Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Diskuze » Matika II.-help

barynek (Člen)
31.01.2008 20:37:28
Offline

Matika II.-help

nakladni vlak ma dvacet vagonu, jeden vagon ma 50 tun  a lokomotiva 100 tun jakou silou musi brzdit, aby se zastavil z rychlosti 50 km na nulu?

nevite nekdo jak to je? prosim, cim driv tim lip, je to nutny, staci vysledek a kdo ma tak i postup, dikec good


Bandit 4EVER!!!
luig (Člen)
31.01.2008 20:39:58
Offline

Re: Matika II.-help

barynek psal:

nakladni vlak ma dvacet vagonu, jeden vagon ma 50 tun  a lokomotiva 100 tun jakou silou musi brzdit, aby se zastavil z rychlosti 50 km na nulu?

nevite nekdo jak to je? prosim, cim driv tim lip, je to nutny, staci vysledek a kdo ma tak i postup, dikec good

Z hlavy to nedám ale bude to síla jako krávagood
Napiš do výsledku že bude brzdit vší silou a stejně to neubrzdí a tu plechovku rozsračkujegood


Ne asi
luig (Člen)
31.01.2008 20:41:36
Offline

Re: Matika II.-help

Ale jedno vim bezpečně, vlak má 1100 tungood
Nemáš zač...


Ne asi
barynek (Člen)
31.01.2008 20:42:28
Offline

Re: Matika II.-help

luig psal:

Ale jedno vim bezpečně, vlak má 1100 tungood
Nemáš zač...

pussy to vim taky že má tolik tun, ale jakou silou to zabrzdi???help


Bandit 4EVER!!!
Tom-DK (Člen)
31.01.2008 20:43:45
Offline

Re: Matika II.-help

velkou silou musí brzdit. bigsmilebigsmile

Banditatom (Člen)
31.01.2008 20:48:03
Offline

Re: Matika II.-help

11 000N


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
maňas (Člen)
31.01.2008 20:48:08
Offline

Re: Matika II.-help

Tom-DK psal:

velkou silou musí brzdit. bigsmilebigsmile

možná dokonce ukrutně velikou siloubigsmilebigsmile


Každej dobrej skutek, musí bejt po zásluze potrestán !!!
Banditatom (Člen)
31.01.2008 20:51:08
Offline

Re: Matika II.-help

Banditatom psal:

11 000N

nevěř mi je to blbostsmile2


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
barynek (Člen)
31.01.2008 20:52:21
Offline

Re: Matika II.-help

Banditatom psal:
Banditatom psal:

11 000N

nevěř mi je to blbostsmile2

to je sila, kterou pusobi na zem ten vlak, to taky dam dohromady, ale dal???
odpovedi typu velkou silou, ukrutne velkou silou jsou jiste relevantni ale ja potrebuju postup a cislo, nebo aspon to cislo, nohelp


Bandit 4EVER!!!
luig (Člen)
31.01.2008 20:54:57
Offline

Re: Matika II.-help

Banditatom psal:
Banditatom psal:

11 000N

nevěř mi je to blbostsmile2

šel bych na to logicky, vždycky se říká že vlak zastaví tak na kilometru +- když jede stovkou, jede 50 takže 500msmile1 Běžný auto zastaví z padesátky tak na 15 metrech pokud se nepletu. Z toho plyne že vlak zastaví silou 33,3 osobních autbigsmilebigsmilebigsmile


Ne asi
Banditatom (Člen)
31.01.2008 20:56:39
Offline

Re: Matika II.-help

luig psal:
Banditatom psal:
Banditatom psal:

11 000N

nevěř mi je to blbostsmile2

šel bych na to logicky, vždycky se říká že vlak zastaví tak na kilometru +- když jede stovkou, jede 50 takže 500msmile1 Běžný auto zastaví z padesátky tak na 15 metrech pokud se nepletu. Z toho plyne že vlak zastaví silou 33,3 osobních autbigsmilebigsmilebigsmile

good no a jakou silou zastaví osobní autoidontknowbigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
luig (Člen)
31.01.2008 20:58:20
Offline

Re: Matika II.-help

Ještě pro doplnění aby sis šplhnul tam napiš že to bude ukrutně pískat, možná odletí nějaká ta jiskra a vyprodukuje se množství tepla mezi třecí plochou brzdy a kolem/brzdovým kotoučem vlakugood


Ne asi
barynek (Člen)
31.01.2008 20:58:28
Offline

Re: Matika II.-help

luig psal:
Banditatom psal:
Banditatom psal:

11 000N

nevěř mi je to blbostsmile2

šel bych na to logicky, vždycky se říká že vlak zastaví tak na kilometru +- když jede stovkou, jede 50 takže 500msmile1 Běžný auto zastaví z padesátky tak na 15 metrech pokud se nepletu. Z toho plyne že vlak zastaví silou 33,3 osobních autbigsmilebigsmilebigsmile

pussy silou to znamena "ňůtnméta", pokud se nepletu. Ze stovky aut kdyz bude kazdy jinak tezky tak taky pouzije jinou brzdnou silu kazdy auto ne? Kua doufam ze je to tak, tomuhle rozumim jak ... no proste nerozumimidontknow


Bandit 4EVER!!!
Banditatom (Člen)
31.01.2008 21:00:11
Offline

Re: Matika II.-help

ještě zapoměl dodat jaký brzdy ten vlak má? kotoučový bubnový nebo ala flinstounibigsmile


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
luig (Člen)
31.01.2008 21:00:37
Offline

Re: Matika II.-help

barynek psal:

pussy silou to znamena "ňůtnméta

ňůtnméta máš v motorubigsmilebigsmilebigsmile

síla je jenom ňůtagood


Ne asi
luig (Člen)
31.01.2008 21:03:10
Offline

Re: Matika II.-help

Hele kamaráde ted bez ass:
číslo ode mě nečekej ale já bych se s tim nesral a napsal bych že se zadanejma hodnotama nejsem schopnej příklad vyřešit: nevim vítr - proti, dozad, jestli sou koleje do svahu, ze svahu atd atd. Ser na tobigsmile
A na co to vlastně potřebuješ?


Ne asi
barynek (Člen)
31.01.2008 21:07:22
Offline

Re: Matika II.-help

luig psal:
barynek psal:

pussy silou to znamena "ňůtnméta

ňůtnméta máš v motorubigsmilebigsmilebigsmile

síla je jenom ňůtagood

no jo kurva, ňůta


Bandit 4EVER!!!
Pajk (Člen)
31.01.2008 21:07:32
Offline

Re: Matika II.-help

Hele bacha to bude nějaká habaďůra. Kdyby si se zeptal, třeba na jak dlouhej dráze je schopnej zastavit takhle těžkej a rozjetej vlak? Ale tohle, jednoduše zastavíš vždy a jedno jakou silou záleží přeci jak dlouho to bude trvat a jakou dráhu za tu dobu ujede.smile1

Tom-DK (Člen)
31.01.2008 21:10:54
Offline

Re: Matika II.-help

a jede ten vlak do kopce nebo z kopce je sucho nebo mokro nebo dokonce náledí? a jakej fouká vítrsurprisedsurprisedbigsmile

barynek (Člen)
31.01.2008 21:22:13
Offline

Re: Matika II.-help

Pajk psal:

Hele bacha to bude nějaká habaďůra. Kdyby si se zeptal, třeba na jak dlouhej dráze je schopnej zastavit takhle těžkej a rozjetej vlak? Ale tohle, jednoduše zastavíš vždy a jedno jakou silou záleží přeci jak dlouho to bude trvat a jakou dráhu za tu dobu ujede.smile1

prej se to da pocitat pomoci Newtonova zakona...idontknow kdyz to ja neznam


Bandit 4EVER!!!
osiris (Člen)
31.01.2008 21:27:51
Offline

Re: Matika II.-help

...vlak zastavíš asi tak, že jízdní páku z polohy J zkopneš do polohy 0 (kontrolér zkrokuje na 0) a potom šlehneš pákou na B, tím dojde k zapojení brzdnýho schématu, to už tu větev přesouváš fofrem z B do B+, čímž navolíš požadovanou brzdnou sílu; poloha B+ není aretovaná, takže páka tě veme přes hokejky a vrátí se ti zpátky; navolíš brzdnou sílu tlakem v převodníku; když už dobržďuješ zavergluješ klackem  z B do polohy B-; zas tě to sejme a víš že máš končit, tak to kopneš zas na J a máš to vyřešený, na konec jenom připiš že to hovno šlajfuje a víc jak 215kN z toho nevydojíš ;)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Marcus_86 (Člen)
31.01.2008 21:28:27
Offline

Re: Matika II.-help

ja tomu nerozumim, ale spocital bych vektor, ktery ma ten vlak pokud uvazuji rovinu, to bych spis zaradil do Fyzika1, pak bych to dal do rovnovahy s protismerem a mel by stat, proste bych vynalozil stejnou silu v protismeru, ale ja na to nejsem, bych se musel zeptat kamaradu ... to jsou jine bedny :). Mozna by slo pouzit i F1*m1=F2*m2(1)

barynek (Člen)
31.01.2008 21:30:51
Offline

Re: Matika II.-help

osiris psal:

...vlak zastavíš asi tak, že jízdní páku z polohy J zkopneš do polohy 0 (kontrolér zkrokuje na 0) a potom šlehneš pákou na B, tím dojde k zapojení brzdnýho schématu, to už tu větev přesouváš fofrem z B do B+, čímž navolíš požadovanou brzdnou sílu; poloha B+ není aretovaná, takže páka tě veme přes hokejky a vrátí se ti zpátky; navolíš brzdnou sílu tlakem v převodníku; když už dobržďuješ zavergluješ klackem  z B do polohy B-; zas tě to sejme a víš že máš končit, tak to kopneš zas na J a máš to vyřešený, na konec jenom připiš že to hovno šlajfuje a víc jak 215kN z toho nevydojíš ;)

bigsmile nevim nic, ale jestli tomu tak je tak to berugood
jo Osi, muzes mi poslat mobil na PALOUSE, jestli ho mas? Mam mu zavolat a jeho cislo v porfilu je "nasrat" tak nevim...
Dik, muj telefon je v profilu ale kdyby neco tak 777 235 445. Jeste jednou dik az pomoc s lokotkou a i za to cislo, kdyz budes tak moc hodnejgood


Bandit 4EVER!!!
barynek (Člen)
31.01.2008 21:31:46
Offline

Re: Matika II.-help

barynek psal:
osiris psal:

...vlak zastavíš asi tak, že jízdní páku z polohy J zkopneš do polohy 0 (kontrolér zkrokuje na 0) a potom šlehneš pákou na B, tím dojde k zapojení brzdnýho schématu, to už tu větev přesouváš fofrem z B do B+, čímž navolíš požadovanou brzdnou sílu; poloha B+ není aretovaná, takže páka tě veme přes hokejky a vrátí se ti zpátky; navolíš brzdnou sílu tlakem v převodníku; když už dobržďuješ zavergluješ klackem  z B do polohy B-; zas tě to sejme a víš že máš končit, tak to kopneš zas na J a máš to vyřešený, na konec jenom připiš že to hovno šlajfuje a víc jak 215kN z toho nevydojíš ;)

bigsmile nevim nic, ale jestli tomu tak je tak to berugood
jo Osi, muzes mi poslat mobil na PALOUSE, jestli ho mas? Mam mu zavolat a jeho cislo v porfilu je "nasrat" tak nevim...
Dik, muj telefon je v profilu ale kdyby neco tak 777 235 445. Jeste jednou dik az pomoc s lokotkou a i za to cislo, kdyz budes tak moc hodnejgood

už nemusis, uz jsem na to prisel, kuwa ja jsem ale pomalej na tuty věciheadshakebad


Bandit 4EVER!!!
Marcus_86 (Člen)
31.01.2008 21:37:14
Offline

Re: Matika II.-help

ale houby Os vubec neviii bigsmilebigsmilebigsmile. Pise tu nejaky mozny nesmysly, co vypadaj slozite a proto si negdo muze myslet, ze tomu rozumi. Ale je to tak ze to Os nenasel tam, kde bere vse sve rady a rozumy (je to nejaka obrazkova ucebnice pro predskolaky) bigsmilebigsmilebigsmile

osiris psal:

...vlak zastavíš asi tak, že jízdní páku z polohy J zkopneš do polohy 0 (kontrolér zkrokuje na 0) a potom šlehneš pákou na B, tím dojde k zapojení brzdnýho schématu, to už tu větev přesouváš fofrem z B do B+, čímž navolíš požadovanou brzdnou sílu; poloha B+ není aretovaná, takže páka tě veme přes hokejky a vrátí se ti zpátky; navolíš brzdnou sílu tlakem v převodníku; když už dobržďuješ zavergluješ klackem  z B do polohy B-; zas tě to sejme a víš že máš končit, tak to kopneš zas na J a máš to vyřešený, na konec jenom připiš že to hovno šlajfuje a víc jak 215kN z toho nevydojíš ;)

osiris (Člen)
31.01.2008 21:37:39
Offline

Re: Matika II.-help

...hlavně mě neber vážně woe, celý sem si to vycucal z prstu :))


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Marcus_86 (Člen)
31.01.2008 21:40:59
Offline

Re: Matika II.-help

smile1  .... jinak pokud si tam potreboval cas, tak si ho muzes zvolit, musi totiz byt na obou stranach rovnice

luig (Člen)
31.01.2008 21:42:23
Offline

Re: Matika II.-help

Jinak číslo "nasrat" je numericky 627728, předvolbu už tipnešbigsmile


Ne asi
luig (Člen)
31.01.2008 21:44:04
Offline

Re: Matika II.-help

Nebude se ta síla nutná pro zastavení rovnat síle nutný pro uvedení vlaku do pohybu? Zákon zachování energie? Byla by to další možná odpověd ale jak říkám, číslo ti nepovimsmile1


Ne asi
barynek (Člen)
31.01.2008 21:47:16
Offline

Re: Matika II.-help

Osi: dík, právě jsem sdělil výsledek, takže až budu starej mládenec tak mě máš na svědomí a nastěhuju se k toběgoodbigsmilebigsmile


Bandit 4EVER!!!
Zdenousek (Člen)
31.01.2008 21:50:21
Offline

Re: Matika II.-help

dle osirisovo brzdné síly by ten vlak brzdil 71,01 sekundy...to je celkem reálné né? bigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmile


My letci máme ocelové ptáky...
barynek (Člen)
31.01.2008 21:53:03
Offline

Re: Matika II.-help

Zdenousek psal:

dle osirisovo brzdné síly by ten vlak brzdil 71,01 sekundy...to je celkem reálné né? bigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmile

já nevim, ale jestli víš jak na to porad postup.. copak ja vim jak dlouho brzdí vlak, kua? idontknow


Bandit 4EVER!!!
luig (Člen)
31.01.2008 21:54:17
Offline

Re: Matika II.-help

barynek psal:
Zdenousek psal:

dle osirisovo brzdné síly by ten vlak brzdil 71,01 sekundy...to je celkem reálné né? bigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmile

já nevim, ale jestli víš jak na to porad postup.. copak ja vim jak dlouho brzdí vlak, kua? idontknow

Nějak ses do toho zamotal ne? Tě přeci původně nazajímal čas ale síla...
hodnota času ti je k hovnu ne?


Ne asi
Zdenousek (Člen)
31.01.2008 21:54:50
Offline

Re: Matika II.-help

no čeče kuwa ja si myslim, že to zadání nejni kompletní, protože by tam měl bejt buď čas nebo dráha na který má zastavit...idontknowidontknow


My letci máme ocelové ptáky...
luig (Člen)
31.01.2008 21:57:17
Offline

Re: Matika II.-help

Zdenousek psal:

no čeče kuwa ja si myslim, že to zadání nejni kompletní, protože by tam měl bejt buď čas nebo dráha na který má zastavit...idontknowidontknow

Ale je, teoreticky jo pokud neuvažuješ ostatní vlivy. Máš zadanou počáteční rychlost a hmotnost. By to mělo stačit ne? Dráha a čas by byli vedlejší výsledky ale na to se nikdo neptal


Ne asi
Zdenousek (Člen)
31.01.2008 21:59:08
Offline

Re: Matika II.-help

podle mého mdlého rozumu jsou to dost podstatné údaje, protože budeš brzdit buď velkou silou po krátkou dobu, nebo malou silou a hooodně dlouho, ale nikomu nenutím svůj názor smile1


My letci máme ocelové ptáky...
hide (Člen)
31.01.2008 21:59:18
Offline

Re: Matika II.-help

a na co to potrebujes vedet?

osiris (Člen)
31.01.2008 22:36:47
Offline

Re: Matika II.-help

...popřemejšlej nad těma 215ti ;)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
Tom-DK (Člen)
31.01.2008 22:38:05
Offline

Re: Matika II.-help

osi tomu vůbec nerozumí ten brzdí autobus a ten nejezdí na kolejích bigsmilebigsmile

roman.v (Člen)
31.01.2008 22:39:31
Offline

Re: Matika II.-help

Musíš napsat, za jakou dobu nebo na jaký dráze. Pak to bude v pohogood

barynek psal:

nakladni vlak ma dvacet vagonu, jeden vagon ma 50 tun  a lokomotiva 100 tun jakou silou musi brzdit, aby se zastavil z rychlosti 50 km na nulu?

nevite nekdo jak to je? prosim, cim driv tim lip, je to nutny, staci vysledek a kdo ma tak i postup, dikec good


Don´t worry, be Bandit!
barynek (Člen)
31.01.2008 22:50:53
Offline

Re: Matika II.-help

hide psal:

a na co to potrebujes vedet?

je to takovej dáreček od budoucího tchána, protobigsmile
ale zadání je takový jaký je, nic víc nevim. POkud to z toho nejde, tak nevadí, pokud jo, dejte mi číslo a nebo postup a já budu spokojenej parchant (sorry Filous za copyrightbigsmile )

To Luig: jj, motam se do toho pac mam plnou hlavu dobra, ctností, tvořící přírody a jinejch sraček (vy ostatní to neřeště-poslední zk na VŠ --> státnicesick)


Bandit 4EVER!!!
škardík (Člen)
31.01.2008 23:16:50
Offline

Re: Matika II.-help

Hele a nemělo by v tom zadání být ještě na jaký vzdálenosti, nebo za jak dlouho by měl zastavit??


viz avatar:)
škardík (Člen)
31.01.2008 23:20:19
Offline

Re: Matika II.-help

roman.v psal:

Musíš napsat, za jakou dobu nebo na jaký dráze. Pak to bude v pohogood

barynek psal:

nakladni vlak ma dvacet vagonu, jeden vagon ma 50 tun  a lokomotiva 100 tun jakou silou musi brzdit, aby se zastavil z rychlosti 50 km na nulu?

nevite nekdo jak to je? prosim, cim driv tim lip, je to nutny, staci vysledek a kdo ma tak i postup, dikec good

Jo, koukam že už to tu padlobigsmile


viz avatar:)
kavis (Člen)
31.01.2008 23:34:55
Offline

Re: Matika II.-help

podle me muze muze brzdit jakou chce silou, zalezi na tom, na jake vzdalenosti musi zastavit, ne? Kdyby jeste byla zadana draha, do ktere ma zabrzdit, nebo cas za ktery ma zabrzdit, tak bych s tim mozna neco vyved..Tod muj jenom nazor..idontknow


Kdo jinému jámu BAGR, sám do ní MAMUT! :)
Pajk (Člen)
31.01.2008 23:45:27
Offline

Re: Matika II.-help

Barynek: řekni tatikovi, že si teda počkáme na to správný jedno číslo ve výsledku s tímhle zadáním.

spidys (Člen)
01.02.2008 00:04:18
Offline

Re: Matika II.-help

barynek psal:

je to takovej dáreček od budoucího tchána, protobigsmile

Žádáš přítelkyni o ruku a její tatík ti jí nechce dát jen tak? idontknow bigsmilebigsmile

To je jak v tý pohádce... bigsmilebigsmile


Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere...
barynek (Člen)
01.02.2008 08:25:48
Offline

Re: Matika II.-help

Pajk: neboj se, ja si taky počkám, co z něj vyleze za postup.
Spidys: nežádám (zatimbigsmile), ale posilal jsem mu to s tim psem a on na mně takhle, takže proto jsem to hodil sem, bo vy jste tady klucíí a holkíí chytrýýgoodgoodgoodbigsmile


Bandit 4EVER!!!
barynek (Člen)
01.02.2008 08:27:49
Offline

Re: Matika II.-help

kavis psal:

podle me muze muze brzdit jakou chce silou, zalezi na tom, na jake vzdalenosti musi zastavit, ne? Kdyby jeste byla zadana draha, do ktere ma zabrzdit, nebo cas za ktery ma zabrzdit, tak bych s tim mozna neco vyved..Tod muj jenom nazor..idontknow

tak si to urči sám a něco s tím vyveď, ale když uvažujem, že teda na 1km zastaví ze zhruba 100km rychlosti tak na 50km/h to bude 500m, toz tak nějaksmile1


Bandit 4EVER!!!
tomB12 (Člen)
01.02.2008 08:49:10
Offline

Re: Matika II.-help

barynek psal:

nakladni vlak ma dvacet vagonu, jeden vagon ma 50 tun  a lokomotiva 100 tun jakou silou musi brzdit, aby se zastavil z rychlosti 50 km na nulu?

nevite nekdo jak to je? prosim, cim driv tim lip, je to nutny, staci vysledek a kdo ma tak i postup, dikec good

nemohlo by to byt podle F=m*v na 2 ???
brzdna sila něco kolem 212 MN????

barynek (Člen)
01.02.2008 08:54:40
Offline

Re: Matika II.-help

tomB12 psal:
barynek psal:

nakladni vlak ma dvacet vagonu, jeden vagon ma 50 tun  a lokomotiva 100 tun jakou silou musi brzdit, aby se zastavil z rychlosti 50 km na nulu?

nevite nekdo jak to je? prosim, cim driv tim lip, je to nutny, staci vysledek a kdo ma tak i postup, dikec good

nemohlo by to byt podle F=m*v na 2 ???
brzdna sila něco kolem 212 MN????

když pominu všechny ty páky na brzdění od Osiho tak možná joidontknow, pac mu to vyšlo podobně ... ja ani nevim co je to F (že by ta síla???redface)


Bandit 4EVER!!!
jirka silver (Člen)
01.02.2008 09:06:01
Offline

Re: Matika II.-help

F=m.v
1100t=1100000kg=1100kN
50km/h=50:3,6=13,8888888888m/s
F=1100000x13.88888888=15278kN

nebo Ekinetická E=1/2mv2 výsledek v Joulech
E=1/2x1100000x13,888888888na druhou

Tak si vybersmile1


Najdete nás na každém kilometru
barynek (Člen)
01.02.2008 09:11:01
Offline

Re: Matika II.-help

jirka silver psal:

F=m.v
1100t=1100000kg=1100kN
50km/h=50:3,6=13,8888888888m/s
F=1100000x13.88888888=15278kN

nebo Ekinetická E=1/2mv2 výsledek v Joulech
E=1/2x1100000x13,888888888na druhou

Tak si vybersmile1

ty kráááásosurprised já znam jenom E=mc2 ale to je tak všechnobad.
Inu díky ti příteli, takoví jako ty budiž blahořečeni, že nemají v hlavě ohledně matiky to co jábigsmile


Bandit 4EVER!!!
Ondráš (Člen)
01.02.2008 10:17:37
Offline

Re: Matika II.-help

http://mech.fd.cvut.cz/education/bachel … irka_1.pdf
Příklad na straně 11. Jen opačně.
Dělej to přes hybnosti.good


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
roman.v (Člen)
01.02.2008 11:21:28
Offline

Re: Matika II.-help

Postup je následovnej - F=m*a, kde m je hmotnost, a je zpomalení. Zpomalení lze spočítat ze vzahu - v=vo-a*t, kde v je rychlost, vo je původní rychlost soupravy a t je čas, po který souprava brzdí. Když souprava zastaví, tak v=0 z toho je možný spočítat zrychlení a. Potřebuješ k tomu mít zadaný časm za jaký má souprava zastavit (čím dříve zastaví, tím větší síla). Dá se to spočítat i přes dráhu, za kterou souprava zastaví. Tam pomocí výrazu s=vo*t-(d*t2)/2, kde s je dráha, dostaneš po matematický úpravě výraz a=2*s/vo2.
Ve zkratce - bez udání času, za který má zastavit nebo dráhy, na které má zastavit, to bude jenom akademická debata k pivu beer

Měj se.
smile1

barynek psal:
hide psal:

a na co to potrebujes vedet?

je to takovej dáreček od budoucího tchána, protobigsmile
ale zadání je takový jaký je, nic víc nevim. POkud to z toho nejde, tak nevadí, pokud jo, dejte mi číslo a nebo postup a já budu spokojenej parchant (sorry Filous za copyrightbigsmile )

To Luig: jj, motam se do toho pac mam plnou hlavu dobra, ctností, tvořící přírody a jinejch sraček (vy ostatní to neřeště-poslední zk na VŠ --> státnicesick)


Don´t worry, be Bandit!
misi (Člen)
01.02.2008 11:32:31
Offline

Re: Matika II.-help

roman.v psal:

Postup je následovnej - F=m*a, kde m je hmotnost, a je zpomalení. Zpomalení lze spočítat ze vzahu - v=vo-a*t, kde v je rychlost, vo je původní rychlost soupravy a t je čas, po který souprava brzdí. Když souprava zastaví, tak v=0 z toho je možný spočítat zrychlení a. Potřebuješ k tomu mít zadaný časm za jaký má souprava zastavit (čím dříve zastaví, tím větší síla). Dá se to spočítat i přes dráhu, za kterou souprava zastaví. Tam pomocí výrazu s=vo*t-(d*t2)/2, kde s je dráha, dostaneš po matematický úpravě výraz a=2*s/vo2.
Ve zkratce - bez udání času, za který má zastavit nebo dráhy, na které má zastavit, to bude jenom akademická debata k pivu beer

Měj se.
smile1

barynek psal:
hide psal:

a na co to potrebujes vedet?

je to takovej dáreček od budoucího tchána, protobigsmile
ale zadání je takový jaký je, nic víc nevim. POkud to z toho nejde, tak nevadí, pokud jo, dejte mi číslo a nebo postup a já budu spokojenej parchant (sorry Filous za copyrightbigsmile )

To Luig: jj, motam se do toho pac mam plnou hlavu dobra, ctností, tvořící přírody a jinejch sraček (vy ostatní to neřeště-poslední zk na VŠ --> státnicesick)

surprised
surprisedsurprisedsurprisedsurprisedsurprisedsurprisedsurprisedbigsmile


Blu one.... old one
barynek (Člen)
01.02.2008 11:42:05
Offline

Re: Matika II.-help

Ondráš psal:

http://mech.fd.cvut.cz/education/bachelor/k618kd/download/kd_priklady_sbirka_1.pdf
Příklad na straně 11. Jen opačně.
Dělej to přes hybnosti.good

hybnost? co to je? Jako ž ese mužu hybat?bigsmile idontknow


Bandit 4EVER!!!
barynek (Člen)
01.02.2008 11:43:56
Offline

Re: Matika II.-help

roman.v psal:

Postup je následovnej - F=m*a, kde m je hmotnost, a je zpomalení. Zpomalení lze spočítat ze vzahu - v=vo-a*t, kde v je rychlost, vo je původní rychlost soupravy a t je čas, po který souprava brzdí. Když souprava zastaví, tak v=0 z toho je možný spočítat zrychlení a. Potřebuješ k tomu mít zadaný časm za jaký má souprava zastavit (čím dříve zastaví, tím větší síla). Dá se to spočítat i přes dráhu, za kterou souprava zastaví. Tam pomocí výrazu s=vo*t-(d*t2)/2, kde s je dráha, dostaneš po matematický úpravě výraz a=2*s/vo2.
Ve zkratce - bez udání času, za který má zastavit nebo dráhy, na které má zastavit, to bude jenom akademická debata k pivu beer

Měj se.
smile1

barynek psal:
hide psal:

a na co to potrebujes vedet?

je to takovej dáreček od budoucího tchána, protobigsmile
ale zadání je takový jaký je, nic víc nevim. POkud to z toho nejde, tak nevadí, pokud jo, dejte mi číslo a nebo postup a já budu spokojenej parchant (sorry Filous za copyrightbigsmile )

To Luig: jj, motam se do toho pac mam plnou hlavu dobra, ctností, tvořící přírody a jinejch sraček (vy ostatní to neřeště-poslední zk na VŠ --> státnicesick)

ouki, díkes, jsem zase o něco chytřejší... jestli se to dá říct takhlesmile1


Bandit 4EVER!!!
Shaft (Člen)
01.02.2008 11:52:29
Offline

Re: Matika II.-help

myslim,že by z toho šla udělat pěkná diferenciální rovnice II. řádu....což?bigsmile


Lepší chodit do školy, než pracovat na poli.
barynek (Člen)
01.02.2008 11:53:22
Offline

Re: Matika II.-help

Ondráš psal:

http://mech.fd.cvut.cz/education/bachelor/k618kd/download/kd_priklady_sbirka_1.pdf
Příklad na straně 11. Jen opačně.
Dělej to přes hybnosti.good

tak jsem to sosnul, a koukam, že jediny čemu rozumim jsou nadpisybigsmilebigsmileredface


Bandit 4EVER!!!
Kelly01 (Člen)
01.02.2008 12:02:03
Offline

Re: Matika II.-help

surprised

a když to bude o mostní pilíř neho kraj tunelusurprised


God Save The Queen!
mr.BSE (Člen)
01.02.2008 12:18:14
Offline

Re: Matika II.-help

Kelly01 psal:

surprised

a když to bude o mostní pilíř neho kraj tunelusurprised

tak, nepotrebujes znat nic, jen cislo na pohrebakybigsmile


Second Class Citizen
1130 Café Racer
Lihy (Člen)
01.02.2008 12:19:47
Offline

Re: Matika II.-help

Shaft psal:

myslim,že by z toho šla udělat pěkná diferenciální rovnice II. řádu....což?bigsmile

No myslím že o to v MatII půjde....když začne u zkoušky operovat se vzorcema jako síla je polovina mámy tak ho vyrazej, že ani nestihne otevřít dveřebigsmile

barynek: vogo byl si aspoň na maticeI ? My příde že nemáš ani páru vo čom to jesurprised bigsmile

barynek (Člen)
01.02.2008 12:46:53
Offline

Re: Matika II.-help

Lihy psal:
Shaft psal:

myslim,že by z toho šla udělat pěkná diferenciální rovnice II. řádu....což?bigsmile

No myslím že o to v MatII půjde....když začne u zkoušky operovat se vzorcema jako síla je polovina mámy tak ho vyrazej, že ani nestihne otevřít dveřebigsmile

barynek: vogo byl si aspoň na maticeI ? My příde že nemáš ani páru vo čom to jesurprised bigsmile

šicki jste vedlebigsmilebigsmilebigsmile já nejsem matematik, jsem lingvista - anglinagood tohel je jenom takovej bonus viz výše někde v diskuzu. Já si umím spočítat ještě tak aby mi vrátili v obchodě a procenta trojčlenkou, ale tuto???headshake
Mě jen kdyby viděli na vejšce u kabinetu z matiky nebo fyziky tak hned volaj o pomoc..
Lihy - nemam ani tu nejmenší páru tos uhágood, I haven´t the foggiest ideagood <-- bigsmile


Bandit 4EVER!!!
marcoo (Člen)
01.02.2008 14:02:36
Offline

Re: Matika II.-help

chybí tam čas máchale.Bez času může tedy brzdit různou silou v jakoukoliv dobu hm? Hoď čas

marcoo (Člen)
01.02.2008 14:10:57
Offline

Re: Matika II.-help

Zadání je podle mě neúplný.Buď tam musí bejt čas nebo dýlka na který má vlak zastavit.Jakožto nádražák to počítám každej den když  počítám do papíru sílu brždění na celej vlak a na nákolky.Ale jak říkám.Chybí čas a nebo dráha

luig (Člen)
01.02.2008 15:43:03
Offline

Re: Matika II.-help

Sice to zní logicky s tou dráhou nebo časem ale zas na druhou stranu pokud bude brzdit méně intenzivně tak zastaví na delší dráze za delší čas, to je jasný, ale síla kterou na to vynaloží bude stejná akorát rozložená do delší doby. Rekněme že kdyby to zahamt na maximální možný dráze (třeba kilometr) a spotřeboval 200MN tak podle mýho pokud by brzdil desetinou možný maximální intenzity tak by zadrzdil na deseti kilometrech za desetinásobnou dobu ale zase s tou samou silou ne? Prostě vlak byl uvedenej do pohybu a potřebuje určitou sílu k zastavení, a je jedno jak dávkovanou. Něco jako když chci zatlouct hřebík, bud bušim málo ale víckrát nebo do toho jebnu, dám prdu a zabiju ho najednouidontknow


Ne asi
marcoo (Člen)
01.02.2008 16:41:18
Offline

Re: Matika II.-help

jasný.Z hlediska logickýho máš pravdu ale na výpočet  potřebuješ dráhu nebo čas.Podle vzorce podle kterýho se to teda počítá.

škardík (Člen)
01.02.2008 16:45:24
Offline

Re: Matika II.-help

luig psal:

Sice to zní logicky s tou dráhou nebo časem ale zas na druhou stranu pokud bude brzdit méně intenzivně tak zastaví na delší dráze za delší čas, to je jasný, ale síla kterou na to vynaloží bude stejná akorát rozložená do delší doby. Rekněme že kdyby to zahamt na maximální možný dráze (třeba kilometr) a spotřeboval 200MN tak podle mýho pokud by brzdil desetinou možný maximální intenzity tak by zadrzdil na deseti kilometrech za desetinásobnou dobu ale zase s tou samou silou ne? Prostě vlak byl uvedenej do pohybu a potřebuje určitou sílu k zastavení, a je jedno jak dávkovanou. Něco jako když chci zatlouct hřebík, bud bušim málo ale víckrát nebo do toho jebnu, dám prdu a zabiju ho najednouidontknow

Já myslím že nemáš pravdu. Jeho se ptají na velikost síly a ta bude jiná když bude brzdit na delší nebo kratší vzdálenosti. Jediný co bude stejný je výsledek=vlak zastaví.


viz avatar:)
Zdenousek (Člen)
01.02.2008 16:56:09
Offline

Re: Matika II.-help

luig psal:

Sice to zní logicky s tou dráhou nebo časem ale zas na druhou stranu pokud bude brzdit méně intenzivně tak zastaví na delší dráze za delší čas, to je jasný, ale síla kterou na to vynaloží bude stejná akorát rozložená do delší doby. Rekněme že kdyby to zahamt na maximální možný dráze (třeba kilometr) a spotřeboval 200MN tak podle mýho pokud by brzdil desetinou možný maximální intenzity tak by zadrzdil na deseti kilometrech za desetinásobnou dobu ale zase s tou samou silou ne? Prostě vlak byl uvedenej do pohybu a potřebuje určitou sílu k zastavení, a je jedno jak dávkovanou. Něco jako když chci zatlouct hřebík, bud bušim málo ale víckrát nebo do toho jebnu, dám prdu a zabiju ho najednouidontknow

to o čem tu mluvíš se nazývá práce...jo ta bude stejná ať zastaví na kilometru nebo na metru, protože je to součin síly a dráhy idontknow


My letci máme ocelové ptáky...
Zdenousek (Člen)
01.02.2008 17:00:16
Offline

Re: Matika II.-help

apropos tvrzení F= m*v rozhodně nepovažuji za pravdivé smile1 jednotkově to nesedí
správně tam má být F*t=m*v, což v češtině znamená impuls síly se rovná hybnosti hmoty smokin


My letci máme ocelové ptáky...
luig (Člen)
01.02.2008 17:54:07
Offline

Re: Matika II.-help

Tak se nechám podatsmile1

Ivoši zjisti ten výsledek a nějaký odůvodnění a hod to sem, vidíš jak je tu každej žhevej po výsledkugood


Ne asi
barynek (Člen)
01.02.2008 17:58:55
Offline

Re: Matika II.-help

luig psal:

Tak se nechám podatsmile1

Ivoši zjisti ten výsledek a nějaký odůvodnění a hod to sem, vidíš jak je tu každej žhevej po výsledkugood

ty pussy taková diskuze... no já jsem sám zvědavej jak mi to odůvodní. Říkal něco o tom, že stačí to spočítat obecně, že k tomu "prej" čas ani dýlku brzdný dráhy nepotřebuju.. tak nevim, jak řikam, na matiku jsem pussyredface


Bandit 4EVER!!!
marcoo (Člen)
01.02.2008 18:02:16
Offline

Re: Matika II.-help

Když obecně tak na něj teda je potřeba hooooodně velká síla.Ručně bych to brzdit nechtěl.Kdyžtak panoj učiteloj řekni ať se staví,mu to ukážu. bigsmile

luig (Člen)
01.02.2008 18:04:44
Offline

Re: Matika II.-help

barynek psal:

...Říkal něco o tom, že stačí to spočítat obecně, že k tomu "prej" čas ani dýlku brzdný dráhy nepotřebuju...

To by odpovídalo tomu co říkám já, že je síla stejná...idontknow


Ne asi
barynek (Člen)
01.02.2008 18:12:44
Offline

Re: Matika II.-help

marcoo psal:

Když obecně tak na něj teda je potřeba hooooodně velká síla.Ručně bych to brzdit nechtěl.Kdyžtak panoj učiteloj řekni ať se staví,mu to ukážu. bigsmile

jestli v okoli Pilsen tak berugoodbigsmile
jinak pan učitel on nejni, to jsem járedfacebigsmilegood


Bandit 4EVER!!!
Zdenousek (Člen)
01.02.2008 18:26:29
Offline

Re: Matika II.-help

barynkoj: Ivoši, když obecně, tak obecně a když přes Newtonovej zákon, tak holt přes zákon. Nevím kolikátej to ten zákon přesně je, ale je to zákon síly a říká, že síla se rovná hmotnost krát zrychlení (F=m*a). Budeme-li se tímto problémem zabývat podrobněji, zjistíme, že zrychlení (a) se rovná přírůstku (úbytku) rychlosti děleno časem (a=delta v/t). A když toto dosadíme do Newtonova zákona F=m*a získáme tvar F=m*v/t a totok už jednoduchou úpravou (vynásobením t) upravíme do podoby F*t=m*v. F=síla, tu chceš zjistit, t je čas za jakej ta mašinka zastaví, m je hmotnost mašinky a v je rychlost ze který ta mašinka brzdí. Je to celkem jednoduché, s matikou II to nemá myslím nic společného ( aspoň my jsme tam myslim brali dvojné a trojné integrály a tako vé podobné zajmavé věci bigsmile) Spíš bych to typnul na fyziku nekde f osmy tride surprised bigsmilebigsmilebigsmile


My letci máme ocelové ptáky...
barynek (Člen)
01.02.2008 18:29:05
Offline

Re: Matika II.-help

Zdenousek psal:

barynkoj: Ivoši, když obecně, tak obecně a když přes Newtonovej zákon, tak holt přes zákon. Nevím kolikátej to ten zákon přesně je, ale je to zákon síly a říká, že síla se rovná hmotnost krát zrychlení (F=m*a). Budeme-li se tímto problémem zabývat podrobněji, zjistíme, že zrychlení (a) se rovná přírůstku (úbytku) rychlosti děleno časem (a=delta v/t). A když toto dosadíme do Newtonova zákona F=m*a získáme tvar F=m*v/t a totok už jednoduchou úpravou (vynásobením t) upravíme do podoby F*t=m*v. F=síla, tu chceš zjistit, t je čas za jakej ta mašinka zastaví, m je hmotnost mašinky a v je rychlost ze který ta mašinka brzdí. Je to celkem jednoduché, s matikou II to nemá myslím nic společného ( aspoň my jsme tam myslim brali dvojné a trojné integrály a tako vé podobné zajmavé věci bigsmile) Spíš bych to typnul na fyziku nekde f osmy tride surprised bigsmilebigsmilebigsmile

ani fyzika mi nejdeheadshakeredface
holt nejsu typ na prirodní vedy, no...


Bandit 4EVER!!!
Zdenousek (Člen)
01.02.2008 18:30:08
Offline

Re: Matika II.-help

to ser, já zase nespíkuju bigsmilegood


My letci máme ocelové ptáky...
barynek (Člen)
01.02.2008 18:33:08
Offline

Re: Matika II.-help

Zdenousek psal:

to ser, já zase nespíkuju bigsmilegood

šak to ass, ale zajímá mě to když už tím tady zasírám forumbigsmile v pátek (jako příští) jedu k přítelce osobně, tak hodim výsledek.
Nuže vydržte vy po výseldku prahnoucíbigsmilebigsmile


Bandit 4EVER!!!
luig (Člen)
01.02.2008 18:36:17
Offline

Re: Matika II.-help

barynek psal:
Zdenousek psal:

to ser, já zase nespíkuju bigsmilegood

šak to ass, ale zajímá mě to když už tím tady zasírám forumbigsmile v pátek (jako příští) jedu k přítelce osobně, tak hodim výsledek.
Nuže vydržte vy po výseldku prahnoucíbigsmilebigsmile

Hlavně si to všechno pořádně zapiš až ti to bude tchán vysvětlovat. Znáš se, hm hm to je jasný chápu rozumim, sem vás jenom zkoušel...a hovno, nableješ sem zas nějakou pussy a bude v tom ještě větší bordel než tedgood


Ne asi
marcoo (Člen)
01.02.2008 18:38:43
Offline

Re: Matika II.-help

barynek psal:
marcoo psal:

Když obecně tak na něj teda je potřeba hooooodně velká síla.Ručně bych to brzdit nechtěl.Kdyžtak panoj učiteloj řekni ať se staví,mu to ukážu. bigsmile

jestli v okoli Pilsen tak berugoodbigsmile
jinak pan učitel on nejni, to jsem járedfacebigsmilegood

o jééé k tobě bych dal svoje děcka na doučování bigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilegood

Tomas600N (Člen)
01.02.2008 18:58:19
Offline

Re: Matika II.-help

tohle sme počitali ve škole,aji s odporem vzduchu a třením všeho možného,ale ja sem u toho spalsmile2 takže to nemam ani nikde napsanesmile2

barynek (Člen)
01.02.2008 19:45:41
Offline

Re: Matika II.-help

marcoo psal:
barynek psal:
marcoo psal:

Když obecně tak na něj teda je potřeba hooooodně velká síla.Ručně bych to brzdit nechtěl.Kdyžtak panoj učiteloj řekni ať se staví,mu to ukážu. bigsmile

jestli v okoli Pilsen tak berugoodbigsmile
jinak pan učitel on nejni, to jsem járedfacebigsmilegood

o jééé k tobě bych dal svoje děcka na doučování bigsmilebigsmilebigsmilebigsmilebigsmilegood

na fyziku rozhodne nebigsmilebigsmilebigsmile
zkus to s ajinou a uvidíš ty výsledkygoodgoodgood


Bandit 4EVER!!!
roman.v (Člen)
01.02.2008 20:49:37
Offline

Re: Matika II.-help

Prdlajs, pleteš dohromady sílu a práci. Ta bude stejná, ale síla bude sakra jiná.good

luig psal:

Sice to zní logicky s tou dráhou nebo časem ale zas na druhou stranu pokud bude brzdit méně intenzivně tak zastaví na delší dráze za delší čas, to je jasný, ale síla kterou na to vynaloží bude stejná akorát rozložená do delší doby. Rekněme že kdyby to zahamt na maximální možný dráze (třeba kilometr) a spotřeboval 200MN tak podle mýho pokud by brzdil desetinou možný maximální intenzity tak by zadrzdil na deseti kilometrech za desetinásobnou dobu ale zase s tou samou silou ne? Prostě vlak byl uvedenej do pohybu a potřebuje určitou sílu k zastavení, a je jedno jak dávkovanou. Něco jako když chci zatlouct hřebík, bud bušim málo ale víckrát nebo do toho jebnu, dám prdu a zabiju ho najednouidontknow


Don´t worry, be Bandit!
jirka silver (Člen)
04.02.2008 08:21:17
Offline

Re: Matika II.-help

Představ si,že ten vagon máš roztlačit jako Zekon budeš potřebovat sílu a působit dlouhou dobu takže platí
F=m.v/t když jsi v zadání neměl čas tak je asi nepatrnej a máš počítat s jednou sekundou.Potom platí F=m.v/1good


Najdete nás na každém kilometru
škardík (Člen)
04.02.2008 10:46:50
Offline

Re: Matika II.-help

Takže vlak na sra*kybigsmile


viz avatar:)
Loser (Administrator)
04.02.2008 11:00:59
Offline

Re: Matika II.-help

necetl jsem vsechny predchozi prispevky, tak nevim, jestli uz sem nekdo psal reseni ... ale prijde mi, ze kdyz ma vlak 1100 tun a frci rychlosti 50km/h, tak vyvyne kinetickou energii (silu) 1100*50 = 55000 no a aby ten vlak zastavil na nulu, tak je treba na nej pusobit stejne velkou silou (jen v opacnym smeru). Mozna, ze se to ma prvne nejak prevest na nejake spolecne jednotky (kg a m/s), ale prijde mi, ze takhle je to v principu spravne ... nebo ne? Fyziku jsem nemel uz pekne dlouho ... tak se nebojte a klidne se mi zasmejtebigsmile


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
Ondráš (Člen)
04.02.2008 12:30:12
Offline

Re: Matika II.-help

Loser psal:

necetl jsem vsechny predchozi prispevky, tak nevim, jestli uz sem nekdo psal reseni ... ale prijde mi, ze kdyz ma vlak 1100 tun a frci rychlosti 50km/h, tak vyvyne kinetickou energii (silu) 1100*50 = 55000 no a aby ten vlak zastavil na nulu, tak je treba na nej pusobit stejne velkou silou (jen v opacnym smeru). Mozna, ze se to ma prvne nejak prevest na nejake spolecne jednotky (kg a m/s), ale prijde mi, ze takhle je to v principu spravne ... nebo ne? Fyziku jsem nemel uz pekne dlouho ... tak se nebojte a klidne se mi zasmejtebigsmile

Kinetická energie je 1/2*m*v^2. To co tam počítáš je hybnost. Tuna jde o práci potřebnou k zastavení vlaku. Teda myslím, že to tak bylo... jak, že to bylo?smile1help


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Loser (Administrator)
04.02.2008 14:04:18
Offline

Re: Matika II.-help

sem k tomu chtel pouzit nejaky vodborny terminy, aby to vypadalo duverihodneji ... vetsinou to zabira a lidi to sezeroubigsmile


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
Ondráš (Člen)
04.02.2008 15:28:48
Offline

Re: Matika II.-help

Loser psal:

sem k tomu chtel pouzit nejaky vodborny terminy, aby to vypadalo duverihodneji ... vetsinou to zabira a lidi to sezeroubigsmile

Vogo víš jak dlouho jsem musel Googlit, abych to napsal...bigsmile


Vše staré opěvuji a nic nového mi nevoní.
Loser (Administrator)
04.02.2008 15:40:36
Offline

Re: Matika II.-help

bigsmilebigsmilebigsmile


I'm a loser baby, so why don't you kill me....
barynek (Člen)
04.02.2008 18:39:39
Offline

Re: Matika II.-help

luig psal:
barynek psal:
Zdenousek psal:

to ser, já zase nespíkuju bigsmilegood

šak to ass, ale zajímá mě to když už tím tady zasírám forumbigsmile v pátek (jako příští) jedu k přítelce osobně, tak hodim výsledek.
Nuže vydržte vy po výseldku prahnoucíbigsmilebigsmile

Hlavně si to všechno pořádně zapiš až ti to bude tchán vysvětlovat. Znáš se, hm hm to je jasný chápu rozumim, sem vás jenom zkoušel...a hovno, nableješ sem zas nějakou pussy a bude v tom ještě větší bordel než tedgood

surprisedfuckfuckfuckassassevilbigsmilebigsmile


Bandit 4EVER!!!
barynek (Člen)
04.02.2008 18:42:14
Offline

Re: Matika II.-help

To Luig: pussy v patek jak jsem psal nekde výš se dozvíš, si piš že si to zapíšu a hned hodim na forum


Bandit 4EVER!!!
barynek (Člen)
24.02.2008 20:09:32
Offline

Re: Matika II.-help

Takze pratele,
po navsteve u me drahe polovicko jsme zjistili to, co tu resilo spousta lidi: a to ze chybi jedna velicina. Jo, jo, vsem, ktery me ted nazvou pussy predem dekuji, ale pravdepodobne doslo k omylu na strane prepisovatelky od zadavatele k dodavateli. Chybel tam cas 2 minuty. Proste se obcas stane ze se chybicka vloudibigsmile i tak dekuji vsem kteri me podporili.

To Luig: tvuj komentar ani netreba, domyslim si pussyfuckassbigsmile


Bandit 4EVER!!!
luig (Člen)
24.02.2008 20:19:13
Offline

Re: Matika II.-help

Co muj komentář? Co jako čekáš, že tě tu nazvu pussyou nebo co? Kdepak kamaráde, jsem jenom lidi a mýliti se je lidské, nedělej si z toho hlavubigsmile


Ne asi

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr