Suzuki Bandit Forum
Logo
Homepage Index Uživatelé Nahrát obrázek Hledat Registrovat Přihlásit

Nejsi přihlášen


Index » Technická poradna » (stav rozvoďáku) Please help

Bombarďák (Člen)
21.12.2007 10:11:58
Offline

(stav rozvoďáku) Please help

......... čus rajdři. Chtěl bych vás požádat o radu. Vím že to tu bylo x-krát, ale každej tvrdí něco a pak se v tom vyznej. Jde mi o rozvoďák na B12. Sem tam se při nízkých otáčkách ozve nějaký to řinčení (těžko říct jestli to je přímo rozvoďák), ale nedalo mi to a číhnul jsem se na něj. Co se týče průvěsu, tak je to v pohodě, je našponovanej (jak kráva), ale napínáku zbývají pouze 3 zoubky do maxima. A teď babo raď jestli ho mám vyměnit. Moto má najeto cca 30 000 km.

Shrnuto: rozvoďák je naplej, napínák už za chvíli nebude mít co napínat. Pouhým okem se mi nezdá že by byl KO, ale nejsem mechanik.idontknow

Editoval osiris (21.12.2007 14:00:47)


"Burn rubber, not your soul"
Filous (Člen)
21.12.2007 10:22:50
Offline

Re: (stav rozvoďáku) Please help

...já bych řek, že máš najeto víc a rozvoďák by si zasloužil výměnu...pouhym vokem na ňom nic nepoznáš...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Banditatom (Člen)
21.12.2007 10:25:57
Offline

Re: (stav rozvoďáku) Please help

musím souhlasit mám B6N najetých podle tacho 33 500 km a rozvoďák umžel je vytahanej jak kozy 60 leté mamky "neváhej a měň"


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
Filous (Člen)
21.12.2007 10:45:46
Offline

Re: (stav rozvoďáku) Please help

...kucí, přestaňte uš vjeřit tomu, co máte na tachometrech...při 33t km prostě nemůže bejt umřelej...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Banditatom (Člen)
21.12.2007 11:09:40
Offline

Re: (stav rozvoďáku) Please help

mám to rozkuchané a je po něm co tu k tom mám víc řictidontknow (napínáček nadoraz!!!) těch 33 tis je najeto opravdu protože jsem druhej majitel tý motky a bývalého majitele znám x let a určitě vím že si nehrál z vrtačkousurprised hold prostě nevydrželsmile2


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
frcus (Člen)
21.12.2007 12:12:01
Offline

Re: (stav rozvoďáku) Please help

Čeče podstatný nejsou zuby do konce, ale kolik jich už přeskočilo. Jo už to tady bylo mockrát i na fotkách. Mrkni na otlak na napínáku a zjisti kolik už přeskočil zubů. Podle toho bys mohl poznat kolik má najeto.
Je fakt, že záleží na způsobu jízdy, ale zas tak tragický to není - motor běží kola se točej a to je hlavní. Rozvoďák je jen spotřební materiál.good

Banditatom (Člen)
21.12.2007 12:33:23
Offline

Re: (stav rozvoďáku) Please help

jojo je to taksmile1 !!! jestli ho vyměnít teď, nebo až za rok nevím nevím, ale já ho raděj vyměním teď a mám svatej klid novej stojí sice 1800korunek českejch a mrd dup chcu to mít ok ne ko mimo to hrčí mi jak stará ku...... však víte cobigsmilebigsmilebigsmile
pro: Bombarďák: Záleží na tobě jestli ho vyměníš!!! Myslím si, že by ti ještě rok dva mohl vydržet, ale jestli dáš na mě tak ho raději  vyměň i když je to podle někoho brzo


"Jsem Mrakomor, pán všeho nečasu!" " No tač on maj lahváč"
osiris (Člen)
21.12.2007 14:00:01
Offline

Re: (stav rozvoďáku) Please help

bombarďákoj: a kdybys příště napsal, nějakej nadpis ;)


... nedej nikdy ničemu mechanickýmu znát, že máš na spěch
luig (Člen)
21.12.2007 14:26:46
Offline

Re: (stav rozvoďáku) Please help

Chlapi hoďte sem kdyžtak foto toho mechanismu napínání řetězu nebo kdo ví jak to tam vypadá. Asi mě to taky brzo bude čekat a docela mě to zajímá jak to tam vyadá, díky moc


Ne asi
Ton@l (Člen)
21.12.2007 14:27:24
Offline

Re: (stav rozvoďáku) Please help

Kdyz tady furt resite jestli je rozvodak v pr... nebo ne tak jsem se chtel taky podivat a nemuzu povolit ty dva imbusovy sroubkybadnevadi kamos mi dovali imbusy na racnu a budesmile1 Jsem zvedavej jak moc bude naplejidontknow Jinak muze mi nekdo poradit kde na morave mi srovnaji ohle truby??? Nemuzu sehnat zadnou dobrou dusi ktera by to provedla...


Vzdy muze byt hur :-)
luig (Člen)
21.12.2007 14:31:09
Offline

Re: (stav rozvoďáku) Please help

Ton@l psal:

Kdyz tady furt resite jestli je rozvodak v pr... nebo ne tak jsem se chtel taky podivat a nemuzu povolit ty dva imbusovy sroubkybadnevadi kamos mi dovali imbusy na racnu a budesmile1 Jsem zvedavej jak moc bude naplejidontknow Jinak muze mi nekdo poradit kde na morave mi srovnaji ohle truby??? Nemuzu sehnat zadnou dobrou dusi ktera by to provedla...

počkat, pokud chci mrknout na stav řetězu tak stačí povolit jenom nějaký dva imbusy? Který? Já myslel že musí dolu víko hlavy nebo nějakej boční krytidontknow


Ne asi
Ton@l (Člen)
21.12.2007 14:34:21
Offline

Re: (stav rozvoďáku) Please help

No pokud chces zkontrolovat jen jak moc je napnutej respektive jestli se ma jeste kam napinat tak se staci podivat na ten napinak, jinak je urcite lepsi kdyz sundas ventilovy viko a mrknes na nejgood


Vzdy muze byt hur :-)
luig (Člen)
21.12.2007 14:36:48
Offline

Re: (stav rozvoďáku) Please help

Ton@l psal:

...tak se staci podivat na ten napinak...good

a ten najdu prosim tě kde?


Ne asi
Ton@l (Člen)
21.12.2007 14:37:18
Offline

Re: (stav rozvoďáku) Please help


Vzdy muze byt hur :-)
luig (Člen)
21.12.2007 14:44:57
Offline

Re: (stav rozvoďáku) Please help

Ton@l psal:

http://suzukibandit.cz/openforum/viewtopic.php?id=3518
jinak tady je napsano jak na tosmile1

jo už je to trochu jasný ale nechám si taky něco na jarogood


Ne asi
Freeway (Člen)
13.05.2009 22:58:02
Offline

Re: (stav rozvoďáku) Please help

helphelp dělal jsem teď ventily a přitom jsem se mrknul i na napínák rozvoďáku,pokud dobře počítám tak je vylezlý na 13 zubu,což je odhadem v polovině, to by mohlo být ještě ok,nebo se mýlím? dělám to poprvé tak se raději zeptámredface

( všech 600 témat o rozvoďáku jsem přečetl fuck  )

p.s. při běhu motoru slyšet není,nebo aspoň nijak výrazně headshake
p.p.s. foto napínáku jak jsem ho vytáhl :

http://img2.rajce.idnes.cz/d5/1/1997/1997303_678b5ecc2bca112e4e7da0ea0354448e/images/napinak.JPG

Každý je odborník,jen někdo trochu menší ;-)
Filous (Člen)
14.05.2009 07:55:50
Offline

Re: (stav rozvoďáku) Please help

Freeway psal:

helphelp dělal jsem teď ventily a přitom jsem se mrknul i na napínák rozvoďáku,pokud dobře počítám tak je vylezlý na 13 zubu,což je odhadem v polovině, to by mohlo být ještě ok,nebo se mýlím? dělám to poprvé tak se raději zeptámredface

( všech 600 témat o rozvoďáku jsem přečetl fuck  )

p.s. při běhu motoru slyšet není,nebo aspoň nijak výrazně headshake
p.p.s. foto napínáku jak jsem ho vytáhl : http://img2.rajce.idnes.cz/d5/1/1997/19 … apinak.JPG

...kolik zubů mu eště zbejvá???


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
sonyk (Člen)
14.05.2009 08:53:33
Offline

Re: (stav rozvoďáku) Please help

Moto ve 46 000 v servisu

povidam mrkni i na rozvodak blizi se interval vymeny. Kluk povida takhle brzo? Kdyz sem si pro ni jel povida rozvodak ok a jeste dlouho bude.


Když řve motorka,je nebe..Když ženská,tak peklo!www.sonyk.ic.cz
Freeway (Člen)
14.05.2009 09:01:17
Offline

Re: (stav rozvoďáku) Please help

nevím kolik tam je těch zubů celkem to jsem nepočítal ale je to ted vylezlé asi na 13 (+/-) a je to polovina všech takže stejný počet zbývá. Na tachometru je najetých 68k ( čemuž věřím víc než kdyby tam bylo 30bigsmile ),takže buď je to zralé na výměnu řetězu nebo je to po výměně.Ale žádné zvuky které by vzbuzovaly strach to nedělá


Každý je odborník,jen někdo trochu menší ;-)
Filous (Člen)
14.05.2009 09:14:00
Offline

Re: (stav rozvoďáku) Please help

Freeway psal:

nevím kolik tam je těch zubů celkem to jsem nepočítal ale je to ted vylezlé asi na 13 (+/-) a je to polovina všech takže stejný počet zbývá. Na tachometru je najetých 68k ( čemuž věřím víc než kdyby tam bylo 30bigsmile ),takže buď je to zralé na výměnu řetězu nebo je to po výměně.Ale žádné zvuky které by vzbuzovaly strach to nedělá

...vysuň ho celej ne a uvidíš kolik jich zbejvá, ale 13 uš jich tam nebude...


- BANDIT FOREVER, FOREVER BANDIT -
Kelly01 (Člen)
14.05.2009 10:09:38
Offline

Re: (stav rozvoďáku) Please help

Zjednoduším..
Měniljsem ho v 72000km,to ale nic nevypovídá..
Pokud si chceš moto nechat,tak těch 18 stovek co stojí neřeš,a navíc už to máš rozdělaný a rozdělávat to budeš zas až za 12000km,takže by rozhodnutí mělo být snad jasnéidontknowsurprised

A jak znísurprised


God Save The Queen!
K.a.s.y.m. (Člen)
14.05.2009 10:17:15
Offline

Re: (stav rozvoďáku) Please help

Kelly01 psal:

Zjednoduším..
Měniljsem ho v 72000km,to ale nic nevypovídá..
Pokud si chceš moto nechat,tak těch 18 stovek co stojí neřeš,a navíc už to máš rozdělaný a rozdělávat to budeš zas až za 12000km,takže by rozhodnutí mělo být snad jasnéidontknowsurprised

A jak znísurprised

počkat těch 12 000 km ????surprisedsurprisedsmile1


:-D Žabí zelená ?? a co jako :-D
Kelly01 (Člen)
14.05.2009 10:36:33
Offline

Re: (stav rozvoďáku) Please help

Pořád málo hlasujících na vytvoření "koláče"evil


God Save The Queen!
Freeway (Člen)
14.05.2009 10:49:59
Offline

Re: (stav rozvoďáku) Please help

Filous psal:

...vysuň ho celej ne a uvidíš kolik jich zbejvá, ale 13 uš jich tam nebude...

jo měl jsem ho venku celý, a byla to přibližně polovina,nechám to zatím tak, sezonu to vydrží (doufámbigsmile ) a na podzim ho vyměním, pro jistotugood


Každý je odborník,jen někdo trochu menší ;-)
Kelly01 (Člen)
14.05.2009 10:59:08
Offline

Re: (stav rozvoďáku) Please help

hochu,hochu,jak myslíš..........


God Save The Queen!
Freeway (Člen)
14.05.2009 13:43:29
Offline

Re: (stav rozvoďáku) Please help

Kelly01 psal:

hochu,hochu,jak myslíš..........

kdyby byl napínák u posledních zubů tak je výměna jasná ale takhle si myslím že můžu mít v noci klidný spánek, ne ?  good


Každý je odborník,jen někdo trochu menší ;-)

Board footer



W3C XHTML 1.0 W3C CSS

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson
design & modifications of punBB: Syky
testing: Inkvizitorr