Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » Bridgestone Battlax BT021

Fik-B6S (Člen)
30.01.2008 20:03:26
Offline

Bridgestone Battlax BT021

Chlapi kdo jste jezdili tyhle gumy? Byly to gumy od výroby na Banditech 650.
JAk dlouho vám vydržela přední guma?
mě se začala sjíždět do špičata a po 5500km mám nani i plošku uprostřed a vzorku po bocích je jen okolo 1-2mm a v zadu je skoro jak nová vzorku má 4mm a sjíždí se pěkně do kulata. Je to normální co je špatně?idontknowidontknowidontknow


Amatér postavil Archu, profesionál Titanic...
http://www.youtube.com/watch?v=Fk8W4OyaHZU
osiris (Člen)
30.01.2008 20:09:04
Offline

Re: Bridgestone Battlax BT021

...že se vpředu sjíždí do špičky je normální, tenhle typ je nástupce bt020 a je dvousměsová, čili ten prostředek ti vzadu bude ubývat pomaleji
...jinak má dobré reference


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Fik-B6S (Člen)
30.01.2008 20:14:36
Offline

Re: Bridgestone Battlax BT021

osiris psal:

...že se vpředu sjíždí do špičky je normální, tenhle typ je nástupce bt020 a je dvousměsová, čili ten prostředek ti vzadu bude ubývat pomaleji
...jinak má dobré reference

jo o tom že je to dvousměsová vím ale připadá mi to tak že na jednu zadní budu mít dvě přední, protože vepředu je po bocích až na ty kontrolní plošky...smile2


Amatér postavil Archu, profesionál Titanic...
http://www.youtube.com/watch?v=Fk8W4OyaHZU
Meloun (Člen)
30.01.2008 20:20:37
Offline

Re: Bridgestone Battlax BT021

Jezdíš asi moc "na jedno brdo"...idontknowsmile1..resp. stejnou trasu pořád dokola..stále stejné náklony apod...
Taky jsem to měl...
Teď se snažím,když je prázdná silnice s tím pořád tak nějak mrdlat,jako když ohřejváš gumy,aby se to tak nějak sjíždělo všudebigsmile
Nevím,jestli je to zrovna tím,ale teď mám na předku nějakých 5 tisíc a je krásně kulatejgood


PURE NAKED BIKE!
Fik-B6S (Člen)
30.01.2008 20:31:04
Offline

Re: Bridgestone Battlax BT021

Meloun psal:

Jezdíš asi moc "na jedno brdo"...idontknowsmile1..resp. stejnou trasu pořád dokola..stále stejné náklony apod...
Taky jsem to měl...
Teď se snažím,když je prázdná silnice s tím pořád tak nějak mrdlat,jako když ohřejváš gumy,aby se to tak nějak sjíždělo všudebigsmile
Nevím,jestli je to zrovna tím,ale teď mám na předku nějakých 5 tisíc a je krásně kulatejgood

Ta ploška je od toho že jsem zvyklej později brzdit a brzdím čistě předkem zadkem jen v krizovce...
stejnou trasu jsme jezdil na Er5 ale od doby co mám bandita tak jezdím skoro vždy něco nového a pokaždé dál...
ale jen se mi zdá dtrašně měká asi ji koupím znova ale je to fakt tak že mi vyjdou dvě přední na jendu zadní...smile2


Amatér postavil Archu, profesionál Titanic...
http://www.youtube.com/watch?v=Fk8W4OyaHZU
osiris (Člen)
30.01.2008 20:36:41
Offline

Re: Bridgestone Battlax BT021

Fik-B6S psal:
osiris psal:

...že se vpředu sjíždí do špičky je normální, tenhle typ je nástupce bt020 a je dvousměsová, čili ten prostředek ti vzadu bude ubývat pomaleji
...jinak má dobré reference

jo o tom že je to dvousměsová vím ale připadá mi to tak že na jednu zadní budu mít dvě přední, protože vepředu je po bocích až na ty kontrolní plošky...smile2

...no tak to je v hajzlu geometrie (sbíhavost) ;)

...řekl bych, že šestka ti toho vzadu moc nesežere a měkký boky na předku přitom mizet můžou


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Pajk (Člen)
30.01.2008 20:38:06
Offline

Re: Bridgestone Battlax BT021

O20 BT na předku je to taky tak, sjede se do střechy kraje se ohoblujou a do zatáček se zavírá řízení, střed běhounu téměř novej. Řekl bych, že záleží hodně na stylu jízdy, trati, možná trochu víc nahustit a zatáčky drtit pěkně pod plynem.smile1

Fik-B6S (Člen)
30.01.2008 20:50:24
Offline

Re: Bridgestone Battlax BT021

osiris psal:

...no tak to je v hajzlu geometrie (sbíhavost) ;)

Myslíš jako že zadní jezdí před přední?bigsmilebigsmilebigsmile


Amatér postavil Archu, profesionál Titanic...
http://www.youtube.com/watch?v=Fk8W4OyaHZU
Bedřich (Člen)
30.01.2008 20:53:21
Offline

Re: Bridgestone Battlax BT021

Do té BT21 chco jít, tak testujtegood a pak se zeptámbigsmile


... co se dneska posere, zejtra bude dobrý...
killerrebel (Člen)
30.01.2008 21:13:10
Offline

Re: Bridgestone Battlax BT021

No a jak dlouho ti tam vydržely ty gumy nebo respektive ta zadní když k ni maš dvě přední. ja nevim mě se zas nezda že by se mi ten předek sjížděl špatně spíše na zadku mam plošku ale to mam po tom co jsem udělal Brno a zpět po dalnici tak je tam takova nepatrna ploška.

Fik-B6S (Člen)
30.01.2008 21:13:50
Offline

Re: Bridgestone Battlax BT021

Bedřich psal:

Do té BT21 chco jít, tak testujtegood a pak se zeptámbigsmile

zadní je určitě super tam se mi nedělá ploška tak že uspěch ale ta přední mizí strašně rychle no uvidím kolik to ještě snese pak ale určitě koupím dopředu znova tu samou drží dobře...


Amatér postavil Archu, profesionál Titanic...
http://www.youtube.com/watch?v=Fk8W4OyaHZU
killerrebel (Člen)
30.01.2008 21:28:33
Offline

Re: Bridgestone Battlax BT021

A jake jsou ceny u těch pneu??

Marián (Člen)
30.01.2008 21:40:11
Offline

Re: Bridgestone Battlax BT021

me vydrzela na predku 11 tisic a sla dolu stejne se zadkem.
bohuzel mi ty gumy nepripadaj jako nejakej velkej zazrak a navic za ty ceny co se prodavaj...


...sam mezi jebkarema...
Pajk (Člen)
30.01.2008 21:51:18
Offline

Re: Bridgestone Battlax BT021

Fik-B6S: když v zatáčce přikrmim voves tak se zadek zakousne a předek mírně odlehčí a ta přední guma na boku tolik netrpí a tak by se neměla tolik odírat si myslim co?

Fik-B6S (Člen)
31.01.2008 09:13:34
Offline

Re: Bridgestone Battlax BT021

killerrebel psal:

No a jak dlouho ti tam vydržely ty gumy nebo respektive ta zadní když k ni maš dvě přední. ja nevim mě se zas nezda že by se mi ten předek sjížděl špatně spíše na zadku mam plošku ale to mam po tom co jsem udělal Brno a zpět po dalnici tak je tam takova nepatrna ploška.

Mám najeto 5500 a ta přední snese odhadem ještě 1000 tak pude dolů
Ceny te gumy jsou myslím kolem 3500


Amatér postavil Archu, profesionál Titanic...
http://www.youtube.com/watch?v=Fk8W4OyaHZU
Fik-B6S (Člen)
31.01.2008 09:17:38
Offline

Re: Bridgestone Battlax BT021

Marián psal:

me vydrzela na predku 11 tisic a sla dolu stejne se zadkem.
bohuzel mi ty gumy nepripadaj jako nejakej velkej zazrak a navic za ty ceny co se prodavaj...

Ceny jsou sice nic moc ale já s ní žádněj problém neměl.
11tisíc tak to asi začnu brzdit zadní...


Amatér postavil Archu, profesionál Titanic...
http://www.youtube.com/watch?v=Fk8W4OyaHZU
Fik-B6S (Člen)
31.01.2008 09:19:13
Offline

Re: Bridgestone Battlax BT021

Pajk psal:

Fik-B6S: když v zatáčce přikrmim voves tak se zadek zakousne a předek mírně odlehčí a ta přední guma na boku tolik netrpí a tak by se neměla tolik odírat si myslim co?

nevím ale když ji v zatačce přidám tak ji možná odlehčím ale zase větší silou ji tlačím před sebou...
Jinak za půlkou zatáčky přidávám automaticky...


Amatér postavil Archu, profesionál Titanic...
http://www.youtube.com/watch?v=Fk8W4OyaHZU
Beranek (Člen)
31.01.2008 09:30:23
Offline

Re: Bridgestone Battlax BT021

Mám úplně stejnou zkušenost, najeto 6.500, zadní OK, přední ploška a půjde pryč....

lan (Člen)
31.01.2008 20:49:39
Offline

Re: Bridgestone Battlax BT021

Pajk psal:

Fik-B6S: když v zatáčce přikrmim voves tak se zadek zakousne a předek mírně odlehčí a ta přední guma na boku tolik netrpí a tak by se neměla tolik odírat si myslim co?

jo a když pojedeš v zatáčce krokem, tak ji sjedeš na ráfekbigsmileFyzikílní zákony platí pro každého stejně......smokin

Filous (Člen)
31.01.2008 20:58:33
Offline

Re: Bridgestone Battlax BT021

Pajk psal:

Fik-B6S: když v zatáčce přikrmim voves tak se zadek zakousne a předek mírně odlehčí a ta přední guma na boku tolik netrpí a tak by se neměla tolik odírat si myslim co?

...to je teda pussyvinasurprised ...tomu fakt vjeříš?headshake


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Bandit650 (Člen)
31.01.2008 21:22:08
Offline

Re: Bridgestone Battlax BT021

lan psal:
Pajk psal:

Fik-B6S: když v zatáčce přikrmim voves tak se zadek zakousne a předek mírně odlehčí a ta přední guma na boku tolik netrpí a tak by se neměla tolik odírat si myslim co?

jo a když pojedeš v zatáčce krokem, tak ji sjedeš na ráfekbigsmileFyzikílní zákony platí pro každého stejně......smokin

Já myslim že takhle opravdu jezdí,žene to co dá pak se lekne a brzdí tvrdě do zatáčky kterou následně projede klidně a s rozvahou.Pak plynule rozjíždí motku po rovině a díky tomu je zadek ok.
Jinak, já měl origo na novém Nku předek B 011 a zadek 020 tak nevim co všechno tam cpali,ale mě vydrželi obě 11tis.km ovšem zadek na dráty a předek slick.


Na brzdy do zatáčky, pod plynem ven....
Fik-B6S (Člen)
01.02.2008 11:55:26
Offline

Re: Bridgestone Battlax BT021

Bandit650 psal:

Já myslim že takhle opravdu jezdí,žene to co dá pak se lekne a brzdí tvrdě do zatáčky kterou následně projede klidně a s rozvahou.Pak plynule rozjíždí motku po rovině a díky tomu je zadek ok.
Jinak, já měl origo na novém Nku předek B 011 a zadek 020 tak nevim co všechno tam cpali,ale mě vydrželi obě 11tis.km ovšem zadek na dráty a předek slick.

Kdybych brzdil před zatačkou tak mám plochu jak prase ale to se neděje....
a od půlky zatáčky ji ženu pod plynem ...
kdybych ji hnal pro rovince a ne v zatáčce tak mám vzadu plochu že nepotřebuju stojan...bigsmile


Amatér postavil Archu, profesionál Titanic...
http://www.youtube.com/watch?v=Fk8W4OyaHZU
Pajk (Člen)
03.02.2008 01:27:03
Offline

Re: Bridgestone Battlax BT021

Fík-B6S: mluvim o přední gumě, to že se bude sjíždět víc po krajích než ve středu běhounu pokud jezdíš víc členitou trať a nešlajfuješ předkem na rovině do krve to je určitě správně, protože jinak už bys ležel někde.bad Teď jde o to jak moc to můžou ovlivnit další faktory při průjezdu tou danou zatáčkou. Například jako typ směsy pneumatiky a její nahuštění, povrch vozovky hladký hrubý, jestli je zatáčka z kopce nebo naopak, celkový rozložení hmotnosti na předek zadek v tu danou chvíly a v neposlední řadě styl jízdy. Čím větší bude nájezdová rychlost do zatáčky tím víc se guma musí odírat protože na ní působí větší odstrědivá síla. Když k tomu přidáme  následný přibržďování třeba až v točce ať předkem nebo motorem v náklonu se rovná větší přenesení váhy na předek a kraj gumy zákonitě víc trpí než když se to odbrzdí včas ještě na rovině. Sám jsi psal ,,  kdybych brzdil před zatáčkou, tak mám plochu jak prase ale to se neděje “ No a protožě ji tam nemáš tak ji máš na boku.  A za další bych změnil gumu a nejezdil jako závodník, tak nějak to bude a nic víc už teď mi nenapadá. Jo a předek jestli se nepletu má již od nova podstatně menší hloubku vzorku.

killerrebel (Člen)
07.02.2008 14:07:10
Offline

Re: Bridgestone Battlax BT021

Fik-B6S psal:
killerrebel psal:

No a jak dlouho ti tam vydržely ty gumy nebo respektive ta zadní když k ni maš dvě přední. ja nevim mě se zas nezda že by se mi ten předek sjížděl špatně spíše na zadku mam plošku ale to mam po tom co jsem udělal Brno a zpět po dalnici tak je tam takova nepatrna ploška.

Mám najeto 5500 a ta přední snese odhadem ještě 1000 tak pude dolů
Ceny te gumy jsou myslím kolem 3500

A 3500,- to je za přední gumu?? nebo za zadek ja bych chtěl vědět kolik dam za pár.

zdenek 1 (Člen)
07.02.2008 21:48:16
Offline

Re: Bridgestone Battlax BT021

já třeba AVON STORM sport turist předek 2580,- zadek 3210,-


když to jede,je to OK
killerrebel (Člen)
08.02.2008 14:27:14
Offline

Re: Bridgestone Battlax BT021

zdenek 1 psal:

já třeba AVON STORM sport turist předek 2580,- zadek 3210,-

A jaka je spokojenost s těma Avonama?? jak dlouho ti vydrželi a tak?

zdenek 1 (Člen)
09.02.2008 20:40:27
Offline

Re: Bridgestone Battlax BT021

killerrebel psal:
zdenek 1 psal:

já třeba AVON STORM sport turist předek 2580,- zadek 3210,-

A jaka je spokojenost s těma Avonama?? jak dlouho ti vydrželi a tak?

no loni na jaro jsem koupil bandasku najel 6000km a tehdy měly tak 85% no a teď mají tak 3mil.předek,a 2mil. zadek no a poněvač jsem se tak s ní otrkával tak jsem je sjel spíše u prostřed a na krajích to má snad 6mil. tak tipuju že se dá najet tak9000km.obědnal jsem si je znova tak uvidímeidontknow


když to jede,je to OK

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr