Suzuki Bandit Page
SB logo
Přihlášení
Uživatel nepřihlášen
Přihlásit se...
Dnes slaví
Svátek má Heřman/Hermína
Narozeniny dnes slaví:
Radka K. (53)
Chystané akce
Žádná akce se nechystá.
Počasí
Počasí Počasí
Počasí
Vyhledávání
Roštěnka dne
Roštěnka dne
Statistiky

Hrčava - nejvýchodnější obec ČR


Obec byla založena v 15. století jako nejdále na východ ležící osada českého království. V současnosti nejvzdálenější obec od hlavního města Prahy - vzdušnou čarou je to 322 km . Také zde můžete získat diplom s osvědčením o návštěvě nejvýchodnější obce ČR. V lese u obce se nachází Lurdská lesní jeskyně - kamenný oltář s madonou, před níž vyvěrá pramen s údajně léčivou vodou uzdravující zrak. Dále můžete navštívit tzv. Čertovy mlýny - skupina skal s dnes už zasypanou jeskyní, sloužící v minulosti jako úkryt zbojníků. Možnost horolezectví. V budově místní malotřídní školy lze v jedné z tříd také navštívit muzeum s asi 100 upomínkovými předměty , které užívali místní obyvatelé.

Hrčava Výchozím místem pro náš výlet bude Ostrava. V podstatě se můžeme dát dvěma směry. Buď na Havířov nebo na Frýdek-Místek. Obě trasy vedou po silně používané a frekventované cestě. Za průmyslovým Třincem se dáme směrem po E75 na Jablunkov, zde je možnost natankovat. Pozor! Za Jablunkovem musíme odbočit na starou cestu vedoucí k hraničnímu přechodu Mosty u Jablunkova - Svrčinovec . Těsně před hraničním přechodem odbočíme doleva na cestu do Hrčavy. Zde najdeme spoustu krásných zatáček situovaných do hlubokých lesů, kde si houbaři v sezóně jistě přijdou na své. Na to, že to je silnice místního významu má poměrně kvalitní povrch, ovšem pozor na jaře, kdy jistě nebude brzy uklizen nános štěrku po zimní údržbě. Zhruba po 15 km jízdy se ocitáme v obci Hrčava , cíli naší dnešní trasy. Zde je možno navštívit muzeum, dát si v příjemné letní restauraci něco dobrého, nebo jen tak v klidu relaxovat.Také se zde nabízí krásné panoráma Slezských Beskyd. Po nabažení a ukojení našich potřeb se dáme zpět již popsanou trasou až k hraničnímu přechodu. Zde se nabízí možnost dát se zpět do Ostravy již nám známou trasou, nebo přejet státní hranici se Slovenskem a pokračovat dál.My budeme pokračovat. V Čadci odbočíme doleva směrem na Turzovku a poté přejedem přes hraniční přechod Bílá - Klokočov zpět na území našeho státu. Dále naše trasa povede zatáčkovitým úsekem kolem přehrady Šance až do turistického střediska Ostravice, kde je možnost napojit a občerstvit sebe či našeho dvoukolového miláčka. Poté můžeme pokračovat přes Frýdlant n. Ostravicí do Frýdku-Místku a zpět do Ostravy.

Tato trasa měří něco kolem 180 km a je nutno si na ni vyhradit celý den, ovšem bez nutnosti brzkého ranního vstávání . V případě volby trasy kratší však stačí půlden.

Mourek TomášSouvisející články:
Expedice Alpy 2009 aneb poručíme větru dešti?! (26.07.2009)
Kudy tudy do Chorvatska??? (03.07.2008)
Korsika a Sardinie 2007 (19.07.2007)
Petrovice - Tisá (26.04.2007)
BIKE EXPO 2007 - Itálie (27.01.2007)
Dolomity 2005 (23.01.2006)

Autor: Mour | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
design & modifications of phpRS: Syky, testing: Inkvizitorr
webmaster: syky@suzukibandit.cz

W3C HTML 4.01 W3C CSS RSS Export