrdší směs, ale výrobce ví co dělá.Tak mu prostě věř.

goodgoodlíp bych to neřek


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
marcoo (Člen)
12.01.2008 11:58:39
Offline

Re: směr otáčení Conti Road Attack Front

zřejmě šipky máchalebigsmile

Šenwi (Nový člen)
12.01.2008 12:25:23
Offline

Re: směr otáčení Conti Road Attack Front

sem si to tak trochu myslel jenom než si dat na hubu tak zatím všegoodm dík

Milhaus (Člen)
12.01.2008 18:46:29
Offline

Re: směr otáčení Conti Road Attack Front

marcoo psal:

zřejmě šipky máchalebigsmile

To je sice pravda, ale na jedné sérii předních pneumatik (rok už přesně nevím) jsou šipky v dezénu běhounu a na boku pneumatiky opačně.idontknow Sám ji mám. Při koupi jsem se na to ptal. Bylo mi vysvětleno, že výrobce od určitého roku prostě dezén otočil a ve výrobě došlo k chybě - šipku v dezénu nechali původní. Údajně platí šipka na boku pneumatiky. Mám to takhle obuto a věřím. Ostatně nic jiného mi nezbývá.bigsmile Každopádně si myslím, že na tu moji turistiku to bude asi jedno...


Když máš dobré kamarády, nepotřebuješ nepřátele...
nawrc (Člen)
13.01.2008 11:38:44
Offline

Re: směr otáčení Conti Road Attack Front

řiď se šipkou na boku, taky mám ten běhoun opačnym směrem, ale je to tak správně!!good


"Lepší s Parkinsonem panáka rozlít,než s Alzheimerem zapomenout vypít"
Šenwi (Nový člen)
13.01.2008 16:30:39
Offline

Re: směr otáčení Conti Road Attack Front

nawrc psal:

řiď se šipkou na boku, taky mám ten běhoun opačnym směrem, ale je to tak správně!!good

tak jak to chňápu přední kolo se točí opačně než zadní

kolibra (Člen)
13.01.2008 17:28:37
Offline

Re: směr otáčení Conti Road Attack Front

na MICHELIN     PILOT ROAD 2  je to uplne to same.....na prednu je sipka opacne.


XXX
Šenwi (Nový člen)
13.01.2008 17:42:43
Offline

Re: směr otáčení Conti Road Attack Front

kolibra psal:

na MICHELIN     PILOT ROAD 2  je to uplne to same.....na prednu je sipka opacne.

šipka v dezénu teda vzor

jardagsf (Člen)
14.01.2008 06:16:53
Offline

Re: směr otáčení Conti Road Attack Front

Milhaus psal:
marcoo psal:

zřejmě šipky máchalebigsmile

To je sice pravda, ale na jedné sérii předních pneumatik (rok už přesně nevím) jsou šipky v dezénu běhounu a na boku pneumatiky opačně.idontknow Sám ji mám. Při koupi jsem se na to ptal. Bylo mi vysvětleno, že výrobce od určitého roku prostě dezén otočil a ve výrobě došlo k chybě - šipku v dezénu nechali původní. Údajně platí šipka na boku pneumatiky. Mám to takhle obuto a věřím. Ostatně nic jiného mi nezbývá.bigsmile Každopádně si myslím, že na tu moji turistiku to bude asi jedno...

VENKZ ZIMA JAK SVIN A ONO UZ JE PRVNIHO DUBNA surprisedidontknow


MOTO KOZZI GRISO
huskyb12 (Administrator)
14.01.2008 08:43:27
Online

Re: směr otáčení Conti Road Attack Front

Milhaus psal:

To je sice pravda, ale na jedné sérii předních pneumatik (rok už přesně nevím) jsou šipky v dezénu běhounu a na boku pneumatiky opačně.idontknow Sám ji mám. Při koupi jsem se na to ptal. Bylo mi vysvětleno, že výrobce od určitého roku prostě dezén otočil a ve výrobě došlo k chybě - šipku v dezénu nechali původní. Údajně platí šipka na boku pneumatiky.

no to bych rád viděl brepto, vyfoť to ...


ale di, Ty brepto ...
Americkej (Člen)
14.01.2008 09:45:51
Offline

Re: směr otáčení Conti Road Attack Front

má pravdu, dokonce to píše i Conti na svým webu-nehledět na běhoun, ale na bok pláště.


... vesnickej kluk a stále celkem spokojenej parchant ...
Milhaus (Člen)
14.01.2008 11:05:09
Offline

Re: směr otáčení Conti Road Attack Front

huskyb12 psal:
Milhaus psal:

To je sice pravda, ale na jedné sérii předních pneumatik (rok už přesně nevím) jsou šipky v dezénu běhounu a na boku pneumatiky opačně.idontknow Sám ji mám. Při koupi jsem se na to ptal. Bylo mi vysvětleno, že výrobce od určitého roku prostě dezén otočil a ve výrobě došlo k chybě - šipku v dezénu nechali původní. Údajně platí šipka na boku pneumatiky.

no to bych rád viděl brepto, vyfoť to ...

Nemám mašinu doma a nevím kdy se pro ni dostanu. Každopádně až vyjedu možnost prezentace na vlastní oči...


Když máš dobré kamarády, nepotřebuješ nepřátele...
nawrc (Člen)
14.01.2008 12:49:34
Offline

Re: směr otáčení Conti Road Attack Front

Šenwi psal:
nawrc psal:

řiď se šipkou na boku, taky mám ten běhoun opačnym směrem, ale je to tak správně!!good

tak jak to chňápu přední kolo se točí opačně než zadní

chňápeš to blbě, šipka na boku ukazuje správnej směr, běhoun jde opačně ale má tak bejt. kapišto???bigsmile


"Lepší s Parkinsonem panáka rozlít,než s Alzheimerem zapomenout vypít"
K.a.s.y.m. (Člen)
14.01.2008 13:04:35
Online

Re: směr otáčení Conti Road Attack Front

Nevím co váš překvapuje.Třeba gumy na skůtry se takhle dělají normálně.Guma má na sobě dvě šipky jedna ukazuje směr otáčení doprava(třeba)a je na přední kolo a druhá do leva a je pro zadní kolo.Z důvodu,že přední kolo zatěžuješ víc při brždění a zadní při akceleraci.Proto je "vždy"rozhodující šipka na boku pláště.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Filous (Člen)
14.01.2008 13:43:37
Offline

Re: směr otáčení Conti Road Attack Front

K.a.s.y.m. psal:

Nevím co váš překvapuje.Třeba gumy na skůtry se takhle dělají normálně.Guma má na sobě dvě šipky jedna ukazuje směr otáčení doprava(třeba)a je na přední kolo a druhá do leva a je pro zadní kolo.Z důvodu,že přední kolo zatěžuješ víc při brždění a zadní při akceleraci.Proto je "vždy"rozhodující šipka na boku pláště.

...ježišikristesurprised...sorry, ale to je píčovina dnebigsmile ...ty bys dal šířku 120 na zadek a 180 na předek??? ...já ne surprised


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
K.a.s.y.m. (Člen)
14.01.2008 14:06:12
Online

Re: směr otáčení Conti Road Attack Front

..voe...smile1 já to psal na skůtra!!!!!Princip je stejnej,ale jiný gumy a jiný rozměry.


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Šenwi (Nový člen)
14.01.2008 21:45:16
Offline

Re: směr otáčení Conti Road Attack Front

nawrc psal:
Šenwi psal:
nawrc psal:

řiď se šipkou na boku, taky mám ten běhoun opačnym směrem, ale je to tak správně!!good

tak jak to chňápu přední kolo se točí opačně než zadní

chňápeš to blbě, šipka na boku ukazuje správnej směr, běhoun jde opačně ale má tak bejt. kapišto???bigsmile

kapišto, já sem se jen blbě vyjádřil platijou šipky na boku, a myslel sem to tak že vzor v dezénu se u přední točí opačně než u zadní

Šenwi (Nový člen)
14.01.2008 21:49:16
Offline

Re: směr otáčení Conti Road Attack Front

a ještě jednou DIK za rady kluci smile1good

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr