Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » Dotaz na kamioňáky (clo)

BRDMEN (Člen)
12.02.2008 00:16:12
Offline

Dotaz na kamioňáky (clo)

Ahoj mám dotaz na odborníky z oboru :o)
Nevíte kde sehnat formuláře T1.
Nebo kdo to vyplňuje,když si zboží vezu sám.
Ja vezl nejaké zboží z Hamburku a celníci me seřvali že to nemám.

Děkuji Za odpověď

frcus (Člen)
12.02.2008 09:03:04
Offline

Re: Dotaz na kamioňáky (clo)

Nechápu tě. Německo je člen eu a tam T1 nepotřebuješ. Pokud by to bylo zboží které přišlo do hamburgu ze země která není členem eu tak to je jiná. V přístavu je fůra speditérů kteří ti to napíší. Je to vlastně záruka pro celníky, že bude zboží řádně procleno.
Dřív se to dělalo na hranicích. Teď bys to měl udělat na hranicích na kterých vstupuješ nebo vystupuješ ze zemí eu.
Snad jsi to pochopil good

mi (Člen)
12.02.2008 09:05:44
Offline

Re: Dotaz na kamioňáky (clo)

T1 by si měl dostat na vnitrostátní celnici no a tu najdeš u nebo v nakym bejvalím nebo ješte fungujcím ČSAD nebo naky takový pacientov.                                                                                                              T1 vyplň u odesilatele tj. tam v hamburku kde to kupuješ přetpokladam že v hafen no a u výjezdu dojdeš k celníkum ti to oštemplujou pak k nekomu na špedici to je barak hned vedle tam to za poplatek vyclí a znova k celníkum ty to vše znova oštemplujou a měl bi si odjet s lieferschinem popřípadne s CMR.                                                                                                                     ale byl sem tam naposledy před pěti rokama takže sito uš přesne nepamatujuidontknow jo a to že na tebe ty nacisti řvali je jen proto protože si čech, kdyby tam tak jako ty plašil mošták (rakušák) tak bi šel ten zaslanej nacistyckej celnik snim a řek mu co a jak a kde.


svět je cirkusovej stan
BRDMEN (Člen)
12.02.2008 12:25:32
Offline

Re: Dotaz na kamioňáky (clo)

No ja to dělal poprvé a firma co to dovezla lodí z číny mi dala jen fakturu za vykladku a na víc jsem se neptal takže příšte mi ten tiskopis určitě dají.
Jinak jsem vyclíval v čechách pač bych se asi v německu klouně nedomluvil.

Děkuji za odpověď.

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr